Dujinis šildymas namuose – kiek tai kainuoja?

Butuose ir namuose naudojamos skirtingos šildymo sistemos. Viena iš įprastų rūšių yra šildymas dujomis. Tai yra patogus sprendimas, nereikalaujantis reguliaraus degimo krosnyje ir kuro pakrovimo. Šį sprendimą vertina žmonės, daug laiko praleidžiantys ne namuose ir tuo pačiu norintys ten tinkamos pastovios temperatūros..

Dujinis šildymas name

Šiuo metu šis namų šildymo būdas yra vienas populiariausių Rusijoje. Renkantis tokią techniką, galime rinktis iš dviejų rūšių jungčių – galite naudoti išorinį tinklą arba laikyti dujas skystoje būsenoje specialiame inde, esančiame už namo. Įrengimui reikia tiekti dujas į namus per tinkamai suprojektuotą jungtį, taip pat sukurti vidinį dujų įrenginį, kuris tiektų dujas į šilumos šaltinius. Katile pagaminta šiluma perduodama į centrinę sistemą, dėl kurios visas namas tampa šiltas.

Dujinio šildymo namuose rūšys

Klasifikuojant katilus, svarbi charakteristika yra jų darbui naudojamas kuras. Šildymo katilai yra dujiniai, elektriniai, dyzeliniai arba kietojo kuro. Gazuotose vietovėse dažnai naudojami katilų dujiniai modeliai. Ši įranga veikia gamtinėmis dujomis. Šio energijos nešiklio pranašumas yra prieinamumas, ekologiškumas, kompaktiškumas ir paprastas naudojimas. Vienintelis dujų katilų trūkumas yra sprogimo pavojus, todėl jie būtinai turi atitikti priešgaisrinės saugos standartus. Norint įrengti dujinį katilą namo šildymui reikia gauti tam tikrus leidimus, įrengti patalpą, skirtą įrengti įrangą, su kaminu ir patikima vėdinimo sistema.

Bet kokio tipo dujiniai šildymo katilai privačiam namui negali būti montuojami arti sienos, o įranga taip pat turi turėti specialią automatiką, kuri nutekėjimo atveju blokuoja dujų prieigą. Įrangos montavimas yra rimtas procesas, nuo kurio priklauso jūsų ir visų namo gyventojų saugumas. Pagrindinė tokios įrangos savybė yra galia. Įrangos pasirinkimą įtakoja du veiksniai:

  1. Klimato sąlygos.
  2. Apskaičiuoti konkretaus pastato šilumos nuostoliai.

Pagal galios rodiklius įranga yra suskirstyta į tris grupes:

  1. Didelė galia – iki 15 000 kW.
  2. Su vidutine galia – galia neviršija 1700 kW.
  3. Su maža galia – galia nuo 4 iki 65 kW.

Dujinis šildymas namuose, kas geriau – pagrindinis ar suskystintas?

Šildymui dujiniu katilu naudojamos suskystintos arba magistralinės dujos. Norėdami atsakyti į klausimą, turite atlikti lyginamąją analizę dviem būdais:

  • Bagažinė. Šios dujos yra ekologiškos, nes jos susideda iš metano, kuriame nėra priemaišų. Dujose lieka tik nedidelis kvapiųjų medžiagų kiekis, leidžiantis nustatyti dujų nuotėkį. Nepaisant privalumų, diegimas nėra paprastas. Tam reikės patvirtinti dokumentus oficialiose įstaigose, patikrinti slėgį vamzdžiuose, laidų kokybę.
  • Suvalgytas. Jūs tikrai matėte labai ryškiai raudonus cilindrus, kuriuose saugomas propanas-butanas. Jei požeminė talpykla yra sumontuota saugiam balionų laikymui, jie nebus nepatogūs. Talpyklą reikia papildyti kartą ar du per metus. Šis metodas tinka bet kokiems katilams..

Palanku naudoti suskystintas dujas, palyginti su pagrindinėmis dujomis, tačiau svarbu nepamiršti, kad viename balione yra maždaug 50 litrų dujų. Vienas cilindras turi būti keičiamas kas 2-3 dienas. Su pagrindinėmis dujomis vamzdžiais jis patenka į butus ar namus.

Dujinio šildymo prijungimas privačiame name

Dujinis šildymas katilu yra paprasta sistema. Šildant šilumos nešiklį gaunant temperatūrą degant dujoms, jis cirkuliuoja vamzdžiais ir radiatoriais. Po to aušinimo skystis grįžta į katilo įrangą aušinamas..Privačiojo namo dujinio šildymo principasyra gana paprasta, o šilumos nešiklio cirkuliacija sistemoje gali būti natūrali arba priverstinė.

Natūrali cirkuliacija užtikrinama naudojant išsiplėtimo bakus. Jo įrengimui naudojamas aukščiausias pastato taškas. Cirkuliacija atsiranda dėl tankio skirtumo tarp šalto ir karšto vandens. Šildomo vandens tankis mažesnis nei šalto, todėl jis priverstas į viršų. Pasiekus viršutinį tašką, pašildytas vanduo patenka į vamzdžius, o grįžęs į katilą jau turi mažesnį tankį. Tada ciklas kartojasi. Norėdami sukurti tokią sistemą, katilas turi būti žemiau radiatorių, tuo pačiu užtikrinant pakankamą lygio skirtumą. Siekiant užtikrinti greitą karšto vandens nutekėjimą į baterijas ir šaltą vandenį į katilą, klojant vamzdžius horizontaliais ruožais, susidaro nuolydis. Ekspertai rekomenduoja naudoti pervertinto skersmens polipropileno vamzdžius. Tuo pačiu metu rekomenduojama sumažinti vamzdžių lenkimus ir lenkimus..

Priverstinei cirkuliacijai naudojamas siurblys, o kai kuriuose prietaisų modeliuose jis jau įmontuotas. Siurblio montavimas leidžia montuoti katilus bet kur, pamiršus apie poreikį pakreipti vamzdžius. Svarbu atsiminti, kad siurblys maitinamas elektra, o nutrūkus elektros tiekimui, turėsite naudoti natūralų būdą.

Šildymas dujomis – išlaidos

Atsakymas į klausimą,kiek kainuoja šildymas dujomis namuose, vienareikšmiškai duoti neįmanoma. Tai priklauso nuo kubinio metro dujų tam tikroje vietoje kainos tam tikru laikotarpiu. Priklausomai nuo tiekėjo gamyklos, 1 m3 dujų kaina gali būti skirtinga. Pastato energijos poreikio apskaičiavimo vienetas yra kilovatvalandė vienam kvadratiniam metrui (kWh / m2), kuria galite apskaičiuoti šildymo kainą. Gerai izoliuotam pastatui su sandariais langais reikia apie 110 kWh / m2, o energiją taupančiam pastatui – iki pusės. Pasyvių pastatų, tai yra su papildomais energijos šaltiniais, energijos poreikis yra tik 15 kWh 1 m2.

Orkaitės tipas, kuris buvo sumontuotas sistemoje, taip pat turi įtakos šildymo kainai. Tai svarbu, nes kiekvienos rūšies įranga turi specifinį degimo efektyvumą. Dujų šildymas tradiciniu katilu su atvira arba uždara degimo kamera kainuos beveik dvigubai daugiau nei naudojant impulsinį katilą. Šio sprendimo minusas yra katilinės aušinimas, kuris padidina namo šildymo kainą. Kitas sprendimas yra naudoti impulsinę įrangą, kuri yra technologiškai pažangesnė, o degimas vyksta be degiklių. Šio sprendimo trūkumas yra didelė įrengimo kaina. Paskutinis sprendimas yra kondensacinis katilas, kuris atgauna šilumą iš degimo. Tai gana ekonomiški katilai, be to, jie neužima tiek vietos, kiek impulsiniai katilai..

Privačiojo namo 150 m2 šildymo dujomis apskaičiavimas?

Į šį klausimą vienareikšmiškai atsakyti neįmanoma. Faktinės namo šildymo dujomis išlaidos kiekvieną kartą nustatomos pagal namo tipą, taip pat pagal tai, kaip jis yra izoliuotas, ar jis yra efektyvus energijai. Pavyzdžiui, jei darysime prielaidą, kad pastatas, kuriame yra aukščiau esantis plotas, nėra pakankamai izoliuotas ar efektyviai energiją vartojantis, metinis tokio pastato šilumos poreikis bus mažiausiai 24 000 kWh. Jei namas yra energiškai efektyvus ir geriau izoliuotas, šildymo išlaidas galima sumažinti iki 30–40%.

Kokios yra dujinio šildymo įrengimo išlaidos?

Šio namo šildymo būdo atveju įrengimo kaina priklauso nuo jo konstrukcijos. Į galutinę montavimo kainą įeina:

  • krosnies kaina, kuri priklauso nuo pasirinkto krosnies tipo (tradicinio, impulsinio ar kondensacinio katilo).
  • perėjimo vamzdžių, jungiamųjų detalių ir jungiamųjų detalių kaina.
  • galimos papildomos išlaidos (pvz., papildomi vamzdžiai).

Toks šildymas yra labai patogus, nors ir gana brangus. Sprendžiant dėl ​​tokio sprendimo, verta išanalizuoti surinkimo išlaidas, o tada kruopščiai apskaičiuoti namo šildymą dujiniu katilu..

Like this post? Please share to your friends: