Panardinamasis siurblys šuliniams su automatika: veikimo tipai ir principai

Bet kuris šalies namų ar kotedžo savininkas žino, koks svarbus yra nepertraukiamas vandens tiekimas, jei nėra centralizuotos vandens tiekimo sistemos. Senosiomis dienomis žmonės kartu su šulinėliais, iš kurių buvo pripildyti vandens, buvo pripildyti kibirai. Šiandien į šulinius buvo pridėta šulinių, o vanduo patenka į paviršių elektriniais siurbliais. Techninės pažangos viršūnė šioje srityje teisingai gali būti laikoma povandeniniu siurbliu, kuris yra automatizuotas. Jis ne tik aprūpina visą namų ūkį vandeniu, bet ir tai daro be rimto žmogaus įsikišimo.

Siurblių, skirtų vandens tiekimui iš šulinių ir šulinių, paskirtis ir tipai

Visi povandeninio tipo siurbliai tiekia vandenį į paviršių nuo tam tikro gylio, kuris priklauso nuo įrenginio talpos ir pristatymo vartotojui. Ypatingas tokių siurblių bruožas yra tai, kad jie iš dalies arba visiškai patenka į vandens kolonėlę. Veikimo principu galima atskirti du skirtingus šulinio panardinamų siurblių tipus. Su automatika arba be jos jie yra:

  • vibruoja. Pagrindinis tokių siurblių darbinis elementas yra judantis stūmoklis, kuris sukelia vandens slėgį per judančius judesius. Ją užtikrina induktoriaus elektromechaninė jėga, kurios šerdis tvirtai pritvirtinta per stūmoklio strypą. Į ritę prijungiama 220 V srovė, kuri sukuria magnetinį lauką, dėl kurio šerdis juda kartu su stūmokliu. Įleidus stūmoklį į darbinę kamerą teka vanduo. Pasiekus ribinį tašką, stūmoklis atveria kontaktus ir išjungia magnetinį lauką. Pagal pavasarį, stūmoklis su slėgiu ant vandens, sukurdamas spaudimą. Šis procesas nuolat kartojamas, pakeliant vandenį iki reikiamo lygio. Šie siurbliai turi nedidelį pajėgumą, tačiau atlieka gerą darbą su purvu vandeniu ir nedideliais akmenimis, nepažeidžiant jų veikimo. Jie kainuoja ne brangiai, apie 20–25 kub Stūmoklis gali būti pakeistas savarankiškai be jokių sunkumų;

  • išcentrinis. Šio tipo siurbliuose vandens srautą užtikrina variklis, prijungtas prie variklio veleno. Jis sukasi elektromotorinės jėgos veikimu, kuris dėl magnetinio lauko susidaro elektros variklio rotoriuje. Tokie siurbliai turi didelę galią ir gali būti naudojami tiekti vandenį namams ir net įmonėms. Neigiamas jų didelis jautrumas vandens taršai. Net maži akmenys, 1 – 2 mm, gali sumažinti įrenginio tarnavimo laiką 5 – 10 kartų, o didesnis dydis gali išjungti siurblį. Tačiau jos remontas yra gana brangus. Tokių siurblių kaina prasideda nuo $ 100.

Bet kuris iš šių įrenginių tipų gali būti aprūpintas automatine valdymo sistema, kuri leidžia įjungti įrenginį, kai atidarote vandens čiaupą.

Geras patarimas! Jei vanduo šulinėlyje arba šulinėlyje yra drumstas arba jame yra mažų akmenų iki 2 mm, geriau pasirinkti vibracijos siurblius. Jie yra mažiau jautrūs tokiems teršalams. Tuo pačiu metu reikia žinoti, kad jų galia yra 2 – 3 kartus mažesnė nei išcentrinių.

Neseniai vis labiau populiarėja panardinamieji siurbliai, skirti gerai su automatika. Tai nėra nelaimingas atsitikimas. Galų gale, žmonės visada siekė palengvinti savo gyvenimą, išradę tam tikrus mechanizmus. Griežtai kalbant, nėra pakankamai vieno siurblio ir žarnų automatinei vandens tiekimo sistemai sukurti. Reikia papildomos įrangos. Tokią įrangą sudaro: elektroninis valdymo blokas, hidroakumuliatorius, įvairūs jutikliai, perkaitimo ir mažo vandens apsaugos įtaisai, filtrai.

Išsiaiškinkime visus šiuos elementus. Valdymo blokas naudojamas įvairių jutiklių signalams priimti ir apdoroti. Jo užduotis yra įjungti ir išjungti siurblį tam tikrose situacijose. Akumuliatorius yra uždaras cilindras, galintis atlaikyti didelį vidinį slėgį. Jame yra membrana, prijungta prie jutiklio. Jis įsijungia, kai slėgis nukrenta žemiau kritinės. Tokiu atveju automatika įjungia siurblį, kuris užpildo cilindrą vandeniu. Kai slėgis pakyla iki reikiamo – siurblys išsijungs. Šis mechanizmas sukurtas taip, kad siurblys neveiktų visą laiką, įjungiant kiekvieną vožtuvo angą. Tai labai padidina visos sistemos tarnavimo laiką ir sukuria stabilų slėgį vandens tiekimo sistemoje.

Kaip įdiegti siurblį, kad padidėtų vandens slėgis bute. Siurblių klasifikacija padidinant slėgį buto vandens tiekime. Atrankos kriterijai turi savarankišką diegimą.

Jutikliai naudojami skaityti duomenis iš įvairių parametrų. Vandens slėgio jutiklis nustato šį indikatorių vandens tiekimo sistemoje. „Sausas važiavimo“ jutiklis apsaugo siurblį nuo perkaitimo. Jis veikia uždarant, kai oras patenka į sistemą, o tai rodo vandens lygio sumažėjimą. Vandens lygio jutiklis užtikrina, kad siurblys būtų išjungtas, kai vandens lygis yra kritinis. Jis sumontuotas ant išcentrinių siurblių plūdės.

Norint, kad panardinamieji siurbliai šulinėliui su automatika veiktų sklandžiai, visa sistema turi būti tinkamai sumontuota. Ir jo įrenginys yra toks: Siurblys yra vandens šulinyje arba plūde esančiame šulinyje. Iš jo yra vamzdis, kuriame yra nipelis ir atbulinis vožtuvas, kuris neleidžia tekėti vandeniui. Vamzdis sujungtas su kryžminiu paviršiumi taip pat per spenelę ir atbulinį vožtuvą. Jame yra slėgio jutiklis, prijungtas per lanksčią jungtį su valdymo bloku.

Iš kryžiaus vienas vamzdis eina į hidraulinį akumuliatorių, o kitas – visiems vartojantiems elementams: čiaupai, tualetas, dušas, skalbimo mašina ir kiti buitiniai prietaisai. Vamzdis iš siurblio yra prijungtas per išėjimą į valdymo bloką. Pats įrenginys yra prijungtas prie 220 V tinklo per automatinius jungiklius, skirtus srovei 10–16 amperų. Šis parametras priklauso nuo įrangos galios. Jungikliai apsaugo automatiką ir siurblį nuo perkrovos tinkle.

Panardinamieji siurbliai šulinėliui su automatika veikia taip: kai jis pirmą kartą įjungiamas, siurblys persiurbia vandenį į hidraulinį akumuliatorių per atbulinį vožtuvą ir filtrus, kol joje pasiekiamas didžiausias slėgis. Slėgio jutiklis įsijungia ir signalizuoja automatiką išjungti siurblį. Dabar sistema yra paruošta naudoti. Įjungę čiaupą arba buitinį prietaisą su vandens suvartojimu, leidžiame vandeniui patekti iš hidroakumuliatoriaus. Vanduo gali būti nuo 30 iki 100 litrų.

Geras patarimas! Perkant hidroakumuliatorių, reikia nepamiršti, kad į jį įterpto vandens tūris yra apie 2 kartus mažesnis nei bendras įrenginio tūris. Taip yra dėl to, kad visa laisva erdvė virš membranos yra užpildyta oru.

Kai dauguma vandens išsiskiria, membrana, veikianti pavasarį, padidins kameros tūrį su oru, o tai sumažina slėgį. Esant kritiškai žemam lygiui, jutiklis signalizuos valdymo bloką įjungti siurblį. Vanduo, užpildęs hidroakumuliatorių, vėl padidins slėgį, o ciklas gali būti kartojamas dar kartą.

Pasirenkant panardinamąjį siurblį, skirtą gerai automatizuotam darbui, turi būti lemiamas, koks aukštas vanduo turėtų būti pakeltas ir kokiu mastu jį pristatyti. Šie parametrai atsispindi pakuotėje ir instrukcijose. Sekliuose šuliniuose iki 20 m galima naudoti bet kurį siurblį, jei vanduo nėra per toli. Tuo atveju, kai atstumas iki vartotojų yra ne didesnis kaip 50 m, siurblys turi būti perkamas ne mažesniu kaip 20 m kėlimo aukščiu. Atstumas nuo 50 iki 100 m. Priverčia jus naudoti prietaisą, kurio kėlimo aukštis yra 40 m.

Siurblio pasirinkimas priklauso nuo vandens grynumo. Smėlio ir mažų priemaišų išvalytuose šuliniuose gali būti naudojami bet kurie siurbliai, o užterštose tik vibracijose.

Geras patarimas! Jei planuojate sukurti nuolatinį vandens tiekimą, geriau pirkti siurblį su viršutiniu vandens įsiurbimu. Tai leidžia siurbliui perkaisti, kai vandens lygis smarkiai sumažėja, o ne smėlis ar dumblas. Siurblys pradės „praryti oro“, o automatika jį išjungs.

Akumuliatoriaus tūris turėtų būti parenkamas atsižvelgiant į šeimos poreikius. Esant mažam vandens suvartojimui, pakanka 50–60 litrų, o dideliu vandeniu reikia įsigyti bent 100 litrų talpos cilindrą.

Jūsų šalies namų įrengimas su panardinamu siurbliu šulinėliui su automatika išspręs visas vandens tiekimo organizavimo problemas. Vanduo bus tiekiamas automatiškai ir sklandžiai bet kuriam namų viduje esančiam vartotojui ir sodo sklypui laistyti.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: