Kaip ir kuo užsandarinti namo langus?

Langų sandarinimas yra nepaprastai svarbus. Nuo to priklauso vėlesnė šilumos palaikymas namuose ir jo šildymo išlaidos žiemą. Prastas namo lango sandarumas žiemą reiškia iki 40% šilumos nuostolių..

Kodėl svarbu užsandarinti langus?

Išorinių ir vidinių siūlių apdorojimas yra labai svarbus, nes oro tarpai sukuria iki 40% šilumos nuostolių. Esant tokiai situacijai, reikia papildomai šildyti patalpas, o tai reikalauja didelių išlaidų apmokant sąskaitas už šildymą. Yra daugybė priežasčių, dėl kurių mikrokrekiai atsiranda ant langų konstrukcijų..

Dažniausiai langų sandarinimo problemos kyla, jei:

  • buvo naudojamos netinkamos medžiagos, pavyzdžiui, blogų ar susidėvėjusių parametrų (per siauros) plombos;
  • neteisingai sureguliuota langų furnitūra;
  • susidėvėjusi furnitūra nesikeičia.

Kaip ir kaip uždaryti langus?

Daugelis nemoka patys užsandarinti langų konstrukcijų, todėl seno pastato daugiabučiuose gyvenantys žmonės dažnai sau kelia klausimą: „kaip izoliuoti senus langus“. Senų medinių langų išorinių ir vidinių siūlių apdorojimas turėtų būti pradėtas atidarant langą ir įkišus popieriaus lapą tarp jo varčios ir rėmo. Naujuose languose pakanka sukonfigūruoti mechanizmą. Su seno tipo langų konstrukcijomis situacija yra blogesnė. Juos reikia užplombuoti silikonu. Kitas geras variantas yra klijuoti ant putplasčio ar guminių pagalvėlių. Plastikinių langų sandarinimas, priešingai nei medinių langų konstrukcijose, yra lengvesnė užduotis..

Langų konstrukcijos dažnai sandarinamos iš vidaus, tačiau išorinis metodas taip pat yra įprastas. To negalima padaryti naudojant tas pačias medžiagas kaip ir vidiniam sandarinimui, nes tokia izoliacija padarys daugiau žalos nei naudos. Hidroizoliacijai lauke naudokite garams laidžias medžiagas, pavyzdžiui, putplasčio juostas arba specialias garams laidžias plėveles, kurios nesukelia kondensato vandens garams, o tai atsitinka, jei medžiagos naudojamos patalpose.

Plastikinių langų sandarinimas patys

Žmonės, savarankiškai nusprendę atlikti tokį darbą, daro daug klaidų. Pirmiausia reikia rasti vietą, kur palieka šiluma. Yra kelios tokios kryptys. Jei tarp stiklo ir rėmo yra tarpų, jie turi būti užplombuoti silikonu. Norėdami tai padaryti, turite pasirinkti geros kokybės silikoną, atsparų temperatūros pokyčiams ir saulės spinduliams. Silikoną iš pistoleto reikia tepti ant jungties, kuri yra tarp stiklo ir rėmo.

PVC langų sandarinimas

Jei tarpas tarp varčios ir rėmo yra, jį reikia užpildyti lipniomis tarpinėmis, kurias itin lengva uždėti ir kurių galima įsigyti daugumoje namų tobulinimo parduotuvių. Ruošiant sandariklius montuoti, lango rėmas turi būti gerai nuplautas..

Jei pastebite tarpą tarp sienos ir rėmo, užpildykite jį specialiomis poliuretano putomis, kurios naudojamos su statybiniu pistoletu arba kaip purškalas. Tokių putų savybė yra ta, kad jų tūris padidėja, todėl jas reikia tepti saikingai. Išdžiovinus peiliu nupjaukite šukas ir suformuokite norimos formos putas..

Kaip užsandarinti langą šalia palangės?

Labai sunku užsandarinti langus šalia palangės. Jei tarpas yra mažiausiai 2-3 mm pločio, jį užpildyti svarbu naudoti sandarinimo juostą. Jei tarpas tarp lango rėmo ir palangės yra mažesnis nei 2 mm, rekomenduojama jį užpildyti akrilu arba silikonu. Svarbu, kad šios medžiagos atitiktų lango rėmo ir palangės spalvą. Tada plomba nebus matoma.

Stogo langų sandarinimas

Sandarinti stogo langus būtina, nes norint taupyti energiją būtina kokybiška izoliacija aplink stogo langą. Izoliacija sukurta tam, kad šiluma nepatektų į lauką ir drėgmė nepatektų į patalpą.

Mansardo langų konstrukcijos yra izoliuotos paruoštais sprendimais, tokiais kaip termoblokai, pagaminti iš medžiagos, atsparios oksidacijai ir saulės spinduliuotei. Ši blokinė forma turi šiuos privalumus:

  • šilumos tiltų pašalinimas;
  • sumažinti vandens garų sankaupas ir jų kondensaciją;
  • apsaugos nuo garsų, vėjo ir drėgmės sukūrimas;
  • patalpos apsauga nuo šilumos nuostolių.

Tarpai tarp rėmo ir klojinio taip pat užpildomi žemo slėgio putomis.

Like this post? Please share to your friends: