Kaip klijuoti vinilo tapetą ant popieriaus: naudingi patarimai sienos apdailai

Tapetavimas yra sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis procesas, kuris netoleruoja klaidų. Netinkamai pasirinkus klijus ar pažeidus taikomąją technologiją, viskas turės būti perrašyta. Lipimo niuansai labai priklauso nuo medžiagos tipo. Šiandien populiariausias vinilo tapetai, kurie pasirodė esą patvarūs, ilgaamžiški ir laikui bėgant neišnyks. Pasirinkę jį sienų apdailai, turėtumėte žinoti, kaip teisingai klijuoti vinilo tapetą ant popieriaus.

Vinilo tapetų funkcijos

Vinilas yra PVC sluoksnis, naudojamas ant popieriaus arba neaustinės pagrindo. Pagrindinis jo privalumas yra ilgas tarnavimo laikas. Be to, vinilas neužteršia tiesioginių saulės spindulių poveikio, kuris yra labai svarbus tapetui su ryškiu piešiniu, toleruoja didelę drėgmę, kuri leidžia naudoti tokią dangą vonioje arba virtuvėje.

Vienintelis dalykas, kuris gali neigiamai paveikti vinilo dangą, yra temperatūros kritimas. Todėl neturėtumėte klijuoti jo arti stiprios šilumos šaltinių, pavyzdžiui, prie židinio ar virš garo viryklės.

Be to, medžiagai būdingas prastas kvėpavimas. Problemą galima išspręsti įsigyjant specialią tapetą su mikroporomis. Ši parinktis yra gerai kvėpuojanti, tačiau sėkmingai priešinasi drėgmės kaupimui, todėl jūs negalite bijoti, kad per poras po tapetais patenka į vandenį.

Yra bendras mitas, kad vinilas yra pavojingas žmonių sveikatai. Jis neatsirado nuo nulio, tačiau tik tam tikros rūšies popieriaus vinilo tapetai turi tokį trūkumą. Mažos kokybės produktų iš nežinomų gamintojų apžvalgos tikrai bus netinkamos. Jei tapsite patikimos gamintojo sienų tapetais, kurių gamyba atitinka visus aplinkosaugos ir sanitarinės saugos standartus, jie bus visiškai nekenksmingi jūsų sveikatai.

Būtina pabrėžti šias teigiamas vinilo dangos savybes:

 1. Jis gali būti priklijuotas prie įvairių tipų paviršių (betono, gipso, medžio, medžio drožlių plokštės ir tt).
 2. Dėl vinilo sluoksnio tankio, tokie tapetai maskuoja sienų plyšius ir pažeidimus. Tačiau tam reikia naudoti storas dangų rūšis.
 3. Platus dizaino variantų pasirinkimas, kuris palengvina konkretaus interjero aprėptį.
 4. Galimybė pasirinkti ritininius standartinius arba metrinius fonus. Toliau bus aptarta, kaip klijuoti ir tuos, ir kitus.

Vinilo tapetų pagrindas gali būti popierius arba flizelin. Kiekviena iš šių medžiagų turi savų savybių, privalumų ir trūkumų, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš klijuojant. Neaustiniai tapetai turi šiuos privalumus:

 • klijai yra dedami tiesiai prie sienos, jiems nereikia mirkyti tapetų, o tai labai supaprastina klijavimo procesą ir daro jį greitesnį;
 • Neaustinė bazė yra stipresnė už popierių, o galutinis produktas taip pat turės didesnį tvirtumą ir patvarumą;
 • skirtingai nei viniliniai popieriniai tapetai, neaustinių medžiagų klijavimas efektyviai slopins paviršiaus pažeidimus ir įtrūkimus sienose.

Neaustinės bazės trūkumai:

 • neelastinis neelastinis, todėl gana sunku klijuoti apvalumą, iškyšas ir reljefinius paviršius tapetais;
 • neaustinė bazė yra gana skaidri, todėl bet kokie dėmės ant sienų arba ankstesnių dangų liekanos pasirodys per.

Popierinės tapetų privalumai:

 • popierius gerai tęsiasi, o tai reiškia, kad jūs galite lengvai klijuoti antgalius, nišas, stulpelius, kampus ir tt;
 • popierius turi didelį tankį, jo paviršius nebus rodomas.

Popieriaus pagrindo trūkumai:

 • klijai turi būti naudojami ne tik ant sienos, bet ir ant tapetų;
 • popierius greitai sugeria skystį, kuris padidina klijų suvartojimą ir reikalauja didelės spartos;
 • popieriaus tapetai yra lengvai nulaužami arba nuliojami;
 • popieriaus sukibimas su sieniniu paviršiumi yra gana ilgas, todėl fono juostelę tam tikrą laiką reikia prispausti prie sienos.

Atsižvelgiant į medžiagų ypatumus, galima lengvai išmokti greitai ir teisingai klijuoti vinilo tapetus ant popieriaus ir neaustinės bazės.

Geras patarimas! Tinkamai klijuokite popieriaus tapetus (kaip neaustinius) – ne taip sunku, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Pagrindinė taisyklė yra kruopščiai paruošti sienas, o galutinis rezultatas tiesiogiai priklausys nuo to.

Vinilo tapetai gali būti klasifikuojami pagal paviršiaus struktūros tipą (įspaustą arba lygią) ir pagal jos apdailos metodą (įspaustą arba profiluotą). Be to, daugybė savybių priklauso nuo to, kaip viršutinis dekoratyvinis sluoksnis taikomas tapetui:

 • šilkografija yra lengviausia vinilo danga. Viršutinis sluoksnis susideda iš plono PVC, kuris sukelia įvairių tekstūrų. Šiam tipui būdinga įvairi dizaino parinktis ir panašumas išvaizdos su šilko audiniu;

 • Kompaktiškas vinilas yra sunkesnė dangos versija, kurios viršutinis sluoksnis imituoja įvairias medžiagas (audinį, akmenį, plytą, tinką, medieną ir daugelį kitų);
 • sunkusis vinilas yra storiausia dangos versija, kuriai būdingas didžiausias paviršiaus reljefas. Jis gali būti pagamintas po oda, siuvinėjimas ir kitos medžiagos. Dėl vinilo sluoksnio tankio yra didelis stiprumas, taip pat galima paslėpti sienų plyšius ir netikslumus;
 • Cheminis reljefinis tapetai – skiriasi nuo kitų lygių blizgančių paviršių, iš kurių galite lengvai pašalinti užterštumą. Tarp šio tipo privalumų yra didelis atsparumas drėgmei, ploviklių ir tiesioginių saulės spindulių poveikis. Kitas šių tapetų pavadinimas yra plaunamas.

Atskiras sienų dangos tipas – tapetai tapybai. Jūs galite klijuoti vinilo tapetus ant popieriaus (tiek ant sienų, tiek ant lubų) ir dažyti bet kokia spalva. Pagrindinis šio dangos pranašumas yra daugkartinio dažymo galimybė.

Tinkamos tapetų rūšies pasirinkimas priklauso nuo sienų savybių, jų kokybės, kambario tikslo ir norimo interjero stiliaus.

Tinkamai pasirinktas vinilo tapetų klijai ant popieriaus pagrindo yra raktas į sėkmingą klijavimo dangą. Prasta kompozicija gali sukelti burbulų susidarymą, nelygumus ir negautų tapetų iš sienos. Ekspertai pataria teikti pirmenybę užsienio gamintojų produktams, kurie, nors ir brangesni nei vidaus, yra geresnės kokybės. Vinilo dangos atveju klijavimo ypatybė yra ta, kad pati medžiaga yra gana sunki, todėl klijai turi būti greitai ir gerai nustatyti.

Vinilo tapetai ant neaustinės bazės. Kaip tinkamai priklijuoti? Tapetai ir jų teigiamos savybės būdingos. Kaip priklijuoti dekoratyvinę drobę. Etapų įterpimas, vaizdo įrašų apdorojimo procesas.

Geras vinilo tapetų klijai yra tas, kuris greitai, bet ne akimirksniu tvirtina drobę ant sienos, kad juostas būtų galima pritvirtinti prie sąnarių, suderinti vertikaliai ir horizontaliai. Be to, klijai turi užkirsti kelią pelėsių ir pelėsių vystymuisi pagal tapetą. Tai labai svarbu vinilo atveju, nes jis neleidžia oro patekti, o mikroorganizmų atsiradimas po dengimo sluoksniu, deja, nėra neįprasta, ypač esant dideliam drėgnumui patalpoje.

Geras patarimas! Kiekvieno konkretaus tipo klijų sunaudojimas nurodytas instrukcijose arba ant pakuotės. Klaida manyti, kad kuo daugiau klijų, tuo geriau. Atvirkščiai, perteklius gali nutekėti per siūles ir dėmės drobę.

Taip pat nepageidautina naudoti universalius tapetų klijus vinilui klijuoti. Yra specializuotų junginių, kurių kiekvienas tinkamas darbui tam tikromis sąlygomis. Tokios sąlygos gali apimti paviršiaus tipą, ant kurio klijuojamas tapetai, vinilo dangos tipą, drėgmę patalpoje ir daug daugiau. Todėl, jei nesate tikri, kuri klijų sudėtis geriausiai tinka klijuoti, pvz., Putų vinilo tapetai ant popieriaus pagrindo ant betono sienos, tai geriau pasikonsultuoti su patyrusiu specialistu.

Svarbu, kad klijai pasižymėtų šiomis savybėmis:

 • maišymo procese neturėtų susidaryti krešulių ir gabalėlių. Vėliau jie gali sukelti pastos paviršiaus pažeidimus;
 • turi turėti priešgrybelines savybes, užkirsti kelią pelėsių atsiradimui ir vystymuisi;
 • jau paruoštas geras klijai gali būti laikomi vieną dieną be išdžiūvimo;
 • pakuotės sudėtyje galima laikyti keletą metų;
 • turi būti ekologiški ir saugūs žmonių gyvybei ir sveikatai;
 • kompozicijos rengimo procesas turėtų būti labai paprastas ir suprantamas net tiems, kurie neturi patirties tokių darbų srityje.

Daugybė teminių vaizdo įrašų „kaip klijuoti popierinius tapetus“ rodo keletą įrankių, kurių gali prireikti atliekant darbą:

 • nubrėžkite arba pažymėkite sienų prilipimo linijas, pieštuką ar piešinį;
 • šepetys klijų klijavimui prie sienos. Taip pat galite naudoti ritinėlį su vidutiniu arba trumpu užkandžiu;
 • didelis guminis volas – išlyginti jau įklijuotą drobę ant sienos;
 • peilis arba žirklės ritinėlių pjaustymui ir pjovimo angoms lizdams ir jungikliams;
 • Liniuotė arba matavimo priemonė;
 • putos arba minkštas audinys – pašalinkite perteklių klijus prie sąnarių;
 • staliukas arba laiptai.

Tapetų klijavimui kambario kampuose (tiek išorėje, tiek vidinėje pusėje) yra gana sunku, todėl procesas geriausiai atliekamas kartu, jis bus greitesnis ir efektyvesnis. Partneris gali laikyti kopėčias, maitinti įrankius arba nutraukti naują drobę, kol įklijuojate ankstesnį.

Yra keletas gudrybių, kaip greitai ir lengvai išimti seną dangą iš sienos. Norėdami tai padaryti, jums reikės siauros ir plačios mentelės, specialios dangos šalinimo priemonės, įrankio, skirto tinklui ir įprastinei polietileno plėvelei.

Iš pradžių būtina ant minkštinimo tirpalo arba vandens pridėti seną sieninį popierių. Šiuo atveju danga paliekama 15-20 minučių. Polietileno plėvelė reikalinga baldams padengti ir kištukams bei jungikliams uždaryti. Po to, kai tapetai mirkomi, juos galima lengvai pašalinti iš sienos su mentele.

Jei klijavimui buvo naudojama ypač stipri klijavimo kompozicija ir neįmanoma išplauti seno audinio, galite naudoti šlifavimo popierių. Tai užtrunka ilgiau, bet leidžia visiškai pašalinti seną dangą iš sienos.

Kad sienos su ant jų pritvirtinta danga būtų kuo patrauklesnės, jos turi būti iš anksto suderintos. Tai ypač pasakytina apie senų butų savininkus, kurių sienos nėra idealios. Derinimo metodas pasirenkamas priklausomai nuo vertikaliosios nuokrypio. Šis parametras tikrinamas lygiu ir laidu, o jei nukrypimas yra tik 5-10 mm, pakanka paviršiaus apdoroti glaistu.

Pradinis glaisto sluoksnis rekomenduojamas įdėti į du sluoksnius, tarp kurių galite uždėti specialų dažų tinklelį. Taip bus išvengta mikrokristalų atsiradimo ant paviršiaus. Sluoksnių kryptis gali būti statmena viena kitai, todėl paviršius yra lygus visomis kryptimis.

Darbo metu būtina atsižvelgti į tai, kad mentelės polinkio kampas lemia sluoksnio storį, tuo mažesni, antrasis, antrasis.

Apdailos sluoksnis taip pat padengiamas vienu ar dviem etapais, po to jis galutinai išlyginamas naudojant smulkiagrūdį šlifavimo popierių. Laikantis tapetų, šis sluoksnis negali būti naudojamas, tačiau jis reikalingas planuojant tapybą.

Jei siena yra tokia netolygi, kad jis būtų matomas plika akimi, reikia naudoti intensyvų ir intensyvų tinkavimą. Norėdami tai padaryti, geriausia naudoti specialius cemento pagrindu pagamintus gipso mišinius, kuriuose yra polimerų priedų. Pastarasis leidžia jums nenaudoti polimero tinklelio, nes sudėtis yra labai patvari. Gyvenamuosiuose rajonuose, kuriuose yra normali drėgmė, galite naudoti šiuos gipso tipus:

 • kalkių gipso;
 • kalkės ir molis;
 • kalkių-molio gipso;
 • cementas ir kalkės.

Prieš tęsdami gipso lyginimą, būtina kruopščiai išvalyti nuo purvo ir dulkių ir užpildyti. Po to prie sienos kraštų įrengiami du vertikalūs švyturiai, tarp kurių yra sumontuoti tarpiniai. Derinimas atliekamas trimis etapais:

 1. Purškimas – skysto gipso įdėjimas maždaug 3-5 mm sluoksniu. Kad būtų geresnis sukibimas, paviršius turi būti sudrėkintas. Šis sluoksnis yra pereinamasis tarp gipso ir sienos, ant kurios jis naudojamas.
 2. Dirvožemis – antrojo sluoksnio antrojo sluoksnio, kuris turėtų būti maždaug dvigubai storesnis. Jo storis gali būti 5-7 mm.
 3. Kailis – plonas gipso sluoksnis, kuris išlygina dirvožemio nelygumus.

Dėl labai nelygių sienų galite naudoti gipso kartono lakštus, kurie ne tik lygina sienas, bet ir padidina šilumos ir garso izoliacijos lygį kambaryje.
Jei paviršiaus nelygumai neviršija 7 cm, lakštai gali būti pritvirtinti ant specialaus tinko kompozicijos. Jei kreivė yra didesnė, tada turėsite įdiegti specialų rėmą, prie kurio vėliau bus pritvirtinta gipso plokštė. Lakštų tvirtinimas turi būti atliekamas naudojant 30 cm ilgio savisriegius varžtus. Tarpai tarp lakštų yra užsandarinti tinko skiediniu.

Apibendrinant, gipso plokštės paviršius turi būti užsandarintas, o tik tada pereikite prie klausimo, kaip klijuoti vinilo tapetą ant popieriaus. Ar reikia sutepti ar ne sieną su gipso plokštės klijais? – Dažnas klausimas, neabejotinas atsakymas, į kurį – taip, būtina. Tapetavimas ant gipso kartojasi tomis pačiomis technologijomis, kurios yra svarbios kitiems paviršiams.

Nusprendę dėl dangos tipo ir klijų pasirinkimo, galite pereiti tiesiai prie klijų. Tai daroma tokia tvarka:

 • rengiamos sienos. Šis procesas apima paviršiaus išankstinį džiovinimą. Jei siena neseniai buvo tinkuota, tinkas turi būti visiškai sausas. Priešingu atveju, tapetų nulupimo rizika yra didelė;

Geras patarimas! Siekiant patikrinti sienos sausumą, galite ant jo pritvirtinti mažą polietileno juostelę ir palikti ją naktį. Jei ryte drėgni lašai pasirodė, tai reiškia, kad sieną reikia vėl išdžiovinti.

 • gruntas. Tai gali būti specialus tirpalas arba klijų sudėtis, kuri vėliau bus klijuojama. Gruntas yra skirtas sienų plyšiams užsandarinti ir smulkiems pažeidimams paslėpti;
 • specialioje talpykloje, pagal instrukcijas, klijai praskiedžiami. Maišykite ne mažiau kaip 10 minučių, tirpalas turi būti homogeniškas, be krešulių ir gabalėlių;
 • naudojant lygį, nubrėžiama viršutinė linija, kuri bus pirmasis dangos lakštų klijavimas;

 • patalpa yra išjungta, visi lizdai ir jungikliai išimami iš sienų. Jų drobės skylės gali būti supjaustytos prieš ir po klijavimo. Svarbiausia yra pažymėti pieštuku tiksliai kur padaryti plyšius;
 • Prieš prilipdami įsitikinkite, kad kambaryje nėra skersvėjų. Nerekomenduojama įjungti ventiliatorių ar oro kondicionierių ir atidarytų langų;
 • kiekvienas ritinys supjaustomas juostelėmis. Rekomenduojama palikti 10 cm ilgio leidimą. Prieš pjaustant juostele ir pieštuku, nubrėžiamos pjovimo linijos;

 • klijuojamas ant paruoštos drobės. Tirpalas turi būti padengtas tolygiai, gerai paskirstydamas juostos kraštus. Labai svarbu nepalikti sausų, nepraleistų vietų, kurios vėliau neprilips prie sienos ir sukels pūslių poveikį. Klausimas, kaip klijuoti vinilo tapetą ant popieriaus, aptariamas pirmiau;
 • klijuojamas ant sienos. Jei naudojate skaitiklių ritinius, praleiskite šį žingsnį ir pereikite į kitą;
 • paruoštos drobės priklijuotos prie sienos. Tai turėtų būti padaryta iš vienos pusės į kitą, be persidengimo. Klijai, kurie atsiranda per siūles, pašalinami naudojant putų gumą arba minkštą audinį;

 • kraštai, kurie lieka žemiau ir viršų, yra nukirpti peiliu arba kanceliariniu peiliu. Tai geriausia padaryti, kai lapas jau išdžiūvo, kitaip supjaustymas gali būti netolygus.

Kaip klijuoti vinilo tapetus ant popieriaus pagrindo kampuose ir kambario lubose? Šie procesai turi savo subtilybes, kurie bus aptarti toliau.

Tapetų klijavimo ant lubų procesas atliekamas prieš įklijuojant sienas.
Norėdami baigti lubas, geriau rinktis lengvesnę vinilo versiją, nes sunki tapetai gali nukristi pagal savo svorį. Likęs skirtumas tarp sienų įklijavimo yra minimalus, tačiau šis procesas yra sunkesnis, o viršutinės ribos atveju partnerio pagalba yra labai naudinga.

Įdėjus lubas rekomenduojama iš kambario pašalinti visus baldus ir kilimą. Likę daiktai yra padengti plastikine plėvele. Norėdami apsaugoti veidą ir galvą nuo klijų, turėtumėte naudoti specialią skrybėlę ir akinius.

Nuo kokio kampo tapetų klijavimui visiškai nereikia, tačiau reikia nepamiršti, kad šis procesas reikalauja ypatingos priežiūros. Užduotis palengvinama, jei buto kampai yra lygūs. Jei jie turi klaidų, jie turi būti pataisyti, kitaip galutinis rezultatas bus nepatenkinamas.

Prilipus vinilo kampuose, būtina perpjauti vieną iš jų sąnarių. Tai reiškia, kad kai kampas yra mažesnis nei viena juostelė, reikia išmatuoti atstumą iki jo (nuo įklijuoto paviršiaus) ir supjaustyti drobę, kurios dydis yra 3-4 cm, o šie centimetrai eina į statmeną sieną. Tada jums reikia klijuoti antrąjį lakštą, ir šioje vietoje atidžiai perpjaukite abu lapus. Tokiu būdu turėsite sklandų ir tvarkingą sąnarį. Sienos sankirtoje yra padengtas klijais, o tapetai lyginami voleliu.

Atsakymas į klausimą, kiek laiko taps sausas, priklausys nuo daugelio veiksnių. Visų pirma, tai turi įtakos darbinio paviršiaus džiovinimui prieš klijavimą. Optimalios aplinkos charakteristikos džiovinant ir toliau klijuojant – temperatūra yra ne žemesnė kaip 19-21 ° C, o drėgmė yra ne didesnė kaip 75%. Esant aukštai drėgmei ar žemai temperatūrai, siena gali išdžiūti labai ilgą laiką, o tai savo ruožtu gali paveikti tapetų lupimą, jų deformaciją ir skirtumus sąnariuose.

Atminkite, kad kitų tipų remonto darbus galima atlikti tik po to, kai tapetai visiškai išdžiūti.

Be to, tapetų džiovinimo laiką gali paveikti grimzlės arba oro srautas iš klimato įrangos. Traukimas, kai klijuojamas, sąlygoja tai, kad danga nelygiai išdžiūsta, o tai lemia jos deformaciją. Jei nenorite pakartotinai klijuoti audinio kelis kartus, tuomet nenaudokite oro kondicionierių, ventiliatorių ir kitų klimato technologijų pastatant kambarį, taip pat uždarykite visus langus ir duris.

Tikslus drobės džiovinimo laikas yra gana sunku nustatyti, nes jis priklauso nuo šių veiksnių:

 • proceso metu naudojamo klijų tipas;
 • skiedinio, naudojamo prie sienos, kiekį;
 • kambario temperatūros ir drėgmės lygis.

Minimalus audinio džiovinimo laikas nuo neaustinės dangos yra 24 valandos. Popieriaus bazė turi šiek tiek trumpesnį laikotarpį. Laikas taip pat priklauso nuo vinilo dangos tankio ir mikroporų buvimo joje.

Yra daug bendrų punktų, į kuriuos reikia atsižvelgti, kai klijuojami vinilo tapetai:

 • „Vinyl“ atlieka elektros energiją, taigi jums reikia dėžės tapetų, kad jie nesiliestų su plika instaliacija, kitaip jūs rizikuojate sužaloti;
 • džiovinant popieriaus pagrindu esantis audinys susitraukia. Todėl reikia atkreipti ypatingą dėmesį į sąnarius ir siūles. Kad jie nesiskiria, rekomenduojama tapetai persidengti. Jie paragins jus, kaip klijuoti vinilo tapetą popieriniu pagrindu, vaizdo ir nuotraukų instrukcijas, kurias galima lengvai rasti internete;
 • jei nenorite, kad mikroklimatas miegamajame ar vaikų kambaryje labai pasikeistų, tuomet neturėtumėte naudoti vinilo ant šių patalpų sienų. Visa tai susiję su labai mažu garų pralaidumu;

 • nereikia taupyti dangos ir klijų kokybės, priklauso nuo jų patvarumo, atsparumo dilimui ir patrauklios tapetų išvaizdos;
 • užtepus audinius kambariuose su dideliu drėgnumu tapetai, pagaminti iš PVC, tinka taip pat gerai, kaip jie bus apsaugoti sienas nuo drėgmės.

Nebijokite eksperimentuoti, pabandykite įklijuoti sienas skirtingu tapetu. Nuotraukų derinimas tapetai atrodo labai patrauklus, pagrindinis dalykas yra pasirinkti tinkamą nuotrauką, spalvą ir tekstūrą. Naudokite skirtingo storio ir tipo ritinius, naudokite originalius dizaino sprendimus, derinkite tonus ir tekstūras, ir galėsite sukurti stilingą ir įsimintiną interjerą.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: