Ekonomiškas elektrinis šildytuvas: veislės ir atrankos kriterijai

Pradedant šaltam orui, atsiranda patogi temperatūra namuose ar name. Svarbu ne eiti į kambario šildymo išlaidas. Todėl svarbu naudoti ekonomišką elektrinį šildytuvą: jis gali efektyviai pašildyti kambarį ir taupyti energiją. Pažiūrėkime, koks yra skirtumas tarp įvairių tokių įrenginių tipų ir kokie šildytuvai yra ekonomiškiausi.

Kokie šildytuvai yra ekonomiškiausi ir efektyviausi?

Paprasčiausias ir efektyvus prietaisas patogiam mikroklimato kūrimui namuose yra elektrinis šildytuvas. Jis turi keletą svarbių privalumų:

 • paprastumas – prietaiso valdymui pakanka jį įjungti. Prietaisui nereikia jokių papildomų manipuliacijų;
 • gebėjimas pritaikyti sistemą, pavyzdžiui, pasirinkti darbo režimą, reguliuoti kambario šildymo temperatūrą ir net drėkinti orą;
 • įvairūs modeliai leidžia jums pasirinkti idealų variantą, kuris susidorotų ne tik su papildomais, bet ir avariniais ar nuolatiniais namų šildymo būdais;
 • prietaisas veikia tyliai – be garsų triukšmo, o ne skleidžiant nemalonių kvapų;

 • Norėdami naudoti tokį prietaisą, nereikia jokių specialių sąlygų ar leidimų: pakanka atlaikyti elektros tinklo apkrovą;
 • modeliai su dideliu efektyvumu labai greitai šildo kambarį;
 • Lengva pasirinkti šildytuvą bet kurioje kainų kategorijoje. Pati tokia įranga nėra per brangi, ir kiekvienas gamintojas turi skirtingų klasių liniją. Taigi, galite įvesti pirkimą beveik bet kuriame biudžete.

Geras patarimas! Atminkite, kad pats prietaisas yra pigus, šildytuvas sunaudoja daug energijos, o elektra yra brangus šaltinis. Todėl taip, kad papildomas kambario šildymas nepatektų į kišenę, pasirinkite ekonomiškus elektrinių šildytuvų modelius.

Pagal darbo tipą elektriniai šildytuvai skirstomi į keletą tipų:

Veikimo principas Šildytuvų tipai
Konvekcinis Elektriniai konvektoriai, šildytuvai, ventiliatorių šildytuvai
Radiant Infraraudonųjų spindulių plokštės, spinduliai
Kombinuota (konvekcinė spinduliuotė) Alyvos radiatoriai

 

Kokios yra šio tipo ekonomiškų namų šildytuvų savybės? Apsvarstykite daugiau.

Konvekcinių šildytuvų veikimo principas grindžiamas oro judėjimu: į ventiliatorių patenka šaltas oras, šildymo elementas jį paverčia šiltu, po kurio šildomas oras išeina ir skuba. Taigi oras nuolat eina per kambarį, užtikrindamas vienodą šildymą. Kambarys greitai ir efektyviai įšyla.

Konvektoriai yra ekonomiški, o paprastieji modeliai yra biudžetiniai, tačiau jų gaisro rizika yra gana didelė. Įrengta sudėtinga avarinio išjungimo sistema, saugumas ir apsauga yra brangesni, o visi jie dirba ore. Reikia suteikti konvekcinį grindų ar sienų ekonominį elektrinį šildytuvą, jei nenorite nuolat gyventi ten, kur šildymo sistemos nereikia.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvo įrenginys yra sudėtingesnis ir modernesnis nei konvektorius. Jo darbo pagrindas yra spinduliavimas, nukreiptas į prietaisą supančius objektus. Oras įkaista iš jų – pagal panašų principą veikia saulės spinduliai. Dėl šios priežasties šildytuvo veikimo zonoje būsite patogūs net ir šaltoje patalpoje, o patalpa bus šildoma tolygiai.

Šio tipo šildytuvas neuždžiūsta oro, nedidina dulkių ir turi didžiausią efektyvumą. Pagrindinis tokių įrenginių trūkumas yra energijos suvartojimas. Yra ekonomiškai efektyvių modelių, kurie leidžia nustatyti specialius veikimo režimus – pavyzdžiui, automatinis prietaiso išjungimas nustatant patogų mikroklimatą kambaryje. Tačiau tokie prietaisai yra daug brangesni.

Siekiant aiškumo, apsvarstykite nedidelį pavyzdį. Taigi, šildant kambarį iki 20 m? trunka 120 minučių, o prietaisas sunaudoja 90 W / m? Kuo mažesnis kambario dydis, tuo mažesnis energijos suvartojimas.

Šių šildytuvų veikimas grindžiamas konvekcijos principu: radiatoriuje yra alyva, kuri šildo iki norimos temperatūros, po to metalinė dėžė perduoda pagamintą šilumą. Kambario šildymo greitis padidėja dėl įmontuoto ventiliatoriaus ir turbokompresoriaus funkcijos, tačiau ne visi modeliai turi šiuos pajėgumus. Kombinuoti šildytuvai yra gana didelių ir didelių gabaritų, tačiau jie yra pigesni nei kiti.

Geras patarimas! Naftos aušintuvas netinkamas kaip pagrindinis šilumos šaltinis. Šis įrenginys jums tinka, jei ieškote ekonomiško šildytuvo jūsų namuose trumpą laiką, kai jis jau yra šaltas, o centrinis šildymas dar neįjungtas arba jau išjungtas.

Oro kondicionieriai veikia pagal šilumos siurblio principą ir iš esmės skiriasi nuo įprastinių šildytuvų. Siurblys patenka orą už kambario ir perkelia jį į kambarį, o oro kondicionierius gali veikti net esant žemai temperatūrai lauke. Keitiklio šildytuvo – dujų freono – veikimo pagrindas. Jis kondensuojasi ir įšyla vidaus įrenginio šilumokaityje, po kurio jis patenka į lauko bloką. Ten, esant žemam slėgiui, jis vėl tampa dujomis, virsta ir grįžta į šilumokaitį.

Energijos sąnaudos oro kondicionieriaus veikimo metu yra 2-3 kW / val. Kambarys 20 m? šildo 3-4 valandas.

Mikroderminis šildytuvas – nauja plėtra, kurios principas pagrįstas infraraudonųjų spindulių bangomis. Prietaiso struktūros pagrindas yra padengtas žėručio nemetalinėmis plokštelėmis. Jie greitai ir efektyviai pašildo, tuo pat metu šildydami net toli esančius objektus. Pats prietaisas eksploatacijos metu lieka šaltas. Vienintelis tokio elektrinio šildytuvo trūkumas yra kaina, kuri gerokai viršija kitų tipų įrangos kainą.

Keraminės plokštės veikimo principas pagrįstas infraraudonųjų spindulių bangomis. Šildymo skydas yra uždengtas plieno kanalu, kuriam būdingas didelis šilumos laidumas ir energijos taupymas. Dėl neutralios keraminės plokštės išvaizdos bus pritaikytas bet kokiam interjerui.

Energijos vartojimo skydas yra tiesiogiai proporcingas jo dydžiui. Vidutiniškai jis svyruoja nuo 0,2 iki 2,5 kW / val. Įšilti kambarį, kurio plotas yra 20 m? Reikia 1 kW / val. Visą kambario šildymą užtruks 1,5-2 valandos.

Paprastai miesto apartamentuose yra centrinis šildymas, todėl prietaisas nebus naudojamas visą laiką. Šildytuvas įjungiamas centrinių tinklų veikimo sutrikimo atveju, kad būtų galima nedelsiant padidinti kambario temperatūrą ir ne sezono metu.

Ekonomiškiausias buto elektrinis šildytuvas bus konvektorius. Jis suvartoja vidutiniškai elektros energiją, nereikalauja didelių investicijų į pirkimą, o ilgą laiką gali dirbti. Verta atsisakyti pirkti ventiliatoriaus šildytuvą: šio tipo įranga veikia triukšmo metu ir yra energiją vartojanti šildytuvų rūšis.

Jei centrinio šildymo sistema veikia dažnai, reikia atkreipti dėmesį į infraraudonųjų spindulių įrenginius, kurie dažnai yra su termostatais. Todėl, jei perkate elektrinį elektrinį šildytuvą su elektroniniu termostatu, tai žymiai sutaupys energiją, taigi ir šeimos biudžetą. Iš esmės, toks šildytuvas reikalauja daugiau elektros energijos, tačiau koregavimas ir įvairūs veikimo būdai leidžia neįjungti įrenginio pilno galingumo, tuo pačiu išlaikant patogią kambario temperatūrą.

Vonios kambarys – specialus gaminys, nes negalėsite pirkti jokių elektrinių šildytuvų. Dėl vandens buvimo vonioje yra pavojinga naudoti paprastą elektros prietaisą, o patalpoje dažnai nėra net 220V lizdo.

Vienintelė galimybė yra šildytuvas, suprojektuotas pagal skalbimo mašinos principą, ty užtikrinant apsaugą nuo vandens ir didelės drėgmės sąlygų. Išsaugoti čia neveiks, bet tik pasirinkdami šildytuvą, skirtą naudoti drėgnoje aplinkoje, galite būti tikri, kad prietaisas yra saugus. Vonios kambariuose yra visos elektros linijų šildytuvų linijos. Tokio įtaiso korpusas ir šildymo elementas yra pagaminti atsižvelgiant į vandens patekimo į vandenį riziką.

Ir, žinoma, nepamirškite, kad prietaisas turi būti patalpintas už net hipotetinio vandens pasiekiamumo.

Geras patarimas! Renkantis vonios šildytuvą, pirkdami įsitikinkite, kad priešais tai yra specialus prietaisas, skirtas naudoti drėgnoje aplinkoje. Ne kiekvienas cokolio šildytuvas yra pritaikytas tokioms sąlygoms, be to, yra biudžeto modeliavimas, iš tikrųjų neatitinka nustatytų kokybės standartų.

Ekonomiškiausio šildytuvo pasirinkimas namui, esančiam už miesto ribų, turėtų būti grindžiamas tuo, kaip dažnai ten einate. Gyvenant tokiame name ištisus metus, šildytuvas yra prijungtas prie vietinės centrinės arba autonominės šildymo sistemos. Šiuo atveju šildytuvo parinkimo principas yra toks pat, kaip ir miesto bute. Taip pat verta atkreipti dėmesį į inverterių šildytuvus, kurie gali greitai pašildyti net didelį namą.

Jei laikas nuo laiko esate šalyje ir nėra jokios prasmės prisijungti prie centrinio šildymo sistemos, jums reikia įrenginio, kuris greitai šildo kambarį ir ilgą laiką gali išlaikyti patogų mikroklimatą.

Konvektorius arba infraraudonųjų spindulių šildytuvas greitai ir efektyviai šildo kambarį, tačiau brangios įrangos pirkimas namuose, kur esate retas, nėra praktiškas. Jei šalyje yra šilumos šaltinių, pvz., Viryklė, galite pasirinkti labiausiai biudžeto variantą – šilumos pistoletą. Jei namas neužtikrina šildymo, optimalus naudoti kombinuotą šildytuvą.

Negyvenamosioms patalpoms, pvz., Garažui ar dirbtuvėms, pirmenybė teikiama greitam oro pašildymui ir nereikia ilgą laiką palaikyti norimą temperatūrą. Šiuo atveju geriausias variantas yra konvektorius.

Nebrangus pasirinkimas bus ventiliatoriaus šildytuvas arba šilumos pistoletas, kuris skiriasi tik galia. Jie iš karto sušildo kambarį, nenaudodami daug išteklių, nes jie dirba trumpą laiką.

Brangių ir sudėtingų infraraudonųjų spindulių šildytuvų pirkimas tokioms patalpoms yra nenaudingas.

Geras patarimas! Alyvos radiatorius taip pat yra geras pasirinkimas: jis greitai šildys kambarį ir dėl ilgo aušinimo aušinimo šilumos perdavimas tęsis net ir tada, kai įrenginys bus išjungtas iš tinklo.

Norint nuspręsti, kuris šildytuvas yra ekonomiškesnis jūsų tikslams, verta išnagrinėti įvairių modelių charakteristikas, taip pat tam tikrų prietaisų kainas.

Įvairių šildymo įrenginių palyginimo lentelė:

Šildytuvo tipas Privalumai Trūkumai
Infraraudonųjų spindulių ryšys
 • greitai šildo kambarį;
 • didelis efektyvumas;
 • vienodai šildo radiatoriaus zoną;
 • naudoti lauke
 • jis tinka tik laikinai ir vietiniam patalpų šildymui – ne šilumos spinduliuotėje, komforto temperatūra nėra palaikoma;
 • didelė elektros šildytuvo kaina, palyginti su kitais prietaisais
Inverterio oro kondicionierius
 • sugebėjimas pašildyti net didelę erdvę;
 • didelis efektyvumas;
 • darbo patvarumas;
 • universalumas
 • įrenginio sudėtingumas;
 • brangiau, palyginti su paprastesniais šildytuvų tipais
Elektrinis konvektorius
 • priešgaisrinė sauga (galite saugiai palikti be priežiūros);
 • šildo kambarį tolygiai;
 • galimybė dirbti visą parą;
 • gebėjimas sureguliuoti temperatūrą
 • nesugebėjimas šildyti didelės erdvės;
 • padidina dulkes, džiūsta oras
Mikrobanginis šildytuvas
 • kompaktiškumas;
 • universalumas: toks šildytuvas gali būti montuojamas ant sienos ar lubų;
 • priešgaisrinė sauga;
 • šildymo greitis;
 • veiksmingumą;
 • gebėjimas šildyti didelius plotus;
 • pelningumas;
 • stilinga išvaizda
 • didelės išlaidos
Keraminės plokštės
 • ekonomiškiausias sienos elektrinis šildytuvas;
 • galima montuoti ant lubų arba ant sienos;
 • neutrali išvaizda;
 • sugebėjimas šildyti didelę erdvę
 • didelės išlaidos
Plėvelės šildytuvas
 • kompaktiškumas;
 • gebėjimas prisitaikyti prie bet kokio interjero;
 • pradinė išvaizda;
 • pigumas
 • trapumas – tokio šildytuvo tarnavimo laikas yra apie 3-5 metus;
 • sugebėjimas šildyti tik nedidelę erdvę

 

Norint pasirinkti tinkamą ekonomišką elektrinį šildytuvą, verta palyginti įvairių įmonių produktus. Kiekvienam įrenginio tipui turi savo lyderius ir pirmaujančius modelius.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Galite pasirinkti infraraudonųjų spindulių elektrinį grindų šildytuvą (sumontuotą ant kojų ar mobiliosios versijos) arba sumontuoti ant modelio lubų (sienos). Pagrindiniai tokių prietaisų gamintojai yra UFO, Saturnas, Beko ir Eko. Biudžeto modelius galima rasti Turkijos gamintojo „Infratek“.

Elektrinis sieninis montavimas šildytuvas Geras šiluma. Atskiroje porūšyje galima išskirti ekonomišką elektrinį sieninį šildytuvą. Šis prietaisas veikia pagal infraraudonųjų spindulių šildytuvų principą, tačiau skiriasi nuo originalios išvaizdos. Aukštųjų technologijų įrenginiai netelpa į kiekvieną interjerą, bet čia pasirinksite savo sienos vaizdą pagal savo pageidavimus, o tai suteiks komfortą ir šilumą jūsų namams.

Inverterio šildytuvai. Neginčijama klimatinių įrenginių gamintojų lyderė yra Japonijos kompanija „Daikin“. Tačiau jos produktai pasižymi didelėmis kainomis. Japonų kompanijos „Mitsubushi“ pagaminti inverteriniai šildytuvai taip pat yra brangūs, tačiau jų asortimente galite rasti žemos klasės modelius. Geriausias pasirinkimas vidutinės kainos kategorijoje bus Kinijos prekės ženklo Haier, Japonijos Toshiba ir Korėjos LG oro kondicionieriai.

Elektriniai konvektoriai. Tarp ekonomiškiausių didelio efektyvumo elektrinių šildytuvų yra Prancūzijos gamintojo „Atlantic“ konvektoriai. Šios įmonės galios įrenginiai svyruoja nuo 0,5 iki 2,5 kW. Norėdami šildyti kambarį, kurio plotas yra 20 m?, Geriausias pasirinkimas bus modelis, kurio elektros sąnaudos yra 2 kW / val. Taigi kambario šildymui prireiks maždaug 4 valandų.

Be to, „Electrolux“, „Ballu“, „Noirot“ ir „Nobo“ konvektoriai turi gerų rezultatų.

Mikrobanginiai šildytuvai. Tarp mikatermicheskih šildytuvų atkreipkite dėmesį į ispanų VES produktus: jų produktai pasižymi apsauga nuo kritimo ir tikslumo režimų. Rusijos kompanijos „Bimatec“ šildytuvai taip pat gali pasigirti elektroniniu valdymu ir tikslumu. Ir šildant biurą ar erdvų namą, turėtumėte pasirinkti „Poliaris“ kompanijos galingus įrenginius. Pirkdami ekonomišką elektrinį šildytuvą šio namo namams, užtenka 1,8 kW / val.

Keraminės plokštės. Tarp ekonomiškiausių keraminių plokščių modelių yra šios parinktys:

 • NTK Malysh galia 0,25 kW;
 • Ekologinė galia 0,35 kW;
 • Atakamos galia – 0,5 kW;
 • Venecija „Bio-konvektorius“ PKK700 su 0,7 kW galia;
 • Venecija „Bio-konvektorius“ 1350 kW, 1350 kW;

 • NTES Evolution 400 su 0,4 kW galia;
 • NTES Evolution 800 galia 0,8 kW.

Geras patarimas! Atkreipkite dėmesį į šildytuvus su priekiniu korpuso stiklo keramikos skydeliu. Iš išorės jie yra neatsiejami nuo televizorių, nes jie organiškai įsilieja į bet kokį modernų interjerą.

Ekonomiški elektriniai šildytuvai (kainos skirtingų tipų prietaisams):

Šildytuvo tipas Vidutinė kaina, trinti.
Infraraudonųjų spindulių šildytuvai nuo 1500 iki 200000
Inverterio šildytuvai nuo 30 000 iki 75 000
Elektriniai konvektoriai nuo 1500 iki 54000
Mikrobanginiai šildytuvai nuo 1500 iki 8500
Keraminės plokštės nuo 5000 iki 14 000
Filmų šildytuvai nuo 900 iki 1500

Jei norite padaryti reitingą, trijų tipų įranga yra geriausia ergonomikos, efektyvumo, ilgaamžiškumo ir ekonomiškumo požiūriu:

 1. Keraminės plokštės.
 2. Mikrobanginiai šildytuvai.
 3. Infraraudonųjų spindulių šildytuvai.

Visi jie priklauso brangiam įrangos tipui, tačiau pateisina išlaidas, susijusias su jų efektyvumu ir ilgaamžiškumu. Taigi, yra naudinga įsigyti ekonomišką sieninį elektrinį šildytuvą, jei reikia dažnai naudoti prietaisą gyvenamajam šildymui.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: