Grindų poliuretano grindys: pasirinkimo ir naudojimo interjere savybės

Grindų grindys – elementas, reikalingas bet kokio interjero dizainui. Jis suteikia apdailai išbaigtą išvaizdą ir slepia įvairių medžiagų, naudojamų sienų ir grindų dekoravimui, sąnarius. Tačiau ne visi žino, kad cokoliai yra skirtingi ir gali būti pagaminti iš skirtingų medžiagų. Apsvarstykite, kas išsiskiria tarp kitų grindų poliuretano grindų sluoksnių, taip pat jos privalumų ir įrengimo savybių.

Grindų poliuretano pagrindo lenta: naudojimo privalumai

Poliuretano grindys grindims yra populiaresnės už produktus, pagamintus iš kitų medžiagų. Taip yra daugiausia dėl šios medžiagos techninių savybių:

  • atsparumas išoriniams veiksniams ir ilga eksploatavimo trukmė: kruopščiai tvarkant, cokolis gali išlaikyti savo pradinę išvaizdą 20-30 metų. Tuo pačiu metu, eksploatacijos metu, jis nėra veikiamas vandens ir garų, taip pat nesugeria kvapų ir yra lengvai valomas. Tokie cokoliai gali būti lengvai montuojami į vonios kambarį, nes jie atlaiko didelės drėgmės sąlygas;

  • poliuretanas nėra jautrus temperatūros svyravimams, todėl puikiai tinka patalpoms, kuriose įrengti šildymo prietaisai. Šildymo rezultatas nesudaro deformacijos, nepraranda savo originalios formos ir neplydo;

Geras patarimas! Jei reikia įrengti zoną, esančią šalia židinio, šiam tikslui galite saugiai naudoti poliuretano cokolą.

  • paprastas ir patogus montavimas: dėl medžiagos lankstumo ir plastiškumo, jo įrengimui nereikia daug pastangų ir gali būti visiškai atliekamas atskirai. Be to, jis gali būti naudojamas įvairių iškyšų ir nelygių paviršių projektavimui, kurie yra sudėtingi paprastų bagetų atveju. Montavimas ir apipjaustymas yra labai paprastas ir trunka labai mažai laiko;
  • dar vienas neginčijamas pranašumas – polietileno cokolio montavimui nereikia jokių sudėtingų ar brangių įrankių. Paprastas aštrus peilis yra gerai. Be to, po to, kai visi elementai yra pritvirtinti, jie gali būti dažomi bet kokiais tinkamais dažais: vandens pagrindu, akrilu ir tt;

  • kaip ir poliuretano grindų lentų priežiūra, pakaks paprasto plovimo. Būdamas atsparus įvairių cheminių elementų poveikiui, poliuretanas nereaguoja su jokiais plovikliais ir gali būti visiškai išvalytas nuo užteršimo jų pagalba. Tuo pačiu metu jūs nekenkiate jos spalvai ar tekstūrai;
  • Dar vienas privalumas, apie kurį negali būti pasakyta, yra platus poliuretano pagrindo sluoksnių pasirinkimas. Šiuolaikinė rinka pasižymi įvairiais skoniais ir gali lengvai patenkinti net ir pačius sudėtingiausius vartotojus. Skirtingai nuo pločio, tekstūros ir spalvos, tokie paklotai gali stilistiškai papildyti bet kokį interjerą.

Pirmoji ir pagrindinė grindų cokolio funkcija yra aiškiai apibrėžti patalpų perimetrą ir tuo pačiu paslėpti renovacijos proceso metu padarytus apdailos perėjimus ir trūkumus. Cokolis atlieka svarbų vaidmenį tuo atveju, jei kilimas ar kilimas plinta ant grindų. Tokiu atveju, naudojant cokolį, nustatykite jo kraštus.

Be to, jei turite poreikį prižiūrėti kabelį, pirkdami grindų dangą, turėtumėte įsigyti tokią galimybę. Jis parduodamas parduotuvėse ir rinkoje kartu su tradiciniais modeliais.

Poliuretano karkasas yra daug kartų stipresnis už produktus, pagamintus iš daugelio kitų medžiagų, o jo kaina yra žymiai mažesnė nei kitų, o tai gali būti dar vienas teigiamas šio konkretaus pasirinkimo aspektas. Nepaisant to, kad yra ir kieta, ir lanksti poliuretano pagrindo lenta, antroji galimybė neabejotinai yra populiaresnė, nes ji suteikia galimybę papuošti bet kokį konstrukcijos sudėtingumą ir netolygius paviršius.

Kalbant apie poliuretano cokolio įrengimą, šis procesas negali būti vadinamas sudėtingu, jei atkreipiate tinkamą dėmesį į būtinų medžiagų ir paviršių paruošimą. Grindys tvirtinamos prie grindų, panaudojant specialius klijus, glaistus ar dekoratyvinius nagus. Toliau straipsnyje detaliau aptarsime diegimo procesą.

Atrodytų, kad nėra nieko lengviau, nei pirkti poliuretano grindų cokolą. Tačiau šio elemento pasirinkimas reikalauja dėmesio ir gero skonio. Priešingu atveju ši informacija gali neigiamai paveikti visą interjerą. Visų pirma būtina panaikinti tris pradinius duomenis:

  • apdailos medžiaga ir grindų dangos spalva;
  • sienų tekstūra ir spalvų dizainas;
  • durų stilius ir spalva.

Negalima paneigti, kad drąsiausio dizaino sprendimai apima kontrastingų spalvų naudojimą, tačiau daug sunkiau pasirinkti tinkamą atspalvį ir papuošti interjerą skoniu. Todėl dauguma žmonių pirmenybę teikia tradiciniam šio klausimo sprendimui: grindų dangos spalvos cokolui arba nuo jo skiriasi 1-2 tonai.

Jei nusprendėte naudoti sienas kaip pagrindą cokolio pasirinkimui, tai paprasčiausias būdas tai padaryti yra pasirenkant vieną iš paruoštų mėginių, kurie anksčiau buvo dažyti ar dažyti specialiu junginiu. Taigi netinkamo skaičiavimo tikimybė bus mažiausia.

Kalbant apie grindų dangos grindų atitiktį, yra tam tikrų sunkumų. Galų gale, jei parketo ar laminato tinkamos spalvos plokščių pasirinkimas nėra ypač sudėtingas, tuomet linoleumo, kilimų ar plytelių klojimo atveju šis procesas yra žymiai sudėtingesnis.

Dar sunkiau – suteikti durų ir grindjuostių derinį. Geriausi dizaino sprendimai užtikrina sklandų perėjimą nuo grindų prie tos pačios spalvos durų apvalkalų, leidžiančių sukurti nepertraukiamos linijos poveikį.

Jei nuspręsite neatsižvelgti į riziką ir daryti viską pagal tradicines interjero dizaino taisykles, tuomet turėtumėte laikytis paprastos rekomendacijos: cokolis turėtų sujungti su grindimis ir ne išsiskirti. Nors 1 tono atspalvio, kuris yra šviesesnis arba tamsesnis, naudojimas nėra atmestas. Šis nuokrypis neturi beveik jokio poveikio regėjimo suvokimui.

Daugelis vartotojų teigia, kad jiems nepatinka kilimų ar plytelių derinys su tos pačios spalvos paklotais. Šiuo atveju projektuotojams patariama pasirinkti iš esmės skirtingą atspalvį. Tuo pačiu metu krašto tamsinimas ar žiebtuvėlis priklauso nuo to, kokį poveikį norėtumėte turėti erdvės suvokimui: tamsus kambarys padarys kambarį patogesnį, o šviesus, priešingai, bus erdvesnis.

Yra atvejų, kai savininkai nori pasirinkti plokštes, kurios bus sienos plėtinys. Ši galimybė yra priimtina, tačiau reikėtų suprasti, kad ši galimybė yra prieinama tik tada, kai sienos buvo dekoruotos minimalistiniu būdu, pavyzdžiui, dažytos arba tinkuotos. Šiuo atveju jie turi būti monofoniniai. Kategoriškai nerekomenduojama sujungti raištelius, raštuotus tapetus su įspaudžiais spalvotais grindjuostėmis. Šis derinys interjere niekada nėra geras.

Jei pageidaujate durų apdailos kaip gido, tada šiuo atveju ne tik turėtų būti naudojamas tik naudojamų plokščių atspalvis, bet ir jų storis, ir bet kuriuo atveju jums reikės nusipirkti platų cokolį. Taip pat verta paminėti, kad kartais parenkamas grindys, daugiausia dėmesio skiriant kai kuriems kitiems dekoro elementams, nors tai gana retai.

Šiandien populiarios baltos cokolinės. Šis sprendimas gali žymiai pakeisti interjerą, su sąlyga, kad visi dekoro elementai bus sujungti. Apsvarstykite kiekvieno elemento spalvą, tekstūrą ir formą, kad įsitikintumėte, jog šis sprendimas yra tinkamas net prieš perkant medžiagas. Rekomenduojama netgi parengti vidinį planą naudojant specialią kompiuterinę programą.

Tam, kad būtų išvengta klaidų ir atspalvių nenuoseklumo, reikia pasirinkti ir ryškius, kontrastingus pagrindus. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kad medinės grindys nėra derinamos su kontrastingomis spalvomis, ir šiuo atveju daug geriau pasirinkti tos pačios spalvos plokštes.

Grindų grindjuostės matmenys yra skirtingi ir parenkami pagal keletą rodiklių: interjero spalvų dizainą, lubų aukštį ir bendrą kambario dydį. Akivaizdu, kad mažame kambaryje su mažomis lubomis kategoriškai nerekomenduojama grindims naudoti plačius ir aukštus grindų sluoksnius. Čia būtina teikti pirmenybę ploniems paklotams, kurie neužims daug vietos, bet tik vizualiai apžvelgia kambario perimetrą.

Dideliuose, erdviuose kambariuose taip pat nepriimtina naudoti plonasias siauras grindjuostes. Jie pažeidžia regimąjį erdvės suvokimą, keičia ir iškreipia jos geometriją. Geriau teikti pirmenybę platesnėms grindų grindims, kurios montuojamos tiesiai prie sienos.

Standartinis cokolio dydis laikomas plotiu nuo 45 iki 70 mm, tačiau parduodant galite rasti daug įvairių modelių, kurie bus daug mažesni ir daug didesni už šiuos dydžius. Platus poliuretano grindų dangtelis gali lengvai pasiekti 20 cm. Svarbiausia yra tai, kad kambario aukštis leidžia naudoti tokį aukštį.

Mes negalime pasakyti, kad lanksčiojo grindinio pirkimas yra labai brangus. Tačiau tuo pačiu metu rekomenduojama susipažinti su šių produktų kainų politika. Taip pat atkreipkite dėmesį į profesionalių paslaugų išlaidas, susijusias su cokolio įrengimu. Įdiegimo kaina taip pat gali būti labai skirtinga ir prieš kreipiantis į pirmąjį skelbimą rekomenduojama atidžiai išnagrinėti atsiliepimus apie šį vedlį ar įmonę, kurią ketinate susisiekti.

Pavyzdžiui, apsvarstykite populiariausių įmonių kainų politiką, kuri suteikia galimybę įsigyti bet kokio dydžio poliuretano paklotus prieinamomis kainomis:

Gamintojas Dydis (shXg), mm Ilgis mm Medžiaga Kaina, rub / gabalas
Orac dekoras 20×20 2000 m duropolimeras 210
NMC 19×12 240
Puikus pliusas 54×16 272
79×13 314
69×15 340
Fabello dekoras 30×20 2440 poliuretano 348
Europlast 70×17 2000 m sudėtinė medžiaga 400
80×22 527
Puikus pliusas 99×14 2000 m duropolimeras 560
Europlast 70×13 poliuretano 674
Puikus pliusas 126×16 duropolimeras 780
100×15 2400 poliuretano 842
Fabello dekoras 80×12 2440 940
Orac dekoras 200×22 2000 m duropolimeras 2023 m
Puikus pliusas 100×15 2400 guma + poliuretanas 2040 m

 

Galima įsigyti platų grindjuostę (aukštis nuo 15 iki 18 cm) iš įmonės Cezar už 690-1050 rublių. Plonesni modeliai kainuos nuo 300 iki 500 rublių, priklausomai nuo tekstūros sudėtingumo ir pan. Tarp kompanijų pasiūlymų rasti tokius grindis ant grindų, kurių kaina viršija 2000 rublių, yra sunku, tačiau jie yra verta pinigų, nes jie gali transformuoti interjerą ir įnešti rafinuotumą bei stilių.

Apsvarstę visus šio pasirinkimo privalumus, galite nuspręsti, ar įsigyti poliuretano grindų cokolį. Jo kainos yra gana prieinamos, o montavimo procedūra yra tokia paprasta, kad net ir kapitonui, kuris nėra per daug patyręs remonto darbų, bus įmanoma.

Kuo kruopščiau atliekamas paviršiaus paruošimas, tuo lengviau ir kokybiškiau galėsite pritvirtinti pagrindinę plokštę. Šiuo tikslu tobulas silikonas arba klijai, specialiai skirti poliuretanui. Jis yra naudojamas ant cokolio užpakalinės pusės ir kampinio pjūvio vietoje.

Kitas paprastesnis bazinių sluoksnių tvirtinimo būdas yra specialių varžtų arba nagų naudojimas. Jie yra užmaskuoti specialiais įklotais, kurie parduodami kartu su grindjuostėmis. Tuo pačiu metu spalvų sprendimų, pateiktų parduodant baseboards, gausa leidžia lengvai pasirinkti reikiamus atspalvius.

Pasiruošimas diegimo procesui prasideda nuo cokolio tipo, kurį ketinate naudoti. Kaip pasirinkti tinkamą spalvų ir tekstūros sprendimą tam tikram interjerui, mes toliau svarstome, bet dabar pastebime tik tai, kad cokolio plotis tiesiogiai veikia regimąjį erdvės suvokimą. Kuo platesnė bazinė lenta, tuo mažesnis ir mažesnis kambarys. Tai turi būti atsižvelgta prieš pirkdami.

Jei reikia surengti nedidelį kambarį, pavyzdžiui, vonios kambarį ar koridorių, geriau rinktis siauresnius modelius. Reikiamo medžiagos kiekio skaičiavimai gali būti atliekami pagal kambario perimetrą, atsižvelgiant į ribą, reikalingą kampams kirpti.

Geras patarimas! Jei pirmą kartą įdiegiate cokolį, neturėtumėte tikėtis, kad iš pirmo karto gausite puikių gabalų. Kad būtų galima ištaisyti klaidas, geriau palikti bent 10 cm maržą.

Ne mažiau dėmesio turėtų būti skiriama perkamų bazinių lentų transportavimui. Poliuretanas yra gana trapi medžiaga ir reikalauja kruopščiai tvarkyti, kad būtų išvengta elementų lūžimo, taip pat įdubimų ir nepageidaujamų lenkimų atsiradimo transportavimo metu. Kad medžiaga prisitaikytų prie sąlygų, kuriomis ji bus įrengta, palikite ją patalpoje bent vieną dieną.

Kitas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, jei tapote cokolį po to, kai jį užfiksuojate – šepečio plotį. Pernelyg siauras šepetys neleis jums pakankamai greitai susidoroti su užduotimi, o platus, priešingai, viskas apgaubs per daug. Todėl iš anksto pasirūpinkite tinkamu įrankiu.

Kaip matote, pirkti poliuretano grindų cokolą nėra toks brangus, ypač jei palyginate jo kainą su panašiais natūralios medienos modeliais. Be to, nepamirškite, kad, skirtingai nuo kietų kolegų, galite įsigyti lanksčią grindų cokolą, kad papuoštumėte sieną su bet kokiais pažeidimais, taip pat projekcijomis ir grioveliais, o tai yra didelis privalumas ir labai supaprastina montavimo procesą.

Like this post? Please share to your friends: