Kokių dokumentų reikia parduodant žemės sklypą: sąrašas

Šioje apžvalgoje mes apsvarstysime, kokių dokumentų reikia parduodant žemės sklypą. Juk absoliučiai kiekvienam civilinio pobūdžio sandoriui reikia teisinės registracijos. Tai reiškia, kad turėsite pateikti didžiulį dokumentų sąrašą, kad patvirtintumėte ne tik galimybę, bet ir teisę perduoti turtą..

Komplikaciją prideda ir tai, kad iš anksto patikrinama dokumentinė bazė. Prieš pasirašant sutartį, nes jei kažkas negerai, tada sandoris bus paskelbtas negaliojančiu arba negaliojančiu. Galbūt įgyvendinimas yra nepriimtinas, kol nepraeis žemėtvarkos procedūra, arba paskirstymas paprasčiausiai neturi savo kadastro numerio. Taip atsitinka, kai turtas perduodamas paveldėjimo būdu arba paaukojus senyvus giminaičius, kurie net nežinojo, kad šis procesas yra kupinas panašių sunkumų. Taip pat atsitinka taip, kad pilietis iš esmės neturėjo teisės parduoti ir nebuvo teisėtas savininkas, paprasčiausiai nežinodamas apie šį faktą.

Ko reikia parduodant žemės sklypą: dokumentų sąrašas

Sąrašas yra labai ilgas. Norint atlikti procedūrą, būtina įsigyti kiekvieną popierių. Pažymėtina tai, kad kai trūksta atskirų vienetų, kai kuriais atvejais galima registruoti nuosavybės perdavimą. Neretai kompetentingos institucijos daro klaidų ir priima pakuotę be tinkamo patikrinimo. Dėl to išliks įvykdyto sandorio panašumas, tačiau iš tikrųjų, jei kils nesutarimų, teisminių procesų metu susitarimas lengvai ginčijamas. Asmuo turės iliuziją, kad jis yra teisėtas savininkas. Tačiau grąžinti visas lėšas po nutraukimo nėra nereikšmingiausia užduotis. Be to, iššūkį dažnai inicijuoja ne nekilnojamąjį turtą pardavę žmonės, o tikrieji pretendentai į nuosavybę.

Esant šimtaprocentinei tikimybei būti apsaugotam nuo sukčiavimo ir iš pirkėjo pusės, procedūra bus vykdoma visiškai teisėtai ir kruopščiai reglamentuota. Tai reiškia, kad reikės viso paketo. Pažiūrėkime, ką tiksliai reikės pateikti:

vardas

Paaiškinimas

Rusijos Federacijos piliečio asmens tapatybės kortelė

O mūsų šalies teritorijoje tokiu pripažįstamas tik pasas. Bet nereikia originalo, nes jį perduoti registruoti neverta, o notaro patvirtintą kopiją.

Nuosavybės pažymėjimas

Kai numanomas žemės sklypo pardavimas, nurodant paskirties vietą turi būti pateikti žemės dokumentai. Jei planuojate statyti savo namą, uždedamas IZHS ženklas. Organizuojant gamybą – tinkama.

Sutartis

Ne tik standartinis tipas. Juk teisių perdavimą reguliuoja ir dovanojimas, paveldėjimas. Leidžiama naudoti testamento išrašą.

Kadastro pasas

Pagrindinis popierius, kuris padeda identifikuoti paskirstymą. Iš esmės kiekvienas tokio tipo turto savininkas turėtų jį turėti. Tačiau dažnai jį gauti vėluojama dėl įvairių priežasčių..

Naudojimo kortelė

Tai specialus sertifikatas, kurį galima įsigyti iš administracijos paskirstymo adresu.

Mokestinės nepriemokos nebuvimo įrodymas

Natūralu, kad turtą apmokestina katedra. Apmokėjimo faktas patvirtinamas susisiekus su Federaline mokesčių tarnyba arba taip pat administracijoje. Pasirinkite patogų variantą.

Statybiniai popieriai

Standartinis tipas, išduodamas planuojamai statyti būstą ar kitą statinį, kai įrodoma, kad jie atitinka visas SNiP normas.

Geodezinis tyrimas

Griežtai privalomas momentas. Ir visada mokėjo. Juk tokį procesą leidžia tik specializuotos tarnybos, kurios yra kompetentingos teikti paslaugas..

Žemės matavimo protokolas

Reikšmė yra panaši. Tai taip pat yra ypatinga mokamo renginio rūšis. Tačiau kyla ginčas ir su kaimynais. Jie dažnai nesutinka su nustatytomis ribomis.

Techninis pasas

Tai taip pat nurodo visus pastatus teritorijoje.

Pastatų nebuvimo patvirtinimas

Jei paskirstymas bus tuščias, turėsite pasiimti vieną iš nurodytų dokumentų.

Įgyvendinimo galimybių nuoroda

Dėl to verta kreiptis į administraciją. Su kokiais nors suvaržymais bus sunkiau tai priimti.

Ištrauka iš USRN

Nuosavybė.

Sutuoktinio ar kito asmens sutikimas su teisiniais reikalavimais.

Nekilnojamojo turto įsigijimas santuokos metu kaip bendras turtas. Taip pat perkant paskirstymą su trečiąja šalimi.

Rosreest arba MFC

Kai norite parduoti žemės sklypą ir nežinote, kokių dokumentų reikia procedūrai atlikti, taip pat nežinote, kur juos siųsti, svarbu žinoti, kad yra bent du alternatyvūs būdai, visiškai teisėti ir oficialūs. Rusijos Federacijos teritorija..

Pažiūrėkime, kokie yra variantų privalumai, trūkumai ir niuansai.

Rosreestr. Tai įstaiga, registruojanti teisių perdavimą. Net jei dirbate per MFC, pati užduotis bus išspręsta registre. Taip pat galite susisiekti su juo tiesiogiai. Ateikite asmeniškai, siųskite duomenis tinklu. Ir šis sprendimas atrodo gana pagrįstas. Kam mums reikalingi tarpininkai, kai iš karto yra vykdytojas. Tačiau niuansų yra pakankamai. Pati svetainė yra nemokama, todėl dažnai neveikia labai gerai. Ir ne visada greitai atsako į prašymus. Be to, nors paslauga yra nemokama, jai reikia savo elektroninio parašo. Ir jūs galite gauti tik už pinigus. Klausimo kaina priklauso nuo paslaugos, kur tiksliai kreipsitės. Ir laiką teks praleisti. Be to, nepatyrusiam vartotojui tai yra labai painus procesas. Nors, jei šalia jūsų yra vargonų žemės biuras, geriau paprasčiausiai ten pasiimti žemės pardavimui reikalingus dokumentus. Tai žymiai sutaupys laiko..

MFC yra tiesiog tarpininkas. Be to, kaip rodo pavadinimas, jis yra daugiafunkcinis. Čia sprendžiamos įvairios užduotys. Taip pat prašymų perdavimas „Rosreestr“. Tai padaryti centre dažnai yra greičiau ir patogiau. Taip, ir darbuotojai dirba prisitaikę prie didelių krūvių. Bet tai vis tiek yra tarpininkas. Ji pati nieko neregistruoja. Registracija vyks registre. Tai reiškia, kad turėsite palaukti, kol informacija bus persiųsta į pagrindinį turinį, tada dar laukti atsakymo. Iš viso tai užtruks šiek tiek daugiau laiko.

Todėl tai yra pasirinkimas tarp komforto ir efektyvumo. Sprendimas pagrįstas tuo, kurį iš pateiktų aspektų vertinate labiau.

Kokių dokumentų reikia norint parduoti sklypą

Mes jau išsiaiškinome bendrą pagrindą. Dabar pereikime prie specifikos. Galų gale ši pramonė taip pat turi savo gradaciją ir remiasi aspektu: kas pateikia prašymą. Juridiniai asmenys, įmonės, individualūs verslininkai, net ne pelno organizacijos – jiems visiems reikia savo sąrašo. Jis skiriasi nuo paketo, kurį turi surinkti paprastas šalies pilietis. Be to, visada yra toks teiginys. Ir su juo teks dirbti tik paprastiems žmonėms, nes tai yra vieno konkretaus žmogaus valia. Bendrovėms to paprastai nereikia.

Piliečiai

Kaip jau minėta, turėsite susisiekti su MFC arba „Rosreestr“. Visus dokumentus galima nešiotis tiek asmeniškai, tiek nuotoliniu būdu. Žinoma, reikalingos elektroninės arba popierinės kopijos. Ir išankstinis vizitas pas notarą pasirašyti paso nuskaitymo. O sutuoktinio sutikimą visada reikia patvirtinti. Nepriimtina tik ją nubraižyti ranka..

Taigi, ko reikia, kokie dokumentai reikalingi parduodant žemės sklypą, kai kreipiasi pilietis:

 • Pareiškimas. Klientas gauna formą institucijos svetainėje, ar tai būtų MFC, ar „Rosreestr“. Užpildykite griežtai pagal pavyzdį, ypatinga laisvė nėra suteikiama.

 • Teisės įrodymas. USRN ištrauka yra gana tinkama.

 • Identifikavimas. Pasas.

 • Muito sumokėjimo kvitas. Šiuo metu tai yra 2 tūkstančiai rublių.

 • Įgaliojimas pagal poreikį. Kai oficialus asmens atstovas atvyko į kūną.

 • Sutuoktinio sutikimas perkant nekilnojamąjį turtą santuokos metu.

 • Sutartis. Ir jūs turite turėti 3 egzempliorius. Vienas lieka naujam savininkui, antrasis atitenka pardavėjui, o trečiasis siunčiamas į registro archyvą, kur jis bus iki prašymo..

 • Globos ir rūpybos institucijų leidimas. Tik tais atvejais, kai vienas iš akcijų ar tikrasis savininkas yra neveiksnus ar nepilnamečių dalyvis.

Įmonėms

namai su terasa

Kaip pažymėta, į klausimą, kokių dokumentų reikia parduoti žemės sklypą, reikia atsakyti atsižvelgiant į sandorio dalyką. Šiuo atveju tai bus įmonė, įmonė ar individualus verslininkas. Pažymėtina, kad popieriaus paketas mažėja ir nėra didesnis, kaip gali atrodyti iš pradžių:

 • Paskyrimo tvarka. Tiesą sakant, tai yra vienintelis veiksmas, kurio reikės. Kitos leidimo kopijos nereikės, tik jos bus pridėtos.

 • Atstovo įgaliojimas. Piliečiui, kuris derasi ir pateikia paketą. Įdomu tai, kad pats direktorius dažnai atlieka šias pareigas, ypač jei įmonė nėra didelė. Jam nereikia įgaliojimų, o tik savo pasą. Juk jis jau oficialiu lygiu veikia kaip oficialus projekto atstovas.

 • Priėmimo pažymėjimas.

Kaip vyksta sandoris

Kai nusprendžiate: „Parduodu sklypą“, svarbiausi aspektai yra tai, kokių dokumentų jums reikės. Galų gale pirkėjas nenorės bendrauti su asmeniu, kuris nepateikia viso sąrašo. Blogiausiu atveju jis įtars, kad trūksta teisių parduoti turtą. Geriausiu atveju jis supras, kad visas paketas dar nesurinktas. Tada leidžiama sudaryti preliminarų sandorį. Bet teisiniu lygmeniu tai neturi jokios prasmės. Tai sprendimas dėl būsimų veiksmų. Ir dabar – tai tik patikinimas. Teisinė jėga – nulis.

Bet jei visi sertifikatai yra tvarkingi, galite pereiti prie išvados. Pati procedūra susideda iš 3 etapų. Pirmieji du tinka vienos dienos rėmeliai. Bet trečiasis šiek tiek užsitęs.

1 etapas: sutarties pasirašymas

Atidžiai rašyti ar kruopščiai skaityti yra pagrindinė taisyklė. Verta prisiminti, kad pagal Rusijos Federacijos civilinį kodeksą yra tam tikros normos, esminės sąlygos, kurios turi būti išdėstytos. Priešingu atveju sutartis nebus pripažinta teisėta. O kas nemalonu, pasirodo, kad vėlu. Juk MFC jį lengvai priims, tačiau darbuotojai nėra profesionalūs teisininkai..

Tekste turi būti:

 • Paskirstymo adresas.

 • Kadastro informacija.

 • Kategorija.

 • Bendras dydis su tikslia kablelio nuoroda.

 • Naudojimo tipas.

 • Ankstesnės naudojimo teisės pagrindas (ta pati sutartis nuo tam tikros datos).

2 etapas: dokumentų perdavimas

Sužinojome, kokie dokumentai reikalingi parduodant žemės sklypą, žemę individualiam būstui statyti, kai to reikalauja juridiniai asmenys. Svarbu dar kartą patikrinti viską, kad nebūtų neatitikimų. Ir kreipkitės į registracijos instituciją. Nepamirškite apie valstybės rinkliavą, ją galite sumokėti iškart vietoje. Filialuose visur yra specialios priėmimo mašinos..

Nors paketą leidžiama siųsti ir nuotoliniu būdu, asmeniniam vizitui keliami reikalavimai. Būtent – abiejų sandorio šalių dalyvavimas. Vienas pirkėjas ar pardavėjas negalės grąžinti popieriaus. Bet siunčiant tinklu ir registruotu laišku, tokių problemų nesitikima..

Atminkite, kad priėmęs darbuotojas dalyviams siunčia kvitą, kad jis gavo taškus po atitinkamus sertifikatus ir leidimus. Jis paprašys jūsų pasirašyti kvito dalį. Prieš įvykdant reikalavimą, svarbu patikrinti visus priimtus dokumentus skaičiais. Darbuotojas žino, kokių dokumentų reikia norint parduoti žemės sklypą. Todėl, jei trūksta kokios nors kopijos, jis apie tai asmeniškai informuos. Ir jis išduos dar vieną kvitą, kuriame jūs įsipareigojate per nurodytą laiką perduoti reikiamą. Tačiau jis gali paprasčiausiai atsisakyti priimti prašymą. Ir bus blogiau.

3 etapas: gauti pareiškimą

Paskutinis punktas. Belieka tik laukti patvirtinimo, kad esate naujas sklypo savininkas. Bet šis verslas nėra pats greičiausias. Dažnai tenka laukti iki trijų savaičių. Bet kokiu atveju jums bus suteiktas laikas, kai jums reikės atvykti pasiimti ištraukos. Jei nesate ten iki nustatytos datos, jis pateks į archyvą. Norėdami jį vėl gauti, turite sumokėti mokestį.

Kaip uždaryti sandorį

Išanalizavus, kokie dokumentai reikalingi parduodant žemės sklypą, sąrašas pasirodė ne mažiausias. Tačiau sunkumai, kaip rodo praktika, dažnai kyla sudarant sutartį..

Svarbu patikrinti, ar jis atitinka Rusijos Federacijos civilinio kodekso normas. Jei abejojate, visada galite kreiptis į teisininką, kad patikrintumėte tekstą, atrastumėte paslėptus niuansus ir juos atskleistumėte be problemų. Tačiau internete galima pažvelgti į standartinio susitarimo tekstą. Jei radote kokių nors nukrypimų, naujų elementų ar jų pateikimo kitu formatu, paprašykite partijos juos pašalinti.

Taip pat supraskite, kad sutartis laikoma sudaryta ne tada, kai ją atnešėte į MFC, o pasirašymo metu.

Kaip paketas pateikiamas „Rosreestr“

kokių dokumentų reikia parduodant žemės sklypą

Mes jau paaiškinome apie ištrintą formą. Tačiau asmeninis vizitas dar nėra aprėptas iš visų pusių..

Algoritmas yra paprastas:

 • Pasiimame viską, ko reikia žemei parduoti, einame į surinkimo punktą.

 • Kuponą gauname elektroninėje eilėje, mašinoje nurodome „nuosavybės registracija“.

 • Mes laukiame, kol mus iškvies į konkretų langą.

 • Perduodame dokumentus, paimame kvitą.

Pirkėjų patarimai

O dabar kelios aktualios rekomendacijos, kurios nebus nereikalingos. Ypač jei tokio pobūdžio sandoris sudaromas pirmą kartą. Niuansai egzistuoja bet kurioje srityje, ir šis nebuvo išimtis:

 • Svarbu nukopijuoti visus teisinio pobūdžio dokumentus. Padarykite reguliarias kopijas be notaro. Kraštutiniu atveju, jei tam nėra laiko, tiesiog išsaugokite jų vertes, skaičius ir datas.

 • Dirbdami su atstovu paprašykite asmeninio susitikimo su savininku.

 • Taip pat pravartu gauti papildomą jo tapatybės patvirtinimą. Pavyzdžiui, vairuotojo pažymėjimas.

Apibendrinkime

Kaip matote, patarimo esmė priklauso nuo išsamesnio patikrinimo. Todėl svarbiausia iš jų yra visų duomenų analizė. Nepatikima tik apsižvalgyti per nuorodas. Skirkite laiko jų aktualumui ištirti. Ir labai atidžiai perskaitykite sutartį du ar tris kartus..

Prisiminkite, kokie dokumentai reikalingi parduodant žemės sklypą, ir patikrinkite visą pateiktą paketą.

Like this post? Please share to your friends: