Gražios lovos šalyje su savo rankomis: nuotraukų pavyzdžiai ir neįprasti sprendimai

Iš šio straipsnio galite sužinoti, kaip sukurti gražią sodo lovą šalyje savo rankomis: gerų variantų nuotraukos, kurias galima naudoti kaip įkvėpimo, instrukcijų ir dizaino taisykles, taip pat daržovių ir žalumynų auginimo struktūrų kūrimą svetainėje. Tekste išdėstomi pagrindiniai projektavimo principai, atsižvelgiant į kraštovaizdžio ypatybes, patarimus, kaip pasirinkti kultūrą ir sukurti dekoratyvinį dizainą.

Gražios lovos šalyje su savo rankomis: nuotraukos ir dizaino rekomendacijos

Lova yra palyginti izoliuotas dirvožemio gabalas, kuriame auginami tam tikros rūšies augalai. Vasaros gyventojai augina daug kultūrų, turinčių panašias auginimo savybes, arba, priešingai, prieštarauja viena kitai. Skirstydami sklypą lovų pagalba, galima suskirstyti nesuderinamas augalų rūšis arba sujungti tas pačias priežiūros sistemas.

Augalinėms kultūroms, pavyzdžiui, gėlėms, reikia tam tikrų sąlygų. Lovų forma ir dydis gali turėti įtakos dirvožemio drėgmės laipsniui, dujų mainų procesų intensyvumui. Net ir mikroorganizmų, gyvenančių viršutiniame dirvožemio sluoksnyje, įvairovė priklauso nuo konstrukcijos tipo. Be to, svarbu žinoti, kaip išdėstyti lovas svetainėje. Iš šio straipsnio neįprastų lovų nuotraukos patvirtina, kad svetainės dizainas gali būti dekoratyvus ir praktiškas. Tuo pačiu metu galite sukurti ne tik gražius sodus, bet ir gauti iš jų derlių.

Atkreipkite dėmesį! Nepaisant to paties tikslo, nepamirškite, kad kai kuriems augalams reikia tam tikros dirvožemio sudėties. Tačiau kitos kultūros gali būti mažiau reikalingos. Tas pats pasakytina apie dirvožemio nuoseklumą, šviesos režimą ir drėgmę. Nepastebėjimas tokiais niuansais gali lemti derliaus sumažėjimą arba jo praradimą.

Vasaros gyventojai naudojasi dviem būdais auginti augalus – ekologinius ir tradicinius. Ir vienas iš jų visiškai prieštarauja kitam. Tradicinis metodas palaipsniui tampa praeities dalyku. Šis dirvožemio auginimo principas yra intensyvus darbui, jis kenkia ekosistemai. Tradiciniu požiūriu asmuo savarankiškai kontroliuoja ir reguliuoja dirvožemio būklę, taip pat visus jame vykstančius procesus.

Tradicinis ūkininkavimo principas apima:

  • gydymas herbicidais;
  • kasimas du kartus per metus (rudenį ir pavasarį);
  • trąšų naudojimą dideliais kiekiais.

Dėl to panašiai auginamos lovos praranda natūralius kapiliarus. Dirvožemyje gyvenantys mikroorganizmai palaipsniui išnyksta, o derlius tampa prastesni.

Ekologinis požiūris į prietaiso lovas šalyje su savo rankomis reiškia natūralų ūkininkavimą. Šis principas pagrįstas natūraliomis dirvožemio savybėmis. Tuo pačiu metu žmogus retai trukdo natūraliems procesams, vykstantiems lovose. Nuo kasimo, nuo dirvos paruošimo sodinimui metodo, atsisakykite. Vietoj to naudojamas paviršiaus atlaisvinimas. Tas pats pasakytina apie piktžoliavimą, o ne atliekant mulčiavimą.

Ekologinis ūkininkavimo principas išsaugo natūralias dirvožemio savybes, kurios savarankiškai atkuria jos struktūrą dėl padidėjusio kapiliarų, augalų šaknų, vabzdžių ir mikroorganizmų skaičiaus. Dujų mainų procesai yra patobulinti, todėl pakankamas kiekis azoto patenka į pasėlių šaknis natūraliu būdu.

Atkreipkite dėmesį! Aplinkosaugos požiūriu cheminės trąšos nenaudojamos arba minimizuojamos. Šiais principais grindžiami šiuolaikiški gražių lovų kūrimo būdai šalyje.

Tinklą galima rasti daugelyje gražių lovų ir gėlių lovų nuotraukų, kiekvienas vasaros gyventojas gali sukurti tokį dizainą savo rankomis. Paslaptis slypi planuojant būsimą sodą.

Prieš pradedant darbą, pageidautina apsvarstyti kai kuriuos niuansus:

  • netoliese esančių pasėlių suderinamumas – kai kurios augalų rūšys gali turėti teigiamą poveikį kitiems, o kai kurios iš jų gali būti žalingos. Būtina kruopščiai išnagrinėti augalų, kurie augs lovose, suderinamumą;

  • Daugiapakopis planavimas – teisingas augalų išdėstymas aukštyje leis kiekvienam sodo tipui gauti pakankamai saulės šviesos. Pavyzdžiui, aukščiausi sodiniai yra geriau išdėstyti šiaurinėje pusėje. Palaipsniui artėja prie pietų, augalų aukštis mažėja, kai padidėja šviesos kiekis;

  • objekto kraštovaizdžio ypatumai – jei lovos yra ant šlaito, kyla pavojus, kad praplaunama per didelius lietus. Siekiant to išvengti, rekomenduojama organizuoti lovų dėžės vietą arba sodinukus įdėti į specialias dėžes. Esant tokioms sąlygoms, galite pagaminti nedidelio pločio lovas, sudedant jas į šlaitą. Dėl šios priežasties tarp eilučių kaupiasi vanduo, o papildomo laistymo poreikis bus minimalus;

  • derlius – kiekviena daržovė turi savo derlių. Šis rodiklis gali būti naudojamas planavimo etape, siekiant išsiaiškinti, kiek lovų turėtų būti ir kokio dydžio, kad gautų tam tikrą pasėlių kiekį.

Kaip dekoratyvinis rėmas gali būti naudojami stiklo arba plastikiniai buteliai, mediniai blokai, skalūnų gabalai, plytos, keraminės plytelės ir kitos medžiagos, kurios gali likti vietoje po statybos ar remonto.

 

 

 

 

Like this post? Please share to your friends: