Vonios ir saunos baldai: įrengiame poilsio kambarį su skoniu

Pirtis – tai konstrukcija, kurios kambariuose atmosfera turėtų vyrauti, o tai palengvina taiką, atsipalaidavimą, malonų laisvalaikį. Svarbų vaidmenį kuriant tokias sąlygas atlieka interjeras, kurio dominuojantis elementas yra baldai. Vonios kambario baldai yra specialus interjero elementas, turintis specifinių savybių. Mediniai baldai pasižymi dideliu modelių pasirinkimu, įvairiais dizainais ir spalvomis, formų ir linijų grožiu.

Reikalavimai baldams medinėje vonioje

Įrengti kambarį voniai nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. „Stilingas ir patogus“ derinys yra gana kaprizingas. Mes negalime leisti, kad dizaino paprastumas buvo atneštas į prastumą, ir siekdami originalumo, jūs turite pabandyti neprarasti komforto. Kokios ypatingos savybės turėtų turėti medinius vonios baldus?

Nustatykite pagrindinius reikalavimus, keliamus interjero elementams, iš jų paskirties vietos. Vonioje plaukite ir pailsėkite. Dideliam drėgmei reikia medžiagos stiprumo ir atsparumo drėgmei. Poilsiui, ergonomikai, maloniam vizualiniam suvokimui būtina. Baldai negali užimti daugumos kambario erdvės, kitaip nebus patenkintos komforto ir patogumo sąlygos. Todėl vonios baldai turi turėti šias savybes:

 • terminės ir drėgmės atsparumas gamybai;
 • baldų dydžio proporcingumas kambario parametrams;
 • formų atitikimas tikslui ir taikymui;
 • estetika;
 • dizaino dekoravimas.

Pasirinkus vonios baldus, labai svarbu neperkrauti kambario, kad nebūtų kliūčių oro cirkuliacijai. Pirkimas ar gamyba reikalauja tik tikrai reikalingų interjero elementų.

Vonios baldai iš medžio yra tradicija, paliekanti į tolimą praeitį. Nė viena iš modernių technologijų sukurtų statybinių medžiagų nėra arčiau medienos kokybės, kad taptų pagrindine baldų žaliava vonioje.

Nėra jokių patalpų dekoravimo stilių, kai medis nebūtų tinkamas. Raižyti dirbiniai būdingi etno stiliui; stilizuoti modeliai – šaliai; chelted funkciniai elementai demonstruoja klasiką; teisingos, lygios, geometrinės formos, tinkamos aukštųjų technologijų reikmėms; spalvų kontrastas ir didelės detalės būdingos avangardui. Medžio pagalba gali atsirasti įvairių kūrybinių idėjų ir dizaino idėjų. Šios savybės yra puiki žaliavos baldų gamybai:

 • mažas tūrinis svoris;
 • galimybę apdoroti pjovimo įrankius;

 • lengvai tvirtinama;
 • mažas šilumos laidumas.

Ši medžiaga turi dar vieną neginčijamą pranašumą – ekologiškumą, saugą sveikatai.

Pirmasis vonios kambarys yra laukiamasis kambarys. Jis gali būti naudojamas įvairiais būdais. Tačiau vienas dalykas nekeičiamas: jis yra priešais pagrindinius kambarius. Todėl dažniausiai jis yra patalpintas į rūbinę. Spintelėje turite įrengti pakabą arba įrengti spintą (galbūt dviejų variantų derinys), padėkite batų lentyną.

Viršutiniams drabužiams pakabukas yra geresnis, o kita – drabužinė. Nepageidautina, kad ji būtų kurčia, uždaryta, nes nebus užtikrintas pakankamas vėdinimas. Įdomus variantas bus spintelė, kurios durys gaminamos grotelės arba kitos lengvos konstrukcijos forma, ty jos yra dekoratyvinės. Be to, oras teka laisvai per juos.

Jei erdvė leidžia, mažas stalas, kuriame galėsite įdėti mobilųjį telefoną, raktai, kad nebūtų trukdoma nusirengti. Jei duosite išgalvoti vaizduotę, batų lentynas taps tikru rūbų dizainerio akcentu.

Geras patarimas! Nustatant batų lentynos dydį būtina atsižvelgti į tai, kad žieminiai batai ir batai yra daug didesni nei batai, sportbačiai ir šlepetės. Jei neatsižvelgsite į šį faktą, žiemą batai bus stovėti šalia lentynos, kuri nėra visiškai estetiška ir reikalauja papildomos erdvės.

Pagrindinės lentynos skirtos batus. Viršus galima naudoti kaip parduotuvę. Geras variantas – padaryti visą konstrukciją sėdynės su nugarine forma, kuri leistų jums patogiai sėdėti (svarbu tiems, kurie įpratę dėvėti batus) ir apsaugoti sieną nuo purvo ir trina.

Kad vonios įspūdis būtų malonus, jau laukiančioje patalpoje būtina sukurti įdomų interjerą. Baldai pageidautina, kad būtų galima gaminti vieną medienos tipą. Spintelėje yra gana priimtina nebrangi pušis. Pagrindiniai interjero elementai turi būti suprojektuoti viena spalva. Galite naudoti kitas spalvas, bet tik dekoruoti atskirus baldų elementus.

Pavyzdžiui, pasirinkus senovinį stilių, visi baldai ar visos priekinės dalys turi atitikti šį dizainą. Kūrybiškai pagamintas pakabukas su kabliukais, šakėmis ir šaukštais atrodys gėdingai vienišas, jei nesukursite, pavyzdžiui, spintelės rankenos ar kojos, skirtos batų stelažui. Tačiau čia svarbu turėti proporcingumo jausmą, kad nebūtų sudirginti lankytojai.

Pagrindinė medinė garo pirtis yra užuolaidos. Jie yra pagaminti iš medžio, o jei naudojate kūrybinę vaizduotę, tuomet stogeliai sukurs unikalų, ypatingą interjerą šiame kambaryje. Dažniau tokios konstrukcijos gaminamos uždaromis pakopomis. Tačiau galite juos išdėstyti kaip horizontaliai pakabintus lentynus, t. Y. Su atvirais žingsniais. Toks susitarimas ne tik atrodo įdomus, bet ir vizualiai plečia erdvę, padidina oro zoną, kuri yra svarbi fizinei būklei (atsižvelgiant į tam tikros patalpos temperatūrą).

Kai kurie saunos lankytojai jaučiasi nepatogiai netgi apatinių užuolaidų pakopoje. Jiems nebūtų skauda padaryti nedidelę parduotuvę ir įdėti ją prie sienos prie įėjimo. Jo paprasčiausia versija susideda iš šių elementų:

 • poliruotos lentos, kurių plotis 50 mm, ilgis – 1100-1200 mm;
 • 4 barai 50х50 mm, ilgis 700 mm;
 • skersiniai 50х50, kurių ilgis 900-1000 mm;
 • 2 barai 50х50 mm, ilgis 400 mm.

Iš 700 mm ilgio strypų gaminame kryžmines kojeles. Tvirtinimo vietoje pirmiausia turite pasirinkti juostų storį ir 25 mm gylį, kad kojos būtų sujungtos su varžtais. Viršutinėje pritvirtintos medienos dalyje, su kuria kojos bus pritvirtintos prie lentos sėdynės. 100 mm atstumu nuo plokštės vidinio krašto (ilgio) reikia pritvirtinti kojas. Tada reikia sustiprinti konstrukciją 900 mm pločio spinduliu, įdėjus jį į kojų x formos jungtis. Visi tvirtinimai turi būti atliekami varžtais.

Tokia parduotuvė, pagaminta iš to paties storio ruošinių, taps estetiška ir patikima konstrukcija, puikiai suderinta su stoginėmis uždaromis pakopomis. Galima pridėti garų pirtį su dekoratyvine kėdė. Taip pat bus naudinga atvira spintelė su daugiapakopėmis lentynomis, kur galite įdėti baseino ir sulankstomos šluotos.

Geras patarimas! Renkantis modelio lovos užuolaidas, turėkite omenyje saugumą. Dizainas turėtų būti patogus, kad galėtumėte laisvai lipti lentynose ir nusileisti iš jų.

Atpalaiduojantis atsipalaiduoja. Ir visų pirma kūnas. Jūs turite būti patogioje padėtyje, kuri sumažins raumenų įtampą. Atsižvelgiant į tai, kad baldai yra pagaminti iš medienos, kuri yra kieta medžiaga, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas jo formai.

Dažniausiai vonioje atsipalaidavimui naudojami suolai. Nugaros atrama leidžia atsigulti, atsipalaiduoti stuburą. Svarbu atsižvelgti į parduotuvės plotį ir nugarą. Jei parduotuvė yra plati, kad galėtumėte naudoti nugarą, turite judėti, kad kojos taptų nepatogios. Pirkdami paruoštus baldus reikia įvertinti šį aspektą. Būtina, kad išorinis stendo kraštas būtų suapvalintas, o nugaros aukštis buvo toks, kad gimdos kaklelio stuburas būtų atsipalaidavęs.

Jei vietoj kojos stalo naudojama rąstų konstrukcija, reikia įvertinti, kurioje padėtyje prie stalo bus kojos, ar pasirodys, kad jie „praktiškai niekur nenurodyti“. Patogu, kai skersinis, kuris yra stalo standumo plokštė, yra tokiame lygyje ir turi tokią formą, kad, jei pageidaujate, galėtumėte įdėti kojas (vonioje tai neprieštarauja etiketui).

Kėdės yra nepriimtinos poilsio patalpoms vonioje. Jei erdvė neleidžia suoliukams (jie suteikia daugiau sėdimų vietų), o kėdės, rankų atramos bus puikus gabalas. Kėdės turėtų būti naudojamos tuo atveju, kai išdėstymas aplink stalą yra mažiausiai 20 cm.

Fizinė būklė po garų pirtis ir patogūs baldai suteikia asmeniui galimybę atsipalaiduoti. Šio noro įvykdymas priklauso nuo kambario interjero. Vonia – papildomas pastatas, atitinkamai, mažo dydžio. Ir net didžiausias vonios kambarys (poilsio kambarys) paprastai yra tik 16-20 m ploto.

Jei baldų dizainas yra paprastas ir kuklus, tikslinga papuošti vonios poilsio kambario interjerą su natūralios medžiagos sienelėmis, rankšluosčiais, lentynomis su indais ir kitomis detalėmis.

Geras patarimas! Tai neturėtų būti poilsio kambaryje, kad pakabintų nuotraukas tradiciniu būdu (dažytos aliejumi, akvarelėmis ir tt). Neišvengiami temperatūros pokyčiai, drėgmė neigiamai veikia jų būklę. Speciali lako danga trumpą laiką apsaugo audinį.

Nedidelio dydžio voniose poilsio kambarys dažnai derinamas su persirengimo kambariu. Tokiais atvejais meniškai dekoruotas medinis ekranas, suderintas su pagrindiniais baldais, puikiai atlieka pertvaros funkciją ir puošia kambarį.

Baldų gamybai rekomenduojama naudoti natūralią medžiagą. Pasirenkant lempas, indus, šlepetes, servetėles ir kitus vonioje naudojamus daiktus, reikia siekti natūralumo ir draugiškumo aplinkai. Tai duoda harmoniją ir teigiamą poveikį psichologiniam aplinkos suvokimui, nuotaikai.

Pirtis, racionaliai įrengta ir apstatyta skoniu, yra tikras savininko pasididžiavimas ir puiki vieta atsipalaiduoti ir bendrauti.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: