Aukštos lovos šalyje su savo rankomis: foto ir gamybos technologija

Šiame straipsnyje apibūdinami visi procesai, kurių metu didelės lovos yra sukurtos namuose su savo rankomis: nuotraukos ir detalūs technologijos aprašymai, konstrukcijų tipai, jų paskirtis ir savybės, privalumai ir trūkumai. Vertikalių produktų, skirtų žemuogėms, agurkams ir kitoms kultūroms auginti, ypatumai, rekomendacijos jų gamybai.

Aukštos lovos šalyje su savo rankomis: nuotrauka ir dizaino ypatybes

Aukštų lovų statyba atveria naujas galimybes auginti sodus. Toks požiūris į sodinimo organizavimą leidžia sukurti įdomų dizainą svetainėje, efektyviai auginti uogas, vaisius ir daržoves. Iš svetainės galima gauti nuostabų derlių, kurių dirvožemis nėra labai derlingas.

Aukštų struktūrų atšilimas vyksta daug greičiau nei įprastinės lovos. Augalų priežiūros procesas yra supaprastintas, nes žmogui nereikia lenkti per mažai.

Atkreipkite dėmesį! Organinės medžiagos naudojamos kaip užpildas didelėms lovoms. Atsižvelgiant į tai, kad augalų šaknys yra maistinėje terpėje, kultūros auga greičiau ir duoda turtingą derlių.

Tokių konstrukcijų statybai pridedamos minimalios išlaidos, todėl sodininkai mėgsta gaminti aukštas lovas braškėms ir daržovėms.

Pakeltų konstrukcijų privalumai:

 • pasėlių prieinamumas nepriklauso nuo dirvožemio kokybės ir sudėties. Dėl šios priežasties sodininkai ir sodininkai gali auginti augalus vietovėse, kuriose yra uolėtas paviršius arba sunkus molis;
 • lovos supaprastina žemės auginimo procesą, nereikalauja intensyvios priežiūros. Tik du kartus iškirs žemę. Pirmą kartą pavasarį pasodinus, antrą kartą procedūra atliekama rudenį po derliaus nuėmimo;
 • perdirbimas nereikalauja giliai kasti dirvožemio, pakanka maišyti dirvą su sodo šakėmis;

 • padaryti aukštas lovas taip paprasta kaip jų išmontavimo procedūrą. Statinių išdėstymą galima lengvai pakeisti, jei norite sukurti naują dizainą svetainėje;
 • produkto viduje yra ribota erdvė, todėl piktžolių pašalinimas nėra sunkus;
 • pagreitintą daržovių nokinimą aukštoje lovoje palengvina gera drenažo sistema, kuri yra organizuota viduje;
 • Aukštos lovos dirvožemis yra apsaugotas nuo užšalimo, kuris dažnai atsitinka pavasarį, kai šalčiui grįžta. Ankstyvo rudens šalčio metu užtenka padengti sodinimą brezentu arba polietilenu, kad jie nebūtų mirę;
 • aukštų braškių, skirtų braškėms, statyba leidžia jums išgelbėti uogas nuo plaunamų sunkių lietų, kurie dažnai sunaikina derlių.

Trūkumai dizaino šiek tiek. Jie susideda iš poreikio sustiprinti mineralinį trąšą ir dažnai laistyti. Taip pat reikia sekti Medvedka. Šis kenkėjas mėgsta įsikurti aukštose lovose.

 Vasarnamių savininkai labiausiai pageidauja šių tipų lovų:

 • trikampio formos daržovių sodai;
 • daugiapakopės struktūros;
 • trapecijos formos masyvios lovos;
 • dekoratyviniai sodai.

Atkreipkite dėmesį! Dėl aukštų lovų išdėstymo nereikia didelių išlaidų. Daugelis vasaros gyventojų naudoja savo reikmėms medžiagas. Daugeliu atvejų pakanka sukurti aukštas lovas lentoms ir plytoms pirkti, taip pat mišinį, kuris pagerina dirvožemio kokybę ir drenažą.

Norint statyti didelį laisvas trikampio sodas, reikalingas tik kastuvas. Lovų matmenų parametrai parenkami atsižvelgiant į tai, kurie augalai bus auginami. Atsižvelgiama į kultūros šaknų sistemos dydį. Didžiausias leidžiamas sodo aukštis yra 0,3 m, plotis – apie 0,7 m. Vamzdžio pripildymo dirvožemyje procesas nebūtinai turi sutankinti žemę.

Panašus modelis naudojamas trapecijos formos lovai sukurti. Viršutinė didmeninės sodo dalis tuo pačiu metu neturėtų viršyti 0,3 m pločio. Norėdami padengti viršutinius šlaitus, galite naudoti lentą. Taip pat leidžiama naudoti mulčias, kurios teigiamai paveiks dirvožemio būklę.

Gaminant daugiasluoksnes lovas braškėms su savo rankomis, bus atliktas profilinis vamzdelis ar jungiamosios detalės. Metalo konstrukciniai elementai tvirtinami suvirinant arba užsukant. Konteineriai ar dėžės, pripildytos dirvožemiu, dedamos ant gatavo rėmo pagrindo.

Norint užtikrinti, kad dirvožemis su augalais būtų struktūros viduje, reikalingos didelių lovų tvoros. Dažniausiai naudojamas statant barus ar lentas. Taip pat populiarios technologijos, leidžiančios gaminti aukštas lovas iš skalūnų, tai daro pats.

Mediena laikoma tradicine medžiaga, kuri leidžia sukurti praktišką ir patikimą aukštos lovos dizainą. Šiferis taip pat yra populiarus, bet mažiau ekologiškas. Be to, jis turi vieną didelį trūkumą – jo trapią struktūrą. Statant sodą, galite pažeisti šią medžiagą, jei ignoruojate tvarkymo taisykles.

Patvariausios ir patvarios lovos yra pagamintos iš plytų ar akmens. Dideli elementai yra prijungti naudojant konkretų sprendimą. Dažnai pats naudojamas ir betonas, dirbant, su kuriuo reikia atidžiai apsvarstyti daržovių sodo formą, matmenų parametrus ir vietą, nes šiuo atveju lova bus stacionari ir negalės perkelti laiko. Gaminant konstrukcijas, pagamintas iš betono, akmens ar plytų, svarbu nepersistengti su rėmo storiu ir plotiu. Masyviuose gaminiuose žemė negalės greitai sušilti.

Vasaros gyventojai taip pat naudojasi kita biudžeto medžiaga:

 • tušti buteliai;
 • seni plastikiniai stalčiai;
 • paruoštos konstrukcijos plastikinių tvorų pavidalu.

Atkreipkite dėmesį! Aukštų plastikinių plokščių lovų statyba yra labiausiai biudžeto būdas gauti sodą. Jūs netgi galite rasti plastikinius skalūnus atskirų parduotuvių asortimente.

Igorio Lyadovo lovų pagrindas yra technologija, kurią XX a. Pabaigoje sukūrė Jokūbas Mittlayderas. Amerikietis dirbo siekdamas sukurti optimalius braškių auginimo dizainus. Šie produktai išskiriami nuo paprastų lovų dėžių jų sumažinto pločio – tik 45 cm, o bet kokią medžiagą galima panaudoti lentoms gaminti, bet dažniausiai naudojamos lentos.

Kaip užpildas naudojamas vaisinga žemė ir pjuvenų sluoksnis. Norėdamas išvengti piktžolių augimo šioje zonoje, daržovių augintojas išplito agrofibre.

Skirtingai nei Amerikos kolega, Igoris Lyadovas siūlo naudoti ne mineralinius priedus, bet ekologiškus. Jis tapo kelių receptų, kuriuose yra tokių tradicinių trąšų kaip paukščių išmatos ir mėšlas, ir žolelių autorius. Šiek tiek kitoks foto dizaino lovos vaizdas. Aukštos Lyadovo lovos yra 0,6–1 m pločio.

Tarp konstrukcijų išlieka perėjimai, kurių plotis yra 0,6–0,8 m. Ši zona gali būti padengta stogo veltiniu, smėliu, plytelėmis ar pjuvenomis, kad būtų lengviau judėti palei plantacijas ir nesvarstyti piktžolių. Kelias tarp lovų dažnai sėja su veja. Tačiau šiuo atveju būtina periodiškai pjauti augmeniją taip, kad praėjimai atrodytų tvarkingi ir neviršytų jų ribų.

Atkreipkite dėmesį! Igoris Lyadovas griežtai paskyrė lovų vietą. Iškrautos žuvys turėtų būti įsikūrusios šiaurinėje pusėje į pietus. Tik tokiu būdu augalai bus aprūpinti reikiamu saulės šviesos lygiu. 

Technologijoje numatyta statyti 180 cm pločio lovas, ilgis – 3 m, aukštis – 40 cm, tačiau konstrukcijos matmenų parametrai gali būti keičiami atsižvelgiant į vasarnamio plotą. Pirmajame statybos etape pasirenkama optimali vieta sodo sodui įrengti. Tai geriau, jei pasirinkta sritis bus apšviesta per dieną su saule bent 5 valandas. Tam netinka vieta, netinkama auginti, pavyzdžiui, dykviete.

Vertikalių konstrukcijų statybai leidžiama naudoti neįprastas medžiagas, pavyzdžiui, padėklus, senus baldus, tuščius kelmus ir pan. Neįprastas požiūris į dekorą leis jums sukurti nerimą sodą teritorijoje ir gražią dekoratyvinę kompoziciją, puikiai tinkančią vasaros name.

Like this post? Please share to your friends: