Kamštienos grindys: apdailos rūšys ir savybės, naudojimo ypatybės

Tekste išsamiai aptariamas tokios rūšies medžiagos, pavyzdžiui, kamštienos danga ant grindų. Iš šio straipsnio galite sužinoti, kokios rūšies apdaila yra, kokias savybes ir savybes ji turi, taip pat įvertinti, ar interjere galima naudoti natūralią dangą, išnagrinėti jo privalumus ir trūkumus, vartotojų atsiliepimus, vidutines kainas ir kitus veiksnius.

Kamštienos grindų savybės, privalumai ir trūkumai

Kamštienos grindys yra pagamintos iš porėtos ąžuolo žievės. Šios medžiagos gavyba neturi neigiamo poveikio gamtai. Vieta, kur žievė buvo nupjauta, toliau auga ir atnaujinama, o tai leidžia atlikti šią procedūrą kas 9 metus, nekeliant grėsmės medžio būklei. Grindų gamybai naudojamos žaliavos iš 25 metų ąžuolų. Jauni medžiai tam netinka. Iš vertingiausių laikoma žievė, nupjauta iš 150 metų ąžuolų.

Kaip pagrindą naudojamas dengimo mišinys, sudarytas iš formuotos žievės. Dėl ypatingo apdorojimo krosnyje, medžiaga yra prisotinta oru. Jis naudoja natūralią sultį, esančią mikroporose. Tai vadinama suberinu. Kitame etape medžiagai suteikiama stiprybė. Vadinamosioms armatūroms naudojamos dervos ir medienos dulkės, kurios dedamos keliais sluoksniais.

Apdailos sluoksnis yra pagamintas iš kamščio arba kitų medžiagų, tokių kaip fanera arba polivinilchloridas. Nuo viršutinės dangos savybių ir savybių priklauso nuo grindų apimties ir jų eksploatavimo trukmės.

Siekiant apsaugoti dangą nuo nusidėvėjimo, taip pat suteikti tam tikrą dizainą, gamintojai naudoja fanerą kartu su pamušalu su kitomis medžiagomis:

  • fanera – tarpsluoksnio storis yra tik 0,5 mm. Danga padengiama ant pagrindo ant klijų sudėties;

  • fanera, lakuota grindų danga – lakavimo junginys padidina apdailos laiką, kuris idealiai tinka gyvenamosioms patalpoms, įskaitant miegamuosius;
  • fanera padengta apsaugine vinilo plėvele – ji apsaugo nuo įbrėžimų ir neleidžia drėgmei patekti į medžiagą. Dėl šios priežasties gamintojo garantija galioja daugiau nei 10 metų;
  • fanera, pagaminta iš tauriųjų medžių ir padengta vinilo plėvele – medžiaga yra natūralios kilmės fanera, pagaminta iš brangių medžių. Siekiant apsaugoti, jis yra padengtas vinilo sluoksniu.

Atkreipkite dėmesį! Šiuolaikinės technologijos dėka vartotojai gali įsigyti kamštienos grindis bet kokiu dizainu. Nuotraukų spausdinimo būdas leidžia jums taikyti medžiagos paviršių realistiškai žolės, medienos, smėlio, akmens ir pan.

Kamščiai, naudojami kaip grindys, turi daug naudingų savybių. Ši apdailos medžiaga yra lengva, palyginti su kitų tipų dangomis. Kamščiui būdingas garso nepralaidumas. Medžiaga neleidžia triukšmo, todėl ji tinka net ir įrašymo studijoms. Tuo pačiu metu apdaila turi mažą šilumos laidumą, todėl kambario šiluma nepatenka į grindis, bet išlieka viduje.

Kamščio paviršius yra elastingas ir minkštas. Ortopedijos specialistai rekomenduoja naudoti šį apdailos tipą žmonėms, sergantiems raumenų ir raumenų sistemos ligomis, taip pat kaip vaikų kambario danga. Kamštis yra saugus ir ekologiškas. Jo paviršius neslysta, nesugeria skysčių ir neišskiria kenksmingų medžiagų. Be to, medžiaga turi antistatinių savybių. Kamštienai nereikia sudėtingos priežiūros ir puikiai atstumti dulkes.

Danga yra atspari skysčiams ir chemikalams. Išimtis yra šarminės kilmės šarminiai tirpalai. Korkas nekliudo natūraliai oro cirkuliacijai. Dėl šios priežasties medžiaga neprisideda prie bakterijų plitimo ir padidina alergines reakcijas gyventojams. Kamštis nėra puvimo. Ji nebijo drėgmės. Jei dėl potvynio namo grindys sudrėksta, skystis paveiks dangą, tačiau jei paviršius bus apsaugotas.

Kamštis nebijo temperatūros pokyčių ir nėra saulėje išnyks. Skirtingai nuo laminato, ši medžiaga gali būti dedama ant atvirų lodžijų ir balkonų. Šis dangos tipas yra labai patvarus ir patvarus. Dėl savo porėtos struktūros medžiaga sumažina trinties lygį, todėl sumažėja išorinio poveikio veiksnių agresyvumas.

Kaip ir bet kurios kitos rūšies dangos, kamštienos grindys turi ir privalumų, ir trūkumų. Dėl savo minkštumo danga laikui bėgant spaudžiama pagal baldų svorį. Ypač vonios kambariuose gamintojai gamina plokšteles, kurių storis yra 1–1,2 cm, tokių produktų dydis yra 14,8 x 14,8 cm, jei vonios kambario grindys yra plonesnės, yra galimybė, kad vonia praplauna ją.

Negalima vaikščioti viduje gumos padengtuose arba aukštakulniuose bateliuose, kitaip ant dangos paviršiaus lieka pėdsakų. Be to, nedėkite latekso ar gumos grindų kilimėlių. Šių produktų pėdsakai po ilgo buvimo beveik nepalieka.

Geras patarimas! Kėdžių paliekamos kėdės ir šviesūs baldai. Dėl sunkių baldų patartina įsigyti minkštų veltinių, kurie sumažins spaudimą.

Reikšmingi trūkumai yra kamštienos grindų dangos kaina. Be to, klijų tipo danga kainuos kur kas brangiau nei laminato kamštis. Kita vertus, dėl supaprastintos pilių plokščių montavimo sistemos, medžiagos įsigijimo išlaidos yra iš dalies kompensuojamos. Dėl to bendra padengimo kaina bus mažesnė už natūralaus parketo kainą.

Kitas kamščio trūkumas yra degumas. Pati medžiaga nėra degi. Degiosios grindų dalys yra apsauginės dangos, pavyzdžiui, dažai, lakas, klijai. Natūrali danga turi mažą atsparumą drėgmei. Šis trūkumas gali būti pašalintas laku, sandarikliu arba vaško impregnavimu.

Kai kuriose dangos parinktyse (pvz., Klijų tipo grindyse) yra sudėtinga montavimo sistema. Aukštos kokybės darbas gali suteikti tik specialistams. Be to, prie kamštienos grindų neįmanoma įrengti grindų šildymo sistemos. Medžiaga turi aukštą šilumos izoliacijos laipsnį, todėl į kambarį nepateks šilumos srautai.

Gamintojai gamina tris kamščio rūšis, kurios naudojamos kaip grindų dangos:

  • kieta fanera – medžiaga susideda iš kietų žievės gabalų (šios rūšies apdaila turi didelę kainą ir naudojama dekoruoti lubų ir sienų paviršius, taip pat nišas);
  • glomerate – medžiaga yra lakštų, sudarytų iš susmulkintos žievės, sujungtos klijuojant, forma (ši apdailos rūšis yra praktiška ir yra prieinama kaina);
  • kombinuota kamštis – susideda iš aglomerato ir faneros, jie klijuojami aukšto slėgio sąlygomis.

Kombinuotai naudojamai fanerai gaminti, kuri netinka plokščių gamybai. Dėl to apdaila gauna dekoratyvinę išvaizdą ir gražią tekstūrą. Kombinuota kamštis gerai dera su kitomis medžiagomis.

Yra tokių tipų dangų:

  1. Plaukiojanti arba piliavietė.
  2. Klijų grindys.
  3. Techninis eismo kamštis.

Jie turi skirtingas savybes ir pasižymi specifine apimtimi.

Plaukiojančios grindys susideda iš plokščių, sujungtų spynomis. Šių plokščių storis svyruoja nuo 10,5 iki 12 mm. Plytelių dydis yra 18,5×90 cm, apdaila padengiama taip pat, kaip ir įprastas laminatas.

Šių plokščių pagrindo gamybai naudojamas susmulkintas trupinys. Mediena arba kamštis naudojamas kaip viršutinis sluoksnis, padengtas dažų sluoksniu ir spausdintu vaizdu. Patartina naudoti šį apdailos tipą gerai šildomose patalpose, kuriose nėra temperatūros skirtumų. Ryškūs pokyčiai gali neigiamai paveikti pilies jungčių būklę.

Svarbu! Pirkdami plokštes, atkreipkite dėmesį į spynų sąnarių kokybę. Nuo jų priklauso dangos vientisumas ir ilgaamžiškumas.

Nerekomenduojama naudoti plaukiojančių kamštinių grindų patalpose su dideliu eismo intensyvumu, pavyzdžiui, perėjimų koridoriuose ar virtuvėse. Dangos montavimas yra gana paprastas. Jei vienas iš fragmentų yra sugadintas eksploatacijos metu, reikės išardyti visą eilę. Turi būti išmontuota sekcija nuo sienos iki vietos, kurioje yra sugedęs elementas.

Ant grindų yra laminatas, atsparus vandeniui. Šios medžiagos pagrindas yra kvarco ir PVC plokštė. Šio tipo danga turi didesnę kainą, o spalvų pasirinkimas yra ribotas.

Atlikus visus montavimo darbus, patalpa turi būti vėdinama. Dangos išdžiovinimas trunka mažiausiai 36 valandas, tada kamštienos paviršius kruopščiai nuvalomas nuo šiukšlių ir atidaromas laku 3 sluoksniais. Po 5-7 dienų grindys gali būti išnaudotos.

Kamščio kaip apdailos medžiagos privalumai yra akivaizdūs. Tinkamai prižiūrint, danga ilgą laiką išlaiko savo apeliaciją. Platus spalvų spektras ir galimybė spausdinti leidžia jums sukurti unikalų kambario dizainą. Ir laikantis visų technologijų reikalavimų, kamštienos grindys gali būti padengtos atskirai ir sutaupyti daug pinigų. Montavimas klijų dangos sudėtingiau vykdant. Tačiau šio tipo grindys puikiai derinamos su parketu ir laminatu.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: