Vidaus durų rankenos: produktų savybės ir tipai

Įsigiję vidines duris, jūs tikrai turėsite surasti jiems tinkamus priedus. Vidaus durų rankenos skiriasi pagal konstrukcijos tipą, formą, dydį, veikimo būdą, montavimo parinktį ir gamybos medžiagą. Remiantis įvairiais produktais, labai sunku pasirinkti tinkamą variantą. Šiame straipsnyje išsamiai aprašomi esami modeliai ir jų ypatumai.

Vidinių durų rankenų pasirinkimo kriterijai

Renkantis vidines durų rankenas, turėtumėte vadovautis tam tikromis ekspertų rekomendacijomis:

 • patikrinkite dizaino patikimumą ir veiklos kokybę: spalvos stiprumą, įbrėžimų ir žetonų buvimą;

 • įvertinti, kokio malonumo yra pasirinktam modeliui, nes reikės gana dažnai susisiekti su produktu;
 • pasirinkti reikmenis, kurie geriausiai atitiks kambario interjero stilių ir yra tiesiogiai pritaikyti durų lapui;
 • rankenų tipą ir konfigūraciją rekomenduojama pasirinkti atsižvelgiant į patalpų funkcinę paskirtį ir vietą;
 • atsižvelgti į produkto apkrovos laipsnį;

 • rankenos turi būti parenkamos atsižvelgiant į durų lapų matricą: galingoms durims, nerimtos detalės atrodys juokingos;
 • gaminio konfigūracija ir dizainas turi būti suderinti su bendru kambario dekoru: nedideli butai su paprastu remontu atrodys juokinga ir didelių gabaritų rankena.

Geras patarimas! Durų rankenos spalva turi atitikti spynos spalvą ir lapo vyrį.

Vidinė durų rankenos struktūra priklauso nuo konstrukcijos tipo. Skirtingai nuo produkto veikimo būdo, yra:

 • stacionarus;
 • stumti;
 • tekinimo

Stacionarus arba pleistras yra lengviausias. Su pagalba galite atidaryti arba uždaryti duris, stumdami jį norima kryptimi. Tokie modeliai nėra aprūpinti spynomis, išskyrus ritinines versijas. Jie yra tik dekoratyviniai. Jie montuojami daugiausia ant baldų. Taip pat patartina naudoti virtuvės duris arba interjero elementus, kurie turi papildomus fiksavimo mechanizmus.

Tarp stambių populiariausių elementų priklauso rankenų laikikliai ir apvalios durų rankenos. Pirmąjį variantą sudaro daug įvairių produktų konfigūracijų, pradedant nuo U formos ir baigiant sulaužytomis linijomis. Jie naudojami pirmiausia didelėms durims.

Rutuliniai rašikliai pasižymi aukšta šiuolaikinių modelių estetika, kurią galima pateikti įvairiais dizainais. Tarp jų yra susukamos rankenos, pagamintos iš dviejų sferinių elementų ir išdėstytos simetriškai abiejose durų pusėse. Jie įtempiami metaline ašimi, kuri eina per visas dalis. Durų rankenos aukštis yra tik 4–5 cm.

Stacionarių rašiklių montavimas nereikalauja specialių įgūdžių. Pakanka pritvirtinti gaminį varžtais tinkamoje vietoje.

Norėdami tvirtinti durų lakštą dėžutėje, stacionarūs priedai gali būti papildomai įrengti:

 • ritininis skląstis, atstovaujamas ritininiu arba metaliniu rutuliu, kuris užrakinamas, kai durelės uždaromos abipusėje apertūroje, ir išeina, kai rankena yra šiek tiek paspaudžiama atidarant;
 • magnetinis užraktas, kurį sudaro metalinė juostelė ant durų lakšto ir magnetas ant staktos, dėl to užtikrinama griežta fiksacija.

Geras patarimas! Stacionarios rankenos, sumontuotos poroje, yra išskirtinai tinkama galimybė atidaryti duris.

Stūmimo rankeną sudaro dvi L formos svirtys, sujungtos su strypu, einančiu per durų lapą. Stumdami svirtį, strypas leidžia atidaryti skląstį. Gaminio konstrukcijoje yra grįžtamoji spyruoklė durų rankenai, leidžianti svirtį grįžti į pradinę padėtį po to, kai jis nustoja veikti. Naudojant slėginius įrenginius, užtikrinamas patogus valdymas ir pasiekiama visa durų fiksacija. Tokie prietaisai pasižymi patikimumu, triukšmu, ilgaamžiškumu ir ergonomika.

Pagrindinis dizaino trūkumas yra tikimybė, kad svirtis dažnai užsikabins su krepšiu ar drabužiais aktyvaus judėjimo aplink namą metu. Be to, dažnai naudojant gaminį grįžtamoji spyruoklė gali sugesti. Pirkite už durų rankeną, šis elementas gali būti atskirai 50 rublių.

Stumiamosios rankenos gali būti montuojamos ant laikiklio arba išleidimo angos. Išorinių durų spynos rankenėlės gali būti su apvaliu arba kvadratiniu pagrindu. Jie atlieka dekoratyvinę ir apsauginę funkciją. Nepaisant to, kad produktai yra universalūs, jie turi paprastą veikimo principą. Kai veikia rankena, užraktas atsidaro ir durelės atsidaro. Paspaudus svirtį, užraktas grįžta į pradinę padėtį, kuri leidžia jums uždaryti duris.

Produktai pagaminti 5,5–6 cm aukščio, 10–12 cm ilgio, o pagrindinis išėjimo angos strypo privalumas yra galimybė pasirinkti bet kokį užrakinimo mechanizmą. Ši parinktis tinka tiems, kurie vertina harmoningą ergonomikos ir estetikos derinį.

Nurodydami vidaus durų rankeną, turėtumėte apsvarstyti darbo kokybę, konfigūraciją, funkcionalumą ir gaminio dizainą. Šis elementas turi harmoningai įsitaisyti į kambario vidų ir būti kuo patogesnis ir ilgaamžiškesnis ateityje.

Like this post? Please share to your friends:
//graizoah.com/afu.php?zoneid=2466924