Vaikiškos lovos-do-it-yourself: kaip sukurti patogią ir ilgaamžišką miegamąjį

Lova yra pagrindinis miegamojo elementas. Komforto lygis, lovos funkcionalumas ir miego kokybė priklauso nuo modelio versijos. Būtina kreiptis į ypatingos atsakomybės lovos pasirinkimą, ypač jei tai yra vaikų prieplaukos klausimas. Aukštos kokybės, patvarus, patvarus dizainas su estetine išvaizda bus brangus. Vaikas su savo rankomis bus daug pigesnis, o rezultatas viršys visus lūkesčius.

DIY kūdikio lova: pagrindiniai projektavimo reikalavimai

Savarankiškai pagamintas vaikiška lovelė vaikams turi atitikti šiuos reikalavimus:

 • Šis baldas turėtų būti pagamintas tik iš natūralių ir ekologiškų medžiagų;
 • lova turi būti tvirtos, tvirtos ir stabilios;

 • gaminyje neturi būti aštrių kampų, iškyšų;
 • visų konstrukcijos komponentų paviršius turi būti lygus, be smulkinimo ir šiurkštumo;
 • būtina, kad lovos dydis atitiktų vaiko aukštį ir statybą (25–30 cm ilgio marža);
 • konstrukcijoje turi būti uždengiančių elementų ir kitų įtaisų, kurie neleidžia kritti;
 • Vaiko lova turi būti aukšto funkcionalumo, kuris išreiškiamas stalčių, lentynų ir nišų buvimu.

Rankų darbo lovelė, pagaminta iš medžio, turi keletą privalumų:

 • Jūs galite būti tikri dėl jo gamybai naudojamų medžiagų kokybės, nes daugeliui parduotuvių produktų trūksta informacijos apie projektavimo parametrus;
 • lovos projektas sukuriamas pagal individualius parametrus, atsižvelgiant į asmeninius poreikius ir norus;

 • gaminant gaminius yra galimybė išbandyti tvirtumą ir stabilumą;
 • nereikalauja didelių finansinių išlaidų;
 • baldai, pagaminti su savo rankomis, suteikia neprilygstamą malonumą ir estetinį malonumą.

Šiandien vaikų lovos pateikiamos įvairiomis rūšimis. Jie skiriasi pagal konstrukcijos tipą, matmenis, sudedamųjų dalių skaičių, papildomų baldų įrenginių prieinamumą ir gamybos medžiagą. Tačiau namuose negalima atlikti jokių modelių.

Populiariausi modeliai, kuriuos galite padaryti, yra klasikinės medinės lovos su savo rankomis. Nuotraukos aiškiai parodo, kokias galimybes pasižymi produktai su šonine ir be jo, palėpės lovomis ir dviaukštėmis konstrukcijomis. Specializuotose interneto svetainėse galite rasti įvairių kūdikių lovų brėžinius su savo rankomis ir kiekvieno atskiro konstrukcinio elemento dydį.

Klasikinė viengulė lova yra lengviausia gaminti. Ji turi minimalią funkcinę apkrovą, nes ją galima įrengti tik su skalbinių stalčiu. Konstrukcija susideda iš rėmo, galvos, kojos, pagrindo, šoninių sienų ir kojų, kurios aiškiai rodo vaikų lovos brėžinius. Rėmo dydis, kurio gamybai naudojama medinė mediena, priklauso nuo lovos matmenų, kuriuos lemia čiužinio parametrai.

Bazė gali būti kieta (iš medžio drožlių plokštės) arba sutvirtinta lamelių pavidalu su ventiliacijos angomis. Antrasis variantas yra pageidautinas. Pagrindas ir galvos apdaila paprastai yra pagaminti iš medžio masyvo, faneros arba laminuotos medžio drožlių plokštės. Dizainas gali turėti įvairių formų.

Svarbu! Galvos aukštis turi būti didesnis už pėdos dydį.

Krantinės apsaugai priekinės ir galinės šoninės sienelės naudojamos kietos arba grotelės sienelės pavidalu. Lovos kojos gaminamos atskirai arba perkamos parduotuvėje. Pirmuoju atveju jie gali būti atskirai pritvirtinti arba tęsiami vienos dalies pagrindinė konstrukcija.

Funkcionalesnė yra palėpės lova. Krantinė yra viršutiniame aukšte. Pagal jį galite surengti visą laikymo sistemą, įdėdami komodą, spintą arba lentyną. Tokios struktūros sukūrimui reikalingi baldų gamybos įgūdžiai. Dviems vaikams galite sukurti dviejų pakopų struktūrą, kurios sukūrimui taip pat reikalinga tam tikra kapitono patirtis.

Kiekvienam kūdikio lovos tipui būdingi standartiniai matmenys. Vaikas iki 6 mėnesių amžiaus gali miegoti kompaktiškame lopšio lovelyje, panašioje į vežimėlį. Lovos matmenys yra 80×40 cm, o skirtingiems konstrukcijos modeliams yra nedideli nukrypimai.

Liemenės dydis naujagimio standartiniam dizainui yra 60×120 cm, šoninės sienos gali būti nuimamos. Lovos aukštis, palyginti su grindimis, gali skirtis, o tai leidžia prisitaikyti prie vaiko amžiaus. Viena vaikiška lovelė su savo rankomis yra 70 cm pločio ir 130 cm ilgio. Stumdomų lovų matmenys, prietaisas, leidžiantis keisti jų dydį su vaiko augimu, gali siekti 160-170 cm ilgio.

Geras patarimas! Vaikui, besisukančiam svajonėje, rekomenduojama pasirinkti ne mažiau kaip 80 cm pločio produktą.

Reikalavimai paauglių miegamajai vietai labai skiriasi nuo reikalavimų jaunesniam studentui. Vaikas keičia gyvenimo stilių ir ritmą. Jo kambarys tampa vieta norintiems atvykti. Standartinis paauglių lovos dydis yra 90×180 cm, tačiau daugelis tėvų atsisako tokio įsigijimo, nes per kelerius metus dizainas bus mažas. Geriausias variantas yra 90×200 cm dydžio lova, kuri bus ne tik patogi, bet ir patvari.

Dviems vaikams geriausias variantas yra dviaukštės lovos. Konstrukcijos aukštis siekia 1,5-1,8 m, o tai priklauso nuo lubų aukščio kambaryje. Išoriniai lovų matmenys gali skirtis. Antroje pakopoje esančios lovos yra 80×200 arba 90×200 cm, o apatinio aukšto miegamosios vietos gali būti trumpesnės nei 20-30 cm.

Medžiagos klasikinių vaikų lovų gamybai nuo 5 metų

Rėmo gamybai reikia naudoti kietą medieną. Ši rankų darbo medinė lova pasižymi saugumu, ilgaamžiškumu, patikimumu, ekologiškumu ir ilgaamžiškumu, tačiau ji pasižymi didelėmis kainomis. Apatinė lenta yra labiau prieinama. Gerai įrodyta baldų lenta, pagaminta iš vientisos medienos plokštės, sukurta iš klijuotų natūralių medinių strypų. Taip pat tinka MDF iš šviesios medienos.

Geras patarimas! Nenaudokite sunkios medienos, nes medžiaga padarys konstrukciją labai sunkią ir netinkamą judesiui.

Lamelėms reikia pasirinkti elastingą medžiagą. Geras sprendimas yra fanera. Drožlių plokštės gali būti naudojamos vaikui nuo 2 metų. Galvos apdaila ir kojelė dažnai yra iš MDF arba medžio drožlių plokštės. Ši medžiaga taip pat gali būti naudojama stalčių, lentynų, dekoratyvinių plokščių gamybai. Medinės lovelės gamybai reikalingas minimalus įrankių rinkinys, kurį sudaro elektrinis dėlionės, gręžtuvas ir šlifuoklis. Be pagrindinės medžiagos, jums reikės papildomų elementų:

 • skirtingo skersmens tvirtinimo detalės;
 • Staliaus tipo klijai;
 • specialūs metaliniai metaliniai kampai;
 • stalčių vadovai;
 • priedai;

 • šlifavimo popierius;
 • popierinė juosta;
 • dėmių;
 • dažai;
 • lakas

Klasikinis kūdikio lovelė yra paprastas procesas. Iš interneto galima paimti tradicinio medinės konstrukcijos matmenis. Pirmas dalykas, kurį turėtumėte nusipirkti čiužinį, kurio dydis priklausys nuo lovos parametrų.

Standartinis gaminio dydis yra 60×120 cm, konstrukcijos šonų aukštis, pradedant nuo grindų, siekia 90 cm, nugarą didesnį dydį, lygų 110 cm, geriausia, jei krantinė yra 30-35 cm aukštyje, o tai leis vaikui 2-3 metus laisvai lipti į jį. Tarp vertikalių skersinių, esančių užpakalinėje pusėje, ir lovos pusėse atstumas turi būti 10-12 cm.

Skirtas apdailos šoniniams elementams ir lovos šonams, naudojamiems kūdikiams naudojamoms lentoms, 35×70 mm. Gultas, ant kurio bus dedamas čiužinys, yra pagamintas iš šešių strypų, kurių sekcija yra 30×50 mm. Ilgiose juostose yra 25 mm gylio skylės, kad rėmo rėmas būtų laikomas negyvu erškėčiu. Skersinių elementų ilgis yra lygus čiužinio pločiui, atėmus barelių dvigubą plotį. Į gautą vertę pridedama vertė, lygi dviejų lizdų gylio sumoms.

Geras patarimas! Siekiant pašalinti klaidas ir pagreitinti procesą, ženklai iš karto daromi visose identiškose dalyse.

Abiejuose medinių plokščių kraštuose gaminami smaigai (naudojami jų ryšuliai). Tokios skylės gaminamos su apskritu pjūklu, kuris yra reguliuojamas aukštyje. Smaigalys turi atitikti lizdo dydžio storį. Ši procedūra yra vienoda visoms tapačioms dalims. Medžio perteklius valomas pjūklu.

Toliau klijuoti saulės lovos detales. Svarbu stebėti visų kampų lygumą, kuris turėtų būti lygus 90 °. Dėl lovos strypų gamybai naudojami 20×20 mm skersiniai. Jie turi būti pritvirtinti prie nugaros ir šoninių skersinių, naudojant vieną kurtį. Sumontavus užpakalinį rėmą, apskaičiuojamas strypų ilgis, kuriam reikia dvigubo ilgio.

Po to, kai visi elementai iš kiekvieno paviršiaus paviršiaus turi būti kruopščiai poliruoti. Naudojant raspą, visi aštrūs kraštai ir kampai suapvalinami. Kitas žingsnis yra visų atlošo detalių klijavimas ant veido. Būtina atidžiai stebėti struktūrą.

Kėlimo mechanizmą galima pagaminti nepriklausomai nuo ašių su guoliais arba iš garažo užuolaidų. Patikimesnis variantas yra įsigyti gamyklinį rinkinį. Mechanizmas turi būti pritvirtintas prie dėžutės ir lovos. Lova priekyje vertikalioje padėtyje gali būti papuošta po spinteliu su imitacinėmis durimis su rankenomis arba sukurti monolitinį veidrodžio paviršių.

Šiandien internete yra išsamūs brėžiniai su įvairiomis vaikiškų lovų dizaino parinktimis. Su minimaliais įgūdžiais ir dideliu noru patikti savo vaikui, galite sukurti unikalią miegamąjį su savo rankomis.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: