Pasidaryk pats sodo takai už mažą kainą

Norint sukurti savo vasarnamio sodo takus su savo rankomis mažomis kainomis, reikia išsiaiškinti, kokias medžiagas reikia geriau padaryti. Kraštovaizdžio kūrimas apima daug būdų, kaip sukurti sodo drebulį. Medžiagos tipo stilius ir pasirinkimas priklauso nuo dizaino, kuris yra pasirinktas apskritai svetainėje. Nepriklausomai nuo to, kokią medžiagą pasirinkote takeliuose, jie idealiai tinka jūsų „dvaro“ panoramoje ir neužkrauna pernelyg didelių išlaidų.

Kokie yra sodo takų tipai

Vasarnamyje yra trys pagrindiniai kelionės tikslai:

  • praktiškas – sukurti patogią ir gerai prižiūrimą aplinką, kurioje jis būtų saugus. Šis veiksnys leidžia statyti kelius, kur jiems labiausiai reikia judėti tarp objektų ir ūkio pastatų. Tuo pačiu tikslu bėgiai yra tarp lovų ir medžių. Medžiagos pasirinkimas priklauso nuo naudojimo tikslo ir dažnumo;

  • estetika – iš tikrųjų takai yra esminis sodo dizaino požymis, o kartais ir centrinis dekoratyvinis elementas. Būtent dėl ​​šios priežasties jie negali nesutikti su bendra teritorijos erdvės koncepcija;

  • veiklos praktiškumas turėtų būti visos įmonės vadovas. Kiekvienas takelis turi būti sukurtas iš tokios medžiagos, kuri garantuoja jos veikimą reikiamam laiko tarpui. Pavyzdžiui, centriniai keliai, kurie atlieka pagrindinius šaligatvius, turėtų tęstis ilgiau nei tuziną metų, todėl reikia naudoti tvirtas medžiagas. Keliai tarp lovų yra sukurti vienam sezonui, todėl čia galite naudoti pigias medžiagas, kurias galima išardyti rudenį.

Yra gana praktiškos ir patvarios medžiagos, turinčios estetinę išvaizdą ir brangų dizainą: grindinio akmenys, natūralus akmuo, klinkerio ar gumos plytelės ir kt. Visa tai labai gera ir graži. Tačiau dauguma žmonių norėtų, kad jų žemės sklypai su savo rankomis padengtų sodo takus mažomis kainomis. Kokios rūšies medžiagos tai geriau, skaitykite toliau.

Geras patarimas! Jei sodo takų medžiagos pasirinkimas priklauso tik nuo ekonominio komponento, galite sukurti objektą, kuris neatitinka sezono. Todėl visada privalome proporcingai pritaikyti tikslingumą ir kainą. Pvz., Netikslinga dėti takelius iš plastikinių butelių, kuriuose yra didelis eismas.

Atliekant net paviršutinišką tam tikrų rūšių medžiagų, iš kurių yra įprasta gaminti sodo takus, sąnaudų analizę, galima daryti išvadą, kad marmuro lustų, nuolaužų ir žvyro takeliai laikomi pigiausiais ir praktiškiausiais. Jų kūrimas nėra sudėtingas, o našumas niekam nepavyks.

Plytos, tiek kietos, tiek skaldytos, gali būti sėkmingai panaudotos statant takelius tinklapyje. Na, jei jums nereikia konkrečiai pirkti šiuo tikslu. Galbūt jis liko išardydamas seną krosnį ar tam tikrą struktūrą. Medinė kanapė yra originalus ir nebrangus sodo takų klojimo būdas. Tą patį galima pasakyti apie plastikinius butelius, kuriuos galima surinkti taip, kaip norite.

Kita medžiaga, kuriai nereikia didelių įrengimo išlaidų, yra betoninė. Jis yra pakankamai stiprus, praktiškas ir patvarus. Jei naudojate dažiklius, tuomet galima atkreipti dėmesį į dainas. Be to, nuo to laiko rinkoje atsirado įvairių sodo takų gamybos formų.

Geotekstilė: kas tai yra ir kaip ji naudojama statyboje. Geotekstilių tipai ir jų savybės, naudojimo privalumai, montavimas. Kaip geotekstilių tankis jo taikyme.

Šiukšlės nėra brangios, ypač vietose, kur gamtoje gausu. Todėl takelių statybą iš jo galima priskirti mažos kainos formoms. Mes suprasime, kaip nubrėžti griuvėsių ar žvyro kelią. Norėdami tai padaryti, nėra sunku. Prieš pradėdami, turite turėti reikiamą kiekį šiukšlių, smėlio ir cemento. Skaldos, žvyras, akmens traškučiai ir netgi plytų fragmentai.

Svetainėje turite pažymėti būsimo kelio kontūras. Jei jūsų sodas yra įrengtas klasikiniu stiliumi, takai turėtų būti tiesūs ir geriau apjuostyti. Priešingai, kraštovaizdžio stilius priverčia kreivines formas su natūraliu kliūčių vengimu. Visame kontūre dirvožemis ir velenas iškasami į tvirtą pagrindą. Iš gauto tranšėjos gylis priklauso nuo medžiagos kiekio, kurio reikės užpildyti.

Iškastos tranšėjos apačioje smėlis yra 5 cm storio, kruopščiai sutankinamas. Tada ant smėlio dedamas ne mažiau kaip 7 – 10 cm skaldos sluoksnis, kuris stengiasi kuo labiau sugadinti šį sluoksnį į smėlį. Kai gaunamas santykinai plokščias paviršius, tarpai tarp šiukšlių yra užpildyti betono tirpalu. Gautas drobė išlieka sausas nuo 7 iki 10 dienų.

Geras patarimas! Į griuvėsių kelią atrodė daugiau estetiškumo ir su laiku nesitraukė, jums reikia naudoti pažabojimą. Šiuo tikslu tinkami seni konkretūs žingsniai iš elektros atramų, plieno ar plastiko stulpų, plytų ir daug kitų elementų.

Norėdami sukurti nebrangų plytų kelią, gali būti taip. Mums reikia senų, bet ne krekingo plytų pakankamai dideliame kiekyje. Mūrinis yra išdėstytas dviem būdais: plokštumoje ir ant krašto. Antrasis variantas reikalauja daugiau plytų, bet patikimesnės. Galite sukurti labai originalų piešinį, derinant raudoną ir baltą plytą.

Paruoštame tranšėjoje įrengiame smėlio pagalvę, kurią tvirtai užsandariname ir užpilame vandeniu. Kai smėlis nusėda gerai, pradėsime plytų klojimą. Tai galite padaryti su skirtingomis nuotraukomis: kryžius ant kryžiaus, silkės, gyvatės ar zigzago. Iš įvairių spalvų plytų galite sukurti ornamentą.

Pirmiausia įdėkite vieną eilę kelių plytų. Norėdami juos lyginti, naudokite guminį plaktuką ir įprastą lentą, kuri yra ant visos eilės ir išlyginta jos lygiu. Keičiant kitas eilutes vadovaujamasi pirmuoju. Uždėjus reikiamą plotą, plytos yra klijuojamos. Norėdami tai padaryti, paruošite sausą smėlio ir cemento mišinį santykiu 3: 1. Baigta kompozicija pilama ant bėgių ir nuvaloma su šepečiu, kad visos plytos tarp plytų būtų užpildytos. Po to trasas šiek tiek laistomas vandeniu iš purkštuvo.

Sodo takų su savo rankomis statyba mažomis kainomis gali būti gaminama naudojant labai atliekas. Pavyzdys yra medžių sekcijų kelias. Norint juos padaryti, rąstai supjaustomi nuo 10 iki 15 cm aukščio, o preparatai apdorojami bet kokiomis antiseptinėmis priemonėmis, kad jos galėtų trukti mažiausiai 3–4 metus.

Tada paruošite duobę po keliu. Norėdami tai padaryti, nuimkite velėną ir supilkite smėlį. Kanapės yra arti viena kitos ar tam tikru atstumu. Tarpai yra padengti smėliu arba nedideliu žvyro.

Geras patarimas! Tarpas tarp kelmų gali būti užpildytas veltui ar augalų vejai. Tai suteiks papildomo natūralumo trasai.

Betonas yra labai tvirtas ir gana patvari medžiaga. Tačiau jo nuobodu pilka spalva ne visada džiaugiasi. Todėl, norint išvengti monotoniškumo, rekomenduojame į betoninius takelius įtraukti skirtingas spalvas. Betono keliai gali būti monolitiniai, kurie prilygsta įprastam kaklaraiščiui.

Tačiau pažangesnis metodas yra sukurti konkrečius takus, naudojant sodo takų formą. Jie yra pagaminti iš plastiko arba silikono.

Norėdami sukurti gražią ir šiuolaikinę trasą, pakanka įdiegti vieną ar kelias formas į liniją ir užpildyti jas sprendimu. Po kelių valandų pelėsiai perkeliami į kitą pusę ir pilamas kitas skyrius. Tokiu originaliu ir patogiu būdu pastatyti takeliai atrodo tokie patrauklūs, lyg jie būtų pagaminti iš brangių keraminių plytelių, jei į kompoziciją pridėsite dažų.

Nepriklausomai nuo galimybės pasirinkti sodo takus su savo rankomis mažomis kainomis, nepasirinkta, pagrindinis dalykas yra tas, kad gautas objektas puikiai dera į jūsų svetainės dizainą, yra praktiškas ir minimalus pinigų kiekis išleidžiamas jo įrenginyje.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: