Lentynos vonioje su savo rankomis: žingsnis po žingsnio montavimo ir montavimo instrukcijos

Vonios ir suolų lentynos yra būtinas kiekvieno garo pirtis. Pagrindinis šio tipo baldų bruožas yra maksimalus funkcionalumas. Tokių konstrukcijų gamybai tradiciškai naudojama natūrali mediena. Jei reikia, jie gali būti renkami savarankiškai. Tačiau tam reikės supažindinti su kai kuriomis taisyklėmis ir instrukcijomis, kurios leidžia atlikti visus darbus teisingai.

Koks turėtų būti vonios lentynos: dizaino ypatybės

Dažniausiai vonioje galima rasti dviaukštes konstrukcijas. Tokiu atveju maksimalus funkcionalumas pasiekiamas minimaliu plotu, reikalingu pulko išdėstymui. Paprastai apatinis pakopa yra naudojama sėdėti, o viršutinis – gulėti. Šis dizainas turi būti atliktas teisingai. Šiek tiek sunku yra tai, kad antro aukšto plotis turi būti pakankamas, kad jis galėtų patogiai atsigulti.

Vienas iš svarbiausių kriterijų yra baldakiminės atramos struktūrinių komponentų storis. Nuo šio rodiklio priklauso nuo medžiagos kainos. Šiuo atveju modelis yra toks: kuo storesni, tuo brangesni jie yra. Tačiau pernelyg ploni produktai nerekomenduojami, nes jie sumažės pagal žmogaus svorį.

Naudinga informacija! Norint sutaupyti maudymosi lentynos konstrukcijos, rekomenduojama, kad atskiri atsilikimai būtų trumpi atstumai vienas nuo kito.

Prieš montuodami vonios baldus, turite nuspręsti dėl jo matmenų. Garų pirtys gali būti įvairių dydžių ir formų. Tačiau yra tradicinių, labiausiai paplitusių matmenų. Pagal šį standartą, bendras konstrukcijos aukštis turi būti 70 cm, o dydžių pasiskirstymas tarp grindų yra toks: 1 pakopos – 40, o viršutinio lygio – 30 cm.

Atstumas tarp vėlavimų yra privaloma taisyklė, kurią reikia griežtai laikytis. Tačiau nedarykite per didelio atstumo. Prireikus šie produktai gali būti atliekami savarankiškai, tačiau tam reikia bent minimalių medienos apdorojimo įgūdžių.

Prieš pradedant įrengti pirties lentyną, būtina paruošti medžiagas, įrankius ir parengti brėžinį, ant kurio bus atliekami visi tolesni darbai. Jo sukūrimas turi būti visapusiškai įvertintas, nes netikslumai brėžinyje sukels įrengimo klaidas.

Būtina atsižvelgti į žmonių, kuriems skirta garinė pirtis, skaičių. Svarbus vaidmuo tenka ir kambario dydžiui, todėl jūs turite sutelkti dėmesį į juos. Kalbant apie vietos parinkimą, nėra rekomenduojama lentynų įrengti šalia lango atidarymo. Paprastai ši konstrukcija yra išilgai vienos iš tuščių sienų, papildanti interjerą su suolais.

Daugelis žmonių rekomenduoja šiam tikslui naudoti lapų medžių medžiagas. Šio pasirinkimo priežastis yra gana paprasta paaiškinti: spygliuočių lentos aukštoje temperatūroje gamina dervą, kuri, stipriai šildydama, gali ne tik dėmėti kūną, bet ir sudeginti.

Ekspertai rekomenduoja pasirinkti lentas, pagamintas iš medžiagos, turinčios mažą šilumos laidumą. Tokia mediena turi šildymo ribą. Jei plokštės nėra labai karštos, galite sėdėti ir gulėti ant jų be diskomforto. Apsvarstykite, kokios medienos rūšys dažniausiai naudojamos gaminant savo lentyną vonioje.

Aspen. Aspen yra kietmedžio medis. Ši medžiaga yra paplitusi, todėl ją lengva rasti ir įsigyti. Daugelis žmonių atkreipia dėmesį į tokių lentų gijimo savybes. Tarp techninių tokių medžiagų savybių, pavyzdžiui, stiprumas, atsparumas skilimui ir ilgas eksploatavimo laikas.

Linden medis Šio medžio plokštės yra geriausios kainos ir kokybės požiūriu. Kitas liepų produktų privalumas yra tas, kad jie turi mažą šilumos laidumą ir išvaizdą. Kalkių lentų lentynos yra estetiškai patrauklios ir patrauklios akims.

Produktus, pagamintus iš tokios medžiagos, lengva apdoroti, todėl juos rekomenduoja įsigyti žmonės, neturintys patirties dirbant su mediena. Paprastesnė yra kalkių lentynų gamyba vonioje su savo rankomis, o ne kita medžiaga pagaminta konstrukcija. Įkaitinus kalkių plokštes išskiria labai lengvas ir malonus medinis kvapas, kuris turi raminančio poveikio. Be to, juos lengva prižiūrėti. Iš tokios medžiagos minusų galima pastebėti, kad ji tamsėja su laiku. Tačiau tai neturi įtakos medžio veikimui.

Klevas Daugelis ekspertų pažymi, kad ši medžių rūšis yra gera alternatyva kalkių lentoms. Iš šios medžiagos pagaminti produktai yra patvaresni, todėl jie laikui bėgant deformuojasi. Kaip ir kalkių plokštės, klevo elementai puikiai tinka organizuoti lentyną.

Poplaras. Tokia medžiaga balta spalva skiriasi ir yra paprasta apdoroti. Pradedantiesiems tai yra vienas iš geriausių variantų, tačiau šio medžio produktai neturi pakankamai jėgų. Todėl rekomenduojama naudoti tuopą dekoratyvinių lentynos elementų gamybai.

Atkreipkite dėmesį! Renkantis vonios lentynos medžiagą, reikia prisiminti, kad medis turi atitikti eksploatavimo reikalavimus.

Abaši (Afrikos ąžuolas). Dažnai iš šios medžiagos atliekami tikslūs vonios baldai. Taip pat tinka saunos lentynai Afrikos ąžuolas. Ši medžiaga yra labai atspari drėgmei ir aukštai temperatūrai. Be to, Afrikos ąžuolo lentos turi mažą šilumos laidumą, kuris padeda lengviau naudoti baldus.

Iš tokios medienos pagamintų gaminių paviršius yra labai sklandus, o jo konstrukcija skatina greitai džiūti. Daugelis ekspertų įdėti šią medžiagą į pirmąją vietą tinkamiausių medžių rūšių pulko reitinguose.

Alksnis Patvarios ir patikimos medžiagos, kurios yra labai atsparios deformacijai. Alksninių plokščių šilumos laidumas yra vienas mažiausių, todėl ši mediena yra puikus sprendimas vonios baldams.

Medžiagos pasirinkimas priklauso nuo kelių veiksnių. Pirmiausia tai yra finansinis komponentas. Be to, vonios baldai turi būti gerai toleruojami aukštoje temperatūroje ir aukštoje drėgmei, taip pat būti patvarūs ir patogūs. Individualūs pageidavimai vaidina svarbų vaidmenį renkant medžiagą ryklams ir suolams.

Informacija apie medžiagą ir lentų skaičių įrašoma savarankiškai sukurtoje schemoje. Kaip padaryti, kad vonios lentynos būtų daugelis žmonių. Atsakymą galima gauti išnagrinėjus vonios suolų tipus, jų savybes ir surinkimo instrukcijas.

Yra keletas tipų vonios lentynų, kurios savo dizaino ypatybėmis skiriasi. Konkrečios formos įgyvendinamumas ir pakopų skaičius nustatomas atsižvelgiant į vonios kambario dydį ir jo savybes. Šiame leidinyje pateikiama informacija apie labiausiai paplitusius lovų dangos tipus.

Žingsnis. Iki šiol ši parinktis yra populiariausia lentynų vieta. Tokiu atveju jie įrengiami išilgai vienos sienos (be lango) dviem arba trimis lygiais. Šio dizaino patogumas yra padidinti šildymo laipsnį nuo apatinio aukšto iki viršutinio.

Svarbu nepamiršti, kad garų pirtyje esančioje pirtyje esanti pakopų lentynos viršutinė pakopa turi būti įrengta virš katilo, naudojamo patalpai šildyti, linijos. Tuo pačiu metu atstumas nuo viršutinio aukšto iki lubų turi būti ne mažesnis kaip 120 cm, o tai būtina norint užtikrinti maksimalų patogumą sėdint ant tokios konstrukcijos. Ta pati taisyklė egzistuoja tuo atveju, kai garų pirtyje įrengta tradicinė orkaitė.

Kampinė (raidės „G“ forma) užuolaidos. Mažiau populiarus variantas nei ankstesnis, tačiau jis taip pat dažnai naudojamas organizuojant garų pirtyje interjerą. Suprantama, kad viena konstrukcijos pusė bus išdėstyta lygiagrečiai katilui, o kita – šalia vienos iš laisvų sienų.

Kampo struktūros aukštis gali skirtis. Šis parametras parenkamas atsižvelgiant į atskiras kambario savybes. Ekspertai pataria įrengti kampines lenteles tuo atveju, kai kambaryje yra nedideli matmenys, nes jie yra kuo funkcionalesni ir nėra labai sunku daryti su savo rankomis. Šio tipo baldakimu geriausia surinkti iš patvarios medienos.

Kupė užuolaidos. Šis dizainas yra gana retas, tačiau pati idėja yra įdomi ir originali. Jis tinka mažiems kambariams, kur būtina išsaugoti vidinę erdvę. Tokiu atveju dvi lentynos yra išdėstytos lygiagrečiai viena kitai. Ši struktūra yra labai panaši į patalpų skyrių traukiniuose (taigi ir pavadinimas).

Viršutinės lentynos gali būti suprojektuotos taip, kad atlenktų atgal. Tokio stogelio rėmo konstrukcija paprastai atliekama iš atraminių ramsčių. Šie elementai, panašūs į stendo kojeles, sujungti su medinėmis sąvaržomis.

Naudinga informacija! Jei reikia, lentynos gali būti pritvirtintos prie sienos be kojų. Tačiau tokiam įrenginiui reikia tinkamai paskirstyti apkrovą.

Norint pasirinkti jūsų situacijai tinkamą dizainą, rekomenduojama susipažinti su vonios lentynų nuotrauka. Tai leis jums vizualiai įvertinti vienos ar kitos parinkties naudą.

Kad rėmo rėmas būtų rėminamas, reikia pasirinkti lygias ir lygias lentas iš bet kurios tinkamos medžiagos. Svarbiausia yra tai, kad mediena buvo drėgmei atspari, ilgaamžė ir patyrusi aukštą temperatūrą. Atstumas tarp lentų turi būti ne mažesnis kaip vienas centimetras. Maksimalus rekomenduojamas atstumas yra 2 cm.

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti prieš diegiant lentyną, yra apskaičiuoti jo matmenis. Būtina pasirinkti medinės konstrukcijos formą ir aukštį, kad jis būtų labiausiai kompetentingas ir glaustai priglundantis prie garų pirtis. Taip pat svarbu nepamiršti, kad struktūra neturėtų pakenkti bendram kambario funkcionalumui.

Klasikinė rusiška pirtis – tai vieno aukšto lentyna, esanti palei vieną iš sienų. Užsienio pirtyse dažniau naudojamos daugiapakopės konstrukcijos, nes tai leidžia pasimėgauti sėdint. Bet kuriuo atveju kiekviena iš pirmiau minėtų galimybių turi savo privalumų ir trūkumų.

Prieš pradėdami gaminti lentyną vonioje su savo rankomis, reikia apskaičiuoti jų aukštį, plotį ir ilgį. Struktūros aukščio pasirinkimas priklauso nuo kelių veiksnių. Pirmas dalykas, apie kurį galvoti, yra patogumas. Lentynos aukštis turi būti toks, kad žmogus jaustųsi patogiai. Šio indikatoriaus standartas yra 70 cm. Nerekomenduojama statyti konstrukcijos atstumu, kuris yra didesnis nei 90 cm nuo grindų.

Po kiekvienos procedūros rekomenduojama nuvalyti visus paviršius sausu rankšluosčiu. Tokia priemonė pagreitins medinių lentų džiovinimo procesą. Verta prisiminti, kad natūralios medžiagos negali būti apdorojamos su valymo priemonėmis, kuriose yra aktyvių cheminių junginių. Šiuo atveju geriausias variantas būtų muilo naudojimas.

Vonios baldų savikontrolei reikalingas kruopštus paruošimas. Prieš pradėdami, turėsite užpildyti brėžinį, kuriame yra visi būtini matmenys ir duomenys apie patį kambarį ir lentynos dizainą. Jei nesate tikri savo sugebėjimais, visada galite naudotis specialistų paslaugomis. Po įrengimo nereikėtų pamiršti, kad maudymosi baldai turi būti ypač atsargūs.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: