Stogo aeratorius: patvarus, patikimas ir efektyvus vėdinimo įrenginys

Visų rūšių rėmo stogai išdėstyti taip, kad pastato viduje pastoviai susikauptų vandens garai ir drėgmė. Dėl to laikui bėgant stogo izoliacija žlunga. Paprastas, bet labai efektyvus prietaisas – stogo aeratorius padės pašalinti šią žalingą drėgmę. Jūs sužinosite apie įrenginio diegimo privalumus, privalumus, pagrindines įrenginio charakteristikas ir daugybę kitų šio leidinio dalykų.

Kas yra aeratorius: bendra informacija apie įrenginį

Minkšto stogo aeratorius yra specialus įtaisas, sumontuotas po stogo danga. Pagrindinis įrenginio uždavinys yra pašalinti perteklinę drėgmę iš stogo dangos. Aeratorių montavimas neleidžia sunaikinti stogo dangos, susidariusios kritulių ir drėgmės, kuri susidaro erdvėje po stogu.

Naudojant aeratorių, stogas yra užpildytas grynu oru. Tai leidžia atsitraukti nuo vėdinimo pagalvėlės drėgno oro, dulkių, kondensato, drėgmės ir dujų, susidarančių dėl temperatūros pokyčių, hidroizoliacijos sluoksnyje. Jei nenaudojate vėdinimo įrenginio, tada laikui bėgant stogas išspaus, o stogas pradės žlugti iš vidaus.

Geras patarimas! Ekspertai rekomenduoja ne tik pastatyti rampą, bet ir naudoti plokščių stogų dengimo įrenginius nuo plytelių ar profilių grindų.

Iš išorinės aplinkos gali atsirasti izoliacijos drėgmė. Dėl šios priežasties dažniausiai susidaro mechaniniai pažeidimai arba stogo dangos trūkumai. Drėgmė taip pat gali atsirasti dėl garų barjero sugadinimo. Klimato kaita, kuri nepriklauso nuo asmens noro, taip pat prisideda prie drėgmės padidėjimo ir izoliavimo.

Tuo atveju, kai stogo šilumos izoliacijos sluoksnis gauna per daug drėgmės, nebus įmanoma išspręsti vandens, tekančio per stogo stogą, problemą be specialių drenažo metodų. Pažeisto sluoksnio pakeitimas galimas tik tada, kai yra visiškai ištaisytas ir remontuojamas stogas. Šis procesas yra daug laiko ir finansiškai brangus. Be to, ne kiekvienas namų savininkas galės atlikti tokį brangų darbą.

Galite išspręsti šią problemą ištuštinant. Tačiau šie darbai yra problemiški, nes srauto vietą sunku nustatyti. Be to, jie turės dažnai praleisti. Optimalus sprendimas yra įrengti vėdinimo aeratorius.

Stogo eksploatavimo trukmė priklauso nuo įvairių veiksnių:

 • aukštos kokybės šilumos ir hidroizoliacijos;
 • tinkamas stogų medžiagų naudojimas;
 • laiku atlikti prevencinius tikrinimo ir remonto darbus.

Veikimo metu stogas gauna mechaninius pažeidimus. Vanduo persiurbia jį ir surenka tam tikrose vietose po stogu. Šiltesniais mėnesiais pastogė šildoma saulės spinduliais, o tai reiškia, kad vanduo taip pat šildomas. Dėl to skystis bando išeiti. Kadangi tokio išėjimo nėra, vanduo iš vidaus gauna pernelyg didelį spaudimą stogo dangai. Tai yra pilvo pūtimo priežastis.

Dėl saulės spindulių stogo paviršius gali būti šildomas iki 90 ° C ir aukštesnis. Stogo volų dangos sudėtis apima bitumo-polimerines medžiagas, kurių fizinės savybės kinta esant temperatūros svyravimams. Įkaitinus, danga sudaro hermetišką uždarą erdvę, kurioje garai susidaro iš vandens. Jis daro didelį spaudimą ant dangos, kuris gali būti iki 2–2,5 tonų kvadratiniam metrui.

Bandant rasti išeitį, vanduo prasiskverbia per lygintuvą, taip sunaikindamas šilumos izoliacinį sluoksnį ir formuodamas nuotėkį ant lubų. Rasti nuotėkį yra labai sunku. Problemą galite išspręsti naudojant plastikinį aeratorių. Įdiegus prietaisą, galite pašalinti vandens garavimą, nesukeliant naujausios dangos pažeidimų.

Aeratorių montavimas atliekamas tiek įrengiant naują stogą, tiek taisant esamą dangą. Prietaisai sumažina slėgį po stogu ir užtikrina vandens garų išsiskyrimą prieš sugadinant stogą. Be to, dėl sumontuotų aeratorių neleidžiama kondensuotis.

Tai leidžia jums prailginti stogo tarnavimo laiką ir taip pat leidžia žymiai sutaupyti stogo remontą. Be to, drėgmė veikia izoliacinės medžiagos izoliacijos savybes. Drėkinimas mažiausiai porą procentų padidina izoliacijos šiluminį laidumą 30-40%. Todėl šildymui reikalingos lėšos reikės daug daugiau. Be to, vandens išsiliejimas izoliuojasi į formą.

Aeratorius turi būti montuojamas labai rimtai. Svarbiausia pasirinkti kokybišką ir patikimą kraigo ar plokščiojo prietaisą. „Technonikol“ produktų asortimentas pasirodė esąs puikus – lengvi ir patvarūs metaliniai stogo aeratoriai.

Geras patarimas! Kad aeratorius galėtų efektyviai atlikti savo funkcijas, jis turi būti periodiškai išvalytas nuo purvo ir stagnacinio vandens, sukaupto į prietaiso vamzdžius. Kad tai būtų įmanoma, konstrukcijoje yra vožtuvas, kuris leidžia lengvai nuimti viršutinį stogo dangų sluoksnį.

Stogą galite vėdinti natūraliai arba naudoti priverstinę technologiją. Natūrali ventiliacija yra tam tikrų stogo dalių atidarymas. Saulės šviesa ir gaivus oras turi praeiti per šias angas.

Priverstinis stogo izoliacijos vėdinimo ir sausinimo būdas yra įrengti purkštukus (aeratorius) pagal tam tikrą schemą. Šio įrenginio veikimo principas yra paprastas: jis grindžiamas įrenginio trauka. Vamzdžio stogo aeratoriumi TechnoNIKOL sudarė žemo slėgio sritis. Tai įmanoma dėl vėjo srauto už prietaiso ribų ir dėl slėgio skirtumo aplinkoje ir stogo erdvėje. Pagrindinis aeratorių uždavinys yra toks:

 • palengvinti didėjančio garo pašalinimą, kol jis nepažeidžia stogo dangos;
 • sumažinti stogo dangos sluoksnį, kuris sukelia burbulus ant lygaus stogo su minkšta danga;
 • išvengti kondensato.

Paprastai aeratorius yra vamzdis, kurio skersmuo yra nuo 63 iki 110 mm. Struktūra padengta viršutiniu skėčiu, kuris yra apsaugotas nuo kritulių. Dažniausiai aeratorių gamybai naudojami mažo tankio polietilenas.

Pats prietaisas nepašalina drėgmės. Prietaisas yra kanalas, kuris puikiai atlieka oro mainus. Šviežias oras savo ruožtu atlieka rėmo stogų vidinės erdvės sausinimą ir užtikrina optimalią oro drėgmės vertę. Tai reiškia, kad visos aeratoriaus funkcijos sumažinamos, kad būtų sudarytos optimalios sąlygos natūraliam vėdinimui be išorinės intervencijos.

Prietaiso ypatybė yra ta, kad jis yra veiksmingas bet kokiu oru bet kuriuo metų laiku. Net drumstas oras netampa kliūtimi laisvam oro judėjimui, kuris yra stogo dangos vidinėje erdvėje. Aeratorius garantuoja, kad drėgnas oras iš išorinės aplinkos nepatenka į stogą, tuo pačiu metu jis užtikrina sukaupto drėgno oro išeigą.

Geras patarimas! Kliūtis laisvam oro judėjimui gali būti palėpės langas arba ant stogo sumontuotas žibintas. Todėl tokiose vietose abiejose trukdžių pusėse yra tikslinga įrengti aeratorių. Tuo pačiu metu stogas bus visiškai vėdinamas.

Stogo aeratoriai yra įvairių dydžių ir modelių. Jie naudojami patalpų po stogu vėdinimui, kondensato pašalinimui ir vandens garų pašalinimui. Įrengimą galima atlikti ir statybos metu, ir jau ant paruošto stogo. Šis prietaisas yra būtinas, kad būtų galima laiku išvengti puvimo stogų lakštuose ir pašalinti stogo nutekėjimo tikimybę.

Stogo aeratorių montavimas, padengtas metalo-plastikinėmis plytelėmis, viršutinėje dalyje atliekamas kuo arčiau kraigo. Prietaiso atvejis yra pagamintas remiantis medžiaga, kuri yra labiausiai atspari medžiagų, turinčių didelį rūgšties kiekį, poveikiui, UV poveikiui, korozijai, ekstremalių temperatūrų poveikiui. Geriausia, kad šiam tikslui tinka nerūdijantis plienas ir didelio stiprumo plastikas.

Aeratorių „TechnoNIKOL“ montavimas minkštiems stogams yra atliekamas tolygiai visame paviršiuje aukščiausiuose taškuose. Tokie prietaisai gali atlaikyti nuo -50 iki + 90 ° C temperatūrą. Jie tinka bet kokio tipo stogams ir dangoms.

Nustatant būtinų aeratorių skaičių, atsižvelgiama į prietaisų technines charakteristikas ir stogo plotą. Šią vertę taip pat veikia stogo dangos būklė ir drėgmės koncentracija patalpose. Stogo aeratoriai yra dviejų tipų:

 • taškas – atskirų stogo skyrių vėdinimas;
 • nepertraukiamai – sumontuoti išilgai stogo ilgio ir yra skirti bendram stogo erdvės vėdinimui.

Taškiniai aeratoriai yra dviejų variantų:

 1. Įmontuoti įtaisai – skirti montuoti ant nuolydžio stogo plokštumos. Dažniausiai šis taškų modelių variantas nustatomas tose vietose, kur vandens garų kaupimasis yra intensyviausias.
 2. Ridge purkštukai – sumontuoti ant stogo kraigo. Ši parinktis padeda pašalinti drėgmę visoje stogo konstrukcijoje. Tokie aeratoriai yra pagrįsti konvekcija, naudojant šiltą garą.

Siekiant pagerinti ventiliacijos efektyvumą, reikia tinkamai sumontuoti ir uždėti aeratorius. Rekomenduojama, kad atstumas nuo prietaiso iki keteros būtų mažas, ty apie 15 cm, jei izoliacija nebus atliekama po kraigo, tada drėgmė sutelkta viršutinėje dalyje. Įrenginio montavimas pašalins šią problemą.

Minkštam stogui skirtos keteros aeratoriaus pranašumas yra įrenginio gebėjimas ne tik atlikti vėdinimo funkciją, bet ir pašalinti kenksmingus dūmus iš stogo dangų. Be to, kraigo modeliai beveik visiškai paslėpti po stogu, o tai reiškia, kad juos sunku pastebėti išorėje.

Geras patarimas! Taškiniai aeratoriai yra geriau įrengti ant ilgų trasų, ant stogo plokštumų, kurių struktūra yra sudėtinga, ant keteros.

Aeratorių montavimo technika yra tokia:

 1. Toje vietoje, kur planuojama įrengti įrenginį, lygintuvu supjaustoma skylė. Svarbu užtikrinti, kad jis veiktų iki pat tos vietos, kurioje yra izoliacija.
 2. Jei šioje vietoje izoliacija buvo šlapi, ji turi būti nedelsiant pakeista sausa medžiaga, kurios šilumos laidumas atitinka reikiamus parametrus.
 3. Norint patikimai pritvirtinti aeratorių ant apatinio tvirtinimo vamzdžio pagrindo, reikia naudoti specialų mastikos sluoksnį.
 4. Prietaisai pritvirtinami prie movos su savisriegiais varžtais, kurie turi būti tolygiai paskirstyti aplink prietaiso vamzdžio perimetrą. Jie turi apie 6 vnt.
 5. Papildomas hidroizoliacinės medžiagos sluoksnis padės atidžiau apsaugoti ventiliacijos vamzdžio pagrindą.

Poreikis įrengti aeratorius nustatomas priklausomai nuo stogo formos, matmenų, taip pat patalpos oro drėgmės ir bendrosios stogo būklės. Pavyzdžiui, jei stogas yra plokščias, paprasta konfigūracija su standartiniais parametrais, tada kas 100 kvadratinių metrų. m ekspertai pataria įdiegti vieną aeratorių. Taip pat svarbu užtikrinti, kad atstumas tarp konstrukcijų neviršytų 12 m.

Geras patarimas! Labai drėgniems objektams (pirtims, saunoms, skalbykloms, baseinams) tikslinga tiksliai apskaičiuoti taškų išdėstymą aeratorių montavimui dizaino organizacijų inžinieriams.

Šiuolaikiniai gamintojai siūlo platų įvairių stogo aeratorių pasirinkimą. Paprasčiausių modelių kaina prasideda nuo 260 rublių, o brangiausio prietaiso kaina – 3000 rublių. Apsvarstykite keletą prietaisų, turinčių skirtingus parametrus ir skirtingus sąnaudas, pavyzdžius, kad būtų lengviau naršyti įvairiuose modeliuose.

Įrenginį galima įrengti bet kuriame stogo konstrukcijos etape, net ir jau paruošto stogo. Aeratorių kaina priklauso nuo konkretaus modelio ir yra 260-3000 rublių. Šis prietaisas nereikalauja ypatingos priežiūros. Pakanka jį valyti kartą per metus. Likusi prietaiso dalis laikoma visiškai autonomine.

Kompetentingai suplanuotas stogas būtinai turi aeratorius. Įrengimo metu padarytos klaidos sukels dar didesnes problemas su stogu. Todėl, jei nesate tikri dėl savo sugebėjimų, geriau šį procesą patikėti specialistams, kurie įvaldę visus šio darbo subtilumus.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: