Arkos įėjime, nuotraukos ir pavyzdžiai su aprašymu

Neįprastai dekoruota durys yra ne mažiau svarbios bet kokio interjero dizainui, nei langų atidarymo ar sėkmingo baldų pasirinkimo. Durų arkos, kurių nuotraukos yra įspūdingos su neįprastomis formomis ir dizainu, yra pagamintos iš įvairių medžiagų. Jų pasirinkimas labai priklauso nuo esamo kambario dizaino ir, žinoma, nuo projekto įgyvendinimo planuojamų lėšų. Galų gale, tokių produktų kainų intervalas yra labai platus. Didelės arkos konstrukcijos atlieka zonavimo patalpų užduotis, o kurčias yra nuošalios nišos. Standartiniai durų matmenys palengvina lanko išdėstymą, o tai bus puikus sprendimas mažų kambarių problemai.

Arkos konstrukcijų privalumai ir trūkumai

Jei nusprendėte drastiškai keisti savo buto interjerą ir tuo pat metu atsikratyti durų kai kuriuose kambariuose, tikrai turėtumėte žinoti apie visus išlenktų durų privalumus ir trūkumus.

Jei atidžiai matote, galite išryškinti šiuos durų lankų privalumus:

 • jie vizualiai padidina erdvę. Šis efektas pasiektas ištrinant tarp dviejų kambarių ribas, dėl to plotas iš tiesų didėja;
 • nemokamai patekti į gryną orą. Durų nebuvimas leidžia laisvai cirkuliuoti orą tarp gretimų patalpų;

 • galimybė organizuoti didžiulio gyvenimo erdvės zonavimą. Arkos pagalba galima atskirti virtuvę nuo valgomojo, gyvenamąją patalpą padalyti į zonas, o holistinis viso kambario suvokimas yra išsaugotas;
 • plečiantis žiūrėjimo kampas. Jūs galite žiūrėti, kas vyksta šalia esančiame kambaryje, pavyzdžiui, žiūrėti viryklę ar mažą vaiką;
 • estetika ir stilius. Archas atrodo daug įdomesnis nei įprastos durys, tai padeda sukurti visiškai unikalų interjerą.

Arches taip pat turi tam tikrų loginių trūkumų, kurie neleidžia jiems statyti visur, kur:

 • visiškas garso izoliacijos trūkumas. Visiškai viskas, kas vyksta gretimame kambaryje, vis tiek bus girdima;
 • kvapų plitimas bute. Tai ypač jautri, kai tarp virtuvės ir svetainės yra lankas;
 • be privatumo neįmanoma. Arka, pakeičianti duris, neleidžia būti viename didelėje šeimoje.

Jums reikia suprasti arkos tipus, kad geriau suprastumėte, kaip atrodys durys be durų. Įvairių variantų nuotraukos padės tinkamai išspręsti šią sudėtingą užduotį.

Geras patarimas! Norint išspręsti arkos konstrukcijos pastatymo namuose klausimą, būtina ištirti bendrą interjero stilių. Be to, būtina nustatyti patalpų funkcinę paskirtį ir apytiksliai suplanuoti abu variantus: su durimis arba be jų.

Gerai sukonstruotas arka idealiai turėtų atitikti interjero stilių ir tuo pačiu pabrėžti pačią duris. Norėdami tai padaryti, pirmas dalykas, kurį reikia nuspręsti dėl projekto ir pasirinkti tinkamiausią arkinių konstrukcijų gamybai durų angoje. Kaip padaryti, kad arka taptų vėlesnė. Dabar mes išvardinsime ir apibūdinsime pagrindinius arkos tipus:

 • apvalios arkos dizainas fiziškai plečia duris. Geriausia pastatyti nedidelį gyvenamąjį kambarį-studiją arba prie įėjimo iš prieškambario;
 • Klasikinis pailgos elipsės yra žinomos visiems. Štai ką mes vadinome arka – apvaliu viršuje, kuris turi sklandų perėjimą prie šoninių paviršių;

 • stačiakampio formos. Jis taip pat vadinamas portalu. Tiesą sakant, tai yra reguliari stačiakampio durų, kurioje nėra durų, ir durų blokas pakeičiamas dekoratyviniais bagetais;
 • portalas, turintis apvalinimą. Tas pats stačiakampis atidarymas, bet su lygiais ir apvaliais kampais viršuje;
 • asimetriška arka. Įdomiausia ir neįprasta forma reikalauja privalomos rėmo konstrukcijos ir padengimo gipso kartono. Galima atlikti bet kokią formą ir konfigūraciją.

Be šių pagrindinių arkos tipų, dizaineriai paprastai skiria papildomus arkos stilius: gotikinį, modernų ar britų, imperijos, slavų, tajų, romanų.

Durų arkos, kurių nuotraukos dažniausiai randamos, yra pagamintos iš plytų, medžio, natūralaus ir dirbtinio akmens, aliuminio, plastiko, bet dažniausiai iš gipso. Tai natūralu, nes tokia gipso kartono medžiaga yra labai universalus ir patogus montuojant ir apdorojant. Iš jo galima pagaminti beveik visas kreivines formas. Jis yra nekenksmingas aplinkai ir nekenkia žmonių sveikatai, net mažiems vaikams. Gipskartonio kaina yra prieinama.

Geras patarimas! Jūs galite lengvai įdiegti prožektorius gipso kartono arkos. Jie pridės papildomą žavesį visai struktūrai.

Puikiai tinka išlenktoms plastikinėms konstrukcijoms. Skirtingai nuo tos pačios gipso kartono, nereikia, kad ji būtų padengta jokiu kitu. Ši medžiaga taip pat yra gana paprasta įdiegti ir prižiūrėti. Plokštės tvirtinamos prie skysčio nagų tiesiai prie pačios sienos, o kai kurioms medžiagoms reikia rėmo.

Akmenų ir plytų dizainas durų be durų atrodo labai turtingas. Tokių variantų nuotraukos yra labai elegantiškos. Jei plytų arkos yra pagamintos sukuriant tikrą mūro, tada dirbtinio akmens apdaila yra pagaminta ant gipso paviršiaus. Abiem atvejais rezultatas pasirodo nuostabus.

Yra paruoštos konstrukcijos medienos arba medžio drožlių plokštės su skirtingomis dangomis. Jų įrengimas dėl akivaizdžių priežasčių yra labai paprastas. Būtina išmontuoti tik seną durų bloką ir įsigyti dizainą, atitinkantį standartinių durų matmenis.

Geras patarimas! Medinės arkos durų pakraščiuose, kurių nuotraukos atrodo labai gražios ir reprezentatyvios, gali būti užsakomos kapitonui, kuris užsiima medžio drožyba. Tada jūsų dizainas bus išskirtinis.

Prieš darydami arkos duris, turite visiškai išardyti visą durų bloką. Norėdami tai padaryti, pirmiausia išimkite duris nuo jo vyrių, po to pats blokas yra išmontuojamas šlifuokliu arba laužtuvu. Po to jie palieka tokio pat dydžio angą arba pakeičia juos pagal projektą aukštyn arba žemyn. Po to nuvalykite visas statyboje esančias šiukšles ir dulkes.

Antrajame etape suformuojama lanko konstrukcija. Montavimo metodas priklauso nuo pasirinktos medžiagos. Kiekvienos iš jų taisyklės yra skirtingos. Baigiamajame etape, jei reikia, atlikite durų apdailą. Nuotraukų apie įvairių apdailos medžiagų ir dekoratyvinių plokščių naudojimą galima rasti be jokių sunkumų.

Namų ar buto interjere atsiras arkinių konstrukcijų naudojimas gyvenamųjų patalpų konstrukcijoje, pabrėžiančiose, kad jūsų svečiai visada atkreips dėmesį.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: