Linoleumo sluoksnis: kaprizas arba būtinybė

Linoleumas laikomas lyderiu tarp grindų dangų. Medžiagos universalumą patvirtino praktika ją naudoti dešimtmečius. Pritraukite kainą ir paprastą montavimą. Tuo pačiu metu dažnai kyla dilema dėl būtinybės sukurti specialią medžiagą ant pagrindo. Kas yra linoleumo substratas, kokia jo struktūra ir kada reikia jo panaudojimo? Norėdami suprasti šiuos klausimus, šis straipsnis padės.

Ar reikia linoleumo substrato: medžiagos funkcinės savybės ir struktūra

Linoleumo substratas – papildoma statybinė medžiaga, kuri atlieka sluoksnį tarp grindų ir linoleumo. Diskusijos tarp statybininkų jau seniai išryškino klausimą, ar naudoti substratą. Kai kurie žmonės mano, kad pageidautina, o kai kuriais atvejais netgi būtina, kiti – šalininkai mano, kad papildomos medžiagos dėjimas yra laiko ir pinigų švaistymas.

Tiesą sakant, abi pusės yra teisingos: kai kuriais atvejais substratas yra būtinas, o kai kuriais atvejais tai bus papildomas elementas. Jei turite klausimų apie jo taikymo būtinybę, pirmiausia turite susipažinti su platų funkcijų, kurias atlieka pagrindai, sąrašą:

 1. Patikima garso izoliacija. Ši savybė yra svarbi daugiaaukščiuose pastatuose, nes tai neleidžia skverbtis į žemiau esančius kambarius.
 2. Papildoma šilumos izoliacija. Ši funkcija tinka butams su šaltomis grindimis, pavyzdžiui, esančiais pirmame aukšte ir virš negyvenamųjų patalpų, kurios nėra šildomos. Tai pagrindas, kuris gali būti puikus izoliatorius.
 3. Paviršiaus derinimas. Papildomas sluoksnis pašalina glaudų pagrindinės grindų medžiagos sąlytį su grindimis, pašalina piliakalnių, piliakalnių plyšius, kurie padeda lyginti bazę ir pailginti linoleumo tarnavimo laiką. Galų gale, dėl trūkumų ant grindų atsiranda greitas medžiagos gedimas.

Gaminant substratus naudojamos įvairios technologijos ir žaliavos, ypač natūralios ir sintetinės. Pagrindinių tipų įvairovė, privalumai ir trūkumai aprašyti toliau. Natūralaus pagrindo pavadinimas ir struktūra atitinka medžiagą, kuri buvo naudojama gaminant: \ t

 • džiuto
 • kamštienos plokštės;
 • linų sėmenų;
 • medienos plaušų plokštės;
 • kartu.

Geras patarimas! Dabar statybinių medžiagų rinkoje yra platus daugiasluoksnės linoleumo asortimentas su specialiu įvairių garso ir šilumos izoliacinių medžiagų sluoksniu. Jų naudojimas pašalina būtinybę dėti papildomą medžiagą po linoleumu.

Džiutas Tokio pagrindo pagrindas yra natūralus augalinis pluoštas iš džiuto. Siekiant išvengti puvimo ir gaisro, prie žaliavų pridedamas specialus antipirenas. Toks pagrindas sugeria ir pašalina drėgmę. Tuo pačiu metu pati medžiaga nėra šlapi. Jo pagrindinis trūkumas yra didelės išlaidos.

Corkboard. Kaip žaliavos tarnauja plytos medžio žievė. Toks substratas pasižymi aplinkos grynumu (100%), nes jo sudėtis pašalina sintetinių medžiagų naudojimą. Tai puiki izoliacija po linoleumo ir garso izoliacijos sluoksniu. Kartu su išvardytais privalumais yra ir trūkumų. Pagrindinis yra aukšta kaina. Be to, medžiaga turi nedidelį standumo laipsnį, dėl kurio danga susiduria su baldais ir vėliau deformuojasi.

Patalynė. Gamybos technologija yra dvigubos linų pluošto adatos. Specialus gydymas apsaugo nuo bakterijų ir vabzdžių augimo. Pagrindinis medžiagos privalumas yra laisvos ventiliacijos tarp grindų ir grindų aprūpinimas. Oro cirkuliacija apsaugo nuo drėgmės padidėjimo ir kenksmingų bakterijų bei grybų plitimo.

Pluoštas. Pagrindinė medžiaga yra spygliuočių medžiai. Gana naujos rūšies substratas, pasižymintis aukšta garso ir šilumos izoliacija. Trūkumas yra tas pats, kas kamštienos pagrindo, polinkio į brūkšnį. Be to, pušies derva, kuri apsaugo medieną nuo drėgmės ir kenkėjų, turi stiprų, ne labai malonų kvapą. Šis nepatogumas „dingsta“ su laiku.

Kombinuotas substratas. Jis gaminamas maišant linų, džiuto ir vilnos pluoštus. Net ir ploniausia 2 mm storio medžiaga turi didelį tankį – iki 700 g / m? Ši kokybė žymiai padidina izoliacines savybes. Tuo pat metu toks substratas, kaip ir visi natūralūs, yra linkęs į blukimą, nors ir mažesniu mastu. Manoma, kad tai yra praktiškiausias pagrindas bet kokio tipo grindims.

Putotas. Apdoroja sintetinę kategoriją, jos pagrindą sudaro poringa polimerinė medžiaga. Ji pasižymi geromis triukšmo ir šilumos izoliacijos savybėmis, taip pat santykinai mažomis sąnaudomis. Tačiau ekspertai nerekomenduoja jo naudoti pagal linoleumą. Toks substratas yra labai pralaidus ir netrukus praranda savo formą, o tai daro neigiamą poveikį pagrindinės dangos būklei. Ši medžiaga geriau tinka laminatui.

Geras patarimas! Geriausias variantas, užtikrinantis grindų pašildymą ir sausumą, yra galimybė pasirinkti iš lino, džiuto ir vilnos pluoštų. Tai universalus substratas, pasižymintis dideliu atsparumu dilimui ir izoliacijai.

Kai kuriais atvejais reikia, kad po linoleumo substratas, o kai – perteklius

Yra daug reikšmingų argumentų, kad substratas būtų naudojamas po linoleumu. Visų pirma tokiais atvejais jo naudojimas yra privalomas:

 • šalta grindis yra pagrindinė sąlyga papildomai padengti prieš linoleumą. Didelė šilumos izoliacinė medžiaga tarnauja kaip apsauginė barjeras nuo šalčio, kuri yra iš rūsio ar apatinių aukštų, kur yra negyvenamųjų patalpų. Todėl ekspertai nerekomenduoja taupyti artimųjų komforto ir sveikatos, nepaisydami sluoksnio tarp grindų ir linoleumo. Verta gauti gerą pagrindą, pageidautina iš natūralių žaliavų;

 • netolygus grindų paviršius. Tik patyręs meistras gali sukurti idealiai net lygintuvą, todėl, siekiant išvengti pažeidimų, geriau naudoti paramą, kuri paslėptų visus trūkumus;
 • Vieno sluoksnio linoleumas. Danga be pagrindo, nors ir daug pigiau, nepajėgs užtikrinti reikiamos šilumos izoliacijos, tokiais atvejais reikia specialios pagrindo – pagrindo.

Kai kuriais atvejais galite atlikti be papildomo sluoksnio:

 • Linoleumas padengiamas ant senosios dangos. Esant tokiai situacijai, bazė turėtų būti kuo plokščia, be trūkumų, kitaip geriau išmontuoti seną medžiagą;
 • daugiasluoksnis linoleumas su putomis arba džiuto pagrindu, kuris pagal savo savybes nėra prastesnis už pagrindą, labai palengvina klojimo procesą. Ši daugiasluoksnė medžiaga susideda iš stiklo pluošto, PVC sluoksniu impregnuoto sluoksnio su audinio pagrindu, džiuto, polivinilchlorido ir poliesterio;

 • Nepaisant to, kad linoleumas komercinis homogeniškas Tarkett yra vieno sluoksnio, jis sukuria patikimą izoliaciją. Ši parinktis yra geriausias linoleumo pasirinkimas koridoriuje. Nuotraukos rodo skirtingas tokio tipo medžiagas.

Prieš pradedant kloti linoleumą, su substratu arba be jo, reikia ištirti technines pagrindo savybes ir kruopščiai paruošti. Pati linoleumas – medžiaga yra gana lanksti ir elastinga, todėl jums reikia pasirūpinti, kad būtų laikomasi keleto reikalavimų, susijusių su pagrindu:

 • paviršius turi būti tvirtas ir lygus. Leidžiami itin sklandūs nuo 2 iki 7 mm nuolydžiai, todėl gali prireikti atlikti išankstinį lyginimo procesą;
 • grindų pagrindo kietumas;
 • pagrindas turi būti visiškai sausas ir švarus. Jei reikia, paviršius nuvalomas nuo senų dažų, atsikratoma riebios ir riebios dėmės.

Geras patarimas! Priimant sprendimą dėl pagrindo naudojimo tikslingumo, būtina apsvarstyti, kur planuojama nustatyti linoleumą. Koridoriuje galite tai padaryti be jo. Čia galite naudoti vieno sluoksnio komercinį linoleumą, kurio vieno sluoksnio storis sukurs reikiamą izoliaciją.

Bazės paruošimo reikalavimų laikymasis padeda išplėsti linoleumo aptarnavimą. Dėl pačios bazės, priklausomai nuo medžiagos, jis skirstomas į šiuos tipus:

 • betonas;
 • medinės grindys;
 • sena danga;
 • plytelės;
 • faneros pagrindas padengia betoną arba medines grindis (lakštinės medžiagos, pvz., faneros, pluošto ar OSB plokštės, gali būti grindų pagrindas ir taip pat gali būti grindų danga).

Kiekvienas pagrindo tipas reiškia specialų linoleumo ir jo pagrindo montavimo būdą.

Paprastai fanerą po linoleumu naudojamas kaip pagrindą ant betono pagrindo. Medinėse grindyse ši technologija naudojama dažniau. Taip pat naudokite kitas medžio drožlių medžiagas – plokščių ir OSB plokštes. Jų pagrindinis privalumas yra užtikrinti puikiai plokščią paviršių. Be to, jie garantuoja reikiamą pagrindo standumą. Faneros buvimas linoleumo metu neužkerta kelio papildomo bet kokio minkšto pagrindo sluoksnio, kuris suteiktų papildomą šilumos ir triukšmo izoliacijos poveikį.

Pluoštinė plokštė yra plona ir pigiausia medžiaga. Jo storis iki 2 mm. Dėl šios priežasties plokštė nėra tinkama kloti ant labai lenktų grindų, nes substratas greitai deformuojasi, todėl linoleume atsispindi defektai.

OSB yra daug stipresnis ir storesnis (nuo 6 iki 12 mm) nuo ankstesnės medžiagos, todėl labiau tinka bazei po linoleumo. Tokios plokštės padės lyginti grindis, tačiau prieš naudodami reikia aiškiai apibrėžti reikiamą lygį. Tuo pačiu metu medžiaga greitai išsilieja po apkrovų, dalis plokštelės laikui bėgant atjungia, o tai lemia defektų susidarymą.

Fanera, remdamasi pirmiau aprašytomis dengimo priemonėmis, yra optimali medžiaga kietam pagrindui. Jo sluoksninė struktūra neleidžia sulenkti, o tai prisideda prie puikaus grindų išlyginimo. Vienintelis faneros trūkumas yra tas, kad jis kainuoja didesniu mastu nei kiti alternatyvūs kietieji pagrindai.

Lengviau montuoti lankstesnius medžiagų tipus. Užtenka išlyginti dangą ir tada sutepti kraštus specialiu klijais. Galutinis tvirtinimas suteiks montavimo cokolius. Jei yra neaiškumų dėl veiksmų ir baimės sugadinti brangią medžiagą, darbas rekomenduojamas patikėti specialistams.

Taigi, nebūtina visada naudoti linoleumo substratą, bet kartais jūs negalite to padaryti be jo. Kaip papildoma medžiaga ji prisideda prie kokybinio patobulinimo. Svarbiausia yra nuspręsti dėl reikalingų funkcijų rinkinio iš pagrindo ir pasirinkti tinkamą parinktį. Medžiaga yra gana paprasta. Dėl to ji suteiks papildomos pagrindinės dangos šilumos ir šilumos izoliacijos savybes. Ant betono grindų apsaugo nuo šalčio ir ant medinės grindys – nuo pažeidimų ir girgžiančių grindų lentų.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: