Ar galima linoleumą įdėti į linoleumą: rasti tinkamą sprendimą

Linoleumas – populiariausia grindų danga. Vienas iš pagrindinių jo privalumų – paprastas montavimas ir išmontavimas. Jo pakaitalas gali būti lengvai pagamintas savarankiškai, turintis mažiausiai įgūdžių, turinčių nedidelį įrankių kiekį. Kai kalbama apie dangos pakeitimą, iškyla logiškas klausimas: ar linoleume galima įdėti linoleumą? Šiame straipsnyje pateikiamas atsakymas į šį klausimą ir rekomendacijos dėl šios technologijos taikymo.

Ar įmanoma linoleumą dėti ant linoleumo: technologijos priimtinumas

Linoleumo dengimo senamiesčiu įgyvendinamumas visų pirma priklauso nuo ankstesnės dangos būklės ir jo įrengimo kokybės. Norint priimti teisingą sprendimą dilemoje, ar linoleumas gali būti padengtas linoleumi, reikia patikrinti senos dangos tinkamumą. Ekspertai nerekomenduoja naudoti šios technologijos kai kuriais toliau aprašytais atvejais.

Verta atsisveikinti, nedvejodami su senu danga, jei įrengimas buvo atliktas prieš kelis dešimtmečius, pavyzdžiui, masinės sovietinės konstrukcijos eroje. Tomis dienomis dangos buvo išleistos ant audinio pagrindo, kuris per daugelį metų buvo labai nusidėvėjęs ir tapo dulkių kaupimosi vieta. Ilgą laiką galėjo susidaryti daug purvo ir bakterijų, be linijos linoleumo siūlių.

Vienareikšmiškas išmontavimas priklauso nuo plytelių linoleumo. Galimos tarpinės tarp senų plytelių gali atsirasti ant naujos dangos paviršiaus, kuris neigiamai paveiks estetinę linoleumo išvaizdą ir žymiai sumažins jo ilgaamžiškumą.

Argumentai apie tai, ar galima įdėti linoleumą ant senojo linoleumo, neturėtų vykti dengiant dengimą iš grubaus pagrindo. Tai yra įtikinamoji senosios medžiagos išmontavimo priežastis.

Svarbiausia senojo linoleumo pašalinimo priežastis yra paviršiaus nelygumas. Esant bangoms, skylėms, įduboms ir kitiems reikšmingiems defektams, kurie sudaro reljefus, geriau išmontuoti dangą. Pagal techninius grindų dangų naudojimo reikalavimus, dviejų metrų ploto horizontalus paviršius bet kuriame vektoriaus kryptyje gali turėti ne daugiau kaip 2 mm nuokrypius.

Esant nelygiam paviršiui, nepriimtina ir dėti laminatę ant linoleumo, ir PVC plytelių. Elementų siūlės ir patrauklumas nepadės užmaskuoti duobes ir griovelius. Priešingai, elastinga medžiaga prisidės prie stipresnių nepagrįstų vietų paskirstymo.

Įspūdingas argumentas, kuriuo siekiama išmontuoti seną netolygų linoleumą, yra padidėjęs dangos susidėvėjimas dėl apkrovų skirtumo. Be to, norint pereiti į aukštą, kuris visapusiškai pakartoja toli nuo idealios pirmtako formos, bus nesaugu. Galų gale, savininkai yra visiškai nusivylę vizualiu išlenkto grindų suvokimu ir atsiranda klausimas dėl naujo remonto.

Svarbu! Panašus linoleumas linoleumui gali būti padengtas, jei danga neturi pagrindo.

Nedėkite sporto linoleumo ant senosios dangos. Šio tipo medžiagoms pagrindas turi būti idealiai plokščias ir standus, todėl būtina visiškai pašalinti seną dangą ir remontuoti pagrindą. Linoleumo nuotraukos sporto salėje aiškiai parodo, kaip turėtų atrodyti paviršius. Dėl senosios dangos šis efektas nebus pasiektas. Leidžiama naudoti linoleumą ant faneros, tačiau tik tada, kai taikoma vidutinė apkrova ant grindų, t. Y. Patalpose, skirtose jogai, fitnesui, aerobikai, o ne krepšinio ar tinklinio žaidimui.

Jei linoleumas, kuris, kaip manoma, dengia naują dangą, dar nėra senas ir turi gerą būklę, tuomet jis neturėtų būti pašalintas. Be to, bus sunku tai padaryti, jei linoleumas yra tvirtai priklijuotas prie grindų. Po išmontavimo turėsite išvalyti ir išlyginti paviršių. Todėl nėra prasmės pašalinti dangtelį, kuris yra idealiai uždėtas. Pakanka patikrinti tam tikrus rodiklius ir paruošti paviršių.

Šiuo tikslu pirmiausia turite visiškai atlaisvinti kambarį nuo baldų ir kitų daiktų. Danga turi būti kruopščiai nuvalyta nuo šiukšlių, dulkių ir kitų teršalų. Toliau linoleumas tikrina, ar nėra vientisumo. Pjaustymai leidžiami – juos galima pašalinti naudojant tvirtinimo juostą.

Kitas etapas yra senų bazinių lentų išmontavimas. Tokiu atveju patikrinkite paviršiaus lygumą prie sienų, paruošite ją naujos dangos klojimui. Be linoleumo, laminato ir plytelių galima dėti ant linoleumo, tačiau viena sąlyga: ankstesnė danga turi būti lygi, švari, be didelių trūkumų.

Sena medžiaga taps geru izoliaciniu sluoksniu ir bus lygus paviršius, kuris žymiai sumažins pastangų, laiko ir pinigų, reikalingų derinimo procedūrai, kuri yra privaloma grindų dangos klojimo procese.

Specialus požiūris reikalauja, kad būtų galima nustatyti linoleumą ant šilto grindų. Čia būtina atsižvelgti ne tik į pagrindinės dangos būklę, bet ir į šildymo sistemos eksploatavimo trukmę. Gali prireikti pakeisti ne tik grindis, bet ir šildymo įrenginius. Šiltos grindys nerekomenduojama montuoti ant senojo linoleumo.

Taigi, priimant teisingą sprendimą, ar galite įdėti linoleumą ant senojo linoleumo, reikia vadovautis tokiais kriterijais kaip pagrindo sluoksnio lygumas, švarumas ir vientisumas. Jei ankstesnė medžiaga atitinka šiuos reikalavimus, šis įrenginys yra ne tik tikslingas, bet ir turi keletą privalumų:

 • nereikia fizinių pastangų senam dengimui išmontuoti;
 • pašalinti būtinybę padaryti grindų lygintuvą ir paruošti pagrindą naujai medžiagai dėti;
 • žymiai padidėja grindų dangos triukšmo ir šilumos izoliacijos savybės;
 • du linoleumo sluoksniai iš esmės pašalina drėgmės patekimą į kambarį;
 • dvisluoksnė danga padaro grindis švelnesnę;
 • technologija, padedanti naujai medžiagai į seną linoleumą, padeda taupyti pinigus.

Geras patarimas! Platus įtrūkimų ant senų grindų galima pašalinti užpildant juos silikoniniu sandarikliu. Medžiaga padengiama ant paviršiaus minkšta gumos mentele ir suteikia laiko išdžiūti.

Taip pat galite sutaupyti, jei įsigysite bazinių lentų, naudodami seną, jei jis yra gerai išsaugotas. Tačiau senosios pagrindinės lentos jungiamosios juostos yra geriau keičiamos naujomis.

Technologija, kurioje linoleumas ant linoleumo žymiai sumažina darbo sąnaudas ant grindų konstrukcijos. Kokia yra priežastis, kurią mes suprantame toliau, pabrėždami konkrečius sąnaudų komponentus. Įdiegimo kainą įeina:

 1. Medžiagos kaina, kuri apima, tiesą sakant, linoleumo ir grubaus pagrindo kainą. Jei danga padengiama ant gatavo pagrindo, ypač ant senojo linoleumo, tada substratas nebus reikalingas. Į šį išlaidų punktą taip pat įeina klijų ir kitų medžiagų sąnaudos.
 2. Kaina gali būti sudaryta remiantis darbo kaina 1 asmeniui arba 1 mln. Verta paminėti, kad į kainos už kvadratinį metrą atsižvelgiama į pačios medžiagos kainą ir kokybę. Brangesnis linoleumas, tuo brangesnis bus jį įdiegti.

Tikroji įrenginio apimtis apima visus veiksmus – nuo pagrindo paruošimo iki pagrindo lentų tvirtinimo. Klientas taip pat turi nuspręsti dėl rangovo. Įrengimas yra geriau pasitikėti įrodyta specializuotomis įmonėmis, kad būtų išvengta sukčiavimo ir pasiektos aukštos kokybės. Tačiau tokio stiliaus kaina bus daug brangesnė.

Jei bazė yra senoji danga, tai yra visiškai įmanoma dėti linoleumą su savo rankomis. Žingsnis po žingsnio padės greitai, efektyviai ir, svarbiausia, atlikti visus darbus nemokamai.

Linoleumo už kvadratinį metrą kaina priklauso nuo šių komponentų:

 • parengiamieji darbai, įskaitant senojo linoleumo išmontavimą, paviršiaus išlyginimą ir net baldų pašalinimą;
 • linoleumo tipas ir klasė;
 • bendras kambario plotas.

Prestižinės įmonės siūlo kainas įvairioms paslaugoms, įskaitant tiesioginio linoleumo grindų dangos kainą. Šiame kvadratiniame metre kaina svyruoja nuo 150 iki 250 rublių. Brangiausias yra komercinio linoleumo įrengimas – nuo 220 rublių už kvadratinį metrą.

Į apskaičiuotą sumą pridėkite pagrindinės lentos ir jungiamųjų jungčių montavimo išlaidas (vidutiniškai 100 rublių per linijinį metrą). Parengiamojo darbo kaina apima:

 • išmontuoti ankstesnį linoleumą (nuo 80 rublių. m?);
 • senų grindjuostių išmontavimas (vidutiniškai 30 rublių už metrą);
 • paviršiaus išlyginimas su savaime išsilyginančia grindimi (apie 500 rublių per m?);
 • paviršiaus gruntas (nuo 50 rublių. m?).

Jei senas linoleumas naudojamas kaip pagrindas, taupymas viename kvadratiniame metre yra apie 650 rublių. 10 kvadratinių metrų kambaryje, taigi, galite sutaupyti iki 6 tūkst. Rublių.

Geras patarimas! Jei sunku nuspręsti dėl darbų tvarkos ir jų bendrų išlaidų, galite užsisakyti preliminarią žymėjimo paslaugą. Tokiu atveju kapitonas turės palikti 500 rublių už išvykimą. Statybinės bendrovės, kaip taisyklė, išskaičiuoja šią sumą iš visų darbo sąnaudų.

Kaip įdėti linoleumą ant senojo linoleumo, ar tai galima padaryti patys, mes pasakysime šiame skyriuje. Bendra darbo procedūra apima medžiagų ir įrankių įsigijimą, pagrindo paruošimą, medžiagos pjaustymą ir, iš tiesų, dangos įrengimą. Tiesioginis linoleumo padengimas apima šiuos veiksmus:

 • pjovimo medžiaga;
 • klojimas ir tvirtinimas;
 • riedėjimas;
 • apdorojimo ir suvirinimo siūlės (jei reikia).

Kiekviename etape jums reikės specialios linoleumo padėjimo priemonės. Todėl geriau pasirūpinti prietaisų prieinamumu:

Technologija, kurioje laminatas naudojamas linoleume, apima šiuos veiksmus:

 • reikalingo laminato ir kitų medžiagų kiekio apskaičiavimas;
 • braižymas;
 • aprėpties įsigijimas, įskaitant atsargas, skirtas kirtimui ir perdirbimui;
 • dangos padengimas patalpoje;
 • substrato paruošimas;
 • tvirtinimo laminatas.

Taigi, tvirtas linoleumas ir laminatas ant senojo linoleumo yra gana priimtini. Pagrindinis dalykas šiuo klausimu yra pagrindo būklė ir naujos dangos stiprumas. Atitikimas aukščiau nurodytoms taisyklėms ir rekomendacijoms leis savarankiškai dėti pastangas, gerokai sumažindamas pagrindines medžiagas ir įrankius, skirtus pamatui išlyginti, taip pat suteiks galimybę sutaupyti mokantiems profesionalams.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: