Lizdas vištoms vištoms su savo rankomis: nuotraukos, dydžiai, patarimai

Viščiukų priežiūra yra labai patogi ir pelninga, nes be didelės priežiūros, paukščiai nuolat aprūpina visą šeimą šviežiais kiaušiniais. Be to, kiaušiniai gali būti parduodami, gaunant papildomas pajamas. Tačiau norint, kad viščiukai būtų sveiki ir gerai vežami, svarbu rūpintis jų patogumu. Tai padės išmokti lizdus vištoms dedeklėms su savo rankomis: nuotraukos, dydžiai ir naudingi patarimai padės atlikti šią užduotį net ir be atitinkamos patirties.

Kaip įrengti lizdus viščiukams: pagrindines taisykles

Tinkamai įrengta lizdas padidins vištų atvežtų kiaušinių skaičių. Be to, jų kokybė bus geresnė, o apvalkalas bus patikimai apsaugotas nuo žalos. Svarbu surengti viską, kad višta skubėtų į specialiai paskirtą vietą. Taigi, organizuojant lizdus vištoms dedeklėms su savo rankomis, būtina suteikti paukščiams maksimalų komfortą.

Norėdami tai padaryti, atlikite šias taisykles:

 • įdėkite lizdus į šešėlį, kiek įmanoma, nuo saulės spindulių;
 • pasirinkti sausą ir šiltą vietą;

Geras patarimas! Suteikti viščiukams patogias sąlygas, ant grindų uždėti šieną arba pjuvenas. Šiuo atveju pageidautina pjaustyti pjuvenas, nes šieno viščiukai yra lengvai išmesti iš lizdo. Siekiant išvengti kiaušinių išsiskleidimo, grindys turėtų būti pora centimetrų žemesnės už lizdo pusę.

 • taip, kad grindys būtų vėdinamos ir lizdas lieka sausas, pasirūpinkite ventiliacija ar tinkleliu lizdo apačioje;
 • ant žemės arba prie įėjimo į vištienos koloną jis visada yra vėsesnis ir drėgnesnis – ten paukštis gali lengvai užšalti ir dėl to tampa mažiau aktyvus, todėl lizdai yra aukštesni ir nutolę nuo įėjimo;
 • nelieskite lizdų tiesiai prie sienos: žiemą viščiukams nepatogu, be to, toks išdėstymas žymiai sumažina visos konstrukcijos tarnavimo laiką;
 • Padarykite savo viščiukų lizdą, įsitikinkite, kad dizainas neturi ilgų nagų ir žetonų, galinčių sukelti paukščių sužalojimą;
 • lizdų skaičius priklauso nuo paukščių skaičiaus: 5 viščiukams turėtų būti 1 vieta.

Jūs nesate pasiruošęs įsiskverbti į viščiukų lizdų subtilybes? Pirkite gatavą versiją arba statykite improvizuotų priemonių lizdą. Šiam tikslui tinkamos plastikinės ir medinės dėžės, seni krepšiai ir kartoninės dėžės. Svarbiausia – pasirinkti tamsesnę prieglobstį.

Jei nuspręsite patys įrengti pilnavertį lizdą, pirmiausia nuspręskite, kokio tipo struktūrą.

Yra du pagrindiniai tipai:

 1. Dizainas dėžių pavidalu. Tokio lizdo įtaisas yra labai paprastas ir leidžia visiems paukščiams gaminti visą seriją ląstelių. Be to, mokyti vištieną tokiam lizdui nėra sunku: kad ji ten skubėjo, užtenka užrakinti paukštį ilgą laiką.
 2. Viščiukų kiaušiniai su kiaušinių kasimo mašina. Tokio tipo lizdai reiškia skirtingus dizainus, tačiau principas yra vienodas visiems: kiaušiniai beveik iš karto patenka į specialiai šiam tikslui sukurtą dėklą, o vištiena juos beveik nepaliečia. Ši galimybė ypač aktualu, kai didelis ūkis, kai viščiukų skaičius yra didelis.

Vienas iš svarbiausių veiksnių, turinčių įtakos paukščių patogumui, yra vištų dedeklių lizdo dydis. Svarbu suprasti, kad jūs negalėsite pripildyti vištienos skubėti į lizdą, jei tai nepatogu sėdėti.

Visų pirma, viščiukų lizdo dydis priklauso nuo paukščių veislės.

Viščiukų veislės ir lizdų dydžių lentelė:

Paukščių veislė Lizdo plotis, cm Lizdų gylis, cm Lizdo aukštis, cm
Sluoksnio vištiena 25 35 35
Mėsos kiaušiniai 30 40 45

 

Nepaisant paukščių veislės, veržlės aukštis turi būti ne mažesnis kaip 5 cm, taip pat įsitikinkite, kad prieš įvažiuojant, yra specialus kilimas. Padėkite jį bent 10 cm atstumu nuo įėjimo. Lentynos skerspjūvis turi būti 5×2 cm.

Jei įmanoma, stogo nuolydis turėtų būti 45 ° – tai pašalins paukščių norą sėdėti ant viršaus.

Prieš pradėdami viščiukus į namus, įdėkite lizdus: tai suteiks jiems galimybę priprasti prie naujų prieglaudų ir jaustis patogiai. Todėl iš anksto įtraukite į lizdų geriamojo dubenėlių planą, taip pat savarankiškai pastatytas vištos dedeklėms: brėžiniai padės nepamiršti nieko svarbaus ir visus objektus patalpinti optimaliai.

Geras patarimas! Paprasčiausia viščiukų lizdo versija yra „stendas“, pagamintas iš plastikinės dėžutės daržovėms ir faneros lakštams. Tačiau geriau įrengti sudėtingesnius lizdus, ​​nes šis dizainas yra per didelis, o svarbiausia – ne itin patogus žiemą ir apskritai – pavojingas paukščių sveikatai.

Nedidelė pastangų dalis ir paukščiai turės tikrą namą, kuriame jie gali jaustis patogiai, o tai reiškia, kad jums patiks veikla ir daug kiaušinių.

Norint sukurti dizainą dėžių pavidalu, jums reikės šių medžiagų ir įrankių:

 • lentos, faneros;
 • šlifavimo popierius;
 • tvirtinimo detalės;
 • mediena;
 • atsuktuvas;
 • plaktukas;
 • dėlionės.

Sukurkite patogią lizdą. Vadovaukitės instrukcijomis ir viskas pasirodys net be didelės patirties statant tokias struktūras:

 1. Jei naudojate plokštes statyboms, atsargiai jas apdorokite šlifavimo popieriumi.
 2. Be to, reikia pjauti ruošinį. Svarbu tiksliai apskaičiuoti reikiamų dalių parametrus. Pirmiausia skaičiuokite reikiamą ląstelių skaičių. Tada gautą skaičių padauginkite iš vieno langelio pločio – jis turi būti ne mažesnis kaip 25 cm, dėžės aukštis apskaičiuojamas pagal tą pačią formulę. Jei jūsų namuose yra daug paukščių, padarykite kelis aukštus.
 3. Sudėkite supjaustytas dalis.
 4. Kad konstrukcija būtų stipri, tvirtinkite medieną iš dėžutės vidų į kampus.
 5. Įėjimas gali būti paliktas atviras. Arba supjaustykite apvalias skyles, atitinkančias vištų dedeklių vietų skaičių, ir užkabinkite langelį.
 6. Padarykite veržlę. Norėdami tai padaryti, paimkite 10 cm pločio juostelę ir pritvirtinkite jį iš apačios per visą ląstelių dalijimo konstrukcijos ilgį.
 7. Išstumkite 10 cm nuo įėjimo į lizdą ir pritvirtinkite kilimo platformą.
 8. Jei turite kelių pakopų konstrukciją, padarykite laiptus. Kiekvienoje pakopoje turi būti vienas laiptai.

Geras patarimas! Jei konstrukcija turi horizontalų stogą, paviršius padengiamas Insol, kad būtų išvengta jos paukščių išpylimo.

Jei per dieną esate užimtas ir negalite nuolat stebėti viščiukų, galite padaryti sudėtingesnę lizdo versiją. Yra dviejų tipų dizainai, kurie užtikrina kiaušinių dėžutės buvimą.

Tokiam lizdui statyti reikės šių medžiagų ir įrankių:

 • plonos faneros plokštės;
 • tvirtinimo detalės;
 • medžiaga, tinkama padėklų apmušalams;
 • šlifavimo popierius;

 • atsuktuvas;
 • rankinis pjūklas;
 • plaktukas;
 • peilis;
 • žirklės.

Pagrindinės taisyklės yra paprastos:

 • nelaikykite ilgų nagų: prilipę nuo išorės, jie gali lengvai sužeisti paukščius;
 • Pastatę lizdą, kruopščiai patikrinkite, ar jis yra smulkinamas, smulkinamas, įsitikinkite, kad konstrukcija yra pakankamai stipri, kad apsaugotų paukščius nuo sužeidimų;
 • Siekiant užtikrinti paukščių komfortą, ant grindų padėkite pjuvenas, šiaudus ar šienas. Reguliariai keiskite turinį ir išvalykite pakratą iš lizdo;
 • Kad viščiukai jaustųsi patogūs, mikroklimatas yra labai svarbus. Įdėkite lizdus sausoje vietoje, apsaugotoje nuo grimzlės.

Nurodymai, kaip padaryti savo lizdą dedeklėms vištoms su kiaušinių kolekcionieriais (nuotraukas, dydžius ir brėžinius lengva rasti tinkle):

 1. Padarykite dizainą pagal šventyklos principą. Atkreipkite ypatingą dėmesį į dugną: šioje lizdo versijoje jis turi būti mažas (maždaug 5 °) nuolydis prie galinės sienos. Tarp sienos ir dugno palikite tarpą tarp kiaušinio dydžio.
 2. Padarykite padėklą. Apmušalams pasirinkti minkštą neslidų medžiagą: audinį, veltinį, netinkamą linoleumo dalį, gumą. Padėklų ilgis turi būti 10 cm didesnis už lizdo gylį – tai būtina siekiant užtikrinti, kad kiaušiniai būtų lengvi išeiti.
 3. Pritvirtinkite juostą, kad apsaugotumėte kiaušinius nuo kritimo.
 4. Paletę pritvirtinkite prie pagrindinės lizdo dalies, išlaikydami 5 ° nuolydį. Dėl to kiaušinis nuleis žemyn, pateks į apatinį dėklą ir bus saugus, kol pasiimsite.

Geras patarimas! Tokio lizdo grindys turi būti užskaitomos. Šis sprendimas prisideda prie grindų ventiliacijos. Viela yra gera medžiaga grindų gamybai: pynimas, paliekant 4×5 mm tarpas ir įdėkite pakratą į viršų.

Norint pagaminti medinę lizdą su kiaušinių dėže, jums reikės šių medžiagų ir įrankių:

 • rankinis pjūklas;
 • nagai;
 • plaktukas;
 • minkšta medžiaga;
 • Drožlių plokštės ir faneros;
 • kiaušinių talpykla.

Darbo tvarka yra tokia:

 1. Sukurkite dėžutę, pritvirtinkite šonines sienas, pritvirtinkite apačią 10 ° kampu, padarykite stogą.
 2. Iškirpkite įėjimo angą ir uždarykite lizdo priekį.
 3. Žemiau esančioje galinėje sienelėje supjaustykite šiek tiek didesnę už vištienos kiaušinį.
 4. Po dugnu įdėkite indą su minkšta medžiaga. Dabar, kai kiaušiniai nuleidžiami ir patenka į keptuvę, jie bus patikimai apsaugoti nuo žalos.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: