Kaip kloti plyteles ant grindų: klojimo būdai ir technologijos savybės

Plytelių klojimas ant grindų – labai populiarus daugelio kambarių dizainas. Tačiau ne visi žino, kad plyteles galima kloti įvairiais būdais, o dirbant su skirtingais pagrindais reikia atsižvelgti į tam tikrus niuansus. Apsvarstykite, kaip kloti plyteles ant grindų: klojimo būdai, technologijos savybės ir tinkamos medžiagos pasirinkimo ypatumai.

Kaip kloti plyteles ant grindų: klojimo būdai ir išsamus jų aprašymas

Daugelis savininkų daug laiko ir dėmesio skiria tinkamos apdailos medžiagos pasirinkimui, sutelkdami dėmesį į jo spalvą, tekstūrą ir dydį. Žinoma, labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio plytelę, kad ji atitiktų kambarį, tačiau klojimo būdo parinkimo klausimas taip pat neturėtų likti nuošalyje. Apsvarstykite visas populiarias parinktis.

Tradicinis būdas tampa jo pavadinimu, nes jis naudojamas daug kartų dažniau nei kiti. Toks populiarumas yra dėl paprasto montavimo, taip pat gebėjimo naudoti tiek kvadratines, tiek stačiakampes plyteles. Tokiu atveju elementai išdėstomi lygiomis eilėmis lygiagrečiai grindims. Tuo pačiu metu labai svarbu juos kuo tiksliau rasti viena kitai ir išlaikyti tolygų eilučių išdėstymą.

Geras patarimas! Norėdami suteikti tradicinį neįprastos išvaizdos klojimo būdą, galite naudoti daugiaspalves plyteles. Ši parinktis padarys dangos originalą, bet tuo pačiu metu leis išlaikyti didelį visų reikalingų darbų greitį.

Nepaisant paprastumo, šis metodas, kaip ir kiti, turi tam tikrų niuansų, į kuriuos reikia atsižvelgti dar prieš pradedant darbus:

  • visi defektai, pažeidimai ir kiti gamykliniai defektai bus pastebimai pastebimi, jei plytelė bus padėta tokiu būdu. Todėl jūs turite atidžiai išnagrinėti kiekvieną elementą ir pašalinti netinkamą arba pasirinkti kitą, mažiau reikalaujantį būdą;
  • jei pamušalas yra pagamintas iš tos pačios spalvos plytelių, danga atrodys gana monotoniškai. Tai nereiškia, kad tai yra trūkumas, tačiau verta tai apsvarstyti;
  • Ši parinktis tinka tik besiūlių keraminių plytelių.

Nors plytelių klojimas ant grindų tradiciniu būdu gali būti atliekamas savarankiškai ir atsižvelgiant į tai, kad nėra specialių įgūdžių, vis tiek turėsite atkreipti dėmesį į vienodos mūro klausimą, taip pat į siūlių dydį (tiek vertikaliai, tiek horizontaliai).

Plytelių klojimas ant grindų įstrižai gali būti vadinamas gražiausiu iš visų variantų. Tačiau tuo pačiu metu jo įrengimo technologija yra sunkiausia, nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad pagrindas yra paprastas tradicinis metodas. Šiuo atveju pagrindinis sunkumas yra tai, kad būtina atlikti tikslius įstrižainių ašių žymenis, kurie bus gairės dėl plytelių išdėstymo.

Be to, daug laiko ir pastangų reikės teisingai pjauti plyteles, o tai taip pat kelia papildomų sunkumų plytelių klojimo procese. Tačiau dėl šio metodo galima nuslėpti beveik bet kokį paviršiaus šiurkštumą. Ypač gerai ši parinktis atrodo, kai atsiveria mažų kambarių grindys.

Svarbu! Lydymo metu tinklelis turėtų būti išdėstytas 45 laipsnių kampu, kad šio metodo įgyvendinimui būtų tinkama tik kvadratinė plytelė. Į tai reikia atsižvelgti prieš įdėdami plyteles į vonios kambarį.

Įdomu tai, kad pats piešinys yra visiškai savarankiškas, ir net naudojant paprastas plyteles, jis visada atrodo labai įdomus. Bet prieš įdėdami plytelę tokiu būdu, turite suprasti, kad šiame procese visada gausite daug apipjaustymo. Ir tai gali neprašyti ekonominio savininko, kuris nenori permokėti už grožį, bet jei tai yra klausimas dėl poreikio vizualiai išplėsti kambarį ar paslėpti pažeidimus, tai šis metodas neabejotinai yra geriausias.

Kaip jau minėta, pagrindinis šio metodo sunkumas yra įstrižinės schemos apskaičiavimas. Be to, būtina atlikti kruopštų paviršiaus paruošimą, išmontuoti seną danga, išimti likusius dažus ir gruntuoti pagrindą prieš klojant plyteles. Taigi, galite išdėstyti plyteles kuo tolygiau, išleidžiant mažesnį klijų tirpalo kiekį.

Pirmos eilės klojimas atliekamas tradiciniu būdu, o tai naudojama stačiakampių plytelių. Tuo pačiu metu jo įstrižainės ilgis turi atitikti kvadratinių plytelių įstrižaines, kurios bus naudojamos kaip pagrindinės. Antroji eilutė padaryta naudojant iš anksto paruoštus plytelių trikampius. Tada viskas yra gana paprasta – eilutės yra sukrautos pagal įstrižainės išdėstymą pagal horizontalias eilutes.

Galbūt labiausiai, šis metodas panašus į plytų. Šis sprendimas atrodo originalus ir naudojamas gana dažnai. Geriausias šiuo atveju atrodys monochromatinės formos stačiakampio formos plytelėse, nors dažnai galima rasti kvadratinių plytelių naudojimą.

Jei pasirinkote, kaip įdėti vonią į plytelę, pasirinkote šią parinktį, tada su pagalba galite išspręsti dvi papildomas problemas – paslėpti nedidelius defektus, taip pat padaryti grindis įdomiu ir originaliu. O teisingai pasirinkus spalvų tirpalą, plytelė, kuri yra paleidžiama, gali suteikti kambariui ypatingą atmosferą. Pagal ekspertų rekomendacijas šis metodas geriausiai tinka tokioms patalpoms dekoruoti kaip virtuvė ar koridorius.

Dėl plytelių klojimo ant grindų technologijos savybių svarbu žinoti, kad plytelės turi būti išdėstytos horizontaliomis eilėmis, o kiekvienos kitos eilutės elementas turi būti išdėstytas taip, kad jo vidurys sutaptų su ankstesnės eilės siūlėmis.

Svarbu! Negalima teigti, kad pati klojimo procedūra labai skiriasi nuo tradicinės, tačiau yra viena savybė – visų siūlių storis būtinai turi būti toks pats.

Kaip neįprastas sprendimas, mes galime apsvarstyti pavyzdžius, kai klojimas su nuokrypiu atliekamas įstrižai, ty 45 laipsnių kampu, lyginant su siena. Tačiau šiuo atveju labai svarbu užtikrinti, kad paviršius būtų paruoštas iš anksto ir būtų kuo tolygesnis. Priešingu atveju norimas efektas nebus pasiektas.

Pradėkite kloti su švyturio plokščių vieta kambario kampuose. Taigi bus galima nustatyti grindų lygį ir ištaisyti esamus defektus. Po to, lygintuvą sudrėkinkite vandeniu ir perduodama tiesiai į plytelių klojimą naudojant tirpalą. Padarykite tai eilėse ir ant švyturio.

Tuomet mūro išlyginamas plaktuku, o šviesos plokštės pašalinamos. Po visiško džiovinimo, kuris gali trukti nuo dviejų iki trijų dienų, siūlės užpildomos skystu tirpalu arba cementu.

Grindų dangos klojimo metodas dažniausiai naudojamas grindims. Ši parinktis atrodo labai neįprasta, ypač jei nenaudojate pailgų medinių elementų ir plytelių. Žinoma, šiam tikslui tinka tik stačiakampės plytelės.

Kalėdų medžio plytelių klojimo galimybės yra dvi:

  • paprasta, kuri nesiskiria nuo to, kaip tai daroma parketo klojimo atveju;
  • su priedu, kuriam papildomai naudojamas nedidelio dydžio plytelių įdėklas. Dažnai naudojami skirtingos spalvos ar mozaikos elementai.

Sakydami, kad šis metodas iš pradžių buvo skirtas parketo klojimui, galime daryti išvadą, kad geriausia iš visų tokių dangų atrodytų, jei jo paviršius imituoja medieną. Bet plytelėms, kurios atrodo kaip akmuo, ši parinktis nėra labai tinkama, nes atrodo, kad jis yra gana nenatūralus.

Norint pasiekti norimą rezultatą ir uždėti „Kalėdų eglutės“ plyteles, klojimo metu reikia elementus pasukti į dešinę arba į kairę, priklausomai nuo plytelės įstrižainės. Šiuo atveju atliekų kiekis bus minimalus, vizualinis efektas yra nuostabus.

Modulinis įrengimas yra puikus sprendimas tiems, kurie yra nauji dirbdami su plytelėmis. Tokiu atveju metodas leidžia dekoruoti paviršių, kaip nori savininkas. Pakanka galvoti apie tai, kaip plyteles į vonios kambarį pastatyti ant grindų, sukurti tinkamą piešinį ir atlikti kai kuriuos būtinus skaičiavimus.

Modulinis dizainas bus puikus sprendimas mažiems kambariams, ypač todėl, kad galite pasirinkti tinkamą spalvą ir dizainą, atsižvelgiant į interjero ypatumus. Patartina atlikti tiksliausią brėžinį, kuriame būtų nurodyta plytelių dydis ir siūlės vieta.

Geras patarimas! Jei nenorite savarankiškai dalyvauti kuriant projektą, galite įsigyti paruoštą plytelių rinkinį ir schemą, kuri išsamiai parodo, kaip įdėti rankas į plyteles vonioje.

Paprasčiausias sprendimas yra naudoti modulinį efektą, kai vienoje didelėje plytelėje pavaizduota daug mažų įvairių formatų elementų. Šiuo atveju svarbiausia yra laikytis modelio tinklo principo – tas pats modelis turėtų būti kartojamas daug kartų. Atsižvelgiant į tai, galite savarankiškai nuspręsti, kaip kloti plyteles vonioje gražiai ir originaliai.

„Labirinto“ metodas arba, kaip jis taip pat vadinamas „pynimu“, gali būti atliekamas įvairiais būdais, bet galų gale visada susidaro susipynusios juostos, kurių viduje yra kitokios spalvos ar atspalvio kvadratas.

Norint išdėstyti plytelių juosteles, reikia naudoti stačiakampę plytelę, o vidinės dalies – mažesnio dydžio kvadratinius elementus.

Geras patarimas! Kad nebūtų supainioti su plytelių dydžiu perkant, geriausia iš karto sulenkti vieną iš elemento elementų parduotuvėje. Taigi jūs galite įsitikinti, kad visi elementai yra vieni kitiems ir gerai atrodo kartu.

Šis metodas atrodo tinkamas bet kurioje patalpoje, tačiau, kai kalbama apie plytelių klojimą ant vonios grindų, šią parinktį galima pavadinti idealu. Net ir su nedideliu kambario plotu ir lango nebuvimu, tinkamai parinktas geltonas atspalvis kartu su tokiu modeliu gali sukurti apšvietimo efektą ir padaryti vonios kambarį lengvesnį ir patogesnį.

Peržiūrėję detales, kaip kloti plyteles ant grindų, taip pat kaip tinkamai sumaišyti plytelių siūles, daugeliu atvejų galite be jokių abejonių patekti į darbą. Tačiau taip pat gali būti labai naudinga peržiūrėti mokomąjį vaizdo įrašą, kuris išsamiai parodo kiekvieną darbo etapą ir teikia naudingų ekspertų rekomendacijų šiuo klausimu.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: