Ar galiu kloti plyteles ant plytelių: patarimai ir rekomendacijos iš specialistų

Tvarkydami savo rankas, turite susidurti su daugybe sunkių klausimų, teisingų atsakymų, kurie lemia naujos apdailos kokybę ir ilgaamžiškumą. Vienas iš šių klausimų – ar galima dėti plyteles ant plytelių? Apsvarstykite, ar galima panaudoti seną plytelę kaip pagrindą naujai dangai, ar dar geriau ją išmontuoti, kad būtų išvengta galimų problemų.

Ką gali reikėti išsaugoti seną plytelę

Yra keletas priežasčių, dėl kurių galima galvoti apie tai, kaip atsisakyti senosios dangos išmontavimo prieš pradedant naują. Dažniausiai tai yra ekonominiai veiksniai, įskaitant:

 • gerokai sutaupyti laiko ir pastangų remontui;

 • greičiausiai išmontavimo procese reikės susidurti su atskirų cemento-smėlio lygintuvų dalių išardymu. Tai reikštų papildomą darbą dėl jo pakeitimo ar dalinio atkūrimo. Be to, jei buvo naudojama gipso ir faneros išankstinio liejimo sistema, ją reikės pakeisti;
 • darbo metu dulkės bus minimalios, o tai negali būti pasakyta apie atvejus, kai reikia išimti seną plytelę. Šiuo atveju reikės visiškai atlaisvinti ne tik patį kambarį, bet ir šalia jo, nes dažnai nepakanka baldų ir įrangos padengimo polietilenu;
 • išlaikant seną dangą galima išvengti poreikio pašalinti šiukšles;
 • Taip atsitinka, kad neįmanoma laukti laiko, reikalingo visam naujam lygintuvui išgydyti. Šiuo atveju geriau naudoti seną plytelę kaip pagrindą.

Taigi, senos dangos išlaikymo priežastys yra daug. Svarbiausia yra teisingai įvertinti, ar šiuo atveju galima dėti plyteles ant plytelių, kad galiausiai danga būtų pakankamai patvari ir patikima.

Norint nustatyti, ar galima dėti naują plytelę ant panašios dangos sluoksnio, būtina atlikti išankstinį žemės patikrinimą. Pirmiausia reikia įsitikinti, kad visi elementai yra fiksuoti. Būtina atkreipti dėmesį į bet kokių, net ir mažiausių lustų, įtrūkimų ir laisvai fiksuotų elementų buvimą. Norėdami tai padaryti, kiekviena plytelė turi būti sujungta su guminiu plaktuku. Netinkamai fiksuoti elementai bus skambėti.

Visi elementai, kurie nėra gerai pritvirtinti ar turi įtrūkimų, privalo sulūžti. Norint nuspręsti dėl naujos plytelės klojimo ant senojo, būtina, atsižvelgiant į tai, kiek didelis senos plytelių procentas yra geros būklės ir saugiai laikomas.

Geras patarimas! Atkreipkite dėmesį į esamą grindų lygį. Montuojant papildomą sluoksnį, jo aukštis neturi viršyti ribos aukščio. Jei grindų storis yra per didelis, prieš klojant bus geriau išmontuoti seną dangą ir įdėkite naują plytelę tiesiai ant pagrindo.

Pagrindiniai sunkumai, su kuriais susiduriama diegiant naują dangą ant senosios, yra gravitacijos efektas, nes laikui bėgant plytelės susitrauks ir senas pamatas turi jį atlaikyti. Todėl reikia užtikrinti aukščiausią kokybę jungiantį sluoksnį. Pirmiausia turite pasirūpinti, kad valytumėte siūles, bent iš dalies pašalinkite glazūruotą plytelių sluoksnį ir įsigykite betono kontaktą.

Geras patarimas! Betoninis kontaktas paprastai padengiamas mentele arba mentele, atsargiai jį lyginant taip, kad naudojamas sluoksnis būtų kuo tolygesnis. Vartojimas turėtų būti apie 300 g / 1 m.

Jei naujos grindų dangos nėra suplanuotos, klojant plyteles ant sienos, grindims būtinai reikia apsaugos. Grindų ir grindų danga turi būti padengta plastikine plėvele, kad būtų išvengta konkrečių ir beveik jokių ekrano dėmių.

Dirbant su sienos paviršiumi, betono kontakto džiovinimo laikotarpis turi būti bent 5-7 valandos. Šiuo atveju geriau teikti pirmenybę tankesniam sintetiniam modifikavimui.

Likusios klojimo plytelės yra atliekamos standartiniu būdu palaipsniui mažuose sienos plotuose. Taip yra dėl didelio klijų sudėties džiovinimo greičio. Elementai išdėstyti 1-1,5 m plote? ir nestled su tam tikromis pastangomis. Kol klijai visiškai sukietėja, kai kurie pažeidimai ir netobulumai gali būti ištaisyti naudojant guminį plaktuką.

Taigi, atsakydami į klausimą ar galite dėti plyteles ant plytelių ant sienos, pagrindinis dėmesys skiriamas šio proceso technologijai ir subtilybėms. Jei laikotės ekspertų rekomendacijų, atlikto darbo rezultatas bus daugiau nei patenkinamas.

Užtikrindami, kad senoji danga atitiktų numatomą apkrovą ir yra geros būklės, galite tiesiogiai pereiti prie paviršiaus paruošimo naujai plytelei dėti. Visų pirma, verta pasirūpinti, kad paviršius galėtų užtikrinti reikiamą sukibimo lygį, suteikiant senam plyteliui šiurkštumą. Norėdami pasiekti norimą efektą keliais būdais:

 • viršutinio blizgaus sluoksnio pašalinimas iš plytelių;
 • naudojant specialų gruntą paviršiaus apdorojimui;
 • darymas ant plytelių pjūvių.

Kiekvienas iš šių metodų turi savo privalumų ir trūkumų. Taigi, paprasčiausias yra naudoti gruntą, tačiau tam reikia finansinių investicijų. Kiti du nereikalauja išlaidų, bet yra susiję su didelėmis fizinėmis pastangomis ir daug dulkių.

Nuimkite viršutinį plytelių sluoksnį, o taip pat atlikite reikiamus griovelius, tai įmanoma tik naudojant šlifuoklį. Šios procedūros leidžia sukurti reikiamą kontaktą tarp naujo plytelių apatinio sluoksnio ir senosios dangos. Nėra būtina visiškai pašalinti visą viršutinį sluoksnį. 60% plytelių paviršiaus bus pakankamai. Kalbant apie pjūvius, jie išdėstomi 1-2 cm atstumu vienas nuo kito.

Paprastesnis ir švaresnis būdas yra naudoti plytelių gruntą. Kompozicija, kuri taip pat vadinama betonu, gali suteikti bet kokio sklandaus ir atsparaus vandeniui paviršiaus būtinas savybes. Su glazūruotu plytelės paviršiumi, ši kompozicija puikiai prilimpa, viršuje virsta grubiu sluoksniu, kuris yra pagrindas plytelių klijai.

Plytelių klojimo į seną plytelę technologija reiškia tokią veiksmų seką:

 1. Naudojant cemento-smėlio skiedinį, uždenkite visas lustų vietas, įtrūkimus ir pažeidimus taip, kad paviršius būtų maksimalus. Po to būtina palaukti, kol bus visiškai išdžiovintas tirpalas, ir išvalyti seną dangą, suteikiant jam visą purvą, kalkę ir drėgmę.
 2. Naudodami vieną iš būdų, kaip užtikrinti sukibimą, apdorokite seną dangą. Kaip jau minėta, paprasčiausias būdas šiam tikslui naudoti yra specialus gruntas.
 3. Užpakalinėje plytelės pusėje yra lygus mentelė, plytelių klijai, po to kompozicija pasiskirsto per visą paviršių ir sukuria specialius griovelius, naudojant iškirpti mentele. Paprasčiau tariant, šiame etape plytelių klojimas atliekamas pagal standartines technologijas.

Geras patarimas! Jei kalbame apie dalinį glazūros ar išpjovos pašalinimą, tuomet darbo metu reikia naudoti asmenines apsaugos priemones nuo smulkių dalelių ir dulkių.

Svarbu žinoti, kad šiuo atveju visiškas klijų sudėties džiovinimas užtruks ilgiau. Taip yra dėl mažo pagrindo įsisavinimo pajėgumo. Štai kodėl visas darbas, susijęs su skiediniu, geriausiai atliekamas ne anksčiau kaip po 3-4 dienų po montavimo. Tuo pačiu metu visiškai išlaikoma standartinė technologija, kuri apima specialaus junginio ir gumos mentelės naudojimą.

Prieš klijuodami plyteles, kiekvienas savininkas nori būti tikras, kad jo darbas nebus veltui, o nauja danga ilgai tarnaus. Todėl pirmiausia turėtumėte susipažinti su rekomendacijomis, kurios suteikia ekspertams. Jie rodo tuos aspektus, kurie gali trukdyti patikimam elementų fiksavimui ir yra įspėjamasis signalas, į kurį verta atkreipti dėmesį į:

 • palietus plyteles išsaugo vientisumą, tačiau tuo pačiu metu garsas, kuris yra girdimas, yra nevienalytė. Tai gali reikšti, kad po plytelėmis yra oro tarpų, dėl kurių gali būti sunaikinta. Faktas yra tas, kad senas sprendimas negali atlaikyti apkrovos ir galų gale išnyks abu dangos sluoksniai;

 • dažniausiai kyla klausimas, ar galima dėti plyteles ant plytelių vonioje ar tualete. Šiuo atveju reikia atkreipti dėmesį ir į kambario dydį, nes šie kambariai yra gana retai erdvūs, o tai reiškia, kad papildomas skiedinio ir susidėvėjusios medžiagos sluoksnis sumažins jau mažą kambario plotą. Taigi, jei pamatysite iš anksto, kad šis metodas paveiks kambario dydį, geriau pašalinti seną plytelę ir įdėti naują pagal visas taisykles;
 • Blogas pamatas yra senas, įtrūkęs plytelė, kurios viršutinis sluoksnis turi natūralią žalą ir yra linkęs smulkinti. Jei ant tokio pagrindo yra padengtas kitas plytelių sluoksnis, greičiausiai jis nebus ilgas, ir artimiausioje ateityje visas darbas turės būti pakartotas. Tai reikštų ne tik didelę laiko ir pastangų investiciją, bet ir finansines išlaidas;
 • Prieš įdėdami plytelę ant senosios dangos medžiagos sluoksnio, turite įsitikinti, kad tai neužkerta kelio laisvai patekti į visus ryšių ir audito liukus. Priešingu atveju, mažiausias suskirstymas lems tai, kad remonto darbams reikės iš karto išmontuoti abu plytelių sluoksnius. Šiuo atveju protingiau galvoti viską iš anksto, kad ateityje neturėtumėte susidurti su tokiomis rimtomis problemomis;

 • Nedėkite plytelių ant nelygių grindų. Nesvarbu, kaip stengiatės, situacija su nuolydžiu bus dar labiau apsunkinta papildomu sluoksniu, todėl geriau išmontuoti ne tik plyteles, bet ir seną lygintuvą. Tinkamai ištaisius, galite kiek įmanoma pašalinti esamą šališkumą. Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į tai prieš klodami plyteles ant nelygios sienos.

Apsvarstę visas šias rekomendacijas, galime daryti išvadą, kad prieš pradėdami kloti plyteles ant senosios plytelės, reikia atidžiai pasverti visus argumentus. Rizika, kad senoji danga nesugebės išlaikyti apkrovos ir tiesiog nukristi, tuo pačiu metu sunaikindama naują sluoksnį, visada yra ir geriau apsvarstyti visas galimas galimybes iš anksto, kad prireikus atsisakyti šios idėjos.

Taigi atsakymas į klausimą, ar plyteles galima kloti ant plytelių ant vonios grindų ar net ant sienų, yra labiau tikėtinas. Žinoma, darbo metu turėsite laikytis daugelio taisyklių ir rekomendacijų, o galutinis rezultatas beveik visada gali būti nenuspėjamas, tačiau iš esmės tai įmanoma.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: