Indukcinė viryklė: naujoviškos viryklės privalumai ir trūkumai

Šiandien prietaisų parduotuvėse yra daug įvairių indukcinių viryklių. Tačiau ne visi potencialūs pirkėjai turi informacijos apie šio prietaiso savybes. Plokštelei būdingas unikalus veikimo principas, kuris žymiai padidina jo privalumus, palyginti su kitomis galimybėmis. Kas yra indukcinė viryklė: šio kepimo paviršiaus privalumai ir trūkumai išsamiai aptariami šiame straipsnyje.

Kas yra indukcinė viryklė: dizaino ypatybės

Indukcinė viryklė yra virtuvinis elektrinis prietaisas, kurio dėka metaliniai indai yra šildomi sukeltų sūkurių srautų, atsiradusių dėl aukšto dažnio magnetinio lauko. Šiluma susidaro tiesiai indo apačioje.

Išvaizda tokia plokštelė yra sunku atskirti nuo tradicinių prietaisų su stiklo keraminiais paviršiais. Plokščiame korpuse paslėpti indukciniai ritiniai su varinės vielos apvija, per kurią teka aukšto dažnio srovė. Pagrindinis indukcinės viryklės elementas yra elektroninis valdymo blokas, kurio lustas turi būtinas programas, kurios užtikrina patogumą ir aukštą virimo proceso efektyvumą.

Struktūroje taip pat yra inverteris, ventiliatorius ir stiklo keramikos plokštė. Krosnelėje nėra šildymo elementų. Jie pakeičiami virimo reikmenų dugnais, kurie yra pagaminti iš specialios medžiagos su feromagnetinėmis savybėmis.

Stacionarioje arba įmontuotoje indukcinėje viryklėje yra įvairių funkcijų. Čia yra greitas šildymo degiklis, kuris yra rodomas maksimaliu galingumu prieš kelias minutes iki verdančio vandens. Tada galia sumažinama iki reikiamo lygio. Kitas įdomus šio prietaiso bruožas yra „stiprintuvo“ funkcija, kurią sudaro pusė galios perkėlimo iš vieno degiklio į kitą.

Diegiant jį reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Suprasdami, kas yra šios indukcinės viryklės klausimas, svarbu numatyti šildomo oro išleidimo sąlygas. Kadangi indukcinės kaitlentės pasižymi tinkama galia, šaldymui naudojami specialūs ventiliatoriai, esantys viryklės apačioje. Šiuo atžvilgiu, įterpiant prietaisą į virtuvės baldus, turi būti įrengti ventiliacijos tarpai.

Indukcinės plokštės principas lemia elektromagnetinio indukcijos reiškinį, kurį XIX a. Pradžioje atrado garsus fizikas M. Faradėjus. Uždaroje grandinėje elektros srovė atsiranda dėl magnetinio srauto, kuris eina per grandinę, pasikeitimo. Indukcinė viryklė yra nešiojamas transformatorius.

Kaip veikia indukcinė krosnis? Po stiklo keraminiu paviršiumi yra indukcinis ritė su vario apvija. Per ją teka elektros srovė, kurios dažnis yra 20-60 kHz. Jis virsta magnetiniais laukais ir pradeda gaminti indukcines sroves. Indelio dugnas yra laidininkas su uždaru ciklu. Vortex srautas, kuris gamina indukcinę viryklę, verčia elektronines daleles perkelti indo dugną.

Nuo elektronų pradeda formuotis šiluma, šildant patiekalus. Taigi, šiluma tiekiama į dugną, paliekant šalto stiklo ir keramikos paviršių. Jis gali šildyti tiesiai iš patiekalų.

Indukcinė viryklė – kas tai? Galima sakyti, kad tai buitinis prietaisas, kurio būdinga šildymo technologija suteikia minimalų šilumos nuostolį ir maksimalų šildymo lygį. Energija siunčiama tik į indus, o energija nėra švaistoma. Indukcinio šildymo efektyvumas yra 90%, o elektrinėse viryklėse – 60%.

Svarbu! Indukcinė plokštė nešyla iki labai aukštos temperatūros, nes pirmos dalies apačia yra šildoma.

Indukcinė viryklė dėl savo ypatingo veikimo principo pasižymi išskirtinių privalumų mase. Vienas iš pagrindinių jo privalumų yra didelis virimo greitis, kurį lemia indo dugno kaitinimas, o ne virimo paviršius. Jei kalbame apie indukcinės viryklės privalumus ir trūkumus, energijos suvartojimas, kuris yra minimalus, laikomas vienu iš pagrindinių prietaiso privalumų. Srovė naudojama tik magnetinio lauko sukūrimui indukcinėje ritėje. Todėl galima išskirti dar vieną teigiamą bruožą. Kepimo metu kambarys nebus per karštas, kaip ir naudojant dujas ar elektrinę viryklę.

Reikia atkreipti dėmesį į kitą indukcinės viryklės – aukšto saugos įtaiso – privalumą. Šildymo procesas prasideda tuo metu, kai ant paviršiaus įrengiami specialūs indai, turintys magnetinių savybių. Pašalinus, skydelis automatiškai išjungiamas.

Kitas indukcinės viryklės privalumas yra tai, kad degiklio kraštas nebus karštas. Tai sumažina atsitiktinio nudegimo riziką. Riebus purslai, kurie virimo metu pateko į paviršių, gali būti nedelsiant pašalinti, nes viryklė nešilsta. Maistas, kuris nukrito ant krosnies, nedegs, formuos dūmus.

Plokštelė automatiškai nustato indo dugno skersmenį, prisitaikydama prie jo. Paviršius yra lengvas ir paprastas. Pakanka nuvalyti ją drėgna kempine nenaudojant valymo priemonių ir abrazyvinių medžiagų.

Svarbu! Stiprią taršą pašalina specialūs įtaisai, naudojami stiklo keraminėms plokštelėms.

Studijuojant indukcinės arba stiklo keramikos viryklės privalumus ir trūkumus, reikėtų paminėti, kad įrenginyje yra įvairių programų, kurios yra labai naudingos ruošiant įvairius patiekalus. Būtinos funkcijos pasirinkimas atliekamas naudojant jutiklinį valdymo skydelį. Temperatūra yra reguliuojama ir sklandžiai sureguliuota iki reikiamo lygio. Šiuolaikiniai indukcinių krosnių modeliai turi stilingą dizainą, kad prietaisas tilptų į bet kokį virtuvės interjerą.

Nepaisant daugybės privalumų, šiam virimo paviršiui būdingi neigiami aspektai. Pagrindinis indukcinės viryklės trūkumas yra didelės produkto kainos. Yra modelių, turinčių prieinamą kainą, tačiau jiems būdingas ribotas funkcionalumas. Krosnelės efektyvumas, saugumas ir energijos taupymas bus teikiami tik naudojant specialius indus.

Svarbu! Nenaudokite indukcinių indų, kurių dugno skersmuo yra mažesnis nei 6 cm.

Stiklo keramikos paviršius yra labai trapus, todėl reikia atidžiai ir kruopščiai tvarkyti, išskyrus atsitiktinius smūgius ir stiprų mechaninį poveikį. Kad nepažeistumėte viryklės, nenaudokite abrazyvinių cheminių valiklių ir šepečių.

Kai veikia indukcinė viryklė, sukuriamas konkretus triukšmas. Tai atsiranda dėl ventiliatorių sukimosi, kurie atvėsina ritę ir elektronikos plokštę. Ypač jautriems asmenims tai gali sukelti diskomfortą. Indukcinė viryklė gali neigiamai paveikti netoliese esančių buitinių prietaisų veikimą, sulėtindama. Todėl šio paviršiaus nerekomenduojama įrengti ant orkaitės.

Yra viryklių modeliai, kurie nėra skirti ilgam darbui, reikalingi tam tikriems rusų virtuvės patiekalams ruošti skaniais, uogiene arba troškintomis mėsomis. Įjungtas laikmatis po 3 valandų nepertraukiamo veikimo automatiškai išsijungs. Ši funkcija turi būti nurodyta prietaiso instrukcijose, kurias reikia perskaityti prieš pirkdami plokštę.

Kad indukcinė viryklė veiktų efektyviai, reikia naudoti specialius virtuvės indus, kurie griežtai atitinka tam tikrus reikalavimus. Indai turi būti stori, idealiai net apačioje, 3-6 mm storio. Mažiausias leistinas dugno skersmuo yra 6-12 cm, o tai užtikrina reikiamą kontaktą tarp dugno ir degiklio.

Produktai turi būti pagaminti iš nerūdijančio plieno arba emalio plieno. Medžiaga turi turėti būtinas feromagnetines savybes. Nenaudokite aliuminio ir vario gaminių. Taip pat netinka keramikos, stiklo ir porceliano patiekalai. Indukcinė viryklė gali būti pagaminta iš ketaus.

Geras patarimas! Norint patikrinti indų indukcinėms viryklėms tinkamumą, būtina į gaminį pritraukti magnetą.

Atsižvelgiant į didėjantį indukcinių plokščių populiarumą, daugelis indų gamintojų atlieka specialius feromagnetinius sluoksnius, pagamintus iš bet kurios medžiagos, kuri leidžia naudoti modelius šiems paviršiams. Daugiasluoksnis padidina gebėjimą kaupti šilumą, kuris turi teigiamą poveikį virimo procesui.

Indukcinei viryklei skirti indai turės skiriamąjį ženklą. Kokybiški produktai yra brangūs.

Yra tiek teigiamų, tiek neigiamų atsiliepimų apie šią viryklę. Indukcinė viryklė pasižymi netradiciniu šildymo principu. Nesugebėjimas suprasti šio proceso esmė padeda sukurti klaidingą nuomonę, kad virimo paviršius turi neigiamą poveikį žmonių sveikatai.

Dauguma ekspertų ir gamintojų užtikrina, kad indukcinės viryklės sveikatai būtų daroma žala. Magnetinė indukcija nėra pavojinga žmonėms, kai dirbate su prietaisu, laikydamiesi tam tikrų saugos taisyklių. Ritinys sukuria žemo dažnio magnetinį lauką, kuris nėra kenksmingesnis už mobiliojo telefono spinduliuotę.

Svarbu! Žmonės su širdies stimuliatoriais turėtų atsisakyti įsigyti šio tipo plokštelę.

Žmogaus kūno dalys neturi veikti su virykle jo veikimo metu. Visiškai saugus atstumas nuo paviršiaus yra 0,5 m. Tai yra priimtinas iki 0,3 m. Buitiniai prietaisai ir įtaisai neturėtų būti arčiau nei 1 m nuo viryklės. Indukciniu būdu paruoštas maistas nėra kenksmingas sveikatai. Įrenginio veikimo metu sukurtas magnetinis laukas neturi įtakos gaminiams.

Išsklaidę pagrindinius mitus apie indukcinės viryklės keliamus pavojus, galima paminėti, kad nerūdijančio ir ketaus gaminami maisto produktai yra praturtinti geležimi. Šis elementas turi teigiamą poveikį žmogaus organizmo imuninei ir kraujotakos sistemai. Tokia virimo galimybė yra geriausia žmonėms, sergantiems kraujo labdaros sistemos ligomis.

Norėdami sumontuoti gaminį ant stalo, sukuriama sėdynė, kurios dydis atitinka prietaiso paviršiaus matmenis. Norint išvengti drėgmės patekimo į medžio drožlių plokštės galines dalis, baldų kraštas yra klijuojamas arba naudojamas silikono hermetikas. Tinkama gaminio padėtis tikrinama naudojant pastato lygį.

Indukcinė viryklė šiuo metu yra populiariausių. Ypatingas darbo principas, turintis didžiausią efektyvumą, užtikrina greitą, saugų, ekonomišką ir efektyvų virimo procesą. Vienintelis reikšmingas trūkumas yra didelės plokštės kainos. Tačiau tai yra pagrįsta investicija, kuri greitai atsiperka ir leis jums sutaupyti pinigų ateityje nekenkiant sveikatai.

Like this post? Please share to your friends:
//graizoah.com/afu.php?zoneid=2466924