Fasadų tinkas išoriniams darbams: materialinės savybės

Baigus statybos darbus, pereikite prie pastato išorinių sienų. Aukštos kokybės pamušalas sukuria ne tik išvaizdą, bet ir apsaugo konstrukciją nuo neigiamo kritulių, saulės spindulių ir mechaninių pažeidimų. Fasadų tinkas išorės darbams yra populiariausia medžiaga, kurios detales galima rasti šiame straipsnyje.

 

Paviršiaus paruošimas su fasado glaistu išoriniam darbui

Prieš pradedant pastato išorinių sienų apdailą, pamatas turi būti paruoštas naudojant fasado glaistą. Jis skirtas išlyginti paviršius, pagamintus iš betono, akmens, plytų, putų blokų, dujų blokų, gipso plokščių ir kitų medžiagų. Fasado glaistai išoriniams darbams turėtų turėti atsparumą drėgmei, atsparumą šalčiui, parapermeabilitumą ir elastingumą.

Atskirkite pradinę ir apdailinę fasado glaistą. Pradinis mišinys taikomas apatiniam apdailos pagrindui. Dėl šiurkščios struktūros, ji gali išlyginti pažeidimus, lašai. Naudojamas žetonų ir plyšių įterpimui. Rezultatas yra tvirtas pagrindas. Darbo tirpalas turi būti panašus į grietinę. Glaistas naudojamas ne daugiau kaip 1,5 cm sluoksniu.

Apdailos glaistas, turintis smulkiai disperguotą struktūrą, naudojamas galutiniam pagrindo išlyginimui ir suteikia lygų, tolygų paviršių vėlesniam dekoratyviniam pamušalui. Darbinis tirpalas paruošia daugiau skysčių nei pradinis mišinys. Sluoksnio storis turi būti ne didesnis kaip 4 mm.

Priklausomai nuo kompozicijos, glaistas gali būti cementas arba polimeras. Cemento kompozicijos yra labai atsparios drėgmei ir žemoms temperatūroms. Pradinių cemento mišinių sudėtyje yra kvarco smėlio, o į apdailos glaistą pridedama marmuro dulkių arba kvarco smėlio. Tai yra nepakeičiamas ir nebrangus variantas, tačiau pastato susitraukimo metu ant paviršiaus gali atsirasti įtrūkimų. Populiarūs cemento glaistai yra Kreisel 662, SCANMIX TT, Knauf Multi-Finish, Plitonit ir Facade.

Polimerų glaistai, kuriuose yra polimerinių rišiklių, gali būti akrilas arba lateksas. Dėl akrilo mišinio drėgmei atsparios, lanksčios ir plastikinės? akrilas. Šis tinkas padengiamas iš anksto gruntuotu betono ar putų betoniniu paviršiumi, kurio sluoksnis yra 1-3 mm.

Latekso glaistas, pagamintas iš latekso, yra bekvapės pasta ir kenksmingų medžiagų išsiskyrimas. Šis mišinys turi didelį lankstumą, kuris pašalina įtrūkimų susidarymą, kai jis išdžiūsta. Nepaisant didelių sąnaudų, sukuriama patvari danga. Populiariausi polimerinių glaistų prekės ženklai yra „SCANMIX LH STANDART“, „Bolars“, „Parade Classic“.

Dabar galite tiesiogiai pereiti prie pastato sienų apdailos, naudodami fasado tinką išorės darbams.

Dekoratyvinis tinkas išoriniam darbui skiriasi nuo apdailos medžiagų, skirtų naudoti patalpose. Šių mišinių sudėtyje yra priedų, kurie suteikia medžiagos lankstumo, stiprumo, atsparumo drėgmei ir atsparumo šalčiui.

Klausimas, kaip pasirinkti fasado tinką išorės darbams, būtina atkreipti dėmesį į medžiagos atitiktį tokiems reikalavimams:

  • atsparumas temperatūros kraštutinumams;
  • atsparumas vandeniui;
  • didesnis garų sandarumo laipsnis;
  • pakankamai stiprus, kad apsaugotų pastato fasadą nuo mechaninių pažeidimų;
  • danga turėtų sukurti garso ir šilumos izoliaciją;
  • padidėjęs atsparumas kenksmingai spinduliuotei;
  • kompozicijos dekoratyvinių savybių buvimas.

Bet kokia išorinė apdaila sukuria papildomą pastato šilumos izoliaciją. Tačiau plonoms sienoms reikia pasirinkti vadinamąjį šiltą tinką išoriniam darbui, kuriame bus specialus užpildas. Tai gali būti perlitas, polistireno putos, vermikulitas, pjuvenos arba putų stiklas. Jie padidina apdailos mišinio izoliacines savybes. Taigi, 3 cm storio tinko sluoksnis gali pakeisti 15 cm storio plytų sieną.

Papildomą garso izoliacijos sluoksnį užtikrina išorinis namų tinkas. Norėdami tai padaryti, turi būti pemzos akmuo, magnezitas arba cementas su šlaku arba pemzos akmeniu. Šie porėtieji komponentai gali iš dalies sugerti triukšmą.

Geras patarimas! Jei pastatas susiduria su dideliu triukšmo lygiu, išorinis tinkas, kaip patikimas garso izoliatorius, yra neveiksmingas. Be to, turėtų būti naudojamos mineralinės vatos arba putplasčio plokštės. Taip pat galite fasadui gaminti šiltą tinką.

Tarp siūlomų lauko darbų kompozicijų galima nustatyti 4 pagrindinius fasado tinko tipus, kurie skiriasi savybėmis, sudėtimi ir taikymo technologija. Taip pat yra penktas tipas? Gipso tinkas išoriniam darbui. Tačiau jis turi didelį jautrumą aplinkos poveikiui, todėl išorės apdaila yra nepraktiška. Jis gali būti naudojamas lyginti pagrindą arba paruošti paviršių tolesniam dekoratyviniam pamušalui.

Visi fasado tinkai gali sudaryti lygų arba reljefinį paviršių, pvz., „Žievės vabalas“, „kailis“ arba „mozaika“.

Mineralinio tinko sudėtis apima hidratuotą kalkę, Portlando cementą, akmens miltelius, spalvotus molius, papildomus elementus, kurie pagerina gatavo paviršiaus charakteristikas ir komponentus, atsakingus už gatavo fasado tekstūrą. Gali būti papildomų užpildų, kad padidėtų atsparumas grybui ir pelėsiui.

Mišinys gaminamas paruoštoje pakuotėje miltelių pavidalu, kuris turi būti atskiestas tam tikru kiekiu vandens, kad gautų galutinį tirpalą. Jis taikomas bet kokio tipo paviršiui. Prieš susidūrus su sienomis, tinklelį reikia sumontuoti po fasado tinku, kuris leis išlyginti paviršių, sukurti papildomą gipso sukibimą su pagrindu ir sumažinti krekingo riziką.

Cemento tinkas išoriniam darbui sukuria patvarią, „kvėpuojančią“ dekoratyvinę dangą, kuri nekenčia, nedegina ir neiškaitina toksinių medžiagų. Kompozicijos tinkamumas naudoti yra ne ilgesnis kaip 90 minučių. Po visiško džiovinimo ant sienos paviršiaus susidaro stipri nedegioji garso ir šilumos izoliacinė danga. Apdailos medžiagos dekoratyvinės medžiagos suteikia spalvotus priedus ir granules.

Geras patarimas! Dėl mažo atsparumo vibracijai mineraliniai tinkai neturėtų būti naudojami pastatams netoli geležinkelių ir vietovėse, kuriose yra didelis seisminis aktyvumas.

Mineralinis tinkas gali išlaikyti temperatūros svyravimus nuo -30 iki +45? С. neprarandant savo veiklos savybių. Tokios dangos eksploatavimo laikas yra mažiausiai 15 metų.

Cemento tinko spalvų skalė yra labai ribota, o tai sumažina jos dekoratyvinio poveikio laipsnį. Gaminamas cemento tinko paviršius gali būti dažomas bet kokia spalva, taip sukuriant estetinę pastato išvaizdą.

Šiandien „Diamond“ serijos „Knauf“, turinčios geresnes atsparumo vandeniui savybes ir atsparumą agresyviam atmosferos poveikiui, yra labai populiarūs mineraliniai tinkai. Naudojant „Diamant-240“ mišinį, galite gauti tekstūruotą paviršių „žievės vabalas“, o Diamant-260 sudaro grubų pamušalą, vadinamą „kailiu“. 25 kg pakuotės kaina yra apie 900 rublių.

Kitas populiarus variantas yra „Bolars“ mineralinio fasado tinkas, kurį galima įsigyti už 700 rublių kainą. Turint savaime išsilyginančią struktūrą, dėl modifikacinių priedų, įtrauktų į jo sudėtį, jis sukuria puikiai plokščią ir lygią paviršių.

Akrilo dervos yra naudojamos akrilo tinko kompozicijoje vietoj cemento kaip rišiklio. Be to, čia naudojami modifikatoriai, didinantys dangos, dažiklių ir vieno užpildo, pvz., Akmens drožlių, smėlio ar spalvotų granulių plastiškumą ir stiprumą, sukuriant dekoratyvinę paviršiaus struktūrą.

Akrilo tinkas gaminamas paruošto skiedinio pavidalu, kuris yra tinkamas naudoti. Sluoksnis susideda per 20 minučių, o visas paviršius išdžiūsta po 48 valandų. Per šį laiką būtina apsaugoti dangą nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie prisideda prie susidarančio sluoksnio krekingo.

Geras patarimas! Dėl greito paviršiaus nustatymo sluoksnių sąnariai gali būti pastebimi, todėl geriau patikėti darbą profesionalui.

Mišinys, pagrįstas akrilu, turi didelį atsparumą temperatūroms. Jis sukuria gerą drėgmei atsparų paviršių, papildomą apsaugą nuo stiprių vėjo smūgių. Dėl didelio dangos elastingumo sumažėja paviršiaus krekingo tikimybė. Pastato fasadas, pagamintas iš akrilo tinko, turės didesnį atsparumą trinčiai ir smūgiams, o tai padidina paviršiaus, kuris siekia 20-25 metų, gyvenimą.

Tačiau jis gali greitai pritraukti purvo. Norint išvalyti paviršių, pakanka užpilti pamušalą vandeniu iš žarnos. Kitas išorės kompozicijos trūkumas, pagrįstas akrilu, yra pigmento nestabilumas į UV spinduliuotę, kuri po tam tikro laiko nyksta. Šis tinkas nerekomenduojamas ant mineralinės vatos pagrindo ir korinio betono sienų.

Dekoratyvinio sluoksnio sukūrimas ant paruošto paviršiaus dengia fasado tinką. Darbo už gipso sienos kaina priklauso nuo naudojimo būdo (rankinis arba mašininis) ir tekstūros, o vidurkis – 400 rublių / kv. Papildomas paviršiaus dažymas kainuos nuo 170 rublių / kv.

Pagrindinis fasado tinko tikslas yra galutinis pastato sienų išorinis dizainas. Ši dekoratyvinė danga yra prieinama, patvari ir pasižymi daugeliu išskirtinių bruožų, dėl kurių ji yra viena iš populiariausių susidūrimo medžiagų.

Like this post? Please share to your friends:
//graizoah.com/afu.php?zoneid=2466924