Terasinių plokščių tipai

Terasa yra vieta, kurią galima estetiškai dekoruoti ir panaudoti patogiam laisvalaikio praleidimui. Terasos plokštė Rusijoje dažniausiai naudojama kaip grindų danga. Tai yra specialus atviros ar uždaros zonos elementas, pabrėžiantis jos estetiką. Daugelis gamintojų tiekia rinkai terasos plyteles, kurios atspindi originalų natūralių spalvų ir įdomių faktūrų derinį..

Kas yra terasos plokštė?

Prieš pradėdami išsamią statybinės medžiagos analizę, turėtumėte išsiaiškinti, ką ji reiškia. Tai grindų statybinė medžiaga, skirta lauko namelių ir kotedžų terasų apkalimui, taip pat kitų paviršių apdailai. Jis gali būti naudojamas lauke, turi didelį atsparumą šalčiui, atsparumą staigiems temperatūros pokyčiams, didelę drėgmę.

Produktų gamyboje trūkumai neįtraukiami, statybinės medžiagos yra aukštos kokybės, saugūs gaminiai. Jūs galite kloti grindis patys, tačiau geriau patikėti darbus profesionalams, kurie plyteles galės kloti atsižvelgdami į technologijas.

Kas turėtų būti terasos plokštė?

Terasos statyba nėra tiek sunki, kiek atsakinga. Remiantis turima teritorija, galima pastatyti aikštelę, kuri bus suderinta su pastato fasadu, taip pat suteiks patogumą naudoti. Galite naudoti medžio, klinkerio ar betono plyteles imituojančią plokštę, taip pat grindinio akmenis.

Tinkamo sprendimo pasirinkimas priklauso nuo šių veiksnių:

 • aikštelės struktūros;
 • jo vieta;
 • klimatas tam tikroje vietoje;
 • saugumas.
 • Vartotojas, kainos.

Daugelis parduotuvių ir gamintojų siūlo platų tokių statybinių medžiagų asortimentą. Galite nusipirkti plytelių gaminius, kurie skiriasi dydžiu, forma, spalva, struktūra.

Renkantis tinkamą statybinę medžiagą, atsižvelkite į tam tikrus kriterijus. Medžiaga naudojama lauke, todėl atkreipkite dėmesį į atsparumą šalčiui. Jis turi būti suprojektuotas taip, kad nesutrūkinėtų šaltyje ir būtų patvarus. Pasirinkite statybines medžiagas, pasižyminčias dideliu drėgmės atsparumu, mažu poringumu. Dėl šios priežasties žiemą padidėjus jos nesutrūkinėja..

Kitas veiksnys yra atsparumas slydimui. Plytelėse turėtų būti didelis neslydimo laipsnis, o tai svarbu žiemą ir lietaus metu. Atsparumo slydimui laipsnis turėtų būti didesnis nei dešimt vienetų, o tai užtikrina didesnį pėdos ar bato sukibimą su žeme. Kitas veiksnys yra statybinės medžiagos kietumas. Tai labai svarbi savybė, nes kietesnės plokštės yra mažiau pažeistos ir rečiau deformuojasi. Jei grindų dangos Mohso kietumas yra nuo 6 iki 8, ją galima naudoti net dažnai naudojamose vietose..

Kokių rūšių terasos plytelės yra rinkoje?

Pirmasis tipas yra betoninė denio plokštė. Jis yra labai patvarus ir mažiau linkęs trintis. Šios medžiagos privalumai apima daugybę spalvų ir formų. Akmenį imituojantys betoniniai gaminiai pasižymi panašiomis klasikinių statybinių medžiagų savybėmis, tačiau yra estetiškesni. Naudojant betoninę plokštę gaunami įvairūs raštai ir faktūros, o tai reiškia galimybę sukurti originalius modelius. Šiuolaikinių technologijų dėka galima sukurti ne tik klasikinius stačiakampio ir kvadrato formos pilkos spalvos gaminius, bet ir neįprastų spalvų bei raštų plyteles. Gamybai naudojamas 500 betoninis kvarcinis smėlis. Produktų šešėliai atliekami naudojant skirtingus pigmentinius dažus. Produktai skirti kloti ant terasų be pamatų. Klojimas atliekamas ant sutankintos smėlio pagalvėlės. Storų siūlių užpildymas atliekamas naudojant šiurkščią smėlį arba vandenį ir šalčiui atsparų skiedinį. Montuojant ant žemės, siekiant užkirsti kelią augmenijos prasiskverbimui, taip pat kai kurių elementų nuosmukiui, preliminariai klojamas skiedinys ant cemento-smėlio pagrindo (sluoksnis nuo 10 iki 20 mm)..

Antrasis tipas yra klinkerio produktai, kurie yra tvirti ir patvarūs, taip pat atsparūs oro sąlygoms ir ultravioletinei spinduliuotei. Galite nusipirkti matine išvaizda, bet tada reikia impregnuoti. Klinkerio kietumas yra apie 2%. Taip pat rinkoje yra porceliano akmens masės plytelės. Tai praktiška, drėgmei atspari, šalčiui atspari medžiaga, kuri praktiškai nesideformuoja ir nenusidėvi, kai naudojama..

Kitas tipas yra medinių grindų arba medžio grūdų klojimas. Tokio tipo plokštės tinka senojo stiliaus namams. Retro išvaizdai jie taip pat gali būti naudojami šiuolaikinių namų terasose. Medinės terasos plytelės yra brangesnės nei medinės. Be to, bet kokio tipo svetainėms sutvarkyti naudojami polimeriniai-smėlio gaminiai, kurių gamybai naudojama plytelių gamybos technologija. Gamybos metu į tirpalą, pagrįstą cementu ir smėliu, pridedama speciali polimero mastika, dėl kurios gaminys įgyja didelį stiprumą ir atsparumą lenkimui. Taigi, plokštės storis sumažėja, tačiau jos veikimas išlieka nepakitęs. Kitaip tariant, 20 mm plytelės išlieka tokios pat stiprios kaip 50 mm betono gaminiai. Tuo pačiu metu pastarieji sveria dvigubai daugiau..

Kokias terasos plyteles rinktis: porceliano keramikos dirbinius ar klinkerį

Vietos sutvarkymas keraminėmis plytelėmis yra praktiškas ir estetinis sprendimas. Tokio grindų grožį labai lengva prižiūrėti. Gretima terasa yra tam tikras svetainės tęsinys. Svetainės originalumą galima pabrėžti naudojant dekoratyvines plyteles. Dažniausiai apdailos darbams naudojamos klinkerio plytelės arba porceliano keramikos dirbiniai. Grindų dangos medžiaga parenkama pagal fasado apdailą ar spalvą, tačiau taip pat nebus klaida derinti plokštes toje patalpoje, iš kurios einame į svetainę. Rinkoje yra daugybė statybinių medžiagų rūšių. Jie skiriasi spalva, pradedant sniego baltumo vaizdais ir baigiant juodais, atitinkančiais šiuolaikinių pastatų plytelių spalvą. Be to, daugelis gamintojų gamina statybines medžiagas betonui, kurios derinamos su šiuolaikinės architektūros stiliumi pagamintais pastatų fasadais. Unikalus sprendimas – medžio imitacijos plokštės.

Terasos grindų danga turi atlaikyti žemą temperatūrą, dilimą ir turėti neslidų paviršių. Medžiagos, sugeriančios didelį vandens kiekį, šaltyje sutrūkinės, todėl terasai tinka produktai, kurių vandens absorbcija ne didesnė kaip 3%. Statybininkai rekomenduoja rinktis atsparius dilimui paviršius, nes jie gali būti užteršti nuo žemės. Šlifavimo klasė turi būti bent III. Slydimo dangos indeksas neturi būti mažesnis nei R10. Nerekomenduojama terasoje kloti glazūruotų ar poliruotų plokščių, nes lietaus metu ir žiemą ji labai paslys..

Porcelianinės akmens masės plytelės terasai – ypatybės

Ši statybinė medžiaga labai dažnai naudojama klojant atvirose vietose. Jis išsiskiria dideliu atsparumu, ilgaamžiškumu, atsparumu dilimui, atsparumu mechaniniams pažeidimams, nebijo kraštutinių temperatūrų ir turi mažą vandens absorbciją. Priekinė tokios plytelės pusė turi skirtingus paviršius: poliruota (natūrali) arba glazūruota (glazūros sluoksniu). Didelis statybinės medžiagos pranašumas yra mažas poringumas, todėl ji praktiškai netepa, ji gerai toleruoja kontaktą su rūgštimis ir chemikalais. Plokščių apdaila taip pat skiriasi. Rinkoje yra produktų, kuriuose yra raštų, pagamintų skirtingomis spalvomis, imituojant skirtingų rūšių akmenis, medieną.

Plokščių storis gali skirtis. Rinkoje galite užsisakyti plytelių medžiagas, kurių storis yra nuo 6 iki 10 mm. Anksčiau buvo galima nusipirkti 2 cm storio plyteles, tačiau tai nėra plačiai naudojama. Rusijoje paklausūs ploni gaminiai, kurių storis 6 mm, taip pat didelės plokštės, kurių dydis 80×180 cm.

Klinkerio terasos plokštė – ypatybės

Klinkerio medžiagos mažai sugeria vandenį ir yra atsparios šalčiui. Taip pat klinkeris yra žodžių patvarumas, stiprumas, atsparumas dilimui sinonimas. Dėl to, kad jie nesugeria nešvarumų, labai lengva prižiūrėti klinkerio lentos paviršius. Rinkoje yra daugybė terasos plytelių tipų ir kolekcijų. Pagal dydį gaminiai yra mažesni nei porceliano akmens masės plokštės.

Klinkerį renkasi žmonės, norintys įrengti kokybišką gatvės zoną. Statybinė medžiaga nesugrius veikiant sniegui ir lietui, ji galės atlaikyti bet kokių baldų svorį.

Tarp pagrindinių privalumų:

 • Didelis atsparumas dilimui.
 • Atsparumas ekstremalioms temperatūroms.
 • Naudokite drėgnoje aplinkoje.
 • Neporėta struktūra su lygumu.
 • UV atsparumas.
 • Priešgrybelinė danga neleidžia daugintis grybeliams ir bakterijoms.
 • Neslystančios savybės dėl šiurkštaus paviršiaus (ant tokios dangos nepaslysite nei lietaus, nei šalčio metu).

Šios plytelės yra įvairių spalvų variantų. Tai gera proga sukurti unikalų vidaus ir lauko zonų dizainą..

Kaip atrodo terasos plokštės?

Porceliano akmens masės ir klinkerio plokščių, skirtų terasos apkalimui, kolekcijose yra ne tik pagrindiniai grindų ir rūsio gaminiai, bet ir medžiagos su neslystančiomis įdubomis. Jie gali būti naudojami net žemų terasų ar laiptų pakraščiuose, vedančiuose į nusileidimą. Klinkerio medžiagų linijoje yra modeliai, kurių viename krašte yra iškyša.

Bet kokio dydžio gaminiai yra tinkami terasoms sutvarkyti, tačiau teisinga parinkti medžiagas pagal svetainės dydį. Kuo didesnė terasa, tuo geriau atrodys didelės medžiagos. Daugelyje linijų yra skirtingų dydžių elementų, kurie leidžia juos estetiškai sujungti ir sujungti į vieną kompoziciją. Mažai svetainei tinka 30×30 cm matmenų medžiaga. Tarp didelių formatų populiarūs produktai, kurių matmenys 80×80 arba 120×120 cm..

Terasos plytelių valymas – ką reikia žinoti?

Betono, klinkerio ar medžio plytelės turi savo žavesio. Tačiau jų išvaizda priklauso nuo vartotojų ir teisingo terasos grindų naudojimo. Nepaisant terasos tipo, jos paviršius turėtų būti kruopščiai išvalytas. Labai svarbu reguliariai valyti grindis, ypač nuo pavasario iki rudens, kai dažniausiai naudojama terasa. Tai galima padaryti naudojant specialius terasos plytelių medžiagų ploviklius. Tačiau nepamirškite kruopščiai išvalyti visą terasos paviršių..

Vienas geriausių naminių būdų pašalinti dulkes ir kitus nešvarumus nuo paviršiaus yra nuplauti vandeniu ir amoniaku. Pakanka nuvalyti terasos paviršių, kad jis būtų švarus. Tokių dangų naudotojų bėda yra tirpalo tarp terasos plytelių valymas. Nešvarumus, kurie iš tikrųjų kelia nerimą, reikia šlifuoti, tačiau šią procedūrą reikia atlikti labai atsargiai, kad nebūtų pažeistas pats plokštės paviršius. Be valymo, viryklės turi būti tinkamai prižiūrimos. Tam naudojamos impregnacijos, kurios apsaugo terasą nuo šalčio, žydėjimo ir dėmių..

Like this post? Please share to your friends: