Šildymo baterijos ekranas: apsauginis ir dekoratyvinis elementas kambaryje

Dauguma apartamentų savininkų yra senovinio šildymo baterijų savininkai, kurie puikiai susidoroja su jų funkcijomis, tačiau turi nematomą išvaizdą. Radiatoriaus ekranas padės išspręsti problemą, kuri ne tik pasislėps nuo akių, bet ir taps svarbia kambario interjero dalimi ir tuo pat metu atlieka kambario savininkams apsauginę funkciją.

Kodėl jums reikia ekrano šildymo baterijai

Integruotas šildymo sistemos atributas yra radiatoriai. Jų darbo principas grindžiamas šilumos energijos spinduliavimu, kuris perduodamas į kambarį dviem būdais:

 • per konvekciją, kuri apima oro kaitą iš apačios kilusio šalčio ir karšto srauto;

 • naudojant infraraudonųjų spindulių elektromagnetinę spinduliuotę, kurios galia didėja esant didėjančiai radiatoriaus temperatūrai.

Oras iš ketaus radiatorių šildomas konvekcijos procesais. Padidėjus šildymo intensyvumui, atsiranda spinduliavimo ir konvekcijos energijos santykio pokytis, o infraraudonųjų spindulių pagalba pradedamas reikšmingas šilumos išsiskyrimas.

Nepaisant to, kad radiatoriai yra neatsiejama patalpos dalis, jie dažnai turi nepatrauklią išvaizdą ir trauminę struktūrą kitiems. Norėdami išspręsti šias problemas, galite naudoti akumuliatoriaus pamušalą.

Grotelės atlieka kelias funkcijas:

 • apsaugos;
 • dekoratyviniai;

 • higienos;
 • atspindintis.

Dažnai šildymo radiatorių konstrukciją sudaro išsikišusios dalys, aštrieji kampai ir reguliavimo vožtuvai. Visa tai ypač pavojinga mažiems vaikams. Be to, aukšta šildymo prietaiso temperatūra gali sukelti nudegimus. Galite paslėpti galimą problemų šaltinį su apsaugos grotelėmis. Kita vertus, daugelis šiuolaikinių baterijų, pvz., Aliuminio ar vario plokštelių radiatorių, taip pat turi apsaugoti nuo visų rūšių mechaninių poveikių, nes dizainas gali būti lengvai deformuojamas dėl objekto kritimo.

Dauguma radiatorių, ypač senojo modelio, netelpa į šiuolaikinę interjero erdvę. Dėl akumuliatoriaus dekoratyvinės grotelės, šildymo įrenginys bus patrauklesnis. Radiatoriaus konstrukcija yra labai nepatogu valant. Į ertmėse ir sunkiai pasiekiamose vietose sukaupia nedidelius šiukšles, dulkes, naminius plaukus. Grotelės ant radiatoriaus padės sumažinti purvo ir dulkių tikimybę.

Jei ekranas turi pakankamą skaičių skylių ir pjūvių, kurie turi būti tinkamai išdėstyti, turi turėti poliruoto metalo galinę sieną, galite padidinti šildytuvo konvekciją, atspindėdami infraraudonąją spinduliuotę iš kambario sienos.

Svarbu! Siekiant užtikrinti, kad radiatoriaus ekranas užtikrintų maksimalų šilto oro tiekimą iš šildytuvo, jo konstrukcija turi būti grotelės, be viršutinio dangčio ir pakankamo tarpo akumuliatoriaus apačioje.

Nepaisant to, kad ekrano radiatorius turi keletą teigiamų savybių, jis turi vieną didelį trūkumą. Grotelės sugeba sugerti dalį radiatoriaus gaunamos šilumos, todėl ji tampa mažiau efektyvi. Tačiau, teisingai pasirinkus gaminio formą ir medžiagą, įrengdami ekraną, galite žymiai sumažinti šilumos nuostolius.

Atsižvelgiant į konstrukcijos formą ir montavimo tipą, grotelės gali būti:

 • šarnyras be viršutinio dangčio;
 • su dangčiu;
 • butas;
 • dėžių pavidalu.

Pirmasis variantas naudojamas baterijoms, kurios yra nišoje. Tokiems projektams nereikia specialaus įrengimo ir užtikrinti maksimalų šilumos mainų procesą patalpoje. Antrasis tipas yra montuojamas daugiausia ant radiatoriaus šildymo, kuris išsikiša nuo po palangės. Ketaus akumuliatoriaus ekranas leidžia šildytuvui suteikti daugiau estetinės išvaizdos, tačiau sumažina perduodamos šilumos kiekį.

Plokšti produktai yra pritvirtinti prie sienos, uždarant tik priekinę radiatoriaus pusę. Viršuje, apačioje ir šonuose lieka atvira. Jei reikia visiškai paslėpti radiatorių, ekraną turėtumėte naudoti kaip dėžutę, kuri gali būti pritvirtinta prie sienos arba patalpinta lauke.

Šildymo baterijos ekrano kaina priklauso nuo gamybos medžiagos. Priklausomai nuo tinklo gali būti:

 • metalo;
 • plastikas;
 • mediniai;
 • stiklas;
 • iš MDF.

Ekranas gali būti montuojamas vienu iš šių būdų:

 • susiejimo metodas;
 • montuojamas būdas;
 • bokso metodas;
 • papildomai.

Jei šildymo radiatoriai yra įleidžiami į iš anksto paruoštas nišas, esančias sienoje, taupant erdvę, būtina naudoti groteles. Elementas pritvirtintas prie akumuliatoriaus taip, kad šoninėse sienose būtų mažas tarpas. Produkto dydis pasirenkamas taip, kad nišą galima užblokuoti aplink perimetrą.

Dėl plataus asortimento dekoratyvinių grotelių šildymo radiatoriams, galite pasirinkti tinkamiausią variantą, kuris ne tik tampa idealiu papildymu interjerui, bet ir puošia bateriją bei tampa patikima apsauga nuo galimų sužeidimų. Be to, renkantis produktą reikėtų vadovautis ne tik estetiniais sumetimais, bet ir pirmenybę teikti projektui, kuris neturėtų pabloginti prietaiso šildymo savybių.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: