Žaliuzės į balkoną: kaip pasirinkti gražius ir praktiškus langus ir duris

Butų ir namų su balkonais ar lodžijomis savininkai turėtų galvoti apie tinkamą šių vietovių dizainą, kuris praktiškai nenaudojamas nereikalingiems daiktams laikyti. Šis straipsnis padės suprasti tokių dekoratyvinių gaminių, kaip žaliuzės balkone, savybes, susipažins su jų klasifikacija, privalumais ir trūkumais. Leidinyje trumpai apžvelgiamos esamos konstrukcijos rūšys, taip pat rekomendacijos dėl jų naudojimo loggose ir balkonuose su skirtingų tipų stiklais.

Žaliuzės į balkoną: savybės ir pagrindinės žaliuzių rūšys

Balkonų langai be žaliuzių atrodo tuščiai ir nepatogu. Be to, niekas neužkerta kelio saulės spinduliams patekti į namus, kuris neigiamai veikia gyvenamųjų patalpų mikroklimatą. Žinoma, siekiant apsaugoti erdvę nuo neigiamo poveikio iš išorės galima užuolaidų pagalba, tačiau jie yra mažiau patogūs ir praktiškesni nei žaliuzės.

Tokių struktūrų spektras yra gana įvairus. Parduodant galite rasti siauras ir platus žaliuzės su lygiu arba tekstūruotu paviršiumi. Kai kurie iš jų gali būti dekoruoti piešiniais. Gamintojai siūlo pirkėjams šimtus produktų variantų, pagamintų iš įvairių medžiagų. Todėl prieš perkant žaliuzės turėtų suprasti šių struktūrų savybes, jų privalumus ir trūkumus.

Šiuolaikinių žaliuzių dizainas susideda iš audinių arba lamelių, taip pat karnizo. Produktų gamybai naudojamos įvairios žaliavos.

Lamella gali būti pagaminta iš šių medžiagų:

 • mediena;
 • metalas (aliuminis);
 • audiniai;
 • plastikas.

Atkreipkite dėmesį! Šiuolaikinių žaliuzių dizainas nėra universalus. Pasirenkant tinkamą montavimo į balkoną variantą, būtina atsižvelgti ne tik į jo dekoratyvinį dizainą, bet ir į sąrankos tipą, taip pat į stiklo tipą ir kitas savybes.

Produktų klasifikacija pagal tipą:

 1. Horizontalios žaliuzės – populiariausias produktų tipas montavimui ant balkono langų. Praktiškumo, patogumo ir paprastos veikimo sistemos skiriasi.
 2. Vertikalios – drobės arba plokštės yra vertikaliai, todėl galite reguliuoti šviesos srauto kryptį, kuri nukrenta ant balkono iš gatvės.
 3. Valcuoti – labiau universalūs nei kiti produktų variantai, yra rinkoje dideliame asortimente.
 4. Priekinės arba lauko žaliuzės – įrengtos pastato išorėje. Atlikite ne tik dekoratyvinę, bet ir apsauginę funkciją.
 5. Romos – pasižymi puikiomis dekoratyvinėmis savybėmis, pagamintos iš natūralių audinių.
 6. Plisuotas – pagamintas iš kreminio audinio. Konstrukcija sudaryta iš 20 mm pločio raukšlių.

Kiekvienam gaminio tipui būdingos savybės, privalumai ir trūkumai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis produktus.

Didelis žaliuzių populiarumas dėl daugybės privalumų, kurie būdingi šiems produktams:

 • gamyboje naudojamos aukštos kokybės medžiagos, turinčios didelę saugos ribą;
 • galimybė sukurti jaukią atmosferą;
 • erdvės apsauga nuo smalsių akių;
 • paprasta valymo sistema;
 • priešingai nei įprasta užuolaidos, balkonai ant žaliuzių nesulaužo ir nesulaužo, jiems nereikia lyginimo;
 • dulkių atstumiantis paviršius (ritinė ir vertikalios konstrukcijos);
 • gebėjimas kontroliuoti natūralaus apšvietimo lygį balkone;
 • didelis spalvų ir dekoracijų pasirinkimas;
 • už prieinamą kainą.

Net uždaroje padėtyje skersiniai netrukdo natūraliai oro cirkuliacijai. Atidarant langą vėdinimui, negalite bijoti, kad kambarys bus žiūrimas lauke. Nepriklausomai nuo to, kokios medžiagos yra pagamintos iš žaliuzių, šie produktai gali būti lengvai montuojami su savo rankomis.

Žaliuzių trūkumai yra ne tiek daug. Kai kurie produktų tipai yra labai vertingi, pavyzdžiui, plisse. Tačiau šį trūkumą kompensuoja lengva priežiūra. Skirtingai nuo kitų tipų žaliuzės, plisuotą galima nuplauti.

Geras patarimas! Jei balkonas yra saulėtoje pastato pusėje, patartina naudoti valcuotus gaminius (mini ritinėlį).

Balkonams laikomi optimalūs ritiniai, horizontalūs, vertikalūs konstrukcijų tipai, taip pat supjaustyti. Kiekvienam gaminio tipui būdingos tam tikros savybės ir savybės, į kurias būtina atsižvelgti renkantis žaliuzes.

Pasirinkę produktą parduotuvėje, turėtumėte atkreipti dėmesį į tekinimo mechanizmo kokybę. Jo judantys komponentai turi laisvai judėti, be girgždėjimo ir kitų garsų. Būtina, kad aukštos kokybės tekinimo mechanizmo detalės veiktų sklandžiai, tik tokiu atveju kasdienis darbas bus patogus.

Horizontalūs dizainai yra labiausiai biudžeto pasirinkimas balkonams gaminti. Daugeliu atvejų šios žaliuzės yra kompaktiškos. Jų montavimas atliekamas ant balkono rėmų, o produktai tvirtinami atskirai ant kiekvieno stiklo.

Horizontalių žaliuzių dizainą sudaro šie komponentai:

 • lamelės;
 • karnizas baigtas įmontuoto tipo reguliavimo mechanizmu;
 • tinklelis, pagamintas iš gijų;
 • laidas, skirtas valdyti.

Kai kurie produktai suteikia papildomų elementų. Jie užtikrina apatinės lentos fiksavimą, kad žaliuzės neveiktų stipriomis vėjo gūbomis, kai langai yra atidaryti. Horizontalių konstrukcijų privalumas yra jų kompaktiškumas. Siauroms ir plonoms plokštelėms reikia mažiausiai vietos, kad ant palangės būtų pakankamai vietos gėlėms auginti. Tuo pačiu metu žaliuzės apsaugo augalus nuo karštos saulės dienos metu.

„Lamellae“ puikiai sulaiko gatvės dulkes, kurios taip pat yra vienas iš svarbiausių horizontaliųjų konstrukcijų privalumų. Norėdami išvalyti produktą nuo užteršimo, tiesiog padėkite jį muiluotame tirpale ir kruopščiai nuplaukite švariu vandeniu. Ši procedūra nereikalauja daug laiko, o lamelės greitai išdžiūsta.

Svarbu! Plovimo procese griežtai draudžiama šluostyti langų žaliuzes. Šioje zonoje yra sukimo mechanizmas, kuris nepavyksta, kai įeina vanduo. Jei taip atsitiks, turėsite pirkti naujas žaliuzes, nes jos bus nenaudojamos.

Horizontalių produktų trūkumai:

 • ultravioletinių lamelių geltonos spalvos;
 • laikui bėgant, pigūs dizainai išsilieja;
 • reguliariai naudojant sukamąjį mechanizmą greitai sugenda;
 • su neatsargiu elgesiu lizdai gali būti sulenkti, po to juos reikia pakeisti.

Horizontalios žaliuzės, nors ir atrodo tvarkingos, negali sukurti jaukios atmosferos balkone. Jie tinka tik minimalistinėms erdvėms.

Horizontalūs, kasetiniai ir ritininiai produktų tipai nebus tinkami stumdomiems langams. Nors plunksnuotos žaliuzės klasifikuojamos kaip horizontalios, jų konstrukcija yra kitokia. Jis susideda iš pora aliuminio profilių, tarp kurių yra pritvirtintos glaistytos tekstilės.

Šie dizainai gali būti reguliuojami įvairiais būdais:

 • grandinės naudojimas;
 • nuotoliniu būdu;
 • naudojant specialią švirkštimo priemonę.

Dienos ir nakties sistemos turi papildomą profilį. Be to, tokių gaminių audinys yra daug tankesnis, todėl uždaroje drobės būsenoje lieka saulės šviesa. Jei sulenkite konstrukciją, audinio storis neviršys 5 cm.

Plokštos žaliuzės gali būti montuojamos skirtingose ​​srityse:

 • ant lango rėmo;
 • išilgai stiklo kontūro;
 • lango angoje.

Stumdomų langų žaliuzės gali būti naudojamos dvigubo stiklo langams su netaisyklingomis formomis, pavyzdžiui, trikampiais, apvaliais arba trapeciniais. Plovyklos gali būti plaunamos. Vienintelės išimtys yra metalinės dangos konstrukcijos. Šiuo atveju valymo procesas turi nuvalyti dulkes drėgnu skudurėliu. Plastikiniai dizainai gaminami įvairiomis spalvomis, todėl vartotojai gali pasirinkti geriausią interjero stilių.

Vertikalios žaliuzės gali būti uždarytos iš kairės į dešinę, į dešinę į kairę ir taip pat skiriasi abiem kryptimis nuo centro. Dažniausiai konstrukcijų montavimas atliekamas ant lubų ar sienų. Tvirtinimui naudojami laikikliai.

Vertikalių žaliuzių dizainą sudaro šie elementai:

 • karnizas pagamintas iš aliuminio arba plastiko;
 • sluoksniai išdėstyti vertikalioje padėtyje;
 • jungiamoji grandinė, aprūpinta bėgikliais ir svoriais;
 • valdymo laidą.

Uždarant plokštes apvyniotos aplink jų ašį, o atidarius jos surenkamos į akordeoną. Šie gaminiai yra pagaminti iš aliuminio, audinio ar plastiko. Balkonams, lodžijoms ir gyvenamųjų patalpų kambariams gamintojai siūlo įvairiais modeliais dekoruotus gaminius, kurie suteikia žaliuzėms maksimalų panašumą į užuolaidas. Dėl specialių impregnavimo audinių žaliuzės yra mažiau jautrios išblukimui saulėje. Be to, medžiaga tampa dulkių atstumiančiomis savybėmis.

Atkreipkite dėmesį! Vertikalios formos audinių žaliuzės idealiai tinka montuoti ant plastikinių rėmų. Tokių produktų dydis leidžia blokuoti bet kokio dydžio langus. Taip pat galite įdiegti vertikalias žaliuzes ant durų.

Vertikalios konstrukcijos gali būti uždaromos viena ranka judant, užtamsinant visą balkoną. Norint pasiekti tą patį rezultatą su horizontaliais produktais, reikia uždaryti kiekvieną langą atskirai.

Roletų pasirinkimas balkone priklauso nuo daugelio veiksnių. Būtinai apsvarstykite kambario tikslą ir vietą, atsižvelgiant į pagrindinius taškus. Jei darbo vieta bus įrengta balkone, patartina pasirinkti produktus, kurie padės sklandžiai reguliuoti natūralaus apšvietimo lygį. Kambariuose, esančiuose šiaurinėje pastato pusėje, rekomenduojama žaliuzes su plonais lakštais.

Dėl dekoratyvinių savybių dizaino pasirinkimas priklauso nuo asmeninių apartamentų savininko pageidavimų ir stiliaus, kuriame kambarys yra dekoruotas. Šiuolaikinis žaliuzių asortimentas leidžia jums pasirinkti produktus, kurie atitiks net pačių reikliausių klientų skonį, todėl su pasirinkimu neturėtų kilti problemų.

Like this post? Please share to your friends:
//graizoah.com/afu.php?zoneid=2466924