Kaip izoliuoti skirtingų tipų lubas?

Lubos yra horizontali pertvara, atskirianti pastato aukštus. Be grindų padalijimo funkcijos, jis atlieka dar vieną labai svarbų vaidmenį. Jo užduotis yra perkelti tiek savo, tiek inžinerines apkrovas. Kai kuriais atvejais jis sustiprina visą pastato konstrukciją arba perkelia dalį apkrovų, kurias stogas daro ant vertikalių elementų, tokių kaip pertvaros ir laikančiosios sienos. Dideli šilumos nuostoliai kambaryje, šaltas oras, pučiantis nuo lubų, yra klaidų, padarytų lubų šilumos izoliacijos procese, rezultatas. Dėl to, kad šiltas oras kyla į viršų, šilumos nuostoliai per lubas siekia 20%. Šilumos izoliavimo priemonės turėtų būti atliekamos statybos etape. Tačiau jei to padaryti nepavyko arba senoji šilumos izoliacinė medžiaga prarado savo savybes, tuomet darbus reikės atlikti dar kartą.

Lubų izoliacija privačiame name turi būti atliekama profesionaliai ir planingai. Nepaisant to, kad izoliuota mansarda skiriasi nuo rūsio grindų, praktiškai nėra idealios technologijos darbams atlikti. Viskas priklauso nuo jūsų lūkesčių, finansinių galimybių, taip pat nuo naudojamų medžiagų ir metodų. Kokiais būdais galima izoliuoti lubas ir kokios medžiagos naudojamos atliekant tokį darbą? Tai yra pagrindiniai klausimai, kuriuos užduoda savininkai, susidūrę su lubų šilumos izoliacijos poreikiu. Izoliacijos metu svarbu atlikti darbus teisingai, izoliacija neturėtų drėgmės, grybelis neturėtų daugintis ant paviršiaus ir kondensatas neturėtų kauptis.

Lubų parametrai ir izoliacija – ką reikia žinoti?

Kiekviena lubos turi savo ypatybes, neatsižvelgiant į pasirinktą montavimo sistemą. Ilgaamžiškumas yra labai svarbus, nes grindys turi atlaikyti milžiniškas apkrovas. Žmonės ir komunalinė įranga sukuria 150 kg apkrovą vienam kvadratiniam metrui. Svarbu, kad lubos būtų tvirtos, kad būtų užtikrintas saugumas ir kad tinkas nepatektų į apatinį aukštą. Naudojimo patogumą užtikrina galimybė slopinti triukšmą. Kitas labai svarbus parametras yra šilumos izoliacija..

Dažnai lubos atskiria gyvenamuosius aukštus, kur nėra didelio temperatūrų skirtumo, tačiau kai plokšti stogai ir lubos dalija rūsį ar mansardą, tai svarbu. Esant nekokybiškai grindų izoliacijai, atsiras šilumos nuostoliai, patalpa nebus efektyviai šildoma. Tai yra svarbi įmonė, nes sutaupoma daug pinigų šildymui..

Lubų izoliacija – kokią izoliaciją pasirinkti

Statybų rinkoje pateikiamos įvairios medžiagos, kurios yra skirtos privačių namų lubų luboms šiltinti..

Jei turite izoliuoti lubas, tokio tipo statybinių medžiagų rūšys turėtų būti svarstomos maždaug taip:

  • Mineralinė vata. Statybinė medžiaga su pluoštine struktūra, pasižyminti garų pralaidumu. Priklausomai nuo pagrindinio gamyboje naudojamo komponento, tai gali būti akmuo arba šlakas. Stiklo vata taip pat yra rinkoje. Izoliacija yra ekologiška, puikiai sulaiko šilumą. Diegimo metu griežtai draudžiama suspausti izoliacinę medžiagą. Izoliacijos storis parenkamas atsižvelgiant į užduotis. Privačių pastatų lubų izoliacijos storis yra 15 cm ar daugiau, butams – 5 cm. Mineralinės vatos montavimo procese svarbu sukurti aukštos kokybės hidroizoliaciją. Jei šiame etape bus padaryta klaidų, vata sušlaps, dėl ko izoliacija kasmet praras 40-50% šilumos izoliacijos savybių..
  • Ekovata. Celiuliozė naudojama statybinių medžiagų gamybai. Pagrindinis ekovatos komponentas yra popieriaus ir kartono atliekos. Izoliacija išsiskiria akyta struktūra, dėl kurios ji suteikia garų pralaidumą, yra atspari skilimui, neišskiria nuodingų medžiagų ir nėra deginama. Ekovata išsiskiria dideliu šilumos izoliacijos koeficientu, ji taip pat yra gera garso izoliacija. Dėl biostabilumo statybinė medžiaga yra apsaugota nuo mikroorganizmų ir parazitų poveikio.
  • Keramzitas. Nebrangi, patvari izoliacija su geromis garso izoliacijos savybėmis. Kad būtų užtikrintos geros šilumos izoliacijos charakteristikos, biriosios izoliacijos sluoksnis turėtų būti 20–40 cm. Vienintelis keramzito trūkumas yra tai, kad jis sugeria drėgmę, todėl sušlapęs priauga svorio, dėl kurio gali įvykti griūtis. . Izoliuojant keramzitu, būtina sukurti papildomą pagrindą, nes iš medžiagos susidaro daug trupinių ir dulkių.
  • Putų polistirolas. Patikima izoliacinė statybinė medžiaga. Nebrangus, lengvas, netoksiškas putplastis – puikios šilumos izoliacijos garantas. Tarp trūkumų yra greitas degumas, mažas atsparumas lūžiams. Be to, montuojant šią izoliaciją, svarbu sukurti gerą ventiliaciją. Dėl drėgmės ir drėgmės ant paviršiaus gali susidaryti pelėsiai.

Kitas būdas – apšiltinti lubas pjuvenomis. Ši medžiaga praktiškai nėra naudojama gryna forma; jos yra sumaišomos su kitomis medžiagomis, kad pagerėtų šilumos izoliacijos savybės. Taip pat pagerėja statybinės medžiagos atsparumas drėgmei, ji puikiai priešinasi pelėsių poveikiui, nėra patraukli graužikams ir vabzdžiams. Ūkio prekių parduotuvėse siūlomas didelis bioprotekcinių ir antiseptinių medžiagų pasirinkimas.

Lubų izoliacijos schema

Kadangi kiekviena izoliacija turi skirtingą formą ir struktūrą, montavimo būdai yra skirtingi. Apsvarstykite populiariausius būdus:

  1. Jei izoliacija montuojama iš mansardos pusės, galite pasirinkti bet kokią izoliaciją, nes jos nereikia papildomai tvirtinti. Svarbus momentas yra glaudus plokštumos sutapimas, kad nebūtų tarpų. Didesniu mastu tai taikoma birioms medžiagoms. Renkantis šildytuvą, reikia pasirinkti statybines medžiagas su reikiamu šilumos izoliacijos lygiu. Tarp paklausių medžiagų yra mineralinė vata arba keramzitas.
  2. Atliekant darbus iš vidaus, reikia sukurti specialų pakabinamą rėmą. Paprasčiausias sprendimas yra užpildyti erdvę tarp pagrindo ir lubų lubų izoliacine medžiaga. Tokiems tikslams galite naudoti bet kokį šilumos izoliatorių, kuris stumiamas per rėmo pakabas, tada profiliai yra sumontuoti savo vietose. Šis metodas yra rekomenduojamas, jei galite padaryti pagrindo lubas žemesnes, kad būtų atstumas izoliacinės medžiagos tvirtinimui..

Norint padidinti bet kokio tipo lubų šilumos izoliacijos savybes, naudojamas folija padengtas polietileno putplastis. Jis tvirtinamas ant paviršiaus dvipuse juosta, tada per jį sutvirtinamos pakabos ir rėmas. Taikant šį metodą, reikia nepamiršti, kad medžiagos klojimas atliekamas rėmo viduje suformuotose spragose. Klojant medžiagas, besiskiriančias standumu (putų polistirenas, putų polistirolas), dažnai susidaro tarpai. Norėdami užsandarinti spragas, turite naudoti putų poliuretaną. Geriausia namo lubų izoliacija dažnai atliekama naudojant putplasčio medžiagas. Jie nėra tokie populiarūs kaip keramzitas ar mineralinė vata, nes darbams atlikti reikalinga speciali įranga..

Palėpės lubų apšiltinimas – žingsnis po žingsnio

Palėpės lubas galima izoliuoti keliais būdais. Lubos gali būti betoninės arba medinės. Tam galite naudoti mineralinę vatą. Betoninių grindų šiltinimas nenaudojamoje palėpėje atliekamas nuo 20 iki 25 cm storio vatos sluoksnio. Be to, šiltinant betonines grindis palėpėje, taikoma ta pati procedūra, paskirstant vatą ant jos. visas paviršius, kartais dviem sluoksniais, atsižvelgiant į tai, kad medvilnės sluoksniai yra tvirtai prilipę vienas prie kito.

Norėdami pagerinti lubų šilumos izoliacijos savybes, galite naudoti putų polistirolą. Tai pigus ir efektyvus sprendimas. Naudojant putų polistireną, lubų erdvės tūris gali sumažėti, tačiau tai nesvarbu, nes jis neturi būti erdvus ar patogus. Darbai turi būti atliekami taip, kad izoliacija užimtų kuo mažiau tūrio, būtų efektyvi, tai yra, neleistų didelių šilumos nuostolių iš šildomos patalpos. Atliekant darbus iš vidaus, tai galima atlikti naudojant akmens vatos likučius, kurie vadinami granulėmis. Jie sandariai užpildo visus kampus, neleisdami išbėgti šilumai..

Like this post? Please share to your friends: