Sodai už tingus: nuotraukos ir rekomendacijos sodo sukūrimui

Šiame straipsnyje aptariamos slėnio lovos: nuotraukos, skirtos paprasčiausiai gaminti statinius tiems, kurie nori gauti tvarkingą sodą, mažiausiai dėti pastangas, labiausiai paplitusias medžiagas ir technologijas, skirtas jiems sukurti struktūras. Skaitytojas išmoks derinti daržoves viename sode ir paruošti žemę agurkams sodinti. Straipsnyje pateikiamos praktinės rekomendacijos pradedantiesiems.

Lovos: tingus: nuotraukos ir pagrindinė informacija pradedantiesiems sodininkams

Tinkamų lovų projektavimas sode padės išspręsti daugelį problemų ir atvers naujas galimybes Dachos savininkui:

 • apsauga nuo dirvožemio erozijos sode su dideliu kiekiu kritulių ar laistymo įrenginių. Lovos kraštai išlaikys maistinių medžiagų dirvožemį, neleidžiantį išplauti į takelius. Be to, ištraukos tarp pačių statinių išliks švarios, nešvarios balų ir lašų;

 • galimybę sudaryti pagrindą laikinai šiltnamiui sukurti pavasarį. Įrengus aukštus kraštus kaip tvoras, konstrukcijos viduje gali būti įrengta daugiasluoksnė lova, kurią galima naudoti kaip šiltnamį. Norėdami tai padaryti, pakanka įdiegti specialius lankus ir plėsti plėvelę. Rezultatas – švarus šiltnamio efektas;
 • sodo išvaizdos tobulinimas tvarkingai ir sklandžiai sodinant su gražiu rėmu;
 • ribų, užkertančių kelią piktžolių plitimui, sukūrimas.

Padaryti savo lovas iš lentų ir kitų medžiagų leidžia aiškiai apriboti nusileidimo zoną, nes šios piktžolės ir kenksmingi augalai neturi galimybės plisti. Jei sodo tvora yra gilesnė, apsaugos lygis didėja ir daugiamečiai piktžolės, kurios negali įveikti šio barjero, nebegali įsiskverbti į lovą.

Atkreipkite dėmesį! Padedant gerai užkasintoms tvoroms, tokių augalų, kaip nendrių ir šliaužiančių žolių, pasiskirstymas yra veiksmingai užblokuotas. Jų šaknų sistema gali padengti ilgus atstumus po žeme, jei ji nėra ribojama.

Sodo organizavimui naudojama keletas lovų veislių:

 • standartas;
 • aukštas;
 • siauras.

Standartinės lovos yra lygios su sodu, jos nežengia giliai į žemę ir neišsikiša virš jos. Šiuo atveju teritorijos savininkas gali savarankiškai pasirinkti dachos lovų vietos plotį, ilgį ir pobūdį, šiame straipsnyje galima pamatyti įdomių dizaino variantų nuotraukas. Paprastai želdiniai yra išdėstyti ne daugiau kaip 0,5 m atstumu vienas nuo kito, kad būtų lengviau rūpintis augalais. Norint pažymėti teritoriją, rekomenduojama naudoti virvę, ištemptą tarp užsegimų. Leidžiama naudoti specialų sodo žymeklį.

Prieš pradedant gaminti siauros konstrukcijos lovas, įsitikinkite, kad pastato plotas yra lygus ir pakankamai apšviestas. Šio tipo gaminiams būdingas didesnis eilučių tarpas. Kartais šis parametras gali siekti 1 m. Tuo pačiu metu patys lovos neviršija 0,45 m pločio, siaurų lovų dizainas šiek tiek viršija dirvožemio lygį. Skirtumas tarp sodo aukščio ir vietos paviršiaus yra 0,2 m.

Vietoje, kur planuojama pastatyti lovas, reikia iškasti dirvožemį ir naudoti trąšas. Šiuo atveju nereikia praleisti maisto papildų į praėjimus, jums reikia tik apdoroti sodinimo vietą. Kaip trąšas galima naudoti dolomito miltus arba specialų kompleksą, sudarytą iš mineralinių medžiagų.

Įdomus faktas! Siauros konstrukcijos taip pat vadinamos Mittlider lovomis (gerbiant žmogų, kuris sukūrė jų gamybos technologiją). Anot agronomo, sodas atneš gerą derlių, jei reguliariai laistysite augalus ir gaminsite maisto produktų mišinius pramonėje. Priešingai, jis nerekomendavo naudoti komposto ir mėšlo.

Bet kuri vasaros rezidentė pirmiausia nusprendžia, ką padaryti soduose, ir tik tada tęsis tolesnį planavimą ir statybą, nes jų kūrimo technologija priklauso nuo medžiagos fizinių ir veiklos rodiklių. Nepriklausomai nuo jo pasirinkimo, gamybos struktūrų mechanizmas beveik visada yra tas pats. Statyba prasideda nuo rėmo montavimo. Standartinis tokių konstrukcijų dydis yra 0,9 m (plotis) ir 1,2 m (ilgis). Po to produktas yra užpildytas derlingu dirvožemiu.

Rankų darbo lovų konstrukcijas iš laužo medžiagų galima sukurti remiantis:

 1. Akmenys arba plytos – iš šių medžiagų pagaminti produktai atrodo estetiškai, o jiems būdingas ilgas tarnavimo laikas. Akmens ar plytų rėmų trūkumus galima priskirti jų kainai. Be to, surinkimo procedūra reikalauja daug laiko, fiksuotos konstrukcijos išmontavimas gali būti sudėtingas.
 2. Vynmedžiai – labiausiai prieinama medžiaga, kuri randama gamtoje. Dėl lankstumo lovoms gali būti suteikta bet kokia forma, tačiau tokios konstrukcijos tarnavimo laikas yra ribotas. Be to, jums reikės kruopščiai ištirti audimo metodą ir gauti specialų įrankį, skirtą šakų pjaustymui.
 3. Metalas – medžiaga leidžia sukurti lengvas nešiojamąsias konstrukcijas, kurios gali būti dažytos bet kokia spalva. Tačiau tokios sistemos kaina yra didelė, todėl darbui atlikti gali prireikti suvirinimo aparato ir įgūdžių. Produktai taip pat turi apsaugą nuo korozijos.
 4. Šiferis yra santykinai nebrangi medžiaga, kuri užtikrina lengvą konstrukcijos surinkimą, tačiau dėl jo trapumo ji turi būti labai atsargi.

Lygiai taip pat svarbu gauti gausų derlių – tai teisingas pasirinkimas vietų statybai ir jų išdėstymui. Pageidautina, kad sodas, pasirinktas sodo organizavimui, būtų sklandus ir visą dieną apšviestų saulė.

Atkreipkite dėmesį! Daugumai augalų reikia daug saulės spindulių. Po pietų bus naudinga šiek tiek tamsinti.

Norint teisingai pasirinkti sodo organizavimo vietą, rekomenduojama praleisti laiką vietoje ir visą dieną stebėti šviesos pasiskirstymą visoje teritorijoje. Be to, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas medžių išdėstymui tiek vietoje, tiek kaimynų teritorijoje. Tai būtina norint nustatyti, kokio dydžio šešėlis yra ir kur jis nukrenta. Reikėtų nepamiršti, kad vasarą saulėje apšviestas plotas gali būti užtamsintas, nes šiltuoju metų laiku ant krūmų ir medžių atsiranda stori krūmai.

Kaip alternatyvų sprendimą, galite pastatyti ant kalvos didžiosios dalies, kurioje nėra tvoros. Tokios lovos ilgis gali būti bet koks, optimalus pločio parametras yra 1 m. Dekoratyvinį sodą nebūtina pakelti daugiau kaip 1 m aukštyje.

Siekiant pagreitinti trąšų skaidymą, dirvožemio išsiskyrimas atliekamas tirpalu, prisotintu specialiomis bakterijomis. Procedūra vykdoma du kartus per metus. Pirmą kartą dirvožemis pavasarį laistomas bakterijomis. Prieš sodinant augalus po apdorojimo lovos turėtų palaukti bent savaitę. Antrą kartą dirvožemio išsiliejimas atliekamas rudenį po derliaus nuėmimo. Kai žemė jau buvo apdorota junginiu, ji turėtų būti atlaisvinta, kad dirvožemis būtų prisotintas deguonimi, ir preparatas tolygiai paskirstomas.


Like this post? Please share to your friends: