Kaip tinkamai suremontuoti stogą

Privataus namo stogo stogo remontas yra labai svarbi investicija. Kai kuriais atvejais investuotojas turi turėti specialų sutikimą atlikti tokį darbą. Tai atsitinka, kai renovacijos metu keičiamas stogas, taip pat esama stogo konstrukcija. Todėl darbus reikėtų patikėti profesionaliai įmonei, kuri gali ne tik teisingai atlikti visus veiksmus, bet ir įsigyti aukštos kokybės stogo dangą. Tik tada namas bus patikimai apsaugotas daugelį metų..

Privataus namo stogo remontas – ypatybės

Stogo remontas yra labai bendras terminas, iš tikrųjų jis gali apimti ir kitus svarbius statybos darbus. Stogo dangos atnaujinimas gali apimti stogo sandarinimą arba pažeistų plytelių pakeitimą naujomis. Tačiau remontas dažnai būna daug rimtesnė veikla, ji apima:

  • santvaros sutvirtinimas – papildomų gegnių ir stogo atramų gamyba, esamų gegnių sujungimas lentomis;
  • fumiguoti medieną – sumedėjusio grybo pašalinimas specialiais preparatais, tinkama spalva ir medienos apsauga nuo grybelio ateityje;
  • naujo ūkio kūrimas;
  • sandarinimas;
  • naujos stogo dangos montavimas ant senos santvaros.

Terminas „stogo atnaujinimas“ taip pat reiškia stogo dangos dažymą arba vienos stogo dangos pakeitimą kita (pavyzdžiui, asbesto pakeitimą skarda ar čerpėmis). Stogo atnaujinimo proga, kai daromos naujos santvaros, daugelis investuotojų nusprendžia apšiltinti mansardą ar net pakeisti esamą stogo konstrukciją..

Pasidaryk pats privačių namų stogo remontas – ką reikia žinoti?

Atstatyti seną stogą gali būti nelengva užduotis. Pirmiausia investuotojas pirmiausia turi atsakyti į klausimą, ar jis keičia namo ūkį, ar jį stiprina. Stogdengiai ir dailidės mano, kad senos santvaros konstrukcijos gali likti namuose, jei:

  • pakaba yra stabili ir geros techninės būklės;
  • ūkio mediena nėra pažeista grybų ir kenkėjų;
  • ūkio tarnavimo laikas yra gana trumpas (ne daugiau kaip 70–100 metų);
  • ūkis galės laikyti numatytą kloti medžiagą (naują dangą);
  • galima sustiprinti gegnių rėmą, pavyzdžiui, pridedant papildomų gegnių arba sujungiant esamas medines lentas.

Ar dėl renovacijos reikia specialaus pranešimo ir statybos leidimo?

Remiantis Rusijos statybų įstatymais, tik kai kuriais atvejais reikia turėti pranešimą apie darbą ir gauti leidimą statyboms remontuoti stogą. Remontas be įspėjimo yra leistinas, jei investuotojas nepakeičia stogo konstrukcijos, numatytos statybos plane. pastato, o situacija susijusi su vadinamuoju namu, pastatytu remiantis projekto paraiška. Taigi, norint pakeisti stogą privačiame name, dažniausiai tokio sutikimo nereikia. Čia pastato įtakos zona sumažinama tik iki teritorijos, kurioje jis yra. Stogo pakeitimas neturės įtakos aplinkai.

Pranešimas apie atnaujinimo darbus reikalingas, kai planuojama atnaujinti istorinio pastato stogą, visų pirma paminklų registre išvardytą pastatą, tačiau atnaujinant namą, esantį visai šalia teritorijos ribų, apie stogo atnaujinimą reikia pranešti numatytų statybos darbų vietos valdžiai. Toks pranešimas turėtų būti nusiųstas vietos apskrities biuro architektūros ir statybos skyriui likus 21 dienai iki darbo pradžios. Paraiškos dokumente investuotojas turi tiksliai apibūdinti, kokius veiksmus jis atliks atlikdamas stogo remontą. Pranešimo dokumento priede taip pat turi būti patvirtinta pareiškėjo teisė valdyti turtą statybos darbų srityje. Jei stogo atnaujinimo pareiškėjas nori pridėti namą ar modifikuoti esamą stogo konstrukciją, jis taip pat turi pateikti statybos projektą su pranešimu. Jei nuo minėtos paraiškos pateikimo dienos praėjo 21 diena, o vietos valdžios atstovai neturi prieštaravimų, gali būti pradėti statybos darbai..

Like this post? Please share to your friends: