Metalinės lovos su polimerine danga: konstrukcijų savybės ir tipai

Iš šio straipsnio galite sužinoti, kokios yra metalo lovos su polimero danga: produktų paskirtis ir savybės, naudojimo privalumai ir specifiškumas, rekomendacijos dėl konstrukcijų pasirinkimo ir savikontrolės, gamintojų įvertinimas. Taip pat bus pateiktas lyginamasis metalinių lovų su konstrukcijomis iš kitų medžiagų aprašymas.

Metalinės lovos su polimerine danga: produkto savybės

Daugelis priemiesčių teritorijų savininkų jau galėjo įvertinti iškeltų lovų efektyvumą ir praktiškumą. Dažniausiai statyboms gaminti sodininkai ir sodininkai naudoja medžiagas, kurios lieka po remonto ar statybos. Tačiau baigtos metalo gaminių versijos daugeliu atžvilgių yra pranašesnės už lovas, kurias galite sukurti sau.

Gamintojai siūlo tokius metalo gaminius:

 • cinkuotos plieninės lovos;
 • dizainas iš cinkuoto plieno, dulkinantis iš polimerų;
 • lovos pagamintos iš cinkuoto plieno su poliuretano danga.

Atkreipkite dėmesį! Jūs neturėtumėte atsisakyti pirkti plieno lovas dėl jų didelės kainos. Jei atsižvelgsime į tokių daržovių sodo išlaikymo ir jo eksploatavimo sąlygas, tuomet faktinė produktų kaina yra ne didesnė už lovų, pagamintų iš mažiau patvarių medžiagų, kainą.

Galutinių metalo konstrukcijų naudojimas „Dacha“ turi privalumų:

 • Nereikia iškasti dirvožemio sode. Ekologinis ūkininkavimas iš esmės yra pagrįstas. Siekiant palengvinti lovų priežiūrą, rekomenduojama mulčiuoti dirvožemį ir patartina pridėti EM preparatus;

 • optimalus konstrukcijų dydis leidžia lengvai pasiekti iškrovimus. Jūs galite laisvai kreiptis į sodą iš bet kurios pusės;
 • gerokai sumažėjo vandens suvartojimas laistymo įrenginiams. Tai buvo įmanoma dėl to, kad drėgmė susikaupia vietoje, būtent ten, kur to reikia;
 • galimybė taupyti trąšas. Dozės apskaičiavimas atliekamas tik atsižvelgiant į lovos plotą, o ne visą sodą;
 • dizainas, priklausomai nuo apsauginės dangos tipo, gali būti sėkmingai naudojamas 20-30 metų. Polimerų, cinko ir poliuretano danga apsaugo nuo korozijos ir ankstyvo medžiagos gedimo;

 • paprasta diegimo sistema ir galimybė perkelti lovas į kitą vietą;
 • konstrukcijų struktūra leidžia įrengti papildomas sekcijas, kurios padidintų aukščio arba ilgio lovų dydį;
 • lankas, skirtas šiltnamio organizavimui, gali būti lengvai montuojamas ant metalinės lovos;
 • gebėjimas sukurti svetainėje tvarkingas ir dekoratyvinis sodas.

Metalinės lovos tinka daržovėms auginti šiltnamyje arba lauke. Produktai yra rėmas iš stipraus plieno. Lakštų medžiagos storis dažniausiai yra 0,5-0,55 mm. Paviršius padengtas plonu cinko ar polimero sluoksniu.

Tokių lovų įrengimo procesas yra labai paprastas. Gaminio šoninės dalys yra išlenktos į vidų ir taip pašalinama galimybė, kad įrenginys bus sugadintas įrengimo metu ir jo tolimesniame darbe. Metalinių tvorų, skirtų lovoms, gamybai naudojamos specialios mašinos, todėl regioninė dalių linija neturi jokių pažeidimų ir įtrūkimų, galinčių sužeisti asmenį.

Svarbu! Nepaisant to, kad lovų išmontavimo ir montavimo procesas yra labai paprastas, nerekomenduojama pašalinti cinkuotų gaminių kasmet po atostogų sezono pabaigos.

Nepriklausomai nuo gaminių kokybės ir gamintojo, dažnas konstrukcijos surinkimo ir išardymo procesas lemia deformacijų pasikeitimus. Kiekvieną kartą, kai pablogės lovos elementai tarp dugno. Taip pat yra tikimybė, kad profilio paviršius bus pažeistas ir apsauginė danga bus pažeista, todėl atsiras korozija. Optimaliausias sprendimas bus kompetentingas vietos pasirinkimas ir stacionarus būsto tipas, tik tokiu atveju lovos truks daugelį metų.

Galvanizuotų lovų su apsaugine danga klasifikavimas gali būti atliekamas remiantis įvairiais kriterijais:

 • dangos tipas;
 • statybos tipas;
 • polimerų spalvos;
 • matmenų parametrai;
 • metalo storis;
 • dalių tvirtinimo metodas ir kt.

Kai kurie pakeitimai turi ypatingas kojas. Šie elementai neleidžia statybai išstumti, kai dirvožemis užmigia arba sodina plantacijas. Kojos yra palaidotos žemėje, todėl lova yra gerai pritvirtinta. Polimero danga gali turėti skirtingas spalvas, dėl kurių pirkėjas turi galimybę pasirinkti beveik bet kokį spalvų sprendimą, kuris puikiai dera į aplinkinį kraštovaizdį.

Parduodami yra aukštos ir žemos konstrukcijos, pagamintos iš cinkuoto plieno. Populiariausi žemės savininkai yra 15–18 cm ir 36 cm aukščio lovos, taip pat populiarūs 50 cm aukščio produktai.

Atkreipkite dėmesį! Nestandartinio dydžio šiltnamiams gali prireikti labai siaurų arba plataus modifikacijų. Jei perkate lovas tiesiogiai iš gamintojo, galite užsisakyti dizainą su bet kuriais parametrais, kurių standartinių produktų rinka negali pasiūlyti.

Dizainai gali skirtis ilgio ir ilgio. Kai kuriais modifikacijomis galima prijungti ilgintuvą ir išplėsti lovą perkant papildomus elementus.

Gamintojai pristato metalo lovų, turinčių skirtingus parametrus ir charakteristikas, modelius. Šie veiksniai turi tiesioginį poveikį produktų eksploatavimo trukmei ir jų kainai.

Pagrindiniai optimalaus dizaino parinkimo kriterijai:

 • plieno storis;
 • cinko dangos storis;
 • polimero purškimo ir jo savybių buvimas;
 • gamybos technologija, naudojama lovų gamybai;
 • montavimo dalių kokybės lygis;
 • tvirtinimo elementų, turinčių centrinę vietą, buvimas.

Optimalus dizainas, kai cinko danga viršija 25 mikronus. Cinko sluoksnis ant mažesnių storio lovų yra lengvai pažeistas, todėl prasidės laipsniškas metalo sunaikinimas korozijos įtakoje. Polimero formos apsauginė danga žymiai padidina produktų tarnavimo laiką. Šis purškimo tipas vienu metu atlieka dvi funkcijas:

 • apsaugo cinkavimą nuo sunaikinimo dėl sąlyčio su drėgme, trąšomis ir dirvožemiu;
 • pašalina galimybę mechaniniu būdu pažeisti cinko dangą dirbant su sodo įrankiu.

Metalo storis yra vienas iš svarbiausių produktų kokybės kriterijų. Parduodant yra konfigūracijos, kurių plieno storis yra 0,35-1 mm. Dėl sodo įrengimo šiltnamio namo viduje tinkamas dizainas, pagamintas iš 0,5 mm storio metalo. Lauko lovos turėtų būti patvaresnės ir patikimesnės, todėl šiems tikslams geriau gaminti plieno storį nuo 0,7 iki 1 mm. Tas pats pasakytina ir apie aukštų lovų (daugiau kaip 35 cm) statybą, kurioms taikomi didesni reikalavimai dėl stiprumo.

Įdomus faktas! Palyginimui galite palyginti lovų parametrą su metalo, iš kurio pagamintas kėbulas, rodikliais. Pastato storis yra 1-1,2 mm.

Gatavų plieno konstrukcijų gamintojai naudoja specialias lovų gamybos technologijas:

 • plėvelės danga;
 • gruntavimas;
 • miltelių danga;
 • fosfatavimas.

Aukštos lovos šalyje su savo rankomis: foto ir gamybos technologija

Fotografija ir žingsnis po žingsnio aprašymas technologijoms, skirtoms augalų auginimui dachoje, įdomių dizaino variantų.

Dėl šios priežasties rekomenduojama įsigyti sodo lovų su įrodyta kokybe. Struktūros ilgaamžiškumą taip pat gali paveikti sudedamųjų elementų kokybė. Montavimo kaiščiai ir tvirtinimo dalys turi įtakos surinkimo rezultatui ir tolesniam tvoros montavimui. Jei šios dalys nėra pakankamai ilgos, kad prasiskverbtų, tada struktūra gali suktis. Ypač padidina tokio rezultato riziką sodo išdėstyme ant šlaitų. Tokiuose sklypuose yra nuolatinis dirvožemio nuslydimas.

Rekomenduojamas šerdies įsiskverbimo lygis šiltnamyje yra 25 cm, sodas atviroje vietoje – šis skaičius turėtų būti padidintas iki 35-40 cm. kurios yra išdėstytos lygiagrečiai viena kitai.

Centriniai standikliai yra suprojektuoti taip, kad padidintų konstrukcijos tvirtumą ir patikimumą, jie žymiai padidina gaminio rėmo dalį. Jei šiltnamyje esanti vieta prisiima nedidelio aukščio konstrukcijų montavimą, lovos konfigūracijoje jūs galite padaryti be standžiųjų. Tačiau norint ilgą laiką naudoti tvoras lauke, reikės jų buvimo.

Atkreipkite dėmesį! Kai kurie gamintojai gali išduoti lenkimo standiklius, kurie yra išilgai profilio krašto. Tačiau toks niuansas nepadidina dizaino.

Lentelėje pateikiami lovų skirtumai Nauji vasaros gyventojai, „GreenBox“ ir kiti prekių ženklai, kuriuos vartotojai pripažino kaip geriausius. Tarp jų galite pasirinkti dizainą skirtingiems tikslams ir bet kokiam svetainės dydžiui.

Geriausių sodo lovų gamintojų įvertinimas:

Prekinis ženklas Trūkumai Įvykiai Kaina, patrinti.
Nauji vasaros gyventojai Ribotas formų pasirinkimas (tik stačiakampės lovos) Didelis matmenų parametrų pasirinkimas Nuo 915 m.
Keturios spalvos
Naudojimo laikas 20-30 metų
Greenbox Nepastebėta Tinka naudoti lauke ir šiltnamiuose Nuo 620 (65×100 cm)
Platus spalvų pasirinkimas
Pramogos Bendras standartinis aukštis – 15 cm Kintamas konstrukcijų plotis Nuo 460 mp
Platus spalvų diapazonas
Sib Farm Santykinai didelės išlaidos Paprastas dėžutės surinkimas, tvirtinant jo elementus varžtais Nuo 720 (100×200 cm)
Didelė spalvų paletė (apie 200 atspalvių)
Galimybė užsisakyti bet kokį dydį
Be stačiakampio dizaino, diapazone taip pat yra šešiakampės modifikacijos.
Novoladozhsky gamykla Standartinis plotis – 50 cm Keletas spalvų: žalia, geltona, ruda Nuo 2400 (2×05 m)
Aukštis – 38 ir 19 cm

 

Atkreipkite dėmesį! Jei dėžutės aukštis viršija 30 cm, tokias konstrukcijas galima efektyviai naudoti ne tik auginant daržoves, bet ir kaip gėlių sodus, kur galima daugiamečių augalų sodinti. „Medaus korpuso“ modifikavimas pats savaime yra svetainės ornamentas.

Labai lengva sumontuoti ir sumontuoti metalinę lovą su polimerine danga. Kiekvienas gali atlikti šią užduotį. Priklausomai nuo gamintojo, gali būti pateikiami įvairūs jungiamųjų mazgų tipai. Dažniausiai gaminio surinkimui naudojamas griovelio / sijų metodas. Be to, jums reikės papildomų tvirtinimo detalių varžtų pavidalu.

Dauguma „Dacha“ savininkų naudoja varžtų tipo jungtis. Šis metodas laikomas patikimesniu. Siekiant surinkti struktūrą naudojant šį metodą, būtina sulenkti kraštus, esančius ant metalinių juostelių viršutinės briaunos linijos. Šių elementų plotis yra apie 1,5-2 cm, jose reikės padaryti skyles. Taip pat yra prancūziškų lovų. Šių brangių struktūrų surinkimui reikės tik prijungti elementus užfiksavus.

Jei daroma prielaida, kad konstrukcija yra nepriklausoma, labai svarbu pasirinkti kokybišką medžiagą. Netgi gofruotas metalas.

Laipsniška gamybos technologija:

 1. Remiantis ženklu, reikia pakloti 4 lentas į žemę. Jie turi būti griežtai vertikalioje padėtyje, nes būtent šioje vietoje bus išdėstyti lovos kampai.
 2. Viršutinėje ir apatinėje atramų pusėje turi būti prikaltas ant medinių rėmų, pagamintų iš lentų.
 3. Dėl susidariusios konstrukcijos tvirtinti plieno cinkuotą plieną. Pjovimo medžiagai rekomenduojama naudoti elektrines žirkles. Metalinės dalys yra pritvirtintos mažu įsukimu nuo rėmo krašto su varžtais.

Geras patarimas! Kaip alternatyvą polimero dangai galima naudoti miltelių dažus.

Gabionai atrodo kaip estetiškai patrauklūs, kaip ir akmenų lovos. Tačiau, skirtingai nuo mūro, tokios konstrukcijos yra surenkamos daug lengviau ir kainuoja daug mažiau. Taip yra dėl to, kad gabionų konstrukcija nereiškia užpildo. Sodo rėmo dalis yra tiesiog užpildyta akmenimis ar kitomis medžiagomis. Metalo tinklelis gali atlaikyti sunkias apkrovas. Dėl šios priežasties galite naudoti kaip didelį frakciją natūralaus akmens.

Montavimo lovų gabionai:

 1. Statomas pamatas pašalinamas nuo šiukšlių ir išlyginamas.
 2. Montavimo lentynos. Šiuo tikslu stulpeliuose yra apatinės dalies flanšai. Šiems tikslams rekomenduojama paimti strypą, kurio skersmuo yra 0,8-1 cm, tuo pačiu metu reikia įrengti 8 atramas, kad būtų suformuoti 2 stačiakampiai: didelis ir mažas. Mažesnis stačiakampis turėtų būti didelis atstumas.
 3. Tinklui suformuoti naudojamas cinkuotas strypas, rekomenduojamas skersmuo yra 0,5–0,6 cm, o ląstelių dydis pasirenkamas atsižvelgiant į birios medžiagos dydį, kad jis neišsipyltų, o gaminio viduje nėra tuščių.
 4. Jei naudojate didelę masę, turėtumėte rūpintis standžiais sluoksniais. Tam galite naudoti dvigubus strypus.
 5. Stulpai turi būti pritvirtinti kuo griežčiau, nes jie turi pagrindinę apkrovą.

Rėmo dalis tvirtinama ant atramų. Rezultatas turėtų būti 2 dėžės iš tinklo. Tarp jų yra pilna akmens ar plytų. Mažo rėmo vidus užpildytas dirvožemis, kuriame augalai yra sodinami. Kai kurie gamintojai pagal užsakymą siūlo paruoštus dizainus, kurie labai supaprastina gabiono surinkimo procesą.

Plieninės lovos – puikus būdas sukurti gražią ir tvarkingą sodą. Tokių konstrukcijų dekoravimui galite naudoti ne tik spalvų dangą, bet ir kitas priemones. Pavyzdžiui, suvynioti į lovą spunbond. Parduodami galite rasti įvairių atspalvių agrofibre. Soduose rekomenduojama naudoti baltos spalvos audinius. Toks paviršius gerai atspindi saulės spindulius, išskyrus pernelyg didelį perkaitimą. Medienos kompozicijoms ir gėlių lovoms galite pasirinkti bet kokį atspalvį, jei jis susilieja su kraštovaizdžiu.

Metalo konstrukcijos, sujungtos su vynuogėmis, atrodo gana dekoratyvios. Naudojant šį metodą, galite gauti natūralų ir gražų išorinių lovų dizainą ir patvarią metalinę bazę. Yra ir kitų dizaino variantų. Sodo dizainas priklauso tik nuo svetainės savininko vaizduotės ir biudžeto galimybių.

Like this post? Please share to your friends: