Tapetai tapybai: apdailos medžiagos privalumai ir trūkumai

Šiame straipsnyje aptariamas popieriaus, neaustinių ir stiklo audinių tapetai tapybai: kiekvieno apdailos medžiagos privalumai ir trūkumai, jų savybės ir savybės, taip pat populiariausių prekių ženklų produktų kainos. Tekste galite rasti patarimų, kaip pasirinkti dažus, kad tapetai būtų sukurtas apdailos sluoksnis, taip pat vidutinės profesionalių tapytojų teikiamų paslaugų kainos.

Tapetai tapybai: tapybos privalumai ir trūkumai, o ne standartinė tapyba

Tapetavimas ant sienų ir lubų daugelio butų savininkų nuomone yra pats paprasčiausias ir pelningiausias būdas pakeisti namų išvaizdą. Tuo pačiu metu nebėra pakankamai, kad šiuolaikinis vartotojas tiesiog paslėptų sienas, o po remonto jis nori gauti originalų ir šviesų interjerą, o kai kuriais atvejais net ir egzotišką. Dėl šios priežasties daugelis žmonių nori pirkti tekstūruotą tapetą tapybai arba sukurti neįprastą efektą dažų pagalba.

Kalbant apie technologijas, tapetų ir dažų kompozicijos naudojimas turi ir privalumų, ir trūkumų, kurie turi įtakos ne tik taikymo procesui, bet ir atskiriems darbo etapams, pavyzdžiui, pagrindo paruošimui.

Tapetams įterpti nereikia kruopščiai paruošti paviršių. Medžiaga, turinti net mažiausią reljefo struktūrą, sėkmingai paslėps visus sienų ir lubų pažeidimus ir trūkumus. Tačiau senų tapetų pašalinimo procesas reikalauja daug pastangų, tačiau tai galima išvengti, jei perkate vokiečių tapetai tapybai ar itališką, pagamintą iš stiklo pluošto ar neaustinių. Be to, eksploatacijos laikotarpiu aukštos kokybės medžiagos gali būti perdažomos iki 10-15 kartų.

Atkreipkite dėmesį! Jei pigūs popieriniai tapetai su nedideliu reljefu naudojami kaip apdaila, po trečiojo spalvos keitimo jų struktūra nebus matoma po dažų sluoksniu. Paprastai tokios medžiagos gali atlaikyti iki 5 kompozicijos taikymo.

Kalbant apie dažų naudojimą kaip apdailos medžiagą, šiuo atveju pagrindo paruošimas turi būti labai išsamus, o tai yra didelis trūkumas. Paviršius turi būti visiškai lygus. Priešingu atveju ant dangos greitai atsiras įtrūkimų ir atsiras dezaminavimas. Jei reikia pakeisti anksčiau dažytų sienų spalvas, nereikia pašalinti senos dangos, nes dažus galima dengti ant esamos apdailos. Nors šis pranašumas turi tapetą.

Jei anksčiau buvo manoma, kad dažai yra labiau aplinką tausojantis gyvenamųjų patalpų apdailos variantas nei tapetai, tai šiandien audinių gamintojai supranta aplinkos išsaugojimo svarbą, todėl jie siūlo natūraliai sukurtas medžiagas.

Vartotojai netgi turi galimybę įsigyti vaikų tapetą, skirtą augaliniam dažymui:

 • nendrės;
 • rafija;
 • bambukai;
 • dumbliai ir tt

Tokios dangos yra 100% ekologiškos, nes audinys yra pagamintas iš tarpusavyje susietų augalų pluoštų.

Jei kyla klausimas, ką nusipirkti tapetai tapybai: popierius, stiklo audinys, vinilas ar neaustinis, tada kiekvienu atveju reikia ištirti medžiagos sudėtį. Dažniausiai neaustiniai, stiklo audiniai ir popierinės drobės neturi sintetinės kilmės priedų. Jei paveikslėlis naudojamas naudojant rašalą su vandeniu, toks tapetai gali būti klasifikuojami kaip ekologiški.

Svarbu! Perkant vinilo tapetą, būtina patikrinti, ar yra sertifikatas, patvirtinantis, kad medžiaga neišskiria lakiųjų junginių į orą eksploatacijos metu.

Ekologiškumas taip pat priklauso nuo to, ką dažai dažo tapetai ir kaip naudoti klijų sudėtį. Pageidautina, kad jiems trūktų toksiškų komponentų. Daugelis tapetų yra apdorojami vandeniui atspariais impregnavimais, tačiau norint visiškai pašalinti pelėsių susidarymo po danga galimybę, geriau naudoti dažus, o ne kaip apdailą.

Esamas dažų tapetų asortimentas apima šias veisles:

 • popierius;
 • neaustiniai;
 • stiklo pluoštas.

Kiekviena medžiaga turi savo savybes ir savybes, ant kurių priklauso ne tik dangos išvaizda, bet ir trukmė. Naudojimo laikas ir apdailos kaina priklauso nuo medžiagos tankio ir privalumų. Naudojant didelio tankio tapetą, galite pagerinti patalpų šilumos ir garso izoliacijos efektyvumą.

Modernus tapybos tapetai turi skirtingą dekoratyvinį efektą. Ieškote kur nusipirkti tapetai tapybai, reikia prisiminti, kad iš pradžių visos medžiagos turi baltą spalvą. Norimas atspalvis gaunamas apdailos procese, kai ant sienų įklijuoti lakštai yra padengti atspalviu (dažais).

Šiam tikslui geriausiai tinka baltas pagrindas, nes bet kokios spalvos lengvai patenka ant jo. Dėl spalvos padidėja apdailos ilgaamžiškumas, taip pat pagerėja patalpos išvaizda. Visų pirma, renkantis medžiagą, turėtumėte atkreipti dėmesį į tekstūrą, kuri gali būti lygi arba įspausta.

Šie produktai turi visiškai plokščią ir lygaus paviršių be raštų ir dekoratyvinių raštų. Be dekoratyvinės funkcijos, šie tapetai atlieka kitą užduotį – kamufliažas įtrūkimų, įbrėžimų, žetonų ir kitų mechaninių pažeidimų ant sienų.

Pirkti sklandžiai tapetai tapyba yra geriau, jei ketinate sukurti autoriaus dizainą.

Šiais tikslais naudojami šie įrankiai:

 • kempinės;
 • kutai;
 • trafaretai;
 • specialūs volai ir kiti įtaisai, skirti taikyti modelius.

Dažniausiai lygus tapetai yra naudojami kaip alternatyva glaistams, skirtiems lyginti sienas ir lubas prieš dažymą.

Vidutinės pigių tapetų, skirtų tapybos „Marburg Patent Decor“ kolekcijai (sklandžiai, 10,05 x 0,53 m), kainos yra 626-807 rublių. už ritinį.

Geras patarimas! Tapetai be tekstūros gali būti naudojami vizualiam išsiplėtimo efektui gauti. Norėdami tai padaryti, padengti apdailą blizgančiu dažikliu.

Tekstūruoti tapetai imituoja realius paviršius su ryškia struktūra. Parduodant galite rasti įvairių medžiagų imitacijas:

 • audiniai;
 • tinkas;
 • mūro;
 • grubus drobė;
 • mediena;
 • akmuo

Be to, yra veislių, dekoruotų nestandartiniais dekoratyviniais modeliais.

Vidutinės tapybos tapetų kainos, kurių dydis 10.05х0,53 m (Marburgo produktai):

Kolekcija Kaina už ritinį, patrinti.
Patentinis dekoras 626-740
Vidutinės tapybos tapetų kainos, 5×1,06 m
Patentinis dekoras 959-1094
10.05 x1.06 m tapybos tapetų vidutinės kainos
Patentinis dekoras 1836-2572

 

Tekstūruoti tapetai dažomi įvairiais būdais. Standartinėje versijoje tapyba atliekama visame sienos aukštyje, siekiant sukurti vienodą prisotinto spalvos foną. Norėdami gauti papildomų akcentų ant reljefo paviršiaus dažų taikymo metu, reikia įsigyti neaustinių tapetų. Audiniai, kurie imituoja natūralų akmenį, audinį ir tinką, gali būti derinami su sklandžia tapetų parinktimis, kad interjere būtų sukurtos akcentinės zonos, pabrėžiant vieną ar daugiau sienų.

Popieriniai tapetai yra tinkami sienų dekoravimui nedideliais paviršiaus defektais ir be didelių medžiagų sąnaudų. Gamintojai siūlo dviejų rūšių tokias medžiagas, kurių kiekvienas turi savo privalumų ir trūkumų.

Sienų popierius simplex – tai vieno sluoksnio medžiaga, parduodama ritinių pavidalu. Šiuo atveju popierius padengtas natūraliu reljefu arba tekstūra.

Medžiagos simplekso privalumai:

 1. Paprasta diegimo sistema.
 2. Mažos kainos.
 3. Saugumas ir aplinkos švarumas.

Šios medžiagos trūkumai gali būti priskiriami tik nedideliam eksploatavimo periodui.

Duplex tapetai yra dviejų sluoksnių ritininė medžiaga. Viršutinis sluoksnis atlieka dekoratyvinę funkciją, dekoruotas reljefiniais elementais. Apatinė medžiagos dalis turi tankią struktūrą, todėl didėja drobės stiprumas.

Dvipusės medžiagos privalumai:

 1. Gebėjimas efektyviai užmaskuoti net didelius sienos defektus.
 2. Dėl apdailos ant sienos gaunama tanki ir gana ilga danga.
 3. Ilgas tarnavimo laikas.

Atkreipkite dėmesį! Dviejų sluoksnių popieriaus tapetai turi vieną svarbų pranašumą, lyginant su medžiaga. Klijų sudėtis negali prasiskverbti į pagrindą ir nepažeisti išorinio dekoratyvinio sluoksnio.

Duplex trūkumai yra didelė kaina ir sudėtinga technologija klijuoti ant paviršiaus.

Yra dar vienas popieriaus tapetų tipas – šiurkštus pluoštas. Be celiuliozės, jie apima medžio drožles. Išoriškai drobė primena maišelį arba rupią drobę. Jie turi mažą kainą ir gana paprasta klijavimo technologija.

Vokietijos fabrikai užima pagrindinę vietą tapetų gamyboje. Todėl „Novaboss“ ir „Rauhfaser“ kolekcijos iš „Erfurt“ prekės ženklo bus vertinamos kaip pavyzdys produktų kainoms įvertinti.

„Novaboss“ kolekcija priklauso ekologiškų medžiagų kategorijai. Kompozicijoje nėra cheminių komponentų, vinilo ir stiklo pluošto. Dviejų sluoksnių danga tinka gyvenamosioms patalpoms. Be to, jie gali būti naudojami viešbučiuose ir ligoninėse, taip pat biuro tapetai tapybai, kurių kaina yra pigesnė nei specialios paskirties medžiagoms, skirtoms didelės apkrovos patalpoms.

Vidutinės baltos tapetų kainos duplex Novaboss dažymui yra 1050-2050 rublių. už ritinį.

Rauhfaser kolekcija yra ekologiškiausias popieriaus tapetai, skirti dažymui. Medžiaga susideda iš dviejų popieriaus sluoksnių, tarp kurių yra sandarūs (mišrūs) medienos pluoštai. Ši apdaila priimtina kambariams, kuriuose gyvena alergiški žmonės.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: