220V įtampos reguliatorius namams: nepertraukiamo buitinių prietaisų veikimo garantija

Nestabili įtampa elektros tinkle gali visam laikui sugadinti namų apyvokos prietaisus ir elektroninę įrangą. Net jei įrangos garantinis laikotarpis dar nepraėjo, paslauga bus atsisakyta, nes garantija galioja esant 220V įtampai (± 10%). 220V namų įtampos reguliatorius yra apsauginis įtaisas, specialiai sukurtas kompensuoti elektros tinklo viršįtampius ir viršįtampius. Šiuolaikiniai namų įtampos reguliatoriai turi nedidelį svorį ir dydį, juos galima lengvai perkelti į bet kurią patogią darbo vietą.

220V namų įtampos reguliatorius: prietaisų tipai ir charakteristikos

Elektros tinklo įtampos svyravimai gali būti stebimi dėl įvairių priežasčių: žiemą – tai visuotinis elektrinių oro šildytuvų įtraukimas į papildomą šildymą, dėl kurio vasaros sezono metu sumažėja įtampa, – įtampos padidėjimas gali sukelti žaibą, galbūt patekus į pastotes. 220V namų įtampos reguliatoriai yra specialiai suprojektuoti tam, kad išlygintų tinklo svyravimus ir įtampos kritimus.

Geras patarimas! Norėdami žymiai pailginti buitinių ir elektroninių įrenginių tarnavimo laiką, turėtumėte jį naudoti energijos taupymo režimu, jungiantį per įtampos reguliatorių.

Norėdami sužinoti, kaip pasirinkti 220V įtampos reguliatorius jūsų namuose, turėtumėte susipažinti su šių prietaisų tipais ir privalumais. Šių prietaisų gamintojai siūlo keletą tipų stabilizatorių.

Elektroniniai (relės) lygintuvai

Tokie keitikliai turi didelį efektyvumą ir greitą atsaką į tinklo svyravimus. Juose yra transformatorių apvijos su keliais atšakais. Įrenginių įtampos sumažėjimas dėl mechaninių elementų nebuvimo.

Elektroninio įtampos stabilizatoriaus 220V privalumai namuose:

 • kompaktiškas dydis;
 • tylus valdymas;
 • platus konversijos diapazonas;
 • darbas su perkrova (iki 110% nominalios vertės);
 • priimtina kaina, ilgas tarnavimo laikas.

Tarp trūkumų yra mažas išėjimo įtampos tikslumas (paklaida iki 8%). Jei namas sunaudoja daug elektros energijos, toks stabilizatorius yra netinkamas.

Šio lygintuvo įrenginyje yra elektros variklis ritės viduje. Jis važiuoja šepečių apvija su grafito antgaliu. Galingi pakankamai įrenginiai pasižymi reguliuojamumo lygiavertiškumu ir didele tikslumu.

Prietaisų privalumai:

 • didelio našumo;
 • perkrovos perkeliamumas (iki 200%);
 • tylus valdymas;
 • priimtina kaina;
 • patvarumas

Iš neigiamų taškų:

 • mažas išlyginimo greitis;
 • priežiūros poreikis;
 • periodinis mechaninių komponentų gedimas;
 • nesugebėjimas dirbti esant neigiamai žemesnei nei 5 ° C temperatūrai.

Jų įrenginyje yra du ar daugiau vielos ritinių, suveržtų ant kondensatoriaus metalinių strypų. Privalumai:

 • didelis greitis reaguojant į tinklo svyravimus;
 • veikimas temperatūros intervale nuo -40 ° C iki + 50 ° С;
 • ilgaamžiškumas.

220V įtampos reguliatorių trūkumai namuose:

 • kaina;
 • dideli matmenys;
 • rezultatų rodiklių iškraipymas;
 • triukšmingas darbas;
 • dažnio kitimas;
 • neįmanoma veikti esant mažesnei nei vardinei apkrovai 10–20%.

Pagal prijungimo būdą, stabilizatoriai gali būti stacionarūs, kai prietaisas yra prijungtas prie prietaisų skydelio ir vietinis, prijungtas tiesiai prie prietaiso. Yra vienfaziai ir trifaziai stabilizatorių modeliai:

 • vienfazis – skirtas elektros tinklui, kurio įtampa yra 220V, naudojama buitiniams prietaisams;
 • trijų fazių – veikti esant 380V, skirta sunkioms apkrovoms, daugiausia naudojamoms gamyboje.

Nustatant privačiojo namo keitiklio tipą, reikia paaiškinti, kuris kabelis prijungtas prie pastato. Jei kabelyje yra ne daugiau kaip trys laidai – vienos fazės maitinimo sistema. Jei yra keturi laidai, maitinimas yra trifazis. Dažnai trijų fazių tinklas naudojamas privačios nuosavybės namuose. Daugelis ūkinių pastatų savininkų įrengia medienos apdirbimo mašinas arba elektrinius variklius, kurie yra trifaziai vartotojai.

Pasirenkant stabilizatorius, galite eiti dviem būdais: įsigyti trifazį stabilizatorių, kurio pasirinkimas yra mažas ir atstovauja daugiausia elektromechaninius modelius; arba perskirstyti trifazę apkrovą vienfazių prietaisų vartotojams. Taigi iš trijų fazių tinklo gaunami trys atskiri vienfaziai tinklai. Kiekvienos atskiros tinklo apkrova priklausys nuo naudojamos technologijos.

Tinkamas skalbimo mašinos prijungimas prie vandens tiekimo ir nuotekų. Pasirinkimo vieta. Ryšio su įvairiomis ryšio rūšimis taisyklės.

Perkant įtampos stabilizatorius, reikia atsižvelgti į jų galią. Jei nurodoma, kad veikiant stabilizatoriui yra pusinės galios praradimas, tada reikia pasirinkti didesnio galingumo įrenginį.

Geras patarimas! Perkant namo įtampos reguliatorių, atkreipkite dėmesį į prietaiso žymenis: Y – siauras skirtumų diapazonas; PT – įrenginys, turintis didelį tikslumą; Didelis skirtumų skirtumas ir padidėjusių apkrovų perkeliamumas.

Pasirinkite santykinai ramius modelius su priimtinais dydžiais. Jei vieta įrenginiui įrengti namuose yra ribota, galite naudoti namams prie sienos montuojamus 220V įtampos reguliatorius. Atsižvelgiant į triukšmo trūkumą, kompaktišką dydį, modernų dizainą ir patogų sienų stabilizatorių montavimą, šių prietaisų populiarumas nuolat auga.

Norint tiksliai nustatyti konverterio galingumą, būtina apibendrinti visos lygintuvui priskirtos įrangos galingumą ir pridėti 30% gautos sumos, kad būtų mažas galios rezervas. Taigi, jei visos namo įrangos galia yra 4 kW, turėsite prijungti 5 kW įtampos stabilizatorių.

Kiekvienas namų apyvokos prietaisas galiniame skydelyje turi informaciją apie energijos suvartojimą. Apskaičiuojant naudokite pradinę galios vertę. Ši vertė apibrėžiama kaip prietaiso galios su elektros varikliu ir daugiklio koeficiento rezultatas.

Įvairių buitinių prietaisų daugiklio koeficientas:

 • šaldytuvas, automatinė skalbimo mašina – 3-5;
 • mikrobangų krosnelė, bulgarų – 2;
 • oro kondicionierius – 2-35;
 • perforatorius – 3.

Pavyzdžiui, 0,6 kW galios mikrobangų krosnelės pradžioje bus lygios 0,6×2 = 1,2 (kW).

Geras patarimas! Apskaičiuojant stabilizatoriaus galią, būtina atsižvelgti ne į visų jūsų naudojamų buitinių prietaisų pradinę galią, bet pasirinkti galingiausią elektros įrangą, skirtą prijungti per lygintuvą. Šio prietaiso galia lemia stabilizatoriaus galią.

Stabilizatoriaus galia yra greičiau ir lengviau apskaičiuoti, atsižvelgiant į skyde sumontuotų mašinų galios indikatorių. Jei mašinos galia yra 25A, o maitinimo įtampa yra 220V, reikiama stabilizatoriaus galia bus lygi 5500 W (25×220) arba 5,5 kW. Taip pat būtina atsižvelgti į laido dalį laiduose: jei butas yra senojo pastato namuose, tada tokių namų laidų skerspjūvis yra 4 mm? su didžiausia srovė 32A ir įdiegti galingas lygintuvas nėra prasmės. Naujų namų statybai reikės 20 kVA stabilizatoriaus. Tokia įranga gali apsaugoti buitinius prietaisus nuo trumpojo jungimo.

Elektros įrangos rinka siūlo platų įvairių gamintojų įtampos stabilizatorių asortimentą. Tarp jų yra Volt, Resanta, Volter, Luxeon ir kt.

Svarbiausia įtampos stabilizatorių naudojimo sritis yra vaizdo įrangos, šaldytuvų, siurblių ir kitų buitinių prietaisų apsauga. Konverteriai susiduria su įtampos viršijimo, perkrovos, perkaitimo ir trumpojo jungimo problema.

Resant konverteriai yra pelnytai populiarūs. Jei tinklo įtampa dažnai pastebima, jūs galite teikti pirmenybę 220V relės įtampos reguliatoriui Resant namams, kurių talpa didesnė kaip 10 kW. Tokie stabilizatoriai tinka daugelio tipų buitinei įrangai: šaldytuvams, elektrinėms viryklėms, siurbliams ir dujų katilams.

Jei namuose yra daug elektros inžinerijos, kuri apima vienu metu veikiančius kelis prietaisus, o įtampa laikas nuo laiko šokinėja nuo 190V iki 250V, įranga gali būti apsaugota prijungiant galingą vieno fazės įtampos reguliatorių 15 kW. Šis lygintuvas užtikrins sklandų kelių skirtingų apkrovų vartotojų darbą.

Jei prie namo prijungtas trifazis kabelis, o vartotojai neturėtų naudoti 380V, tikslinga įsigyti keletą vienfazių stabilizatorių, o jų tipas ir kaina gali skirtis. Viskas priklauso nuo jūsų pasirinkimo. Pavyzdžiui, jei pagrindinė ir galingiausia įranga yra virtuvėje, galite naudoti vienfazį 10 kW įtampos stabilizatorių. Svetainės ir miegamojo kambariuose, kuriuose yra tik televizorius ir kompiuteris, galima prijungti ne vienfazį 3 kW įtampos stabilizatorių. Be to, įvairiais etapais galima naudoti daugiau ar mažiau tikslius lygintuvus, kurie atitinkamai skiriasi savikaina.

Surenkant įtampos reguliatorių 220V, tai atlikite patys

Daugelis amatininkų mano, kad gamyklinių lygintuvų kaina yra pernelyg didelė, todėl jie nori patys patys. Visi prietaiso priedai įsigyti atitinkamose parduotuvėse. Konverteris tai padarys pats pagal įtampos reguliatoriaus 220V schemą. Visų elementų išdėstymas spausdinamas ant spausdintuvo ir perkeliamas į plokštę naudojant įprastą geležį.

Iš tokių stabilizatorių teigiamų savybių galima nurodyti tik mažas sąnaudas ir galimybę pakeisti nepavykusį elementą savarankiškai. Kalbant apie tokių modelių kokybę ir patikimumą, gamykliniuose įrenginiuose yra aiškus pranašumas. Galų gale, norint sukurti aukšto efektyvumo ir galios modelį, reikia specialių matavimo prietaisų.

Norint patys surinkti stabilizatorių, turėsite suprasti visus lygintuvų veikimo subtilumus, įsigyti visas atitinkamas dalis ir atlikti jų teisingą montavimą. Jei tokio pasitikėjimo nėra, geriau teikti pirmenybę aukštos kokybės gamyklos modeliui, nors ir brangiau kainuojančiam, bet pranašesnis už namuose pagamintą analogą visais kitais kriterijais.

Jei visų jūsų namuose esančių buitinių prietaisų ir prietaisų kaina yra gerokai didesnė už net brangios įtampos konverterio kainą, tai būtų natūralus sprendimas jį įsigyti.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: