Balta grindų danga interjero aplikacijoje

Siekiant pabrėžti interjero išsamumą ir paslėpti bet kokią deformaciją, svarbu teisingai pasirinkti ir įdiegti grindų dekorą. Pastaraisiais metais baltas karkasas, pagamintas iš MDF arba PVC (polivinilchlorido), tapo gana populiarus. Didelė paklausa šiandien yra paviršiaus lygumas, nepriekaištingumas, ilgaamžiškumas, atsparumas drėgmei ir papildomo apdorojimo trūkumas. Dėl cokolio savybių ir jų montavimo taisyklės bus aptartos šiame straipsnyje.

Baltoji PVC arba MDF cokolis: tai geriau

Prieš perkant baltą cokolį, svarbu nustatyti prioritetinę medžiagą sau. PVC grindys yra tinkamos plytelių, linoleumo ar laminato grindims. Gaminant naudojamas dekoratyvinis elementas, ekstruzinis polivinilchloridas. Dėl įvairių spalvų yra atsakinga plėvelė arba dažymo medžiaga.

Medžiaga, skirta MDF gamybai, atsiranda dėl vakuuminio poveikio ir medienos pluošto presavimo. Gamybos dervos nėra naudojamos. Iš išorės jis apdorojamas dažų danga arba apsaugotu melamino dekoratyviniu popieriumi. Cokolis yra ekologiškas. Dviejų išvardytų medžiagų (PVC ir MDF) kaina bus maža.

Yra trečiasis grindų dekoro tipas – MDF cokolis, padengtas PVC plėvele. Pasirinkus vieną iš trijų medžiagų, daugelis pasirenka baltą. Pastarasis yra universalus ir tinka beveik bet kokiam spalvų tirpalui patalpoje. Jei anksčiau, pasirenkant tokius elementus, jie buvo nugriauti grindų dangos atspalviu, bet dabar baltos spalvos puikiai kontrastuoja su tamsiu mišku ir pabrėžia visą pasirinkto stiliaus grožį.

Atkreipkite dėmesį! Baltos grindjuostės interjere yra plačios arba siauros. Pirmieji puikiai tinka erdviems kambariams. Jie taip pat puikiai apsaugo apatinę sienos dalį, slėpia laidus ir bet kokias apdailos klaidas.

Daugelis žmonių stengiasi pirkti baltą grindų cokolį dėl priežasčių: MDF yra ekologiškesnė medžiaga nei medžio drožlių plokštės. Jame nėra fenolio ir dervų. Dažytasis popierius priklijuotas prie priekinio medžiagos sluoksnio. Šis sprendimas apsaugo viršutinį sluoksnį nuo galimo lupimo laikui bėgant.

Ant pirmiau minėto popieriaus pagaminta melamino danga yra atsakinga už dekoratyvinio elemento apsaugą nuo atsparių dėmių, ultravioletinės spinduliuotės, drėgmės ir dulkių. Grindų grindys balta (plati arba plona) palankiai pabrėžia interjero stiprybes. Medžiaga yra lengvai valoma ir nebrangi. Vienintelis trūkumas yra pernelyg trapus.

Jūs galite nusipirkti MDF cokolio baltą arba kitą spalvą: nuo šviesos iki natūralios medienos ar akmens. Dažnai kambario originalumui pasiekti naudokite tonų kontrastą. Kai kuriais atvejais baltos durys ir baltos grindjuostės yra laikomos idealiomis.

Grindų dekoras yra pritvirtintas prie sienos bet kuriuo toliau nurodytu būdu:

 1. Skystų nagų ir klijų naudojimas yra svarbus, jei nėra tvirtinimo kanalo diržų. Kruopščiai reguliuojant cokolio dydį ir tiksliai apskaičiuojant parametrus, klijuoti ant cokolio plokštumos.
 2. Naudojant varžtus kartu su kaiščiais, reikia didesnio sukibimo tankio. Metodas apima mažą skylę, skirtą kaiščiai, kur įsukamas varžtas.
 3. Spynos, tvirtinimo bėgiai, skląsčiai – lengvas montavimo metodas. Tai reiškia, kad ant pagrindinės lentos pusės yra montavimo kanalų.

Vienas iš gražiausių grindų apdailos lyderių ir technologinių spragų slepiasi remonto metu taip pat laikomas PVC cokoliu. Polivinilchlorido gamybos procesas suskirstytas į keletą tipų.

Pusiau standus – Balta grindų danga grindims yra pagaminta aukšto slėgio sąlygomis. Modifikuotos medžiagos struktūra suteikia lankstumą, tinkantį ant paviršiaus kreivio formos ženklinimo, nereikalaujant suformuoti plyšių.

Sunku plastiko pagrindo lenta (balta ar kita spalva) – dažniausiai papuoštas. Tradiciškai tinka į tiesias dalis. Sukimo dalys yra prijungtos prie tam tikrų kampų.

Putotas vaizdas pasižymi aukšta šilumos izoliacija, kuri tarnauja kaip papildoma grindų dangos izoliacija.

PVC baltas cokolis yra parinktas pagal sienos geometriją, kambario parametrus ir kitus papildomus veiksnius. Šio dekoro montavimas yra maksimaliai supaprastintas dėl sudėtinės konstrukcijos: dekoratyvinis skydas yra išorėje, montavimo plėvelė yra viduje.

Kaip pritvirtinti cokolį ant grindų? Galima apibendrinti, kad yra trys tvirtinimo būdai:

 1. Ant savisriegio varžto.
 2. Ant klijų.
 3. Į įrašus.

Aukštos baltos cokolio, taip pat mažos, dėl spalvos, laikomos dieviškuoju bet kokių dizaino idėjų realizavimu.

Baltos grindų dekoro derinys su to paties tono ir tamsių plokščių lubomis gali sukelti įdomų kontrastą ir paslėpti bet kokius struktūrinius trūkumus.

Klasikinis tonas puikiai pabrėžia pastelinius atspalvius, vizualiai padidina erdvę. Tamsios durys ir grindys kartu su baltu grindų dekoru yra skirtos vizualiai išplėsti nedidelį plotą.

Fantazijos ar gėlių papuošalų bendruomenė pertvarko sienas, pabrėždama rokoko, Art Deco ar Art Nouveau motyvų eleganciją. Baltos grindų cokolio interjeras sukuria monotonišką stilių, tuo pat metu aiškiau apibūdindamas lubų, sienų ir dangų linijas.

Kaip pasirinkti cokolį pagal spalvą – daug interesų. Pirmiau pateikta informacija padės nustatyti sienos tono pasirinkimą, atsižvelgiant į viso kambario stilių.

Pastaba! Platus baltas cokolis interjere yra tinkamas mažiausiai trijų metrų lubų aukščiui. Priešingu atveju šis sprendimas lems dramatišką vizualinės erdvės sumažėjimą.

Svarbu žinoti, kaip pabrėžti kambario stiliaus sprendimą, o ne visiškai išnaikinti viską, kas buvo padaryta anksčiau. Svarbūs registracijos punktai yra:

 • balta medinė lenta ir grindys – klasikinė versija;
 • tamsios durys ir grindys kartu su šviesiu tono grindų dekoru ir apdaila puikiai atrodo;
 • duetas „Baltojo sluoksnio baltos sienos“ puikiai atrodo prieš tamsią grindų dangą, kuri tinka mažiems kambariams;
 • šviesios sienos taip pat yra svarbios baltoms plokštėms ir pagrindo lentoms;
 • Dideli kambariai vizualiai sumažinami dėl derinio: balta pagrindo lenta + tamsios durys.

Svarbu! Įrengus plastikinį ir MDF, grindų dekorą rekomenduojama papildomai nudažyti baltu matiniu dažais, kad būtų pašalintas cheminis atspindys nuo dangos.

Dekoratyvinio elemento unikalumas yra toks:

 • paviršiaus apdorojimo nereikia;
 • puikiai išlaiko originalią spalvą ir formą;
 • paprastas montavimas;
 • be baltos medžiagos medžiaga gali būti bet kokio atspalvio, net ir natūralios medienos ar akmens imitacijos;
 • nebijo kraštutinių temperatūrų.

Nuo gamybos momento plačios grindų dekoracijos kelerius metus pateko į dešimtuką rinkoje. Medžiaga yra populiari daugeliui funkcinių savybių:

 • didelės baltos grindų grindų dangos – veiksminga sienų apsauga nuo mechaninių pažeidimų ir drėgmės;
 • ekonomiškas būdas greitai paslėpti likusius trūkumus po grindų dangos klojimo;
 • kabelio kanalo buvimas iš vidaus padeda sumaniai paslėpti laidus.

Dekoratyvinių juostelių aukštis gali siekti 100 mm. Baltas plastikinis karkasas (aukštas) leidžia įdėti visus baldus beveik arti kambario sienų.

Baltos aukšto grindų plokštės MDF arba PVC yra parenkamos pagal lubų aukštį. Standartinei 2,7 m tinka 70 mm juostelė. Trijuose metruose įrengtuose namuose pageidautinas baro dydis yra 70–90 mm. Dėl didesnių lubų, turėtumėte apsvarstyti galimybę įsigyti virš 100 mm ilgio kraštą.

Cokolio ilgis siekia 2500 mm, didžiausias plotis – 25 mm, aukštis iki 150 mm. Apvalkalai dažnai tiekiami ilgų ritinių pavidalu: nuo 25 iki 50 mm, kurie pirkėjui pasirodo lanksčios juostos pavidalu. Daugeliu atvejų jie yra sukrauti aplink perimetrą, nes tai yra besiūlių technologijų dėka. Sujungimai tarp elementų uždaromi atitinkamais dekoratyviniais kampais.

Renkantis sienos dydį ir spalvą, viskas laikoma: nuo lubų aukščio iki spalvų paletės ir kambario stiliaus. Atsižvelgiama į tai, kad siauri profiliai kategoriškai netinka dideliems kambariams, ir atvirkščiai, plačios galimybės netinka mažiems kambariams.

Baltos PVC arba MDF grindjuostės rekomenduojamos tiems, kurie vertina interjero dizaino praktiškumą, patvarumą ir grožį. Šis dekoras puikiai dera į kambarį, slepiasi bet kokios deformacijos spragos. Nors tiksliai minėtų juostų „gimimo metai“ yra nežinoma, jie yra populiarumo viršūnėje.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: