Porceliano plytelių grindys: klojimo rūšys, savybės ir savybės

Profesionalai nurodo plyteles, pagamintas iš porceliano akmens masės, prie universaliųjų apdailos medžiagų kategorijos, nes jo naudojimas gali suteikti kambariui individualų stilių. Plytelių porceliano plytelės yra pagamintos iš molio ir miltelių formų, naudojant specialią sausojo spaudimo technologiją. Šios medžiagos savybės ir tai, kaip jis yra ant grindų, bus aptartas vėliau.

Plytelių porceliano plytelių grindys: našumas

Tinkamai padengtas, porceliano plytelės kokybiškai pašalina visus dangos trūkumus, o namuose sukuria dizainerio akcentą. Specialios žaliavų savybės ir savybės – tai yra šių produktų populiarumo priežastis. Gamybinė medžiaga leidžia gaminti grindų porceliano plyteles su tokiomis charakteristikomis:

 • minimalus jautrumas dilimui. Ši savybė yra vienas svarbiausių šio produkto. Grindų danga, sukurta jos pagrindu, išlaiko gražią išvaizdą net esant didelėms apkrovoms ir dideliam mechaniniam įtempiui;

 • paviršiaus kietumas. Ši funkcija yra ankstesnės priemonės tęsinys. Pagal visuotinai priimtą 10 balų skalę, po grindimis akmens akmens masės porceliano keramikos gaminiai gauna 7 taškus;
 • atsparumas agresyviems cheminiams junginiams. Ši medžiaga gali atlaikyti bet kurios medžiagos, išskyrus fluoro rūgšties, poveikį;
 • nedidelis drėgmės sugėrimas. Dėl šios savybės porceliano akmens masės klojimas po akmenimis leidžiamas ne tik būsto viduje, bet ir gatvėje. Žiemos sezono metu plytelės nebus įtrūkusios dėl susidariusio ledo. Dėl tos pačios priežasties ji pasižymi atsparumu šalčiui. Ši plytelė gali atlaikyti mažiausiai 50 šaldymo ciklų, po to atšildyti. Bet kokio kito tipo grindys neturi šio turto.

Pramonė gamina šio tipo skirtingo storio produktus. Galima nusipirkti porceliano plytelių su šio parametro verte svyruojant nuo 7 iki 30 mm. Kita svarbi charakteristika yra produkto šoninis ilgis. Reikalingiausios porceliano plytelės yra 30×30 ir 60×60 cm, lentelėje pateikiami visi šiuolaikinės pramonės pagaminti tokio tipo geometriniai parametrai.

Geras patarimas! Renkantis porceliano keramikos plyteles, vadovaukitės šiais kriterijais: kambario stiliaus sprendimu, jo dydžiu ir paprastu grindų dangos elementų montavimu.

Porceliano plytelių geometriniai matmenys (cm):

120X360 120X15 40X40 15X30
120X180 60X90 30X60 20X20
120X40 60X60 30X45 15X15
120X30 45X45 30X30 5X5

 

Svarbiausias kriterijus pasirenkant šį produktą yra paviršiaus elementų tipas. Ne tik porceliano plytelių kaina priklauso nuo jo veikimo, bet ir nuo būsto estetinio patrauklumo laipsnio.

Keraminių granito plytelių tipai:

 • su matiniu paviršiumi. Šio tipo plytelės priklauso labiausiai paplitusioms ir pigiausioms susiduria medžiagoms. Jo techninės charakteristikos susidaro atliekant standartinį aukšto temperatūros apdirbimo ruošinio apdorojimo procesą. Dėl žemos kokybės plataus naudojimo, ši medžiaga nerasta;
 • su poliruotu paviršiumi. Pabaigus degimo procesą, atliekamas galinio apdailos elemento priekinės pusės pjovimas ir poliravimas, kuris suteikia jam būdingą raštą ir blizgesį. Tačiau ši technologija turi savo trūkumų. Visų pirma, šlifavimo proceso metu medžiagos mikroporos tampa plikančios, o tai gali suklijuoti plytelių paviršių, kai ant grindų dedama porceliano akmens masė. O tai savo ruožtu sukelia taršą ir būtinybę kruopščiai prižiūrėti grindis. Be to, yra dar vienas šio porceliano keramikos tipo trūkumas: poliruotas paviršius yra gana slidus. Todėl nerekomenduojama naudoti tokią plytelių medžiagą priešais verandą ir laiptus;

 • su pusiau poliruotu paviršiumi. Tokios plytelės pagrindu sukurta danga pasižymi įspūdinga struktūra. Atsižvelgiant į tai, kad porceliano akmens masės kaina tokio tipo grindims yra gana demokratiška, šie produktai šiandien yra labai paklausūs;
 • Vaškuotos arba satino porceliano keramikos gaminiai. Tokios plytelės gamybos technologija yra ta, kad permatomo paviršiaus paviršiaus paviršiuje yra skaidrūs mineraliniai kristalai, turintys skirtingus lydymosi taškus. Nors deginimas atliekamas standartinėmis temperatūromis, galutiniam produktui būdingos specifinės techninės charakteristikos. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad jo veidas yra vaškuotas;
 • su glazūruotu paviršiumi. Kiti tokių plytelių pavadinimai yra emaliuoti arba nedideli. Emalė pirmiausia padengiama, o tada tuščiajame dega sudeginama;

 • su rektifikuotu paviršiumi. Tai brangiausia grindų danga. Struktūrizuotas paviršius susidaro atliekant papildomą apdorojimą, naudojant specialią įrangą. Plytelių pjovimo dėka plytelės idealiai tiksliai matuoja. Tai leidžia jums imituoti nepertraukiamą grindį, nes siūlės yra nematomos.

Atkreipkite dėmesį! Kambariuose su dideliu lankytojų srautu nerekomenduojama padengti danga ant plytelių su glazūruotu paviršiumi. Jo atsparumas mechaniniam įtempimui palieka daug pageidavimų.

Jei nuspręsite pirkti grindų grindų plyteles, nepamirškite, kad tokia danga taip pat reikalinga. Ypač įrengta koridoriuje. Galų gale, smėlio, kuris nukrito nuo batų, vaikščiojant gatvėje, būdamas geras abrazyvas, sugadina viršutinį grindų dangos sluoksnį.

Tam tikro produkto stiprumas ir ilgaamžiškumas priklauso nuo jo ilgaamžiškumo klasės. Norint jį įdiegti pagal GOST ir Europos standarto EN 154 reikalavimus, bandymai atliekami pagal tam tikrą metodą ritininėje mašinoje. Aukščiausia – PEI V klasė – priskiriama mėginiams, kurie atlaikė mažiausiai 12 000 ritinio sukimosi dažnių.

Rinkoje galite įsigyti porceliano plytelių plyteles iš penkių atsparumo dilimui grupių:

 • PEI I. Šio tipo aprėptis rekomenduojama įrengti tose vietose, kuriose yra mažas pralaidumo rodiklis. Įdiegus ją, pavyzdžiui, prekybos centruose ir apskritai komercinės specializacijos įmonėse, jis greitai taps netinkamas naudoti;
 • PEI II. Praktiškai nėra skirtumų nuo ankstesnės grupės. Tačiau stiprumo savybės vis dar geresnės;
 • PEI III. Šios klasės gaminiai gali atlaikyti vidutines mechanines apkrovas. Ir dėl demokratinės kainos m? tokio tipo porceliano keramikos klojimas dažniausiai vykdomas paprastų tautiečių butuose ir vidutinio pajamų lygio įmonių biuruose;

 • PEI IV. Ši plytelė tinka patalpoms ir jų konstrukciniams komponentams, kurie naudojami gana intensyviai: salės, fojė, laiptai ir pan.
 • PEI V. Ši plytelė yra patvariausia. Jis tinka naudoti vietose, kuriose yra labai didelis žmonių srautas: didmiesčių prijuostės ir geležinkelis. stotys, sporto rūmai, prekybos centrai, aikštės ir šaligatviai didmiesčiuose ir kt. Jis naudojamas tiek patalpose, tiek atviroje erdvėje.

Grįžtant prie paviršiaus tipų aptarimo, atsižvelgiant į atsparumą dilimui, būtina atkreipti dėmesį į šiuos punktus. Glazūruotos porceliano plytelės priskiriamos PEI IV ir PEI V klasėms. Jis pasižymi aukštu atsparumu ir atsparumu šalčiui. Tačiau, nepaisant pastarosios savybės, tokios plytelės dažniausiai naudojamos patalpose.

Poliruotas porceliano akmuo yra pagamintas iš PEI II klasės ir patalpintas patalpoje. Nerekomenduojama jį naudoti grindų dangų kūrimui restoranuose, kavinėse, vestibiuliuose ir pan., Nes intensyviai naudokite poliruotą sluoksnį greitai izotrtsya.

Pagrindinis skirtumas tarp porceliano keraminių grindų ir keraminių grindų yra ne techninės charakteristikos, bet tekstūra, imituojanti įvairių rūšių medžiagas. Apsvarstykite populiariausius dizaino sprendimus šiuo požiūriu.

Natūrali mediena turi vieną trūkumą: eksploatavimo trukmė ne visada tenkina namų savininkus. Porceliano plytelės gali imituoti įprastas batten, parketo plyteles ar gabalinius parketus. Išvaizda medžiaga yra beveik nesiskirianti nuo natūralaus, o veikimo laikas yra daug didesnis nei šis natūralaus ekvivalento rodiklis. Be to, jis turi didelį šilumos laidumą.

Atkreipkite dėmesį! Dėl gero šilumos laidumo amatininkai dažnai gamina porceliano keramiką ant šiltos grindų, nes tai yra geriausias būdas sukurti grindų šildymo grindų patalpą.

Įdiegus šiuolaikines novatoriškas technologijas galima imituoti bet kokią medienos rūšį ir tekstūrą, taip pat pjovimo rūšį – tangentinį ar radialinį. Tuo pačiu metu senų grindų lentos imitacijos variantas yra toks sėkmingas, kad neįmanoma atskirti dangos netgi dėl natūralios medienos lytėjimo pojūčių. Priekinis paviršius yra grubus, matinis arba poliruotas. Šio dizaino sprendimo pagrindinis privalumas yra universalumas. Dėl šios savybės visuose būsto kambariuose galima padengti grindis medžio imitacinėmis plytelėmis, tačiau pirmenybė teikiama tokių porceliano akmenų naudojimui virtuvės grindims.

Apibendrinant reikia pasakyti, kad apskritai porceliano akmens masės privalumai grindims yra didesni nei trūkumai, o minusai turėtų būti vertinami tik kaip šios medžiagos savybių tęsinys.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: