Namo dekoravimas dekoratyvinėmis plytomis

Dekoratyvinė plyta, atsižvelgiant į tai, iš kokios medžiagos ji pagaminta, gali būti naudojama pastatų viduje ar išorėje. Taip pat įprasta medžiagų imitacija, leidžianti greitai ir palyginti pigiai apdailuoti didelius paviršius..

Kada interjere naudoti dekoratyvines plytas, o kada dekoratyvinis akmuo geriau? Kokie interjero stiliai ir kambariai yra suderinami su šiomis statybinėmis medžiagomis?

Dekoratyvinė plyta – balta, raudona arba juoda?

Dekoratyvinės plytų formos plytelės, skirtos vidaus apdailai, yra įvairių versijų, todėl nesunku išsirinkti interjero stiliui tinkančią medžiagą. Vienas iš populiariausių sprendimų – statybinė medžiaga raudona. Ši medžiaga priklauso tradiciniams pastatų sprendimams. Anksčiau dauguma pastatų buvo pastatyti iš jo. Kartais tokių gaminių randama renovuojant senus namus ir dažnai savininkai nusprendžia palikti sienų dalis nedirbtas. Naujo namo statybai galima naudoti apdailą dekoratyvinėmis plytas primenančiomis plytelėmis. Raudona statybinė medžiaga geriausiai tinka interjerui pagal stilių:

  • Kaimiškas.
  • Loftas.
  • Pramoninis.
  • Eklektika.

Medžiaga puikiai dera su baltais baldais, užbaigtais blizgesiu (glamour style).

Balta statybinė medžiaga bus įdomi Provanso ar spalvingo stiliaus sienų apdaila. Jis taip pat gerai atrodys palėpės ar pramoniniame interjere, kai bus derinamas su paprastais šviesiai smėlio spalvos tonų baldais, taip pat kontrastingomis spalvomis, pavyzdžiui, pilka ar juoda. Juodi gaminiai – tai sprendimas šiuolaikiniam interjerui. Taip pat galite pasirinkti glazūruotą medžiagą, atitinkančią minimalistines ir spalvingas kompozicijas..

Namo dekoravimas dekoratyvinėmis plytomis panašiomis plytelėmis ar natūraliomis medžiagomis?

Natūralių statybinių medžiagų naudojimas sienų apdailai leidžia gauti labai įdomų efektą. Šios medžiagos pranašumas yra tai, kad ji yra atspari aukštai temperatūrai (ypač klinkeriui), todėl ji idealiai tinka židinio intarpų apkalimui, taip pat kamino apkalimui toje dalyje, kuri išsikiša virš stogo paviršiaus. Klinkeris taip pat naudojamas kaip išorinis sluoksnis trijų sluoksnių sienose. Natūrali statybinė medžiaga taip pat yra labai atspari drėgmei, todėl ją galima naudoti tokiose patalpose kaip virtuvės, vonios kambariai. Sienų dekoravimas dekoratyvinėmis plytas primenančiomis plytelėmis yra atsparus saulės šviesai (neišblunka veikiant ilgam saulės poveikiui), pasižymi šilumos ir garso izoliacijos savybėmis. Tokiu būdu dekoruotas interjeras atrodo šiltesnis. Kita vertus, naudojant tamsias medžiagas (raudonas ar rudas) interjeras gali atrodyti mažesnis. Reikėtų prisiminti, kad ši medžiaga yra gana sunki..

Tuo atveju, jei neturime galimybės interjere naudoti tradicinių statybinių medžiagų, produktas su jungtimi iš gipso gali būti puikus sprendimas. Jei patalpose, kuriose yra daug drėgmės, būtina naudoti statybinę medžiagą, geriausias sprendimas būtų medžiaga iš betono ar klinkerio..

Dekoratyvinis akmuo arba plyta?

Dekoratyvinės plytų formos plytelės, skirtos naudoti lauke arba viduje – ne vienintelis sprendimas, neprarandantis populiarumo daugelį metų. Kitas įdomus pasiūlymas yra natūralus akmuo, taip pat dekoratyvinis akmuo, pvz «jungtinė plyta». Antruoju atveju mes susiduriame su ta pačia technologija, kaip ir medžiagos imitacijos atveju. Tekstūruotos plytelės iš natūralaus akmens yra pagamintos iš gipso ir turi paruoštą skiedinį. Labai dažnai jos forma yra netaisyklinga, o tai leidžia padaryti ypač įdomų vizualinį efektą..

Pagal spalvą, tipą ir apdailą dekoras gali būti pritaikytas beveik bet kokiam interjero stiliui ir tipui. Paprastai jis naudojamas panašiai kaip dekoratyvinės plytos. Apdaila atrodo ypač įdomi šalia židinių ar atskirų sienų fragmentų, pavyzdžiui, dekoratyvinių nišų ar miegamojo galvūgalio, apkalimui. Natūralus akmuo su lygia šviesios spalvos faktūra taip pat bus įdomus šiuolaikinių paveikslų ar kabančio televizoriaus fonas. Dekoratyvinis akmuo taip pat gali būti naudojamas išorės apdailai, pavyzdžiui, kaip cokolio ar kitų pastato fasado elementų apvalkalas..

Like this post? Please share to your friends: