Kaip pasirinkti sienų dažus bute? Pagrindinės rūšys ir savybės

Nuo namų remonto, jūs galite lengvai supainioti tarp milžiniško dažų ir lako produktų kiekio, todėl klausimas, kaip pasirinkti dažus sienoms bute, yra labai svarbus. Šiuolaikiniai gamintojai yra pasirengę pasiūlyti įvairias tokio produkto veisles su skirtingais efektais, tačiau norint rasti tikrai aukštos kokybės ir tinkamus dažus, turite žinoti pagrindines kiekvieno tipo savybes.

Dažų dangos funkcijos

Įvairių dažų naudojimas maksimaliai atskleidžia namų ir butų savininkų galimybes, nes tai labai palengvina kambario dekoravimo procesą. Įprasta paprastoji siena gali tapti konkurencingu meno kūriniu kvalifikuotose rankose. Jame galite sukurti unikalius piešinius, raštus ir tikras menines kompozicijas.

Vienas iš pagrindinių sienų dažymo privalumų yra galimybė greitai pakeisti interjero stilių be didelių remonto darbų. Bet koks erzinantis piešinys gali būti pašalintas, nuobodu spalva – keisti, nekviesti brangių amatininkų. Tačiau tokius darbus galima pavadinti paprastais, jei dažymui naudojamos aukštos kokybės žaliavos.

Statybinių parduotuvių languose, apšviestuose įvairiais sienų dangos pavyzdžiais, yra daug medžiagų, kurios labai skiriasi sudėtimi, paskirtimi ir eksploatacinėmis savybėmis. Bet koks dažymas atlieka dvi gana svarbias funkcijas:

 • sienų apsauga nuo nereikalingos žalos;
 • dekoratyvinis kambario komponentas.

Kad nebūtų klaidingas renkantis, turite turėti idėjų apie esamas tokių sienų dangų veisles. Perkant tokias medžiagas verta pasitarti su pardavėjais jų eksploatacinėmis savybėmis.

Geras patarimas! Nors dažai ant sienų yra sausi, galimi ruošiniai turi būti neįtraukti į kambarį.

Kaip pasirinkti sienų dažus bute? Pirkėjai parduotuvėje prarandami iš įvairių medžiagų. Visų pirma, visi spalvingi kūriniai gali būti suskirstyti į du tipus: išoriniam fasadui, taip pat interjero (interjero) darbams. Dėl buto sienų tinka interjero kompozicijos. Atskiroje eilutėje galite pasirinkti drėgmei atsparius dažų produktus. Jie idealiai tinka patalpoms su per dideliu drėgnumu. Jie gali būti naudojami sienų plokščių dažymui virtuvėje ar net vonioje.

Svarbų parametrą renkantis dažus galima vadinti garų pralaidumu. Medžiagos su šia nuosavybe daugiausia naudojamos miegamuosiuose arba vaikų kambariuose. Jų pagrindinis bruožas yra kvėpuoti. Naudojant tokius dažus sienos pagrindu, nesukurkite grybų, pelėsių ir kitų nemalonių „kaimynų“.

Renkantis dažus būtina atkreipti dėmesį į atsparumą dilimui. Kuo dažniau planuojate nuplauti sienas, tuo didesnis šis rodiklis. Dažai, neatitinkantys šių reikalavimų, bus greitai ištrinti, o plokščių išvaizda bus sugadinta.

Pasirinkus buto sienų dangą, būtina išsiaiškinti apie tokią nuosavybę kaip slėpimą. Dažai, turintys gerą galimybę paslėpti išorę, nesiskiria nuo įprastų, tačiau su jais lengviau ir lengviau dirbti. Šį rodiklį išreiškia medžiagos sunaudojimas vienam kvadratiniam metrui. Kitas įdomus kai kurių dangų bruožas yra jų gebėjimas mažinti klampumą maišant. Ši savybė vadinama tixotropija. Tokie dažai nepatenka, neišpilama iš šepečio ant grindų ir nepalieka dumblo ant bako dugno. Naudojant juos nėra nuotėkio.

Ji turi daug galimybių, priklausomai nuo sudėtyje esančių komponentų, dažų sienoms bute. Kaip pasirinkti teisę, jums reikia suprasti. Sienų dažai gali būti suskirstyti į keletą porūšių. Pagrindiniai ir dažniausiai naudojami:

 • vandens emulsija;
 • akrilas;
 • silikono;
 • lateksas;
 • aliejus;
 • alkidinis emalis.

Jie taip pat vadinami vandeniu arba vandenyje tirpiais. Jie gali būti priskirti ekonomiškiausiems dažų tipams. Kaip tirpiklis, jie naudoja paprastą vandenį. Šio tipo dažų produktai greitai džiūsta, neturi svetimų kvapų ir yra gana pigūs.

Pagrindinės tokių dažų savybės priklauso nuo gamyboje naudojamų polimerų. Jie pateikiami remiantis:

 • Pva;
 • akrilo dervos;
 • lateksas.

Jie naudojami tik sausose patalpose, kuriose nereikėtų pernelyg drėgmės. Šios medžiagos yra kvėpuojančios, tai yra naudingos savybės – garų pralaidumas. Nešvarumai ir dulkės neįsilieja į paviršių, apdoroto tokiais dažais. Sienas, dažytas vandens pagrindu, lengva valyti.

Šis dažų tipas gaminamas naudojant akrilo dervas, dėl kurių džiovinant susidaro kieta lygi plėvelė. Jie yra labai atsparūs išoriniams poveikiams. Tokios dangos dažnai naudojamos tose vietose, kuriose yra drėgmės perteklius. Po apdorojimo tokiomis medžiagomis sienos išdžiūsta gana greitai. Kita teigiama akrilo savybė gali būti laikoma aštraus kvapo nebuvimu. Beje, akrilo sudėtyje yra tekstūruoti dažai sienoms. Baigtų tekstūruotų plokščių nuotraukos stebina jų originalumą ir požiūrį į patalpų dekoravimą.

Šis dažų tipas gaminamas remiantis unikaliomis silikoninėmis dervomis. Tai naujausios kartos medžiaga, turinti daugybę teigiamų savybių. Tai gali būti garų pralaidumas ir nešlapumas, todėl dažniausiai naudojamas lauko darbams. Tokios dažų dangos gali būti naudojamos vonios kambariuose ir skalbimo patalpose.

Tai yra viena iš vandenyje tirpių preparatų veislių. Pagrindinė tokių dangų teigiama kokybė gali būti laikoma didele atsparumu dilimui. Tokiais dažais apdorotos sienos gali būti dažnai plaunamos, net jei sluoksnio storis yra gana mažas. Jie taip pat tinka tapetams, naudojamiems dažymui, jie gali būti naudojami atliekant tekstūruotą tinką. Yra tokių matinių ir blizgių rūšių.

Geras patarimas! Sienų plokščių dažymui pasirinkite spalvą su specialiu ženklu „sienoms“. Lubų dažai turi visiškai skirtingas savybes.

Nusprendę įsigyti sienų dažų, pirmiausia turite nuspręsti dėl to, kokio kambario funkcionalumas bus paveikslas. Vonios kambariuose, taip pat virtuvėse, tinkamose latekso ir silikono parinktyse, o įprastoms gyvenamosioms patalpoms – vandens emulsija. Aukštos kokybės dažai turi turėti visas pirmiau minėtas savybes, tada bus patogu, ir rezultatas bus daug geresnis. Geros dangos savybės, tixotropija ir atsparumas dilimui yra svarbūs parametrai, kuriuos reikia nurodyti perkant.

Kaip pasirinkti dažus sienoms tinkamo atspalvio bute? Pardavėjai galės pasiūlyti gana daug mažų pavyzdžių, dažytų skirtingomis spalvomis. Paprastai ryškios spalvos yra akivaizdžios pirkėjo pasirinkimu. Tačiau šis požiūris iš esmės neteisingas. Ryškios spalvos ant sienų greitai nuobodu, taigi turėtumėte pasirinkti ryškesnius atspalvius.

Geras patarimas! Mažiems kambariams geriau naudoti šviesias spalvas, jie vizualiai prideda erdvės erdvę.

Dekoratyvinių dažų patalpoje dekoruoti sienų paviršius yra visiškai nauja kryptis dizaino mene. Jūs galite sukurti unikalius dizainus ar net kompozicijas, naudojant tekstūruotus sienų dažus. Įdomiausių kompozicijų nuotraukas nustebina neįprastas požiūris į dekoravimą. Norėdami gauti norimą modelį naudodami dažus, galite naudoti specialius įrankius. Tai gali būti ritinėliai, metaliniai mentelės, įvairūs šepečiai, kurių pagalba sukuriami originalūs raštai.

Peržiūrėję kai kurias pagrindines dažų savybes, paaiškėja, kaip pasirinkti dažus sienoms bute. Tokiomis žiniomis parduotuvėje beveik neįmanoma padaryti klaidos. Vienintelis dalykas, jei savininkas neturi patirties dažymo srityje, turėtumėte pakviesti meistrus, kurie gamins tapybą geriausiu įmanomu būdu.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: