Žingsnis po žingsnio pavasarį darykite šiltas lovas: populiarios technologijos

Iš šio straipsnio galite sužinoti, kokioje eilėje pavasarį vyksta nuosekli šiltos lovos gamyba su savo rankomis, taip pat susipažinti su pagrindinėmis dirvožemio perdirbimo ir paruošimo taisyklėmis, išmokti populiariausius įvairių daržovių auginimo gamybos metodus, gauti pagrindinę informaciją ir peržiūrėti vaizdo įrašus. . Tekste išsamiai aprašomas Igor Lyadov rekomenduojamas sodo įrengimo metodas.

Žingsnis po žingsnio pavasarį darykite šiltas lovas: pagrindinė informacija

Šiltos lovos – geriausias variantas, tinkantis daugumai kultūrų auginti. Dažniausiai jie įsikuria rudenį, tačiau šį procesą galima perkelti į pavasarį. Žinoma, šiuo atveju technologija turi tam tikrų subtilybių. Nuoseklios rekomendacijos, šiltų lovų nuotraukos ir vaizdo įrašų apžvalgos gali būti naudojamos kaip vizuali pagalba darbo vietoje.

Tokios lovos pateikiamos kaip rėmai, užpildyti:

 • derlinga dirva;
 • kompostas;
 • trąšos;
 • šiaudai

Geras patarimas! Jei sodą planuojama įrengti pavasarį, geriau pastatyti šiltą sodą agurkams be mėšlo. Šis komponentas yra aktyviai suskaidytas, todėl augalai gali būti pažeisti.

Pažangios ar šiltos lovos pasižymi tam tikromis savybėmis, kurios jas skiria nuo įprastų konstrukcijų.

Kokie yra šiltų lovų privalumai pavasarį:

 • augalai gauna didžiausią šilumos ir maistinių medžiagų kiekį, neatsižvelgiant į dirvožemio vietą ir kokybę;
 • pavasario šalnos negalės pakenkti iškrovimams, kurie yra patikimai apsaugoti nuo užšalimo;
 • augalams nereikia papildomos trąšų dozės, nes dirvožemyje jau yra būtinų maistinių medžiagų;
 • mulčiuko buvimas užpildo sudėtyje lėtina drėgmės išgaravimą. Taigi, augalai nebus išdžiūti net be gausaus laistymo karštomis dienomis, o šaknų sistemai trūksta vandens;
 • daugiasluoksnis sluoksnis veiksmingai suvaržo piktžoles, todėl lova reikalauja minimalios priežiūros. Piktžolės ilgainiui išdžiūsta ir pūla, suteikdamos papildomą trąšų kiekį;
 • dizainas leidžia, jei pageidaujama, paversti šiltąsias lovas į šiltnamius. Norėdami tai padaryti, turite įdiegti virš lanko rėmo ir ištiesti filmą virš jų. Dėl to bus galima gauti ankstyvą derlių;
 • augalas nesiliečia su dirvožemiu, todėl vaisiai yra švarūs ir sausi, išlaikant jų šviežumą;
 • jei kiekvienais metais būtų laikomasi tinkamo kultūrų pakaitos modelio, tokia lova tarnaus ne mažiau kaip 4 metus.

Pirmas žingsnis yra nustatyti būsimos lovos dydį. Šis rodiklis parenkamas atsižvelgiant į tai, kurios daržovės bus vėliau auginamos. Be pačių lovų, taip pat numatomi ateities statybos planai. Geriausias pasirinkimas sodui įrengti bus ilgas keteras su patogiu požiūriu į juos. Konstrukcijos aukštis priklauso nuo augalų šaknų sistemos gilumo. Kartais šiltos lovos gali siekti 1 m aukščio.

Geras patarimas! Kad nebūtų prarandamos lovos dydžio projektavimo etape, rekomenduojama parengti sodinimo schemą. Tai padės naršyti ir teisingai apskaičiuoti struktūrų skaičių, jų dydį ir gražią vietą svetainėje.

Kaip padaryti spyruoklinę lovą su drenažo sistema:

 1. Svetainėje pagal parengtą schemą taikomas ženklas. Teritorija yra kruopščiai parengta: atlaisvinta nuo šiukšlių, didelių akmenų, kelmų.
 2. Tranšėjas yra iškastas, kuriam reikalingas gylis.
 3. Atliekamas maždaug 60 cm aukščio dėžutės įrengimas, skirtas dėžutės gamybai, gali būti naudojamas senas skalūnas, mediniai strypai ar lentos. Arba galima naudoti bet kurias kitas turimas medžiagas. Jei ilgą laiką ketinate naudoti stacionarią lovą, jos šonus galima sulenkti iš plytų ar akmenų. Paskutinė medžiagos versija atrodo kilni, tačiau reikalauja didelių pinigų investicijų.
 4. Tinklelio apačioje yra uždėtas, kuris trukdys graužikams patekti į sodą.
 5. Numatoma drenažo sistema. Dėl to naudojamos skaldytos plytos arba akmenys.
 6. Pagal pasirinktą metodą dedami trąšų sluoksniai.

Negalima iš anksto galvoti apie galimybę įrengti lankus šiltnamio efektą sukeliančių įrenginių organizavimui ir vamzdžių sekcijų gilinimui reikiamose vietose.

Siekiant pagerinti dirvožemio derlingumą, yra daug tranšėjos užpildymo schemų. Todėl daugeliui žmonių kyla klausimas, kuriant šiltą lovą su savo rankomis, ką įdėti pirmiausia į struktūros apačią ir kokie turėtų būti kiti sluoksniai. Tiesą sakant, šis daržovių sodo kūrimo principas yra pagrįstas komposto duobės formavimu, dėl kurio papildomi aukštos kokybės augalai, o iškrovimai šildomi dėl skilimo proceso metu susidariusios šilumos. Todėl pasėlių augimas ir brendimas yra labai pagreitintas.

Geras patarimas! Jei šiltą lovą pavasarį atlieka durpių dirvožemyje, rekomenduojama į tinklą iš anksto pamirkyti medvilninį audinį. Norėdami tai padaryti, paruošite 2 g kalio permanganato tirpalą vandenyje. 1 m atstumu? Kvadratui reikės apie 2 litrus.

Standartinė pildymo schema yra tokia:

 1. Apatinis sluoksnis yra sudarytas iš medžiagų, kurios ilgą laiką suskaidomos ir puvimo. Šiems tikslams tinkami dideli medienos drožlės, šakos, augalų lagaminai, pavyzdžiui, topinambai, saulėgrąžos, kukurūzai.
 2. Antrasis sluoksnis turi būti organinis. Norėdami užpildyti lovas šiame etape, galite naudoti piktžoles, lapus, viršūnes, augalus, žieveles, likusius po valymo vaisius ir daržoves.
 3. Trečiasis sluoksnis yra sudarytas iš cheminių trąšų, kurios veikia kaip katalizatoriai, didinantys skilimo procesą. Galima naudoti kreidą, pelenus. Galite įdėti sluoksnį, sudarytą iš popieriaus ar laikraščių.
 4. Jei to reikia, kurdami sumanias lovas su savo rankomis, galite pakartoti trąšų klojimo modelį, išskyrus tai, kad medienos sluoksnis yra iš naujo sukurtas iš plonų šakų ir mažų lustų.

Viršutinis sluoksnis yra derlinga dirva, kuri turi būti padengta šiaudais.

Visoms trąšoms, kurios puikiai sutampa su šiltomis sodo lovomis, trunka apie 5–8 metus. Todėl rėme susidaro įprastos derlingos dirvos. Ateityje jis gali būti efektyviai naudojamas siekiant pagerinti fizinę dirvožemio būklę kitose vasarnamio vietose.

Atkreipkite dėmesį! Užpildyti lovą griežtai draudžiama naudoti ligų paveiktų augalų viršūnes. Priešingu atveju dirvožemis taps sodo infekcijų viršuje, iš kurio gali būti paveikta sodyba.

Sluoksnio užpildymo lentelė

Tarpinės Užpildo tipas Rekomenduojamas sluoksnio storis, m
1 didelės šakos ir šakos, senos lentos 0,2-0,3
2 nuo praėjusių metų likę augalų viršūnės 0,2-0,3
3 mažos organinės medžiagos, mėšlas, šiaudai 0,15-0,2
4 Černozemo dirvožemis 0,1-0,15

 

Užpildžius lovą, dizainas užpildomas dideliu kiekiu vandens, kuris turi būti šiltas. Didžiausias leistinas skysčio tūris yra 7 kibirai per m? kvadratas.

Šilta lova yra tinkama beveik bet kokių kultūrų auginimui. Kai kuriais atvejais struktūros gali trukti ilgiau nei 4 metus, tačiau maksimalus galimas laikotarpis neviršija 6 metų. Faktas yra tas, kad augalai kasmet iš dirvožemio ištraukia maistines medžiagas ir mikroelementus, todėl per pirmuosius metus, kai auginami augalai, reikia paimti reikliausius šilumos ir mitybos daržovių kiekius ir palaipsniui pereiti prie mažiau kaprizingų augalų.

Pirmaisiais metais rekomenduojama naudoti šiltą sodo lovą, pagamintą iš agurkų, kopūstų, cukinijų, pipirų, pomidorų, moliūgų ar baklažanų. 3-4 metus tinkami pipirai, runkeliai, bulvės, kopūstai, pupelės ir morkos. Po šio etapo dirvožemis praranda didžiąją dalį savo maistinių medžiagų atsargų, todėl ant lovos sodinami nepretenzingi pasėliai. Salotos, žirniai, salierai ir žalumynai priklauso šiai augalų kategorijai.

Geras patarimas! Siekiant užtikrinti gerą oro cirkuliaciją maistinių medžiagų klojimo metu, sausos sudedamosios dalys turi būti pakeistos žaliavinėmis trąšomis. Neišmeskite žolės, kuri yra pašalinta iš paviršiaus dirvožemio paruošimo metu. Jis gali būti maišomas su augalais, kurie yra antrajame sluoksnyje.

Pirmais sodo veiklos metais nerekomenduojama sodinti augalų, kurie linkę kaupti nitratus. Todėl kopūstų salotų, svogūnų, krapų, petražolių, runkelių ir ridikų sodinimas yra geriau atidėti vėliau. Ypač verslūs sodininkai du kartus per sezoną sugeba nuimti derlių iš sodo, ankstyvą pavasarį sodindami salotas ir žaliąsias, o po to naudodami šiltą lovą agurkams ar pomidorams.

Tinklas turi daug rekomendacijų, kaip pasodinti augalus šiltose lovose su savo rankomis, vaizdo įrašus apie patyrusius sodininkus galima naudoti kaip vizualinę pagalbą.

Patarimai patyrusiems sodininkams pavasarį sukuria šiltas lovas:

 • norint gauti turtingą derlių iš termofilinių daržovių kultūrų, geriau įrengti lovas prie pietinės pastato sienos. Šiems tikslams, tinkami gyvenamiesiems namams, ir bet kokiems kitiems pastato statiniams, jei iškrovimai nėra užtemdyti daugiau nei porą valandų per dieną;
 • Organinių medžiagų skaidymo procesą galima paspartinti. Šiuo tikslu naudojami specialūs preparatai, kurie pasižymi biologiniu aktyvumu;
 • jei šiltų lovų gaminimas braškėms buvo teisingai atliktas, sodas turės geras drenažo charakteristikas, o sodiniai bus apsaugoti nuo potvynių sunkių lietų metu. Struktūros paviršius turi būti padengtas juoda plėvele, kuri ne tik sukuria šiltnamio efektą, bet ir apsaugo uogas nuo purvo;

 • Aukštos lovos dirvožemiui reikia dažnai laistyti. Didelė drėgmė prisideda prie apatinio trąšų sluoksnio skilimo, kuris suteikia papildomos šilumos augalams;
 • Jei mediena naudojama kaip statybinė medžiaga, prieš šiltą lovą agurkams, visi konstrukciniai elementai turi būti apdoroti antiseptiku. Medienai reikia apsaugoti nuo puvimo. Puikus rezultatas padės pasiekti karštą linų sėklą, su kuria apdorojami mediniai ruošiniai.

Atkreipkite dėmesį! Patyrę sodininkai vėlai rudenį rekomenduoja gaminti papildomas šiltas lovas. Dėl to viršutinis sluoksnis yra iš dalies atidarytas, kai rudenį ir žiemą pilami augalų likučiai ir organinės atliekos.

Igoris Lyadovas yra rusų agronomas, vykdantis tradicinio natūralaus ūkininkavimo metodą. Šis metodas neleidžia naudoti cheminių trąšų, kurios teršia vandenį ir dirvožemį. Ši technologija apima dirvožemio švelnumą, maistinių medžiagų grįžimą į žemę po augalų auginimo ir apsaugos nuo kraštutinių temperatūrų.

Šiltos lovos, skirtos agurkams, statyba pavasarį išvengia vandens, purvo ir painiavos stagnacijos vietoje. Iš tiesų teritorijoje yra augalinis indas su tvoromis iš medienos, rąstų, lentų, akmenų, skalūnų ar plytų.

Sodai už tingus: nuotraukos ir rekomendacijos sodo sukūrimui

Paprasti ir įdomūs dizainai, kuriuos galite padaryti patys, patarimai, kaip sukurti ir planuoti gražų sodą.

Kaip pagaminti šiltą sodo lovą agurkams rąstų pavasarį, naudojant Igor Lyadov technologiją:

 1. Rengiama plokščia vieta.
 2. Rąstai tvirtinami ant žemės ir tvirtinami. Kai kuriais atvejais jie gali būti šiek tiek palaidoti dirvožemyje patikimumui užtikrinti. Optimalus konstrukcijos plotis yra 0,8-1,2 m. Be to, tuo karščiau regioninis klimatas, tuo platesnė lova turėtų būti. Struktūros ilgis gali būti savavališkas.
 3. Varžtai arba nagai gali būti naudojami rąstams tvirtinti vienas prie kito.
 4. Norėdami sustabdyti daugiamečių piktžolių augimą, ant dugno dedamas kartono sluoksnis. Ši priemonė taip pat užkerta kelią kenkėjų, tokių kaip wireworms ir rapsų, vystymuisi.
 5. Ant kartono pilamas nedidelis smėlio sluoksnis.
 6. Kitas yra organinių trąšų ir augalų likučių skirtukas.
 7. Siekiant apsaugoti lovos dizainą nuo perkaitimo ir vabzdžių, rąstai turi būti balinti arba dažyti. Šiems tikslams geriau naudoti vandens pagrindu pagamintą dažymo kompoziciją, skirtą fasadų darbui.

Svarbu! Daugiametės piktžolės neturėtų būti statomos konstrukcijos viduje.

Trąšų sluoksniai turi būti infuzuojami su žolės ar mėšlo infuzija. Be to, suformuojamas žemės sluoksnis, kurio storis yra 8-10 cm.

Siauros lovos, sukurtos Igorio Lyadovo technologijos pagrindu, leidžia padidinti augalų vegetacijos laikotarpį, kad pasėliai taptų turtingi, nesvarbu, kokiomis sąlygomis vasarnamyje yra.

Kaip gaminti šiltąsias lovas šiltnamyje naudojant Igor Lyadov technologiją:

 1. Kojos montuojamos išilgai konstrukcijos šonų. Elementai turi būti tiesiai priešais vienas kitą. Jie turi būti sumontuoti lygiomis dalimis, kurių dydis neviršija 1 m.
 2. Ant šių smeigtukų galų dedami atitinkamo skersmens plastikiniai vamzdžiai. Dėl to vienodos arkos bus suformuotos ant lovos vienodais atstumais vienas nuo kito.
 3. Gautas dizainas padengtas plėvelės medžiaga.

Tokio tipo apsaugota šiltoje lovoje idealiai tinka ankstyvam braškių, braškių, žaliųjų ir daržovių auginimui. Kad augalai gautų pakankamai deguonies, ūkininkas rekomenduoja juos pasodinti šaškių lentoje. Baklažanai, kopūstai ir kitos didelių kultūrų veislės yra sodinamos dviejose eilėse, mažesniuose augaluose, pavyzdžiui, svogūnuose arba ridikuose – keturiuose.

Autoriaus metodas auginti daržoves šiltose lovose taip pat apima infuzijos receptus, kuriuos galima paruošti savarankiškai. Juose yra pieno rūgšties bakterijų ir mielių. Šios infuzijos naudojamos kaip natūrali alternatyva cheminiams priedams. Fermento funkciją atlieka košė. Norėdami tai padaryti, paimkite 3 litrus vandens iš šulinio, kuris prideda sausų mielių ir 5 valg. l cukraus Po 2-3 dienų mišinys bus fermentuojamas.

Svarbu! Norint išvengti grybelio mirties, indas su infuzija turi būti laikomas šaltame.

Visos receptūros infuzijos skirtos 200 litrų talpos. Mišinys infuzuojamas mažiausiai savaitę. Prieš naudojant žolinę kompoziciją reikia du kartus praskiesti, o mėšlo ar šiukšlių infuzija – dar labiau.

Pirmasis receptas:

 • perkeltas pelenai (kastuvas);
 • paukščių išmatos arba mėšlas (pusė kibiro);
 • nukritę lapai arba supuvę pakratai iš šiaudų (kibiras);
 • humusas, velėninis ar supuvęs kompostas (kastuvas);
 • švarus smėlis (kastuvas);
 • išrūgų arba pieno produktų (1 l);
 • košė (3 l).

Antrasis receptas apima talpyklos užpildymą 2/3 tūrio su pjovusi žolė ar piktžolėmis. Tam pridedama pelenų kastuvų pora, kuri turi būti išplauta. Po to mišinys pripildomas vandeniu, o pats konteineris uždaromas plėvele. Norint pasiekti visišką pasirengimą, tai užtruks kelias savaites. Prieš apdorojant lovas, kompozicija praskiedžiama 1:10.

Pagal trečiąjį receptą bakas turi būti pripildytas mėšlu arba 1/3 tūrio. Likutis užpildytas švariu vandeniu. Gautas mišinys infuzuojamas dvi savaites (ne daugiau). Prieš naudojimą mėšlo virti infuzija turėtų būti atskiesta 1:10. Paukščių išmatų sudėtis skiedžiama santykiu 1:20.

Šiltose lovose auginamos daržovės, daugeliu atvejų pranašesnės už tradicinio ūkininkavimo rezultatus. Konstrukcijos yra mažiau darbui imlios perdirbimo požiūriu, leidžia atkurti dirvožemio derlingumą ir padidinti daržovių derlių. Tuo pačiu metu išsaugomas gamtos grynumas ir išlaikoma žmonių sveikata, nes cheminės trąšos nėra naudojamos augalų mitybai. Dėl šios priežasties daugelis sodininkų naudojasi šiltų lovų technologija jų sklypuose.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: