Drėkinimo sistema šalyje: įvairios augalų drėkinimo galimybės

Siekiant palengvinti sodininkų ir sodininkų gyvenimą, žmonių projektavimo inžinieriai ir amatininkai nuolat ieško įvairių laistymo sistemų. Yra daug būdų auginti vandenį, pradedant nuo įprastinių laistymo skardinių naudojimo ir baigiant automatinėmis laistymo sistemomis. Kokia drėkinimo sistema šalyje yra pageidautina naudoti, kaip organizuoti vietovės drėkinimą, kokie yra drėkinimo sistemų diegimo metodai – visa ši informacija yra išsamiai aprašyta šiame straipsnyje.

Sodo ir sodo drėkinimo sistemų veislės

Esamos drėkinimo sistemos gali būti suskirstytos į keturias kategorijas, kurių kiekvienas turi konkrečių privalumų ir trūkumų:

  • paviršinis laistymas;
  • lašelinis drėkinimas;
  • podirvio drėkinimas;
  • purškimas.

Geras patarimas! Vasarnamyje galite suorganizuoti keletą drėkinimo sistemų, nes kiekvienai kultūrai reikia specialaus drėgmės režimo.

Paviršinis drėkinimas yra pigesnis drėkinimo būdas. Vanduo į gamyklą per iškastus griovelius tiekiamas tiesiai iš žarnos, kuri gali būti prijungta prie centralizuotos vandens tiekimo sistemos arba prie statinės, skirtos laistyti namuose. Pirkimo pajėgumai gali būti bet kokie pajėgumai. Drėkinimo sistema yra ant žemės paviršiaus, todėl jo nepriklausomas įrengimas nėra sudėtingas. Šis metodas atima šaknų dalį deguonies, kuris gali būti žalingas augalams. Todėl nuolat nerekomenduojama naudoti paviršiaus laistymo.

Povandeninis drėkinimas atliekamas naudojant drėkinimo sistemą, kuri yra po 30 cm gylyje esančiu drėgmės sluoksniu, per visą vamzdžių plotą gaminamos mini angos, per kurias vanduo teka į augalų šaknis. Tokia sistema yra racionaliausia žaliųjų erdvių, pvz., Medžių, vaisių krūmų, vynuogių, atžvilgiu. Jis taip pat sėkmingai naudojamas šiltnamiuose, kur nėra atliekamas reguliarus kasimas. Tačiau jis taip pat gali būti naudojamas vasarnamyje, sodinant metinius augalus, priklausomai nuo sistemos vietos.

Ši parinktis padeda užtikrinti gerą deguonies prieigą prie šaknų ir nereikalauja nuolatinio dirvožemio atlaisvinimo. Požeminis drėkinimas yra organizuojamas vietovėse, kuriose trūksta vandens, nes ši galimybė sumažina jo suvartojimą perpus, palyginti su paviršiaus galimybe. Laistymas gali būti atliekamas iš bako laistymo šalyje.

Geras patarimas! Siekiant kuo mažiau užsikimšti vamzdyne esančių angų, drėkinimo vamzdžio pradžioje turi būti įrengtas filtras.

Sistemą galima statyti vertikaliai daugiamečių augalų sodinimo metu. Iškrovimo duobė yra gilesnė 30 cm ir platesnė 20-25 cm, nei būtina pasėlių įsišaknijimui. Dugnas yra užpildytas 20 cm aukščio susmulkinto akmens sluoksniu, vamzdis įkišamas vertikaliai, 7-10 cm giliai į griuvėsius, o segmento ilgis parenkamas atsižvelgiant į produkto dalies projekciją virš žemės paviršiaus 10-12 cm. uždaro kištuką.

Laistymas atliekamas iš laistymo arba žarnos tiesiai į vamzdį. Vanduo teka tiesiai į gamyklos šaknų sistemą, todėl nereikia drėkinti dirvožemio. Drėkinimo greitis priklauso nuo rajono klimato zonos. Įvairiems tos pačios rūšies augalams galima organizuoti automatinį laistymą.

Organizuojant purkštuvų sistemą, vanduo lašų pavidalu palaipsniui drėkina dirvą prie augalo tam tikru kampu. Šis procesas atliekamas naudojant specialius purkštuvus ir purkštuvus, kurie tam tikruose vasarnamio vietose yra įrengti tam tikru atstumu vienas nuo kito. Visose augalijose dengtose vietose, pavyzdžiui, veja ir gėlių lovos, įrengiami besisukantys purkštuvai, kurie lygiai sudrėkina aplinką.

Purškimas skatina laipsnišką, kokybišką ir gilų dirvožemio drėgmę, kad jos konstrukcija nebūtų pažeista. Taikant šį metodą, žemės paviršiaus dalys yra prisotintos drėgme, kuri prisideda prie didesnio derliaus. Tai ypač pasakytina apie braškių plantacijas. Jei purkštuvų purkštukai yra po medžių baldais, tuo pačiu metu iš lapų bus laistomi ir plaunami dulkės ir vabzdžiai. Be to, jei po medžiu sodinama vejos žolė, tai yra racionaliausias būdas jį sudrėkinti.

Reguliuodami prietaisą, reikia sutelkti dėmesį į lietaus intensyvumo ir dirvožemio sugebėjimo absorbuoti vandenį pusiausvyrą. Drėgmė turi būti sugeriama į dirvą, kad būtų išvengta balų ir purvo susidarymo. Tai gali lemti žemės paviršiaus plaukimą, kuris po džiovinimo bus padengtas pluta, o tai trukdo deguonies patekti į augalų šaknis.

Tarp trūkumų galima išskirti tai, kad vanduo purškiamas netolygiai su stipriais vėjo smūgiais ir nepakankamu slėgiu kamieno sistemoje. Be to, vanduo gali kristi ne tik ant lovų, bet ir ant takelių.

Purškimo sistema gali būti fiksuota arba nešiojama. Pirmajame įgyvendinimo variante drėkinimo vamzdžiai sukraunami ant dirvožemio arba sumontuojami dirvožemyje iki 30-40 cm gylio. Purkštuvai yra pritvirtinti prie jų galų.

Organizuojant nešiojamus drėkinimo žarnas šalyje laistymui. Geriausi produktai yra pagaminti iš termoplastinio elastomero arba PVC. Žarnos galuose yra sumontuoti purkštuvai. Produktai yra sukrauti reikiamoje vietoje sodo augalų drėkinimui. Šiai sistemai patogu organizuoti automatinį laistymą, kuris bus programuojamas taip, kad jis būtų įtrauktas į tinkamiausią drėkinimo laiką – vakare. Ryte vanduo absorbuojamas, o dienos metu galima atlaisvinti dirvą, kad būtų užtikrintas deguonies patekimas į augalo šaknis.

Drėkinamasis drėkinimas šalyje su savo rankomis yra ekonomiškiausias ir racionaliausias drėkinimo būdas. Sistemos principas grindžiamas vandens srautu mažomis porcijomis tiesiai į augalo šaknis per lašinimo juostą, prijungtą prie drėkinimo vamzdžio. Ši galimybė yra įmanoma tiekiant vandenį į centrinį vandens tiekimą drėkinimui šalyje. Jei jį aptarnauja valandą, drėgmė bus tokia pati.

Tokį laistymą galima atlikti iš kaupiamojo rezervuaro laistymui dachoje, jei pagrindiniame vamzdyne nėra vandens. Ši parinktis suteiks dirvožemio apytikslį drėkinimą.

Šis drėkinimo metodas neužkerta kelio oro patekimui į augalo šaknis ir nedaro įtakos dirvožemio struktūrai. Tokiu atveju galite išvengti žemės paviršiaus džiūvimo ar užtvindymo ir atsisakyti reguliariai atlaisvinti dirvožemį. Pagrindinis tokio drėkinimo sistemos trūkumas yra didelė vamzdžių užsikimšimo tikimybė, kuri atsiranda dėl mažų šiukšlių ir dirvožemio dalelių, patekusių į jos ertmę. Todėl sistemai reikia periodiško valymo.

Šis laistymas gali būti atliekamas lašelinė juosta, standi žarna su mažomis skylėmis, arba mažo skersmens plastikiniai vamzdžiai. Elementai dedami palei lovas su augalais ir yra prijungti prie bendro vamzdžio. Dėl laistymo kelių eilučių montavimo, kuris yra lovų pradžioje. Jis skatina vienodą juostos ilgių paskirstymą. Aplink medžio kamieną juosta yra padėta spirale. Plastikiniai vamzdžiai paprastai yra įrengiami palei stacionarias lovas. Juose yra iš anksto skylės, naudojant karštus karščius.

Vandens srautą į drėkinimo sistemą galima atlikti vienu iš šių būdų:

  • automatinis;
  • pusiau automatinis;
  • mechaniniai.

Pirmasis variantas atliekamas atsižvelgiant į savininko pageidavimus ir nustatomas pagal specialią programą. Tokiu atveju paskiriamas drėkinimo pradžios laikas arba įrengiami drėkinimo jutikliai, kurių atžvilgiu bus tiekiamas vanduo. Tokią sistemą galite nusipirkti gatavoje formoje arba organizuoti automatinį drėkinimą savo rankomis.

Statant automatinę sistemą, sodui, namų sodui, vasarnamiui, kuris siurbia vandenį iš rezervuaro, būtinai naudojamas savaiminis siurblys. Renkantis įrenginį, turėtumėte atkreipti dėmesį į variklio reguliavimo dažnį ir sklandaus paleidimo galimybę. Jis prijungtas prie įjungimo laikmačio, kuris kontroliuoja siurblio įrenginio veikimą.

Organizuojant automatinį drėkinimą šalyje su savo rankomis, galite nusipirkti tašką su laikmačiu, kuris apima kasdienio ar savaitinio drėkinimo atlikimą. Ši sistema dažniausiai naudojama purškiant. Tačiau jis gali būti organizuojamas kitoms galimybėms. Kaip vandens akumuliatoriai gali būti naudojami šuliniai, rezervuarai, esantys netoli žemės sklypo, arba centralizuota vandens tiekimo sistema.

Pusiau automatinis laistymas apima vandens tiekimą į pagrindinę liniją rankiniu būdu. Tada sistema savarankiškai paskirsto skystį per vamzdžius, reguliuodama jo srautą ir slėgį.

Geras patarimas! Bet kuriuo metu, keisdami nustatymus, galite perjungti iš pusiau automatinio į automatinį režimą, neišjungdami vandens tiekimo vožtuvo.

Naudojant mechaninį drėkinimą, lovų sudrėkinimą kontroliuoja asmuo, rankiniu būdu atidarantis maišytuvą laistymui dachoje, pasirenkant reikiamą slėgį.

Prieš organizuodami drėkinimą šalyje, turėtumėte nuspręsti dėl pasirinktos drėkinimo sistemos dujotiekio medžiagos. Metalo gaminiams būdingas patvarumas, patikimumas, patvarumas ir prieinamos kainos. Tarp neigiamų veiksnių galima išskirti dideles jungiamųjų detalių ir vožtuvų kainas, produktų korozijos jautrumą, darbui imlią įrangą, kuri reikalauja specialių įgūdžių ir gebėjimų.

Plastikiniai gaminiai yra modernesni, praktiškesni ir nebrangūs. Vamzdžių sienelės yra labai lygios, todėl dujotiekio viduje nesikaupia nuosėdų, o tai sumažina produkto pralaidumą. Medžiaga pasižymi stiprumu ir ilgaamžiškumu.

Surinkta sistema yra prijungta prie magistralinio dujotiekio, tada atliekamas jo automatizavimas. Baigus darbą, sistema išbandoma Tam jis užpildytas vandeniu. Jei aptinkama nuotėkio, jie turi būti nedelsiant suremontuoti. Po bandymo tranšėja yra palaidota.

Drėkinimo sistema, surinkta rankomis iš kokybiškos medžiagos, gali būti naudojama daugelį metų, taupant svetainės savininkus nuo įprastinio ir monotoninio darbo. Svarbiausia yra ištirti pasirinktos drėkinimo funkcijos savybes, įsigyti medžiagą, po kurios galite saugiai dirbti.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: