Monolitinė rūsio plokštė: patikimas namo pagrindas

Pamatų išdėstymas – rimtas įvykis, nes šis dizainas yra viso namo vežėjas. Pamatų tipas parenkamas atsižvelgiant į savininko finansines galimybes ir konstrukcijos tipą (medį, betoną ir kt.). Monolitinė pagrindo plokštė apima geležies armatūrą ir betoną. Jos apskaičiavimui reikia suprasti formulių dizainą ir žinias.

Monolitinės plokštės pagrindo apimtys ir savybės

Šio tipo konstrukcija klasifikuojama kaip plūduriuojanti. Kitas bruožas yra tai, kad jis yra žemame gylyje žemėje. Monolitinė tai vadinama dėl kietos formos. Viryklė yra po visą būsimo gyvenamojo pastato plotą.

Naudinga informacija! Šios bazės pateikimo taisyklėse atsižvelgiama ne tik į specialų pagalvę, kurioje yra du komponentai: smėlis ir žvyras. Tam reikia, kad būtų užterštas dirvožemio slėgis patinimas (patinimas). Dirvožemio išplitimas susijęs su dirvožemyje esančio vandens užšalimu.

Tokio pagrindo išdėstymas dažnai yra vienintelis galimas išeitis. Jei reikia, galite užsisakyti raktinį monolitinį pamatą. Tokio darbo kaina priklauso nuo daugelio atskirų veiksnių. Yra žinomos dvi situacijos, neturinčios alternatyvos įdiegti kitą bazę:

  • mažo stabilumo gruntas;
  • molis, kuris turi didelį užšalimo gylį.

Ši bazė yra gana paprasta, tačiau turi daug niuansų, kuriuos lemia specifinės pamatų darbo sąlygos. Monolitinės plokštės išdėstymas reikalauja daug betono ir metalo armatūros, taip pat jų teisingo santykio. Betonas turi būti aukštos kokybės – ne mažesnis kaip B30. Sustiprintas betono sluoksnis per visą plotą su nedideliu parašu. Tai leidžia padidinti plokštės patikimumą.

Taigi tokios bazės išdėstymas yra gana brangus. Galutinė monolitinės rūsio plokštės kaina apskaičiuojama priklausomai nuo būsimos struktūros ir armatūros tankio. Kai kuriais atvejais jis gali būti mažesnis už juostos struktūros montavimo kainą, kuri yra didesniame gylyje.

Tokia bazė gali būti naudojama stulpelių įrengimui. Monolitinis pamatas šiuo atveju yra labai dažnas. Norint nustatyti tokios struktūros gylį, būtina apskaičiuoti gyvenamosios struktūros svorį ir nustatyti dirvožemio tipą konkrečioje vietovėje. Nedidelis įsiskverbimas į žemę, linkęs patinti, sukelia statybą žiemą, tačiau tai yra gana priimtina situacija.

Kieto tipo konstrukcija, naudojama kaip gyvenamųjų namų statybos pagrindas, turi keletą privalumų. Be bendrų privalumų, jums reikia susipažinti su tokių plokščių trūkumais. Monolitinio rūsio plokštės privalumai ir trūkumai leidžia mums įvertinti jo organizavimo galimybes.

Pirmiausia verta paminėti, kad monolitinio pamato išdėstymas nereikalauja specialios įrangos. Tačiau gali būti išimčių. Pavyzdžiui, montuojant surenkamąją veislę, kuri yra pagaminta iš atskirų sudedamųjų dalių.

Kaip jau minėta, plokščių juostos pamatai yra padengti žemėje giliau nei monolitinis pamatas. Todėl plokščių naudojimas labai sumažina žemės darbų tūrį. Tokio pagrindo įrengimui bus pakanka pašalinti viršutinį dirvožemio sluoksnį (derlingą).

Naudinga informacija! Kieta monolitinės bazės konstrukcija prisideda prie vienodo gyvenamojo pastato apkrovų pasiskirstymo.

Plytelių pamatas turi dar vieną labai svarbų pranašumą: jis gali būti naudojamas vietose, kuriose dirvožemis yra nestabilus. Šiuo atveju juostos veislė netinka.

Šie privalumai yra labai svarbūs tiems, kurie nori savarankiškai kurti tokią statybą. Jis yra jo gamybos paprastumas. Visi įgūdžiai, kuriuos darbuotojas turi sukurti, yra cemento minkymo ir klojinių projektavimo įgūdžiai. Šiam pagrindui būdingas didelis stiprumas ir patikimumas.

Be monolitinės struktūros galite statyti beveik bet kokio tipo pastatus. Sukurti pastatus naudojant akytojo betono blokus, medieną, plytą ir pan. Šio dizaino privalumai yra pakankami, tačiau turi tam tikrų trūkumų. Pavyzdžiui, norint įdiegti monolitinę plokštę, reikia plokščio paviršiaus. Statybų kodeksuose ir taisyklėse (SNiP) yra tam tikrų apribojimų šiam rodikliui.

Po monolitinės gelžbetoninės plokštės klojimo išnyksta galimybė rūsį ar rūsį. Be to, rimtas trūkumas yra sunkumas, kurį sukelia įvairūs ryšiai, atsirandantys dėl tvirtos pamato struktūros.

Tokiam dizainui organizuoti reikės įsigyti didelį kiekį medžiagų. Tai, žinoma, paveiks galutines jo išlaidas. Štai kodėl daugelis žmonių kreipiasi į monolitinį pamatą su savo rankomis, nedalyvaudami specialios įrangos.

Apie ryšius reikėtų pasakyti atskirai. Vandentiekio ir kanalizacijos linijos turi būti numatytos iš anksto fondo projekte. Svarbu prisiminti dar vieną taisyklę: vamzdžiai klojami prieš pradedant pilant, po to atliekamas pagrindinis darbas.

Monolitinė bazė yra brangiausia. Atsižvelgiant į tai, kiekvienas savininkas nori sutaupyti savo diegimo metu. Labai svarbu, kad sąnaudų taupymas nebūtų per didelis, nes tai gali turėti įtakos fondo patikimumui. Į projektą būtina įvesti minimalią aukščio plokštę, kurioje bus užtikrintas tinkamas stiprumo laipsnis. Apskaičiuojant gelžbetonio pagrindo plotį, atsižvelgiama į keletą veiksnių.

Šią konstrukciją sudaro ne tik pagrindinė betono dalis, bet ir keli sluoksniai. Pirmas žingsnis yra nustatyti dirvožemio sudėtį ir savybes. Monolitinė pagrindo plokštė namui gali būti montuojama beveik bet kuriame dirvožemyje, tačiau jo kokybė priklauso nuo konstrukcijos geometrinių parametrų. Būtina sąlyga yra viršutinio sluoksnio pašalinimas.

Pašalinus derlingą dirvožemio sluoksnį, po monolito reikia užpildyti šiukšles į duobę. Naudodamiesi pagalvėlėmis, padedančiomis pamatams padengti, naudokite smėlį, sumaišytą su griuvėsiais. Šio sluoksnio storis svyruoja nuo 40 iki 60 cm, priklausomai nuo to, kiek molio yra dirvožemyje.

Kitas sluoksnis – karkasas, kuris yra nedidelis betono sluoksnis, reikalingas pagrindui išlyginti prieš pilant. Be to, grindys apsaugo kilimą kaip hidroizoliacinę medžiagą.

Surengus pagrindą, pastatoma hidroizoliacinė medžiaga. Plytelių rūsyje naudokite specialius ritinius, kuriuos galima įsigyti bet kurioje parduotuvėje.

Atkreipkite dėmesį! Monolitinio rūsio plokštės įrengimui reikalingi 2-3 sluoksniai hidroizoliacinės medžiagos.

Kitas yra izoliacija. Jame yra dvi versijos: ritiniai ir plokštės. Šilumos izoliacija susideda iš polistireno putų (PPP), kuriai būdingas didelis tankis. Tada ateina pagrindinis sluoksnis – betonas, kurio viduje yra dvi sustiprintos grotelės. Jie skirti padidinti konstrukcijos vientisumą ir stiprumą. Pavyzdžiui, monolitinis kolonų pagrindas turi būti labai patvarus.

Svarbu prisiminti, kad viršutinė plokštės dalis turi būti virš dirvos lygio. Tai paprasčiausiai paaiškinama: dedant sienos medžiagas, jie linkę į žemę įsiskverbti į tam tikrą gylį.

Pagrindinis monolitinių betono bazių klasifikavimo kriterijus yra jų vidinė struktūra. Priklausomai nuo to, galima išskirti du tokių fondų tipus:

  • paprastas (monolitinis);
  • monolitinis.

Pirmuoju atveju klojimo technologija apima tradicinę veiksmų seką be jokių pakeitimų. Klasikinis plokštės liejimas su vidine armatūra yra pagamintas ant smėlio-žvyro pamušalo.

Surenkamųjų monolitinių pamatų montavimas skiriasi nuo klasikinės versijos. Šis metodas apima gatavų betono gaminių naudojimą. Jie klojami ant smėlio ir žvyro. Tada užpilamas betono tirpalas (su mažesniu sluoksniu), tai yra, šiuo atveju gamyklos elementai tarnauja kaip pagrindas.

Kokio tipo monolitas yra geresnis? Tiek pirmasis, tiek antrasis namų pagrindo organizavimo variantas pasižymi jų patikimumo ir stiprumo charakteristikomis. Taigi dėl šių priežasčių jie yra lygiaverčiai.

Pagrindinis komandos veislės privalumas – labiau prieinama kaina. Raktų monolitinė pamatinė plokštė kainuos daugiau nei 2-3 tūkst. Rublių. už 1 m. Surenkamieji plokštės turi dar vieną nedidelį pranašumą: jų pagalba pagreitėja pamatų išdėstymas, nes jie yra pagaminti gatavoje formoje.

Iki šiol yra 3 pagrindinės monolitinių plokščių rūšys. Visi jie turi savo struktūros ir įrengimo savybes. Prieš pradedant pirkti medžiagas ir vėliau diegiant, rekomenduojama išsamiau susipažinti su kiekvienu konstrukcijos tipu.

Naudinga informacija! Jei žinote, kad tikimasi šalčio, betonas turi būti toliau šildomas. Šiuo tikslu bet kokia medžiaga bus tinkama laikyti ją šiltą: nuo aparatūros parduotuvėse pateiktų medžiagų iki įvairių improvizuotų priemonių (pjuvenų, šiaudų ir tt).

Kai reikia pašalinti klojinius? Jei turite monolitinę plokštę, ekspertai rekomenduoja jį pašalinti, kai betonas pasiekia 70% stiprumo. Konkretus laikas priklauso nuo temperatūros, kurioje vyksta kietėjimas.

Monolitinė konstrukcija, naudojama kaip gyvenamųjų pastatų pagrindas, yra labai patikima ir patvari konstrukcija. Tačiau tai turi gana didelę kainą ir reikalauja plokščio paviršiaus. Tokio gelžbetonio plokštės savarankiško montavimo atveju rekomenduojama studijuoti vaizdo medžiagą šia tema.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: