Sifonas virtuvės kriaukle: pasirinkimas, savybės ir montavimas

Sifonas yra viena iš svarbiausių namų vandentiekio sistemos dalių. Jo dizainas neleidžia nepatogiems kvapams ir triukšmams iš nuotekų į butą dėl to, kad iš vandens yra tam tikras kištukas. Tuo pačiu metu jis perduoda panaudotą vandenį į kanalizaciją. Sifono pasirinkimas yra labai svarbus dalykas, nes prietaiso patikimumas ir ilgaamžiškumas priklauso nuo jo konstrukcijos, medžiagos ir kitų savybių. Sifonas virtuvės kriaukle pateikiamas įvairiomis versijomis ir modifikacijomis, todėl pasirinkimas gali būti gana sudėtingas.

Sifonų tipai ir jų savybės

Montuojant po kriaukle naudojami trys pagrindiniai sifonų tipai.

Gofruotas – paprasčiausias iš visų. Gofruotasis korpuso sifonas yra sulankstytas plastikinis vamzdis ant lenkto rėmo. Vienoje vamzdžio pusėje yra išleidimo anga, per kurią vanduo teka iš kriauklės ir, kita vertus, adapteris, jungiantis prie kanalizacijos sistemos. Šį dizainą lengva įdiegti – tam nereikia specialių įgūdžių ir įrankių.

Kitas privalumas yra rėmo lankstumas: sifonas, skirtas kriauklėms su gofracija, gali būti įrengtas bet kur. Pavyzdžiui, jei kriauklė ar kriauklė nėra pagal standartą, gofruoto sifono sujungimas nebus problema. Be to, jis yra labai pigus. Šio tipo minusas yra sunku valyti. Jei toks sifonas yra užsikimšęs, tada paprastas vamzdis čia nepadės – turėsite išardyti visą struktūrą ir išleisti daug laiko ją valyti.

Butelis – Dažniausias variantas. Vandens užraktas yra čia apačioje, kuris yra butelio formos. Šio dizaino privalumai ir trūkumai prieštarauja gofruotam sifonui. Buteliuko sifoną sunkiau išardyti ir surinkti, tačiau naudojant jį lengviau valyti užkandžius. Svarbus šio tipo pranašumas yra galimybė prijungti papildomą įrangą su padėklų ar skaldiklių pagalba. Todėl virtuvėje dvigubų kriauklių buteliukai yra idealūs.

Beje, naudingas šio dizaino bruožas yra perpildymo buvimas. Ši sifono konstrukcijos funkcija yra skirta vandens lygio kontrolei kriauklėje. Net jei vamzdis užsikimšęs, sifonas, skirtas kriauklėms su perpildymu, neleis vandeniui perpildyti virš kriauklės krašto.

Vamzdžių sifonas Tai standus išlenktas vamzdis, kuris gali būti sulankstomas arba nesulenkiamas. Nuolaida yra ta, kad standi konstrukcija reikalauja tikslios kriauklės išleidimo ir drenažo nukreipimo į kanalizaciją. Vamzdžio sifone yra tiek vandens sustabdymas, tiek perpildymas, todėl, jei jūsų kriauklė yra įdiegta pagal standartą, galite saugiai įdėti vamzdžio sifoną.

Statybos tipo pasirinkimas priklauso nuo daugelio parametrų: kriauklės buvimo vietos, palyginti su kanalizacija, jūsų finansine padėtimi ir kt.

Geras patarimas! Yra ketvirtoji konstrukcijos rūšis – paslėpta. Iš esmės tai yra butelio sifonas, bet butelis yra pastatytas į sieną. Tai pats brangiausias variantas, leidžiantis žymiai sutaupyti vietos ir paslėpti ryšius. Jei turite pakankamai pinigų ir norite pasigirti geru skoniu, sustabdykite savo pasirinkimą paslėptame sifone.

Be pagrindinės konstrukcijos, ant sifonų galima sumontuoti šiuos konstrukcinius elementus:

  • perpildymas – nusipirkite sifoną su prapūtimu virtuvėje, kad būtų išvengta virtuvės užtvindymo. Perpildymas eina tiesiai į kanalizacijos išleidimą. Virtuvės kriaukle jis yra išorinis vamzdis, einantis į sifoną;
  • papildomas šoninis įėjimas – įrengti sifonai, prie kurių galite prijungti įvairią įrangą, pavyzdžiui, skalbimo mašiną. Toks įėjimas paprastai yra tarp vandens plombos ir kriauklės kaklo. Gali būti daugiau nei du įėjimai.

Sifonas virtuvės kriauklėms yra verta įsigyti su abiem šiomis funkcijomis. Tai padės jums išvengti atsitiktinio užtvindymo pavojaus, jei nutekėjimas yra uždarytas, pavyzdžiui, indai, sukaupti į kriauklę, taip pat suteiks galimybę prijungti tokią įrangą kaip indaplovę ar skalbimo mašiną.

Pagrindinės medžiagos, skirtos gaminti du sifonus – plastiką ir metalą. Kiekvienas iš jų turi savo savybes, privalumus ir trūkumus.

Plastikiniai sifonai yra pigesni, ypač jei jie pagaminti iš polietileno. Paprastai jie turi labai paprastą vamzdinį įtaisą ir nedidelį skaičių jungčių. Brangesni yra polipropileno sifonai, kuriems būdingas didesnis tvirtumas ir patvarumas. Be to, polipropilenas yra mažiau jautrus aukštai temperatūrai, todėl rekomenduojama jį naudoti, jei ketinate prijungti skalbimo mašiną su virimo režimu. Kartais gali nutekėti plastikinis sifonas. Tokiais atvejais pakanka suveržti sriegines jungtis.

Metaliniai sifonai virtuvei plauti yra brangesni nei polimeras, tačiau jie taip pat yra patvaresni. Dažniausios medžiagos metalo konstrukcijoms yra žalvaris arba bronzos. Jie yra geri, nes jie nėra oksiduojami, jie ilgą laiką atsparūs korozijai. Taip pat yra nerūdijančio plieno sifono variantai, tačiau jie nėra labai dažnai naudojami dėl didelių jų sąnaudų. „Chrome“ kriauklės sifonai yra gražiausi, bet ir brangiausi variantai.

Prieš perkant, turėtumėte apsvarstyti keletą svarbių veiksnių, kurie padės pasirinkti tinkamą modelį:

  • vandentiekio tipas, prie kurio prijungtas sifonas. Labai paprasta nusipirkti įrangą standartiniam kriauklui, bet jei kriauklė buvo nupirkta užsakyti ir nebuvo įdiegta pagal standartus, jums reikės kentėti. Idealus variantas tokiais atvejais yra gofruotas tipas, tačiau taip pat galite prijungti butelio tipą. Kietųjų vamzdžių sifonas tinka tik standartiniam vandentiekiui;
  • įrangos projektavimas. Šiuolaikiniai gamintojai siūlo platų dizaino ir medžiagų pasirinkimą. Yra apsauginiai sifonai su įdėklu, įmontuoti kamštiniai, plastikiniai arba metaliniai kolbos. Svarbus dalykas renkantis yra poveržlių ir tarpiklių skaičius. Jei jų yra mažiau nei reikia diegimui, tai gali sukelti tam tikrų nepatogumų;

  • vandens kiekis, kurį planuojama tekėti per virtuvės kriauklę ar kriauklę. Tai labai svarbus parametras, nes dideliems drenažui reikalingi dideli vamzdžiai. Priešingu atveju dažnai kyla pavojus, kad virtuvėje bus nedideli, bet nemalonūs potvyniai;

Geras patarimas! Jei iš anksto žinote, kad prie sifono prijungsite papildomą įrangą, geriausia įsigyti buteliuko sifoną su tee ir dideliu vamzdžio skersmeniu.

  • perpildymas Perpildymo dizainas yra dar vienas papildomas draudimas nuo virtuvės potvynių;
  • kriauklės burnos skersmuo ir kanalizacijos kanalas, atstumas tarp dviejų skylių. Jei šie parametrai skiriasi nuo standartinių, turėsite papildomai pirkti adapterius;
  • įrangos kaina. Kriauklės sifonai su plastiko ar metalo perpildymu gali labai skirtis kainomis, todėl, renkantis, turėtumėte sutelkti dėmesį į savo finansines galimybes.

Žinoma, visada galite nusipirkti įrangą pigiau ir lengviau, bet šiuo atveju, greičiausiai, po kurio laiko jis turės būti pakeistas. Ir tai yra ne tik didelės finansinės išlaidos, bet ir didelės išlaidos laiku. Todėl geriau iš anksto atsižvelgti į visas galimybes, pvz., Papildomos įrangos prijungimą.

Sifono įrengimas virtuvės kriauklėms su perpildymu ar kitomis dizaino savybėmis nėra pernelyg sudėtingas. Žinoma, mums reikia minimalių įgūdžių vandentiekio ir tam tikrų įrankių rinkinio srityje, tačiau jei visa tai įmanoma, galite pašalinti seną sifoną ir įdiegti naują be specialių pastangų. Įrankiai apima atsuktuvą, rankinį pjūklą, matuoklį ir šlifavimo popierių. Kartais žirklės gali būti naudingos pjaustant vamzdį.

Prieš įrengdami naują kriauklę sifoną į virtuvę, reikia išmontuoti seną. Tai daroma labai paprasta: naudojant atsuktuvą atsukamas sraigtas išleidimo angos centre. Po to tiesiog sifonas pašalinamas.

Geras patarimas! Dažnai laikui bėgant veržlė ir varžtas yra labai panašūs, kad sifoną atsuktų labai sunku. Tokiu atveju kartais pakanka nuimti apatinę sifono dalį ir pasukti antgalį. Jei to nepakanka, turite naudoti specialius tirpiklius.

Prieš surenkant sifoną, reikia išplėsti visas priešais esančias dalis ir įsitikinti, kad pakanka visų jungčių, tarpiklių, purkštukų ir kitų elementų. Po to galite pradėti surinkimą. Žemiau aptarsime plastikinį buteliuko sifoną, kaip labiausiai paplitusį virtuvės kriauklės dizainą.

Pirmiausia reikia paimti didžiausią plokščią tarpinę ir įdėti ją į didžiausią sifono angą. Viršutinis dangtelis įsukamas. Tada dangtelio veržlė, ant kurios yra priveržta kūginė tarpinė, uždedama ant šakotojo vamzdžio, kuris bus pritvirtintas prie kriauklės. Lizdas įstatomas į viršutinę sifono angą ir pasukamas. Kartais vamzdis turi būti sujungtas į vieną su piltuvo nutekėjimu.

Tada įsukamas gofruotas vamzdis. Ant jo pritvirtinama jungiamoji veržlė, tuomet kūginė tarpinė įtempiama, o tada gofravimas prisukamas prie sifono. Dvigubos kriauklės sifonai yra šiek tiek sudėtingesni, nes yra du išėjimai ir du vamzdžiai, tačiau surinkimo principas yra tas pats.

Sifonai vonios kambaryje arba virtuvėje yra tokie patys. Pirma, gofruotasis sandarinimo žiedas yra ant sifono antgalio su juostelėmis, nukreiptomis į viršų, tada likęs žiedas įtempiamas po metaline grotelėmis. Po to sifonas įdedamas po kriaukle, ant viršaus dedamas drenažo grotelės, įkištas ir susuktas varžtas. Įdiegtas visas sifonas. Tik lizdą prijungti prie nutekamojo kanalizacijos.

Labai paprasta prijungti kriauklės sifoną vonios kambaryje arba virtuvėje. Jei vamzdžio skersmuo neatitinka išleidimo angos skersmens, turite naudoti specialius adapterius, kuriuos galite įsigyti specializuotoje parduotuvėje. Vietoj gofravimo į kanalizacijos nuoteką gali ir turėtų prijungti kietą nutekėjimą.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: