Šiltnamių drugelis: yra savarankiškai sumontuoti dizainai

Augantys įvairūs augalai šiltnamiuose ir šiltnamiuose yra daugelio sodininkų mėgstama okupacija. Tačiau ne visada svetainėje yra vieta didelėms ir didelėms statyboms, tinkančioms šiam tikslui. Kaip alternatyvą paprastam ir patogiam variantui galima naudoti „Butterfly“ šiltnamį, kurio dizainas, savybės ir privalumai bus aptarti šiame straipsnyje.

Kas yra šiltnamio efektas: dizaino ypatybės

Pagrindinis šio tipo šiltnamio efektas – universalumas. Tokie dizainai puikiai tinka tiek erdviems, tiek labai mažiems plotams. Kitas privalumas yra jų mobilumas – tokį šiltnamį lengva išardyti ir perkelti į kitą vietą.

Statydamas šiltnamį panašus į drugelį, todėl jis gavo savo pavadinimą. Tokio šiltnamio mikroklimato reguliuoti tiesiog, iš dalies arba visiškai atidarant duris ir leidžiant orui ir saulei patekti į vidų. Jei reikia, svetainėje galite įdiegti bet kokio dydžio šiltnamį, priklausomai nuo savininko poreikių.

Geras patarimas! Jei šaltuoju metų laiku planuojate auginti augalus šiltnamyje, verta apsvarstyti galimybę įsigyti šildomą modelį.

Daugumoje šiai konstrukcijai skirtų šiltnamių naudokite standartines medžiagas: plastikinį arba metalinį plastiko profilį rėmui ir polietileną arba polikarbonatą kaip dangą. Priklausomai nuo modelio rėmas gali turėti keletą sekcijų arba būti kietas.

Jei išryškinsite pagrindinę savybę, kuri išskiria Butterfly šiltnamį nuo kitų modelių, tai bus racionaliausias turimos srities naudojimas. Prietaiso dėka šiltnamio efektą sukelianti įmonė suteikia savininkui patogią prieigą prie visų augalų, todėl galite naudoti visą plotą auginti.

Vasaros gyventojai, kurie naudojasi šio tipo šiltnamiais savo sklypuose, dažnai pastebi ir teigiamus, ir neigiamus jo naudojimo aspektus. Norėdami geriau suprasti, ar teikti pirmenybę šiai galimybei, apsvarstykite visus privalumus ir trūkumus.

Naudojant „Butterfly“ šiltnamio efektą:

 • gali atlaikyti sunkius orus. Išlieka stiprus ir stabilus netgi esant dideliam sniegui;
 • šiltnamio vėdinimo procesas yra patogus dėl specialių ventiliacijos angų. Be to, specialūs amortizatoriai turi teigiamą poveikį drugelio gyvenimui, neleidžiant jo judančioms dalims žlugti;
 • naudojant aukštos kokybės sertifikuotą dangą ir tinkamai ją prižiūrint, tokio šiltnamio naudojimo trukmė yra gana didelė;
 • struktūrinės savybės leidžia šiltnamiui puikiai išlaikyti šilumą, sudarant patogiausias sąlygas augalų augimui ir vystymuisi;
 • tinka beveik visoms populiarioms kultūroms auginti, įskaitant daržoves, gėles, melionus ir moliūgus, visus sodinukus ir tt;
 • tokios struktūros įrengimui nereikia pamato. Šiltnamį galima lengvai išardyti ir perkelti iš vienos vietos į kitą;
 • Jei pageidaujate, tinkamas dizainas gali būti atliekamas ranka, taupant įsigijimą. Tuo pačiu metu tokių šiltnamių kainos yra gana prieinamos.

Kadangi dauguma apžvalgų rodo, kad „Butterfly“ šiltnamį lengva naudoti, jis visiškai atitinka pačių didžiausių vasaros rezidentų reikalavimus ir visiškai valdo savo funkcijas. Ir vis dėlto negalite ignoruoti baisių atsiliepimų. Drugelių šiltnamyje yra tiek šalininkų, tiek priešininkų, ir norint sukurti objektyvų vaizdą, būtina atsižvelgti į abiejų šalių argumentus.

Veikimo metu daugelis vasaros gyventojų turi susidurti su tam tikrais sunkumais, kurie ne visada yra kritiški. Daugeliu atvejų paprastų taisyklių laikymasis ir tinkama konstrukcijos priežiūra leidžia naudoti šiltnamį be jokių problemų.

Nepaisant to, verta žinoti tokių šiltnamių silpnąsias vietas:

 • dažniausiai vyrių jautrumas, kuris palaiko varčią. Taip yra dėl reguliaraus atidarymo ir uždarymo. Tai galima išvengti reguliariai tikrinant ir, jei reikia, remontuojant;
 • jei polikarbonatas yra naudojamas kaip dengimo medžiaga, tada jos svoris gali deformuotis. Siekiant to išvengti, jie turi būti toliau stiprinami;
 • Vienas iš labiausiai paplitusių skundų, kuriuos galima rasti vartotojams, įsigyjantiems paruoštą šiltnamį, yra prastos kokybės dažų naudojimas, kurį atlieka gamintojas, kuris greitai įtrūksta ir dribsniai. Tokiu atveju geriausia pašalinti blogą dangtelį ir iš naujo nudažyti rėmelį;

 • Kartais viduje skylėse, pagamintose pagal tvirtinimo elementus, yra burrs, kurios turi būti pašalintos savarankiškai, naudojant tam skirtą failą.

Šį šiltnamio efektą sukeliančių medžiagų dizainas yra paprastas, dėl kurio lengva patys, atsižvelgiant į tam tikras taisykles ir rekomendacijas. Kitas klausimas – pasirinkti tinkamas medžiagas ir atlikti visus skaičiavimus. Ką verta atkreipti dėmesį į tai ir kaip viską daryti teisingai, mes apsvarstysime.

Iš šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio. Tačiau net ir šis mažas plotas turi būti tinkamai parinktas, kad būtų užtikrintas konstrukcijos saugumas ir leista savininkui auginti gerą derlių.

Tarp kriterijų, leidžiančių pasirinkti vietą šiltnamio įrengimui, apšvietimas užima pagrindinę padėtį. Saulės šviesos trūkumas gali neigiamai paveikti augalų augimą ir vystymąsi, todėl geriausias variantas yra plokščia, gerai apšviesta sritis. Be to, laikoma, kad šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis iš šiaurės į pietus yra idealus.

Labai nerekomenduojama įrengti šiltnamius žemose vietose, pvz., Lietaus ar sniego lydymo atveju, vandens kaupimasis sukels pasėlį. Dėl tos pačios priežasties blogai, jei požeminis vanduo yra per arti paviršiaus ir sukelia nuolatinį drėgmę. Taip pat nepageidautina įrengti šiltnamį vėjuotoje pusėje, nes nuolatinis vėjo poveikis gali neigiamai paveikti šiltnamio efektą.

Praktikoje, pasirinkus šiltnamiui tinkančią vietą, pirmiausia pašalinkite netinkamas parinktis. Nedėkite konstrukcijos tamsesnėse vietose ir netoli septinių rezervuarų ir kitų cheminių medžiagų. Rekomenduojama laikytis esamų atstumo nuo kitų pastatų, tvorų ir kitų objekto elementų.

Norėdami sukurti Butterfly šiltnamį, galite naudoti tiek metalo, tiek medienos pagrindą. Mažo skersmens metaliniai vamzdžiai laikomi idealiais, tačiau medienos rėmas taip pat yra tinkamas. Bet kokiu atveju reikia atkreipti dėmesį į konstrukcijos apsaugos nuo drėgmės klausimą. Medinio rėmo privalumas yra tas, kad nereikia naudoti suvirinimo aparato ir kitų įrankių, skirtų metalo dalių pjovimui, lenkimui ir tvirtinimui.

Rėminiams dangams tinkamiausia medžiaga yra polikarbonatas. Ši medžiaga turi stiprumą, ilgaamžiškumą ir išlaiko drėgmę bei šilumą šiltnamyje. Šis pasirinkimas suteiks patogiausias sąlygas augalams ir tuo pačiu metu, lengviau naudoti šiltnamį, įskaitant jo priežiūrą ir, jei reikia, remontą.

Tokia šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių dujų susidarymo pradžia – standartinė skaičiavimo ir tobulinimo procedūra. Šiame etape tampa aišku, kiek kainuos projektas, kokios medžiagos ir kokio kiekio reikės jos įgyvendinimui.

Daugeliu atvejų sodininkai naudoja kaip paruoštus brėžinius, kuriuos galima rasti internete. Standartas yra 1–1,5 m aukščio ir 2×4 m dydžio šiltnamių šiltnamis.

Geras patarimas! Būtina iš anksto galvoti apie tai, kokie augalai bus auginami šiltnamyje, nes tai tiesiogiai lemia jo dydį. Pavyzdžiui, aukštiems arba laipiojantiems augalams standartinis aukštis gali būti nepakankamas.

Svarbu apsvarstyti, ar planuojama atlikti reguliarų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, nes tai priklausys nuo tvirtinimo elementų sudėtingumo ir naudojamos medžiagos storio. Jei konstrukcija stovi, tai yra priimtina naudoti didesnio storio rėmą ir polikarbonatą nei suskleidžiamoms konstrukcijoms. Kitas svarbus aspektas yra papildomų sistemų, pavyzdžiui, šildymo ar apšvietimo, projektavimas.

Nusprendę piešinį ir atlikę visus parengiamuosius darbus, galite tiesiogiai pereiti prie šiltnamio ir jo įrangos įrengimo. Norėdami tai padaryti, išvalykite tinkamą žolės ir šiukšlių plotą, visiškai pašalindami viršutinį dirvožemio sluoksnį. Jis taip pat padeda išlyginti žemę.

Pamatų statyba nėra būtina sąlyga Butterfly šiltnamiui įrengti, tačiau jos buvimas suteiks struktūrai papildomos jėgos, taps patikimesnis ir prailgins eksploatavimo laiką. Šiltnamio pagrindas pastatytas pagal šią schemą:

 • paruoštoje vietoje atlikite matavimus ir atlikite atitinkamą žymėjimą;
 • tada išilgai tranšėjos per ateinančio šiltnamio perimetrą, o viduje įrengiamas hidroizoliacinis sluoksnis. Siekiant užtikrinti papildomą stiprumą, tranšėjos kampai yra sustiprinti, po to įpilama skysto smėlio ir cemento tirpalo;
 • naudojant plytas, padėkite žemą pagrindą – išsikišusią pamato dalį.

Po pamato sukietėjimo ir visiškai pasirengus įdiegti šiltnamį, galite pereiti prie rėmo surinkimo ir montavimo. Konstrukcija surenkama iš pasirinktos medžiagos, naudojant tinkamo dydžio suvirinimą arba varžtus, kaip tvirtinimo metodą. Tada rėmas yra pritvirtintas prie pagrindo.

Šiame etape patogiausia naudoti apsauginius antikorozinius ar antiseptinius preparatus. Galite iš karto dažyti rėmą arba atidaryti jį laku. Nors visi šie sluoksniai yra sausi, bus pakankamai laiko matuoti ir pjauti polikarbonatą. Patogiausias būdas tai padaryti yra su apvaliu pjūklu.

Polikarbonato tvirtinimas prie rėmo yra dar vienas žingsnis, kuriam reikia dėmesio. Šiuo tikslu reikės savisriegių varžtų, termo poveržlių ir tvirtinimo detalių su tarpikliu. Naudojant specialius profilius, galai yra sujungti, o kiekviena jungtis būtinai apdorojama silikoniniu sandarikliu, kad šiltnamis būtų užsandarintas.

Kalbant apie šio dizaino ypatybes, savarankiškos gamybos procese turėtumėte atkreipti ypatingą dėmesį į Butterfly šiltnamio piešimą savo rankomis. Taigi didžiulis vaidmuo tenka centrinei spinduliui, turinčiam specialias kilpas. Tai yra ant jų ir atidarymo varčios – „drugelio sparnai“.

Prieš rinkdami „Butterfly“ šiltnamį, svarbu apsvarstyti, kaip bus laikomi atviri segmentai. Paprastai šiam tikslui ant konstrukcijos kraštų montuojamos specialios atramos.

Kad šiltnamyje esantys augalai jaustųsi patogiai, turite laikytis kelių paprastų taisyklių ir vengti bendrų klaidų.

Svarbu visada stebėti oro temperatūrą lauke ir atitinkamai atidaryti / uždaryti šiltnamį. Šiltomis dienomis varčia turi būti atidaryta, kad būtų užtikrintas deguonies tiekimas augalams, o šiltnamio efektas turėtų būti uždarytas. Taigi šiltnamio efektas padidins beveik bet kokių kultūrų auginimo laikotarpį. Ir pavasarį, nes šiltnamio efektas, galite pradėti sodinti keletą savaičių anksčiau nei įprasta.

Šių dydžių dizainus vasaros gyventojai perka asmeniniam naudojimui ir beveik visada turi labai teigiamų atsiliepimų. Jei norite savo svetainėje pamatyti nestandartinio dydžio ar formos šiltnamį, turėtumėte paklausti apie jų nepriklausomą gamybą.

Kiekvienas, turintis norą, gali žiūrėti vaizdo įrašą apie tai, kaip surinkti Butterfly šiltnamį ir sukurti dizainą, tinkantį savo pačių svetainei. Jei apsvarstysite visus aptariamus aspektus ir atsižvelgiate į ekspertų rekomendacijas, šiltnamio efektas bus praktiškas, funkcionalus ir patrauklus. Visos šios savybės teigiamai veikia šiltnamyje auginamų augalų kokybę.

Like this post? Please share to your friends:
//graizoah.com/afu.php?zoneid=2466924