DIY metalo pjovimo staklės: gamybos technologija

Iš šio straipsnio galite sužinoti, kaip padaryti metalo pjaustymo mašiną savo rankomis namuose, naudodami paprasčiausias medžiagas. Jame išsamiai aprašomi visi kūrimo etapai, kurie yra grindžiami pjovimo disku ar malūnu: medžiagų ir įrankių paruošimas, skaičiavimo formulės, išsamios instrukcijos, taip pat papildoma informacija su naudingais patarimais.

DIY metalo pjovimo staklės: rekomendacijos kurti

Diskų pjaustymo staklės yra įrankiai, kurių konstrukcija yra sukurta speciali platforma arba rėmas, pagamintas iš metalo. Pati mašina turi dalių, kurios užtikrina patikimą medžiagos fiksavimą tam tikroje padėtyje reikiamu kampu pjovimo metu.

Tokiose konstrukcijose kaip pjovimo elementas naudojamas diskas, pagamintas iš greito plieno. Jis taip pat vadinamas karbidu. Taip pat gali būti naudojamas metalo apskritimui, padengtam abrazyvine medžiaga. Pjovimo elementą varo elektrinis variklis su diržu arba pavara.

Atkreipkite dėmesį! Mažos galios įrankių versijose leidžiama naudoti pjovimo elementą, sumontuotą tiesiai ant elektros variklio veleno. Kitais atvejais toks disko naudojimas gali būti pavojingas.

Diskinėje mašinoje yra trys skirtingi pjovimo komponentai:

 • mažesnis;
 • švytuoklė;
 • priekinis.

Pagal pjovimo elementų skaičių mašinos yra:

 • vienos galvutės – į prietaiso paketą įeina tik vienas peilis, todėl, jei reikia pakeisti operaciją, pjovimo briauna iš naujo sureguliuojama pagal naują užduotį;
 • dvigubos galvutės – dizainas leidžia dirbti su dviem įrankiais vienu metu, taip padidinant efektyvumą. Tokiose mašinose viena galvutė yra fiksuotoje padėtyje ir yra stabili, antra galva gali judėti. Dvigubos konstrukcijos gali dirbti automatiškai.

Gaminant mašiną, skirtą dirbti su metalu, veiksmai vykdomi tokia tvarka:

 1. Paruošti apsauginiai korpusai, kurie bus montuojami ant pavaros diržo, taip pat pjovimo diskas.
 2. Variklis sumontuotas. Važiavimo diržas veikia kaip jungiamoji dalis tarp pjovimo elemento veleno ir variklio.
 3. Sukamas velenas, ant kurio bus pritvirtintas pavaros skriemulys, taip pat sumontuotas pjovimo diskas. Mazgas surenkamas ir vėlesnis montavimas atliekamas švytuokle. Šiuo atveju judanti viršutinė konstrukcijos dalis, kurioje yra pjovimo elementas ir variklis, veikia kaip švytuoklė.
 4. Pagamintas velenas švytuoklės tvirtinimui.
 5. Mašinos montavimo rėmas. Ant jo bus pritvirtintas kibirkštis ir ruošinys.
 6. Švytuoklė sumontuota ant rėmo.
 7. Vyksta elektros instaliacija.
 8. Įrankio bandymas ir įrangos reguliavimas.

Skriemulių skersmuo apskaičiuojamas atsižvelgiant į disko sukimosi greitį ir kitus parametrus. Jei manome, kad variklio galia bus bent 300 W, disko sukimosi greitis bus mažiausiai 3000 aps./min., O jo skersmuo bus 40 cm.

Geras patarimas! Pjaustant metalo veržlę disko tvirtinimo srityje, jis gali pasisukti. Norėdami to išvengti, rekomenduojama vairuoti skriemulius kairėje pusėje, o pats diskas – ant veleno – dešinėje.

Paprastai diskai yra ženklinami gamintojo, kuris pateikia gaminiui maksimalią leistiną sukimosi greičio vertę. Šiuo atveju šis skaičius yra 4400 aps./min. Todėl leidžiama pasirinkti bet kokį greitį nuo 3000 iki 4400 aps./min.

Skaičiavimo duomenys:

 • variklio sukimosi greitis – 1500 aps./min;
 • skriemulio skersmuo, skirtas montuoti ant veleno, yra 6,5 ​​cm;
 • disko sukimosi greitis – 3000 aps./min.

Skaičiavimas atliekamas tokia tvarka:

 1. Nustatykite veleno ilgį aplink perimetrą. Šiam skaičiui ?, kuris yra lygus 3,14, padaugintas iš skersmens dydžio: 3,14 x 6,5 = 20,41 cm (veleno ilgis aplink perimetrą).
 2. Gauta vertė dauginama iš reikiamo apsisukimų skaičiaus: 20,41 x 3000 aps./min. = 61230 cm / min.
 3. Rezultatas turi būti padalintas iš variklio apsisukimų skaičiaus: 61230 cm / min / 1500 rpm / min. = 40,82 cm (skriemulio ilgis varikliui aplink perimetrą).
 4. Gauta vertė yra padalinta iš skaičiaus ?: 40,82 cm / 3,14 = 13 cm (reikalingas skriemulio dydis).

Norint atlikti šiuos skaičiavimus, reikės šių duomenų:

 • pavaros skriemulio parametrai (spindulys);
 • atstumą, skiriantį skriemulių centrinius taškus;
 • varomi skriemulio parametrai (spindulys).

Turintys 2 skriemulius, kurių matmenų parametrai yra 13 cm ir 6,5 cm, galima atlikti būtinus skaičiavimus. Kadangi atstumas tarp šių elementų centrų gali būti keičiamas (kaip reikalaujama, kad diržas būtų įtemptas), pavyzdys – 50 cm ilgis.

Dabar reikia apskaičiuoti 1/2 kiekvieno skriemulio apskritimo. Kai pavaros diržas du kartus eina tarp jų, būtina pridėti dvigubą atstumą tarp centro taškų į šią vertę.

Pirmasis skriemulys (perimetras):

3,14 (skaičius?) X 3,25 cm = 10,20 cm

Antrasis skriemulys (perimetras):

3,14 (skaičius?) X 6,5 cm = 20,41 cm

Pavaros diržas (reikalingas ilgis):

20,41 cm + 10,20 cm + 50 cm x 2 = 13,06 cm

Geras patarimas! Norėdami gauti tikslesnį rezultatą, turite atlikti skaičiavimus su didžiausiu ir mažiausiu atstumu tarp skriemulių centrinių taškų ir pasirinkti vidutinę vertę.

Norint savarankiškai atlikti mašinos konstrukciją darbui su metalu, turite parengti reikiamus įrankius.

Privalomos priemonės ir medžiagos:

 • suvirinimo aparatas;
 • metalo kampas (plienas);
 • kanalas ir grandinė;
 • mygtukas įjungti / išjungti;
 • guoliai;
 • velenas ir elektros variklis;
 • elektrinis gręžtuvas;
 • plieno lakštai, skirti sukurti darbo paviršių;
 • dėžutė, skirta įrenginio elektriniams komponentams išdėstyti.

Namų ruošimo mašinoms schema taikoma tam tikriems principams, jie turi būti apsvarstyti prieš pradedant bylą:

 • Labai svarbu pasirinkti tinkamą pavarą ir ją įdiegti. Sukimo momento saugumas ir teisingas jų perkėlimas iš variklio į pjovimo elementą (diską) priklauso nuo šio komponento;
 • įsitikinkite, kad numatote atvirkščiai. Šis įrankis prisideda prie patogesnio darbo ir padidina jo saugumą;

 • optimalaus pjovimo kampo pasirinkimas. Leistinas diapazonas yra nuo 45 iki 90 °. Daugeliu atvejų ekspertai nori nukirpti stačiu kampu;
 • pjovimo disko skersmuo parenkamas atsižvelgiant į medžiagas, su kuriomis kapitonas ateityje dirbs su šia mašina. Kuo didesnis pjovimo elemento skersmuo, tuo lengviau susidoroti su storo metalo pjovimu;
 • kuriant ir rengiant brėžinius, būtina atsižvelgti į tokius rodiklius kaip būsimos mašinos matmenys ir svoris. Šias vertes tiesiogiai veikia medžiagos, iš kurių bus pagaminta įranga. Dalių išdėstymo svarba.

Atkreipkite dėmesį! Rengiant brėžinius ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas ant kojų pritvirtintam vibracijos laikikliui.

Parengus visus įrankius ir pasirinkus brėžinius, galite tiesiogiai pereiti prie mašinos kūrimo proceso. Naudojant plieninį kampą, būtina padaryti konstrukcijos rėmo dalį. Pagal brėžinius, kuriuos galima surinkti atskirai arba rasti tinkle, rėmo elementai yra iškirpti. Visi jie suvirinami tarpusavyje. Pirmiausia reikia patikrinti dydžių atitiktį.

Kanalas yra suvirintas prie viršutinės rėmo dalies – jis taps pagrindiniu elementu ir bus pagrindas tolesniam pjovimo komponento įrengimui ant mašinos. Šis kanalas taps tam tikra sąsaja tarp elektros variklio ir pjovimo elemento. Po to ant varžtų pritvirtinami vertikaliai išdėstyti stelažai.

Jums reikės suvirinti kito rėmo konstrukciją. Matmenų parametrai parenkami individualiai, atsižvelgiant į elektros variklio ir jo savybių matmenis. Pasirenkant elektrinį variklį, geriau atkreipti dėmesį į asinchroninio tipo modifikacijas. Šio tipo įrangai būdingas didesnis patikimumas ir patvarumas.

Renkantis variklį yra vienas subtilumas. Kuo galingesnis variklis, tuo sklandžiau bus variklis.

Įrenginio montavimas apima darbinio veleno montavimą ir prijungimą prie mašinos elektros variklio. Tai, kaip tai galima padaryti, nėra esminis dalykas. Jei brėžiniuose yra nurodymų, kaip atlikti šią procedūrą, geriau ją laikytis, nes tinkamas įrankio veikimas ir patikimumas priklauso nuo įrenginio kokybės.

Geras patarimas! Kai kurias dalis, kurių negalite gaminti sau, galima užsisakyti iš tekintojo. Tai yra tvirtinimo flanšai, taip pat skriemulys.

Siekiant pritvirtinti variklį ant metalinio rėmo, geriau naudoti varžtus su veržlėmis. Netoli nuo variklio rekomenduojama surasti dėžutę, kurioje yra jungiklis ir elektros grandinė, taip pat prietaiso valdymo valdymo skydelį.

Kanalas, skirtas pjauti diską, geriau įdėti į spyruoklę. Jūs turite įsitikinti, kad atleidus jį, jis sugrįš į pradinę vietą. Norėdami pritvirtinti spyruoklę, galite paimti varžtus ir spaustuką.

Elektros komponentas yra svarbiausia įrankio dalis. Į grandinės projektą privaloma įtraukti ir paleidimą, taip pat mygtuką, skirtą mašinos avariniam išjungimui. Būtina pasiekti tokį dalių išdėstymą, kuriame elektros variklis bus prijungtas prie elektros per automatinę mašiną ir dėžę, o ne tiesiogiai. Trijų juostų paleidimo mašina pakaks įjungti ir visiškai paleisti variklį. Taip pat bus išjungtas mygtukas.

Galiausiai verta apsvarstyti, ar yra apsauginių įtaisų, kurie užtikrintų asmenį šiame procese. Norėdami tai padaryti, padarykite apsauginį dangtelį. Tai padės išvengti kibirkščių ir mažų metalinių dalelių patekimo į akis.

Pjovimo staklių, pagamintų pagal malūną, projektai yra dviejų tipų (priklausomai nuo malūno vietos).

Pirmuoju atveju išsiskleidžia lova, ant kurios kampinis malūnėlis yra labai standžiai pritvirtintas. Virš darbinio paviršiaus kyla tik diskas, kuriam lentelėje yra specialus lizdas. Tokia mašina veikia pagal apskrito pjūklo principą.

Atkreipkite dėmesį! Dirbant su tokia mašina, būtina gabenti ruošinį savarankiškai, dėl to prarandamas tikslumas. Be to, šis procesas gali būti nesaugus, todėl brėžiniai su paslėptu bulgarų išdėstymo tipu nėra labai paklausūs.

Antrasis variantas reiškia, kad ruošinys lieka stacionarus ir pjovimo elementas juda. Atsižvelgiant į tai, kad malūnėlis yra ant stalviršio, pjovimo dalims nereikia rimtų pastangų.

Savarankiškai kuriant įrankį reikia nepamiršti, kad tikslumas, kuriuo jis veiks, labai priklauso nuo struktūros stabilumo. Dėl šios priežasties gamybos medžiagų storis siejamas ne tik su mašinų korpuso tvirtumo reikalavimais, bet ir su būtinybe užtikrinti tinkamą standumo lygį.

Medžiagų sąrašas:

 • profilinis vamzdis su kvadratine sekcija (2,5 x 2,5 x 0,25 cm);
 • plieno lakštai (lakštų storis 0,4–0,5 cm);
 • profiliuotas vamzdis su stačiakampiu profiliu (4x2x0,25 cm);
 • rutuliniai guoliai – 2 vnt. (Nr. 203, 204 arba 202);
 • kalibruota juostelė ne didesnė kaip 10 cm (storis parenkamas atsižvelgiant į angą vidinėje guolio rasėje);
 • metalo juosta (skersmuo 0,8-1 cm);
 • tvirtinimo detalės (varžtai su veržlėmis, sriegis M arba M8);
 • metalo padanga (2×0,4 cm).

Įrankių sąrašas:

 • kampinis malūnėlis;
 • elektrinis gręžtuvas (gali būti pakeistas gręžimo mašina);
 • grąžtai;
 • štampų rinkinys, skirtas metaliniam sriegiui formuoti;
 • suvirinimo aparatas;
 • morkų raktai.

Kampinis malūnėlis yra pagrindinis mašinų mazgas darbui su metalu. Ekspertai šiais tikslais nerekomenduoja naudoti mažo įrankio, kurio galia neviršija 500–600 vatų. Tokiuose malūnuose pjovimo diskų skersmuo yra ne didesnis kaip 12,5 cm, o šie apribojimai atsiranda dėl to, kad pjovimo elementas, turintis didelį skersmenį, yra laikomas universaliu ir labai patikimu.

Geras patarimas! Vietoj suvirinimo tvirtinimo detalėms galite naudoti sriegines jungtis, tačiau jos yra mažiau patikimos ir negalės užtikrinti reikiamo stiprumo.

Taip pat būtina atidžiai stebėti malūnų parinkimą, nes rinkoje yra daug įvairių dizainų. Kadangi šis elektrinis įrankis nėra visiškai suvienodintas, mašinos konstrukcija bus vykdoma pagal tam tikrą kampo šlifavimo įrenginio modifikaciją ir matmenis.

Jei mašina sulūžtų, kitos šlifavimo staklės gali būti ne tik problemiškos, bet ir neįmanoma. Mes turėsime perstatyti švytuoklę ir visus įrenginius. Todėl verta rinktis įrankį iš didelių ir jau įrodytų įmonių, pavyzdžiui, „Bosch“ arba „Makita“.

Parengiamuoju etapu – brėžinių projektavimas ir rengimas. Vienodo dydžio nėra dėl to, kad kiekvienos mašinos konstrukcijai taikomas konkretus pjovimo įrankio modelis. Baigtus brėžinius, kurie yra daug tinklo, galima reguliuoti pagal malūną. Jie leidžia jums naršyti pagal tai, kas bus struktūros struktūra, jos matmenys.

Brėžinys yra geriau pradėti nuo kūno. Kai kuriais atvejais gali būti būtina sukurti atskirą platformą, o ne rėmelį. Tokia platforma bus pritvirtinta ant metalo darbo stalo. Toliau nustatykite mazgo elementų vietos dydį ir pobūdį. Būtina išmatuoti centrinį atstumą tarp montavimo angų, esančių pavarų dėžėje, taip pat matuoti pačią malūną.

Visi šie duomenys naudojami sudarant brėžinius. Suprojektavus švytuoklės ir smulkintuvo stovai, suprojektuotas sukamasis įtaisas.

Geras patarimas! Mašinos tikslumas ir standumas priklauso nuo atstumo tarp pjovimo elemento ir lanko. Kuo mažesnis šis atotrūkis, tuo geriau. Rekomenduojama švytuoklę sumontuoti mažiausiu ilgiu.

Parengus brėžinius, reikės pasirinkti medžiagas, apskaičiuoti jų kiekį ir pereiti prie konstrukcijos.

Metalo pjovimo staklių gamybos technologija yra beveik tokia pati, kaip ir pjovimo diske:

 1. Rėmo dalių paruošimas ir gamyba.
 2. Pasukimas ant švytuoklės svirties.
 3. U formos kronšteino su skylėmis reduktoriaus montavimui gamyba.
 4. Padaryti U formos gnybtą ir juosteles, kurios pritvirtins šlifuoklio korpusą ant švytuoklės.
 5. U-gnybto ir U formos laikiklio montavimas prie pjovimo įrankio: suvirinant arba sujungiant sriegius, visos šios dalys yra sumontuotos ant konsolės dalies.
 6. Atspaudus guolius.
 7. Dvipusiai spaudimo tvirtinimo guoliai ant veleno. Siekiant padidinti sąnario stiprumą, ašį galima sudėti plonu alavo sluoksniu su litavimo geležimi.
 8. Švytuoklės tvirtinimas prie atraminių mazgų dalių ant platformos krašto (įtraukimas nuo 0,5-0,6 cm krašto) naudojant suvirinimo įrenginį.
 9. Smulkintuvų ir apsauginių dangų montavimas.
 10. Grąžinimo spyruoklės montavimas.

Surinkus konstrukciją, būtina atlikti bandymą ir patikrinti, ar tinkamai veikia įranga, taip pat turi būti sumontuotos visos dalys. Baigiamajame etape sureguliuojamas griovelis po pjovimo elementu, tvirtinamos atramos ruošinių tvirtinimui.

Baigus apdailą, mašinos korpusas turi būti padengtas plonu emalio sluoksniu. Dažymas apsaugo įrankį nuo pažeidimų, kuriuos gali sukelti rūdis.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: