Terasiniai namai – ką turėtumėte žinoti apie juos

Terasinis gyvenamasis namas (miesto namas) yra kompromisas tarp gyvenimo vieno šeimos name ir daugiabutyje. Miesto namo pasirinkimas yra geras standartinio pastato pakaitalas. Miestelio namai siejami su mažesnėmis pirkimo sąnaudomis nei atskirai stovintis pastatas ir daugiau privatumo, nei gyvenant vienose laiptinėse su keliomis kitomis šeimomis. Miestelio namų pirkimas yra gera alternatyva žmonėms, ieškantiems didesnių butų. Pagal metinę nekilnojamojo turto rinkos apyvartą būsto pirkimas tokiose struktūrose sudaro apie 10 proc..

Kaip atrodo terasiniai namai

Miestelio namo statyba suteikia komfortą priemiesčio gyvenimui. Paprastai miestelių namai yra miestų pakraščiuose, tuo pačiu lengvai pasiekdami miesto centrą. Planuojant įsigyti tokį būstą, verta palyginti pasiūlymus antrinėje rinkoje ir tuos, kuriuos galima rasti kūrėjo standarte. Nauji pastatai dažnai turi funkcionalesnius išdėstymus ir juos lengviau pritaikyti prie savo gyvenimo būdo. Miestelio namai yra vienos šeimos namai (vieno ar dviejų aukštų), besiribojantys su išorinėmis sienomis. Jie turi atskirus įėjimus į pastatą. Todėl gyventojai pajaučia privatumą, primenantį gyvenimą dvare..Namų interjeras

Jų pranašumas yra tas, kad jie turi sodą – jaukią vietą poilsiui nuo miesto šurmulio. Terasinis sodas paprastai yra namo gale. Dauguma jų taip pat turi individualų garažą arba automobilių stovėjimo vietas šalia namo. Laikydamiesi senovės architektūros, miestelio namai buvo panašūs į pastatų seriją, susidedančią iš mažiausiai trijų pastatų. Šiuolaikinius terasinius pastatus gali sudaryti tik dvi gyvenamosios patalpos. Todėl jie primena erdvų kubo formos namą. Miestelio namai yra suskirstyti į aukštus ir turi patogius takus. Šis susitarimas leidžia atskirti dienos zoną nuo nakties zonos. Estetinis yra ir terasinių namų turtas. Aplinkinė erdvė paprastai yra įdomiai dekoruota. Čia pasirodo medžiai, gėlių lovos, veja ir apšvietimo elementai. Tai vieta atsipalaiduoti ir pasivaikščioti.

Prieš nuspręsdami įsigyti tokį būstą, turite žinoti apie savo kaimynų artumą. Sodai yra tarpusavyje susiję, todėl dažnai galite būti įvykių, kurie jums gali nepatikti, liudininkai. Ir atvirkščiai, kaimynai žino beveik kiekvieną jūsų žingsnį. Kai esi draugas, tai visiškai nesvarbu. Bet jei susitarsite, tai bus problema. Be to, išėjimas paprastai yra tik per namą. Tačiau tie, kurie myli draugiją ir sutinka gerus kaimynus, gali būti patenkinti..

Miestelio namo išlaikymo išlaidos

Dėl finansinių problemų privatus namas yra geresnis. Tai daugiausia lemia mažesnis dydis, taigi ir pigesnis žemės sklypas. Miestelio namai leidžia vienoje vietoje pastatyti kelis gyvenamuosius rajonus. Mažesnės kainos siejamos ir su pačiu statybų procesu – miestelių namuose gyvenamosios patalpos yra atskiriamos sienomis viena nuo kitos. Todėl tarp jų nereikia montuoti apšiltinimo ir fasado sluoksnių, o tai reiškia didelius kaštus individualių namų atveju. Taip pat naudojama mažiau langų (jungiamosiose išorinėse sienose nėra langų). Taupymas taip pat pasiekiamas naudojant operacijas – dalijantis šiukšliadėžes ir tinklo įrangą. Terasiniai namai dažnai naudoja centralizuotą šilumos tinklą ir miesto vandentiekį, o tai taip pat sumažina priežiūros išlaidas.

Miestelio namai ir apartamentai

Miestelio namų pranašumas, palyginti su MKD butais, yra tas, kad juose yra didesnis gyvenamasis plotas už tą pačią kainą. Be to, šalia viešbučio yra nedidelis sodas. Dideli apartamentai dažnai būna viršutiniuose aukštuose. Tai yra problema šeimoms su vaikais, ypač kai namuose nėra lifto arba jis sugenda. Lyginant miestelių su butais kainas, jų kaina vėl mažesnė. Namo pirkimas terasoje, kurio plotas yra dvigubai didesnis, vidutiniškai padidėja 24%.

Apribojimai gyventojams

Svarstant galimybę įsigyti terasinį pastatą, reikia atsižvelgti į keletą apribojimų. Svarbiausias iš jų yra neįmanoma pažeisti pastato išvaizdos – fasado, konstrukcinio išplanavimo, taip pat pagrindinių pastato viduje esančių patalpų išplanavimo. Jie suprojektuoti pagal vieną konkretų susitarimą, kad gyvenamieji plotai būtų panašūs vienas į kitą ir sudarytų vientisą visumą. Nors miesto namas pakeičia vienos šeimos namus, jis nesuteikia tokios pačios laisvės. Dėl to reikia laikytis taisyklių, kaip gyventi šalia kaimyniniuose namuose gyvenančių žmonių..

Saugumas ir infrastruktūra

Gyvendami uždaroje vietoje su apsauga, galite lengvai leisti vaikus pasivaikščioti kieme, ko negalima padaryti miesto gatvėse. Pagrindinis kūrėjų uždavinys yra sukurti palankią infrastruktūrą daugiavaikėms šeimoms. Dažnai netoliese yra mokykla, darželis, parduotuvė su terasiniais namais. Namelių gyvenvietėse ne visada yra ligoninės ir klinikos, todėl geriau turėti savo automobilį gyvenimui tokioje vietoje. Prieš pirkdami būstą, turite iš anksto susipažinti su vietovės infrastruktūra. Kartais norint patekti į mokyklą ar ligoninę, reikia važiuoti autobusais, taksi ar savo automobiliu.

Į ką atkreipti dėmesį perkant miestelio namą

Perkant terasinį namą būtina patikrinti visus žemės dokumentus. Vieta, kurioje yra pastatas, turi būti priskirta kategorijai „gyvenviečių žemė“, ji turi turėti leidimą būstui, mažaaukštėms statyboms ar užblokuotiems gyvenamiesiems pastatams.

InterjerasBet kuris teisininkas patvirtins, kad mažaaukščių gyvenamųjų namų žemėje pastatytas terasinis namas bus patikimesnis. Tai turėtų būti pastatas, neviršijantis trijų aukštų, kuriame kiekvienas savininkas turės savo įėjimą..

Terasinių namų projektai

Dažnai terasinio namo projektas susideda iš dviejų aukštų, kuriuose yra visi patogumui buvimo patogumai. Erdvės išdėstymas atliekamas racionaliai, praktiškai, atsižvelgiant į gyventojų patogumą. Tradiciniame projekte pirmame aukšte yra virtuvė, svetainė ir vonios kambarys. Antro aukšto plane yra poilsio kambariai ir vaikų kambariai.

Dviems šeimoms

Dviejų šeimų projektuose yra visi patogaus kaimo gyvenimo patogumai. Kiekviename skyriuje yra dvi identiškos sritys su panašiu išdėstymu. Kartais statybų metu vystytojas gali pakeisti buto planą pirkėjo prašymu. Tačiau tai daugiau taisyklės išimtis. Pirmame aukšte yra virtuvė, svetainė, koridorius, vonios kambarys ir terasa. Antrame aukšte yra miegamieji ir vaikai. Daugelis projektų yra sukurti atsižvelgiant į vonios kambarį ir vonios kambarį antrame aukšte. Kai kurie projektai apima vieno didelio kambario padalijimą į du. Šis dviejų savininkų miestelis turi du atskirus įėjimus. Nakvynė tinka didelei šeimai. Dviejų kartu gyvenančių kartų atstovai gali patogiai gyventi namuose, tuo tarpu jie nepažeidžia vienas kito asmeninės erdvės.

Trims šeimoms

Šie terasiniai namai turi daug vidaus erdvės ir dažnai yra atviro plano. Dažnai pirmame aukšte jie turi svetainę, virtuvę, pagalbines patalpas. Poilsio kambariai yra aukšte aukščiau. Kai kuriuose projektuose atsižvelgiama į mansardos buvimą. Šiuolaikinis išplanavimas gali apjungti virtuvę ir studijos kambarį. Tai taupo gyvenamąjį plotą. Kiekviena sekcija veda į terasą, iš kurios atsiveria vaizdas į šalia namo esančią teritoriją. Dažnai šiuose namuose yra 2 ar daugiau sanitarinių mazgų. Be to, kiekviena sekcija dažnai turi savo garažą..

Keturioms šeimoms

Tokiuose terasiniuose namuose kiekvieno segmento savininkas pirmame aukšte turės savo svetainę ir papildomas patalpas. Be to, apatiniame aukšte dažnai yra vonios kambarys ir katilinė. Dažniausiai garažas ir katilinė yra greta vienas kito, taip palengvindami patekimą. Įprastuose projektuose pirmajam aukštui skiriama iki 70 kvadratinių metrų ploto. Antrame aukšte dažniausiai apsiribojama 50 kvadratinių metrų plotu, kuriame yra trys miegamieji ir vonios kambarys. Kuriant stiklinimą, projektas parengtas taip, kad visos erdvės būtų kuo labiau apšviestos natūralia šviesa. Dažnai pirmame aukšte keturių savininkų terasiniuose namuose nėra vidinių pertvarų (tik vonios kambariams ir techninėms patalpoms).

Šešioms šeimoms

Dažnai terasiniuose namuose vienu metu gali apsigyventi 5-6 šeimos. Dažniausiai tai yra vieno aukšto pastatai, kurių plotas didesnis nei 300 kvadratinių metrų. Juose įrengtas erdvus rūsys su daugybe patogumų, įskaitant sauną, sporto salę ar kiną. Taip pat dažnai kuriami projektai su mansarda. Šioje vietoje yra nedideli miegamieji, papildomi vonios kambariai, darbo kambariai ar rūbinės.

Kompaktiško išdėstymo naudai pasirinkimas nėra geriausias. Gyventi tokiuose namuose gali būti nejauku.

Like this post? Please share to your friends: