Drėkinimo drėkinimas tai patys, kad suteiktumėte be sąnaudų: atlikite patys lengvai ir paprastai

Šiandien populiariausia drėkinimo galimybė Dachoje yra lašelinis drėkinimas. Vanduo patenka tiesiai į augalų šaknis, todėl ši sistema leidžia taupyti vandens išteklius, palengvinti sunkų laistymo procesą ir padidinti derlių. Ši drėkinimo galimybė gali būti įsigyta naudojant paruoštą rinkinį arba galite tai padaryti patys. Drėkinamasis drėkinimas – tai patys, kad suteiktumėte be jokių sąnaudų: pats sistema būtų pašalinta iš laužo medžiagų.

Kas yra lašelinis drėkinimas: drėkinimo sistemos savybė

Drėkinamasis drėkinimas – tai sisteminė ir vienoda augalų šaknų sistemos drėgmės tiekimo sistema, kuri padeda drėkinti dirvą tiesiai po sodinimu. Toks drėkinimas gali žymiai sutaupyti vandens. Dirvožemis nėra pernelyg sudrėkintas ir nesukelia tarp eilučių, kaip ir kitų vandens tiekimo galimybių atveju. Tai prisideda prie aktyvaus deguonies tiekimo šaknų sistemai, kuri turi teigiamą poveikį augalų augimui, taip padidinant derlių.

Drėkinimo drėkinimo sistema sumažina žaliųjų kultūrų priežiūros sudėtingumą. Ir automatizuotu procesu galite palikti svetainę be priežiūros keletą dienų, nesirūpindami, kad augalai išliks be vandens.

Funkcijos gali būti įvairiausios. Bet kokia sistema apima magistralinius vamzdynus, skirtus vandens ir šakų šakų tiekimui ir paskirstymui, kurie maitina vandenį tiesiai į kiekvienos žalios sodinimo sistemą. Sistema prijungta prie centralizuoto vandens tiekimo sistemos, talpyklos (gravitacijos versija) arba siurblinės. Ji gali būti aprūpinta automatika, kartais jos valdymas atliekamas rankiniu būdu. Priklausomai nuo šių kriterijų, pasirinktos komponentų sistemos.

Pagrindinis sistemos elementas yra vandens tiekimo šaltinis. Jį gali atstovauti vandens tiekimo sistema, šulinys arba vandens matavimo bakas, kuris yra įrengtas ne mažesniame kaip 1,5 m aukštyje.

Prietaisas gali būti sukamas, diskas ar tinklelis. Pastarasis variantas laikomas populiaresniu dėl mažų kaštų. Sūkurinis filtras naudojamas didelių plotų drėkinimo sistemoms. Disko elementas pasižymi puikiu našumu ir didelėmis sąnaudomis, kurios nėra pateisinamos mažoms priemiesčių vietoms.

Jei vandens tiekimo šaltinis yra šulinys arba šulinys, sistema būtinai turi būti užbaigta siurblio agregatu. Tinkamiausias variantas yra išcentrinis įrenginio tipas. Drėkinimo drėkinimo su savo rankomis tinklą sudaro vamzdynai ir žarnos. Pagrindiniam pagrindiniam tinklui galite naudoti metalinius arba plastikinius vamzdžius. Metalo gaminiai yra patvarūs, patikimi ir patvarūs. Tačiau medžiaga yra korozija, dėl kurios sugadinama sistema.

Polietileno arba polipropileno vamzdžiai yra labiau priimtina galimybė. Produktai pasižymi stipriu, lygiu vidiniu sieneliu, kuris pašalina indėlių į sistemą tikimybę. Plastikiniai vamzdžiai gali atlaikyti temperatūros svyravimus ir neigiamus agresyvių medžiagų poveikius.

Norint organizuoti kiekvienos eilutės čiaupus, laistymo sistemoje su savo rankomis yra įdėtos lašelinės juostos, turinčios plokščią, ploną sienelę turinčio vamzdžio, su specialiais vandens tiekimo įrenginiais. Juosta skirta slėgiui iki 1 baro. Padidėjus, gaminys gali sprogti. Didžiausias juostos ilgis yra 100 m.

Pirkti lašelinę juostelę galima pjauti arba išskirti. Pirmajame įgyvendinimo variante labirintas yra visą produkto ilgį, kuris tolygiai paskirsto vandenį. Tam tikru atstumu yra skylių vandens išleidimui. Šis juostos tipas yra linkęs užsikimšti, todėl reikia įdiegti gerą filtrą.

Emitentinėje juostoje yra plokščių gręžtuvų, kuriuose įrengta labirintą sistema, per kurią vanduo tiekiamas į augalus. Emitentai gali būti skirtingais atstumais nuo 10 iki 35 cm, kuriuos lemia laistytų kultūrų tipas. Kuo mažesnė ši vertė, tuo didesnė produkto kaina. Emitter juosta yra patikimesnė nei įtrūkimo juosta, ir tai atsispindi produkto kaina.

Renkantis juostą reikia atkreipti dėmesį į jo storį, kuris turi įtakos produkto stiprumui ir ilgaamžiškumui. Ploniausias elementas truks ne ilgiau kaip vieną sezoną ir tinka tik šiltnamiams.

Drip vamzdis yra pagamintas iš HDPE, yra kietas ir patvarus. Jis gaminamas be angų ir yra skirtas išorinių droppers savarankiškam įrengimui. Produkto sienelių storis yra 0,9-1,2 mm. Medžiaga yra atspari UV spinduliams. Vamzdžių vamzdelis gali atlaikyti iki 6 barų slėgį.

Išoriniai droppers yra naudojami organizuojant lašų drėkinimą šalyje atskirai kiekvienam augalui. Norint užtikrinti normalų sistemos veikimą, tinkle turi būti didelis slėgis. Šiuos prietaisus galima prijungti per plonas žarnas arba tiesiogiai prijungti prie lašinamojo vamzdžio.

Yra keletas išorinių droppers rūšių. Kompensuotas naudojamas vienodam drėkinimui su labai ilga lašelinė juosta, taip pat vietose, kuriose yra nuolydis. Jie dirba tik iš slėgio sistemos. Mažiau linkę užteršti mažas šiukšles. Kompensuoti prietaisai naudojami su nedideliu lašelinio vamzdžio ilgiu ir plokščiais plotais. Ši parinktis naudojama gravitacijos sistemoms iš rezervuaro. Jie gali veikti esant mažam slėgiui. Taip pat yra droppers, kaiščiai, kurie naudojami taškiniam drėkinimui. Produktas yra įdiegtas šaknų zonų plantacijose.

Geras patarimas! Pomidorų, agurkų, baklažanų ir pipirų lašeliniam drėkinimui patartina naudoti specialiai lašintuvus su išoriniais lašeliais.

Tokių vamzdžių privalumas yra tas, kad galite savarankiškai pasirinkti diegimo etapą ir reguliuoti pagaminto vandens kiekį. Trūkumai – tai didelės produkto kainos (lyginant su lašelinėmis juostomis), ilgas ir ilgas droppers valymo procesas.

Nustatydami lašintuvą, turite nustatyti laikmatį. Ji atlieka šias funkcijas:

  • kontroliuoja drėkinimo sistemą;
  • valdo siurblio variklio veikimą;
  • pradeda ir sustabdo vandens srautą;
  • tuo pačiu metu teikia kelių eilučių darbą.

Laikmatis veikia baterijomis. Pakeitus visas joje esančias programas, išsaugomos. Prietaisas gali būti aprūpintas vandens skaitiklio funkcija. Skirti mechaninius ir elektroninius laikmačius. Pirmasis variantas veikia pavasarį, užtikrinantis nuolatinį laistymą iki 24 valandų. Reguliavimo režimas atliekamas rankiniu būdu. Bet kokie veiksmai negali būti programuojami neribotą laiką. Toks įtaisas gali būti naudojamas mažose vietose, kur laistymo procesas yra nuolat stebimas savininko.

Elektroninis laikmatis leidžia programuoti procesą. Prietaisas turi mechaninę arba programinę įrangą. Pirmasis variantas nustatomas vieną savaitę, o laistymo trukmė – ne daugiau kaip 2 valandos. Novatoriškas įrenginys yra programuojamas laikmatis su 16 komandų. Su juo galite laistyti augalus skirtingais drėkinimo režimais. Įrenginyje yra drėgmės jutiklis. Tokį brangų variantą (palyginti su kitais prietaisais) rekomenduojama įrengti dideliems plotams laistyti, taip pat šiltnamiuose.

Jei sistema yra sujungta su centralizuotu kanalu ar siurbliu, turėtumėte pasirinkti įrenginį su solenoidiniu vožtuvu ir drėkinti iš barelio gravitacijos būdu – su rutuliniu vožtuvu.

Rengiant lašinimo drėkinimo sistemą iš paruoštų komponentų, būtina pasirinkti tik kokybiškus produktus, kad ji truks daugelį metų, o lėšos nebus švaistomos. Drėkinimo schema turėtų būti gana paprasta, turint minimalų jungčių skaičių. Elementų sujungimo taškuose slėgis susilpnėja, o tai prisideda prie mažų šiukšlių dalelių kaupimosi.

Prieš įdiegiant sistemą, sukuriamas visų jo komponentų išdėstymas, o tai priklauso nuo vietos išdėstymo ir lovų išdėstymo. Diagramoje turėtų būti nurodytas vandens tiekimo šaltinis, pagrindinis vamzdis ir išleidimo žarnos, kad būtų galima apskaičiuoti reikiamą medžiagų kiekį. Kaip vandentiekio šaltinis lašeliniam drėkinimui, geriau naudoti plastikinę statinę. Ši medžiaga nėra korozija, kuri ne tik padidins gaminio tarnavimo laiką, bet ir pašalins galimybę rūdžių dalelėms užsikimšti.

Pagrindinis vamzdynas yra prijungtas prie vandens tiekimo šaltinio, kuris gali būti pagamintas iš metalo ar plastiko. Tinkamiausias variantas yra polipropileno vamzdžių drėkinimo įrengimas savo rankomis. Pagrindinis filialas yra statmenas lovoms ir turi didesnį skersmenį nei šakiniai vamzdynai. Visi lašelinio drėkinimo elementai su savo rankomis iš plastikinių vamzdžių yra prijungti suspaudimo detalėmis. Po vandens tiekimo šaltinio gnybto, pagrindinėje linijoje sumontuotas šiurkštus filtras.

Jei kaip šalutiniai vamzdynai naudojamos lašelinės juostos, tuomet linijoje yra išgręžtos angos, skirtos pritvirtinti jas su starterio detalėmis. Žarnos yra įrengtos kuo arčiau eilės su augalais. Kiekvienos juostos pabaigoje įdiegta stub. Toliau sistema patikrinama, ar jis veikia.

Jei planuojama įrengti požeminę sistemos instaliaciją, reikia iškasti 30–70 cm gylio po vamzdynais tranšėjos, būtina užpildyti dugną griuvėsių sluoksniu ir uždėti sumontuotą sistemą. Toliau jis yra išbandytas ir tada užpildytas dirvožemiu. Įrengimo procesą galite išsamiai ištirti dėl lašelinio drėkinimo video šalyje.

Svarbu! Dugno drėkinimo vamzdynai, esantys po žeme, yra labai jautrūs užsikimšimui.

Ne tik dekoratyviniai elementai gali būti pagaminti iš plastikinių butelių ir talpyklų teritorijos atnaujinimui. Iš jų, vasarnamyje, jie organizuoja pilnavertę laistymo drėkinimo sistemą, kuri leidžia suteikti dirvožemio drėgmę 3-4 dienas.

Remiantis daugybe atsiliepimų, rekomenduojama iš plastikinių butelių laistyti drėkinimo iš konteinerių iki 2,5 litrų. Dirvožemio vandens prisotinimas priklauso nuo dirvožemio rūšies, tai lemia talpykloje esančių skylių skaičių, dėl to bus užtikrinta pakankama drėgmė, kuri neleidžia perpildyti ar užpildyti. Pavyzdžiui, smėlio dirvožemiai gerai sugeria drėgmę. Tokiu atveju pakanka 1-2 skylės butelyje, o sunkiems dirvožemiams – daugiau. Buteliai, kurių talpa yra 1 l. Agurkų ir pomidorų lašelinis drėkinimas yra 4-5 dienas, 3 l – 10 dienų, 6 l – 14-15 dienų.

Drėkinamasis drėkinimas naudojant plastikinius konteinerius turėtų būti organizuojamas mažuose plotuose. Dideliuose plotuose bus per daug laiko ir pastangų, kad pripildytumėte indą vandeniu.

Geras patarimas! Plastikinė sistema gali būti naudojama įvairių kultūrų pašarams ir tręšimui.

Pagrindiniai drėkinimo drėkinimo iš plastikinių konteinerių privalumai:

  • sutaupyti daug vandens;
  • minimalios finansinės sistemos organizavimo išlaidos;
  • individualus požiūris į kiekvieną žaliąją erdvę;
  • paprastas montavimas, valdymas ir priežiūra;
  • tikslinė drėgmė ir tręšimas.

Šiandien galite nusipirkti lašinimo drėkinimo sistemą, kuri apima visus galimus elementus. Tačiau toks sprendimas reikalauja didelių finansinių išlaidų. Ekonomiškesnė galimybė yra sukurti tokį mechanizmą iš paruoštų komponentų. Be to, galite padaryti sau drėkinimo sistemą iš laužo medžiagų, tokių kaip plastikiniai buteliai ir medicininės droppers. Pasirinkimas priklauso nuo teritorijos pobūdžio, teritorijos, žaliųjų erdvių skaičiaus ir rūšies, asmeninių pageidavimų ir savininko finansinio pajėgumo.

 

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: