Šildymo galimybės privačiam namui

Šiuo metu rinkoje esančius namus galima šildyti keliais būdais. Vieni sprendimai yra pigesni – nuosavas kuras, kiti patogesni – dujiniai ar elektriniai. Kiekvienas iš rinkoje esančių metodų turi ir privalumų, ir trūkumų. Namo šildymo pasirinkimas turėtų priklausyti nuo individualių savininko lūkesčių ir jo finansinių galimybių..

Ką tu turi žinoti?

Šildymo sistema yra įrenginys, vienas iš brangiausių elementų, kuriuos reikia prižiūrėti tiek investicijų, tiek kasdienio naudojimo požiūriu..

Yra įvairių tipų šildymo sistemos, pavyzdžiui:

  • sieninis;

  • radiatorius;

  • šiltos grindys.

Kuro būdu jis gali būti šildomas dujomis, elektra, židiniu arba naudojant anglies ar medienos katilą.

Kuris šildymas yra tinkamesnis jūsų namams? Pasirinkimas yra gana sunkus. Viskas priklauso nuo individualių namo savininko lūkesčių ir finansinio komponento. Jei savininkas nenori pats kurstyti ugnies katile, įpilti kuro, jis vertina patogesnius sprendimus, turėtų pasirinkti dujų ar elektros variantą. Antrasis būdas yra brangesnis.

Išlaidų dalis

Žmonės, turintys namus mažuose miesteliuose, taip pat malkas, mano, kad pelningiausias yra centrinis šildymas savo katilu, naudojant medieną ir aplinkai nekenksmingą kurą. Galimybė su gamtinėmis dujomis kainuos šiek tiek daugiau. Nors sumontavus novatorišką ekonomišką dujinę viryklę, net 200–250 m2 dydžio namą galima šildyti 1,5–2 kartus brangesne kaina nei mediena.

Alternatyva yra elektrinis metodas, kuris puikiai tinka mažiems pastatams, taip pat energiją taupančioms konstrukcijoms. Tuomet energijos sunaudojimas tokiam namui šildyti žiemą nebus per didelis..

Šildymo pasirinkimas privačiam namui

Labiausiai prieinamas variantas yra mediena arba anglis. Galimas ir šildymas prie židinio, prie kurio bus pridedami rąstai kambarių šildymui. Tačiau kartu sprendimas yra mažiausiai ekologiškas. Renkantis, labai svarbu šie parametrai: šildomo ploto dydis, finansinės galimybės, miesto vieta ir vietos teritorijos plėtros plano nuostatos..

Galite pasirinkti tradicinį sprendimą arba naujausią technologiją, kuri apima elektrinį šildymą ir namų apstatymą saulės kolektoriais, kurie šildo vandenį kasdieniam naudojimui. Šiuolaikinis pastatų šildymas yra pagrįstas fotovoltinėmis baterijomis, kurios yra ekologiškos ir labai greitai atsiperka.

Centrinį šildymą teikia anglies krosnis. Tai dažniausiai naudojamas sprendimas ir ekonomiškas. Visiškai suakmenėjusi anglies krosnis turi patrauklią pirkimo vertę. Akmens anglių krosnis užtikrina mažas eksploatavimo išlaidas, tačiau trūkumas yra nuolatinė degimo kontrolė, taip pat kuro papildymas šilumai gauti.

Dujinis katilas yra patogus sprendimas dėl didelio naudojimo, vienodo temperatūros pasiskirstymo. Katilas neišskiria dulkių, dūmų, kurie gali užteršti kambarį.

Paskutinė šildymo rūšis yra elektrinė. Tai yra pigiausias sprendimas įdiegti. Kitas privalumas yra lengvas kambario temperatūros valdymas. Mažos investicinės išlaidos ir greitas šilumos paskirstymas yra šios sistemos privalumai. Tokio šildymo minusas yra didelės eksploatacijos išlaidos. Elektros energijos metai iš metų kyla, o tai neprisideda prie perėjimo prie mažas pajamas gaunančių šeimų elektrinio šildymo.

Like this post? Please share to your friends: