Šiltnamiai, pagaminti iš polipropileno vamzdžių, tai daro patys: visi statybos darbai

Norint auginti sveikas ir ekologiškas daržoves, taip pat sukurti jiems palankią aplinką, būtina dėti daug pastangų. Puikus šios problemos sprendimas – savarankiškas kai kurių kultūrų auginimas šiltnamyje per metus. Šiame straipsnyje bus aptarta, kaip padaryti, kad jūsų rankomis būtų galima praktiškai panaudoti polipropileno vamzdžių šiltnamį.

Šiltnamiai iš polipropileno vamzdžių tai daro patys: dizaino ypatybės

Jei nuspręsite padaryti savo rankomis plastikinių vamzdžių šiltnamį, o ne įsigyti paruoštą struktūrą, turėtumėte nuspręsti dėl būsimo šiltnamio tipo. Priklausomai nuo rėmo formos išskiriami šie rėmų tipai:

 • išlenktas;

 • stačiakampis, kuris, savo ruožtu, yra suskirstytas į du tipus: vieno ir dviejų stogų;
 • kartu: susideda iš kelių sekcijų;
 • stačiakampio formos su išlenktu stogu.

Siekiant geriau suprasti konstrukcijų veisles, rekomenduojama pažiūrėti PVC šiltnamių nuotraukas. Taip pat turėtumėte perskaityti patyrusių sodininkų, kurie naudojasi įvairiais šiltnamiais, apžvalgas, kad sužinotumėte apie konkretaus dizaino privalumus ir trūkumus.

Kokia galimybė teikti pirmenybę priklauso tik nuo jūsų norų ir pageidavimų. Yra keletas ekspertų rekomendacijų šiuo klausimu. Taigi, asmeniniam naudojimui (tuo atveju, jei neplanuojate auginti daržoves dideliais kiekiais), rekomenduojama įrengti mažus arba vidutinius šiltnamius, kurių ilgis yra 4-12 m, plotis ne didesnis kaip 3 m, aukštis apie 2 m. -2,4 m

Geras patarimas! Kiekvienoje lovoje 80–100 cm turi būti atidėta, kad augalai galėtų patogiai augti, taip pat galimybę juos patogiai prižiūrėti. Šis rodiklis turėtų būti grindžiamas skaičiavimais.

Kalbant apie medžiagas, tinkamas sukurti plastikinių vamzdžių šiltnamio efektą sukeliančių rėmų, geriausia yra PVC vamzdžiai, kurių skersmuo yra nuo 16 iki 110 mm. Visą ilgį galite naudoti bet kokius vamzdžius, paprastai nuo 2 iki 5 m.

Kartais parduodami plastikiniai vamzdžiai, kuriuose yra stiklo pluošto sluoksnis su polipropilenu arba aliuminiu. Jų stiprumas yra daug didesnis, nors tokių vamzdžių kaina yra gana didelė. Galima įvykdyti teiginį, kad tokios investicijos nėra pateisinamos, todėl šis pasirinkimas turėtų būti atliekamas atsižvelgiant į savo finansines galimybes.

Skirtingoms konstrukcijos dalims pageidautina naudoti skirtingo skersmens vamzdžius: nuo 25 iki 32 mm arkos elementams, 50 mm ir daugiau? elementams, kurie atlieka palaikymo funkciją, ypač kai tai susiję su stačiakampėmis konstrukcijomis.

Plastikiniai vamzdžiai, nepaisant jų lengvumo ir santykinai mažų sąnaudų, turi daug teigiamų savybių. Paprastas montavimas ir medžiagos atsparumas išoriniams veiksniams daro jį populiariu sodininkų tarpe. Apsvarstykite kai kuriuos jo naudojimo privalumus:

 • didelis atsparumas dilimui: PVC vamzdžių tarnavimo laikas gali siekti iki 10 metų;
 • nėra veikiami drėgmės ir puvimo procesuose;
 • atsparus ugniai;
 • aplinkai nekenksmingas, neišskiria pavojingų medžiagų;
 • netampa net ir esant sunkioms mechaninėms apkrovoms, atlaikykite stiprius vėjus;
 • atsparus cheminiams ir biologiniams poveikiams.
 • dėl medžiagos lankstumo ji gali būti lengvai suteikiama bet kokia forma, lenkiant norimą spindulį lanku.

Dėl šių savybių plastikinių vamzdžių naudojimas savaime statomas šiltnamiuose yra patogus ir pagrįstas. Jei teisingai atliksite visus preliminarius skaičiavimus ir perkate medžiagą pagal savo poreikius, galite išvengti nereikalingų išlaidų, taip pat sukurti aukštos kokybės ir patikimą šiltnamį su minimaliomis finansinėmis investicijomis.

Norint pagaminti PVC vamzdžių šiltnamį savo rankomis, jums reikia piešimo arba bent jau eskizo. Lengviausias būdas rasti tinkamą schemą internete, tačiau daugelis pageidauja patraukti jį sau, sukurdami reikiamą dizainą, idealiai tinkantį dydžiui ir vietovei sode ar vietovėje.

Nusprendę paruošti savo rankomis polipropileno vamzdžių piešinį, turite iš anksto galvoti, kokia bus rėmo forma, kaip didelė struktūra turėtų būti, o svarbiausia, kiek jungiamųjų mazgų bus. Tai svarbu, nes jie yra brangesni už visus kitus elementus. Į kitus svarbius aspektus, kuriuos reikia apsvarstyti prieš pradedant statyti šiltnamį su HDPE vamzdžiais savo rankomis, turėtų būti:

 • pamatą, kurį norite naudoti kaip pamatą;
 • medžiagų, kurios bus naudojamos šiltnamio efektą sukeliančių dujų konstrukcijai ir dangai, parinkimas;
 • pagrindinių mazgų vieta ir forma;
 • atstumas, kuriuo statybiniai elementai yra;
 • dalių tvirtinimo būdas ir jų tvirtinimas.

Geras patarimas! Norėdami prijungti plastikinius vamzdžius, galite naudoti kelis skirtingus metodus, pavyzdžiui, galite juos pritvirtinti varžtais, klijais, lydmetaliais arba naudoti specialias jungiamąsias jungtis.

Lengviausias ir pigiausias pasirinkimas savarankiškam šiltnamio efektą sukeliančiam šiltnamiui yra išgaubtas rėmas, pagamintas iš polipropileno vamzdžių, kaip danga, kuriai naudojama plėvelė. Stačiakampės konstrukcijos yra sudėtingesnės konstrukcijos ir reikalauja pačių tiksliausių skaičiavimų, taip pat papildomų briaunų struktūriniam standumui.

Kitas svarbus aspektas, kurį turėtumėte apsvarstyti prieš pirmenybę teikiant vienai ar kitai struktūrai, yra dokų taškų, kurie susilpnina struktūrą, skaičius. Kuo daugiau jų, tuo mažiau atsparus šiltnamiui įvairiems poveikiams, įskaitant atmosferos apkrovas.

Visą polipropileninių vamzdžių šiltnamio efektą sukeliančių konstrukcijų montavimas trunka tik kelias valandas, o net vienas žmogus gali jį tvarkyti. Nors dirbant kartu yra daug lengviau ir patogiau. Surinkimą būtina atlikti ant anksčiau paruošto, lygaus paviršiaus.

Šiltnamio įrengimo teritorijos paruošimas apima žolės ir šiukšlių aikštelės išvalymą, pamatų klojimą. Dėl šiltnamio juostos pamatų yra puikus, bet jūs taip pat galite išdėstyti svetainę plytomis, akmenimis ar blokais. Šiam tikslui net lengviau naudoti 50X100 mm arba 50×150 mm dydžio medieną ar lentas, priklausomai nuo šiltnamio.

Norint sukurti pilną pagrindą, verta laikytis šio algoritmo:

 1. Svetainė pažymėta pagal brėžinį.
 2. Kojos yra užkabintos kampuose, o lyno perimetras ištempiamas lynu.
 3. Viršutinis dirvožemis geriausiai pašalinamas. Pakaks pašalinti maždaug 30-50 cm dirvožemio.
 4. Kartu perimetrą patartina kasti tranšėjos, kurios gylis bus 30-70 cm, o plotis – 30-40 cm.
 5. Būtina maksimaliai išlyginti dugną ir užpildyti tranšėją 10-20 cm sluoksniu tranšėjoje ir 10-20 cm virš smėlio akmens, o sluoksnius reikia sutankinti.
 6. Po to vienas ir du sluoksniai stogo dangų yra geresni.
 7. Mediena ar lentos, kurios planuojama naudoti, turi būti apdorotos antiseptiniu impregnavimu ir užpurkštos skystu bitumu.
 8. Džiovinus, jie gali būti išdėstyti tranšėjoje. Šiame etape verta patikrinti geometriją, kad įstrižainės ir kampai būtų vienodi;
 9. Apibendrinant galima pasakyti, kad cinkuoti kampai pritvirtinami ir tvirtinami ilgais varžtais.

Geras patarimas! Jei reikia sustiprinti bazę, tada galite sumažinti sijos pusę ir įdėti vieną į kitą. Norint pritvirtinti, pakanka perpjauti abi sijas ir priveržti juos varžtais.

Siekiant užtikrinti papildomą hidroizoliavimą, viršutinėje ir išilginėje pagrindo pusėje įrengiama stogo danga. Tik po to galite eiti į užpildymą.

Geras patarimas! Norint geriau suprasti statybos procesą, naudinga pamatyti žingsnis po žingsnio instrukcijas su nuotrauka, kurioje pateikiamos šiltnamio efektą sukeliančių plastikinių vamzdžių savybės. Be to, žiūrint į vaizdo šiltnamio efektą sukeliančių PVC vamzdžius su savo rankomis, galima gauti daug vizualių patarimų.

Norint sukurti šiltnamio rėmą, turite supjaustyti anksčiau paruoštus vamzdžius pagal matmenis, kaip nurodyta brėžinyje. Šiuo tikslu galite naudoti šlifavimo stakles arba metalinius pjūklus. Tokiu atveju galai turi būti išvalyti failu.

Verta pradėti nuo frontų surinkimo. Tai patogiausia padaryti ant žemės ir tada įdiegti ir pataisyti paruoštus elementus.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas durims, nes jo patogumas yra tiesiogiai susijęs su jūsų patogumu. Norėdami surinkti duris, jums reikės 2 vertikalios ir 3 horizontalios dalys, taip pat 4 kampai ir 2 tees, kurie padės sujungti visus elementus.

Dvi vertikalios, maždaug 2–2,1 m aukščio, stulpeliai bus naudojami atvėrimui sukurti, iš kurios vienoje pusėje bus pritvirtintos kilpos. Šiame etape taip pat reikės vieno iš 50–70 cm pločio skersinių elementų.

Tada mes paimame PVC vamzdį, kurio ilgis atitinka arkos ilgį, ir įdedame į jį visas esamas sijas, kad atstumas tarp jų atitiktų angos plotį. Atidarymas yra pritvirtintas ant pusių.

Geras patarimas! Naudodami tees, galite žymiai sustiprinti konstrukcijos stiprumą. Tam pakanka įdėti 2–3 vnt. Ant priekinio lanko ir ant jų pritvirtinti papildomus horizontalius standiklius.

Tam, kad šiltnamio efektas būtų tvirtai laikomas, į žemę patenka 8-12 mm storio armatūros strypai. Tai turėtų būti padaryta nuo pamato išorės, juos išgręžiant iki 30–70 cm gylio, tuo pačiu metu bent 50-80 cm strypo turi likti lauke. Atstumas, kurį reikia stebėti, šiuo atveju neturi viršyti 1 m. Paprastai jis yra nuo 60 iki 90 cm.

Nepriklausomai nuo to, kad iš polipropileno būtų šiltnamio efektą sukeliantys vamzdžiai, yra gana paprasta. Laikydamiesi visų rekomendacijų ir instrukcijų, galite sukurti tvirtą ir gražią dizainą, kuris bus puikus papildymas svetainėje ir leis jums auginti sodinukus, daržoves ir žalumynus. Svarbiausia yra pasirinkti tinkamas medžiagas ir užtikrinti patikimą jų tarpusavio ryšį.

Like this post? Please share to your friends:
//graizoah.com/afu.php?zoneid=2466924