Standartinė plyta: matmenys, charakteristikos, apimtis

Natūralus akmuo jau seniai yra viena iš pagrindinių statybinių medžiagų. Tačiau viskas pasikeitė su šiuolaikinėmis statybinėmis medžiagomis – plytomis. Asmuo galėjo savarankiškai suteikti galutiniam produktui norimas charakteristikas. Kiekvieną dieną galite pamatyti šio statybinės medžiagos naudojimą įvairiais variantais. Šiandien nėra problema įsigyti standartinį plytą patys: galite sužinoti šio straipsnio dydžius ir pasirinkimo kriterijus.

Kai naudojamas standartinis plytas: dydžiai ir veislės

Plyta yra daugialypė medžiaga, naudojama įvairiose statybos srityse. Yra keli plytų dydžio tipai ir standartai. Tinkamas medžiagos pasirinkimas – raktas į sėkmingą jūsų darbo rezultatą.

Priklausomai nuo gamybos medžiagos ir produkto savybių, plytos gali būti suskirstytos į keturias pagrindines grupes:

 1. Įprasta raudona plyta.
 2. Baltas silikato plytas.
 3. Keraminės plytos.
 4. Susidūręs su plyta.

Pagrindinės plytų naudojimo sritys:

 • sienų montavimas (įskaitant guolį);
 • pamatų klojimas;
 • grindų statyba;
 • rūsių išdėstymas;
 • fasadai;
 • pastatų laiptai;
 • plytų pertvarų statyba namuose;
 • mūro židiniai ir krosnys.

Dažniausiai naudojamas įprastas raudonas plytas. Jo techninės charakteristikos puikiai tinka įvairioms darbo vietoms atlikti. Įskaitant lifto šachtos, stulpelių, pastatų arkos statybą. Dažnai paprastas raudonas plytas naudojamas nedidelių pastatų pamatui nustatyti.

Jei kalbame apie laiptų statybą, tada šiuo atveju geriau naudoti keramikos gaminį. Jis yra atsparesnis drėgmei, temperatūrai ir kitiems aplinkos poveikiams. Be to, keramika yra gana lengvai veikiama mechaniniu stresu, kuris, jei reikia, leidžia pjauti plytas.

Išskirkite vieną, dvigubą ir pusantrų plytų, kiekvieno tipo dydžiai bus nagrinėjami toliau.

Statybos laivų kūrimo procese buvo sukurti tam tikri standartai, kuriuos turi atitikti medžiaga. Vienos plytos dydis: 120 mm pločio, 250 mm ilgio ir 65 mm aukščio. Šis plytų dydis laikomas idealiu klojimui su kintama išilgine ir skersine padėtimi.

Raudona plyta yra universalus medžiaga, gaminama skrudinant suspaustus molio briketus. Dažniausiai naudojami pamatų, sienų, pertvarų statybai. Jis taip pat naudojamas krosnių ir tvorų klojimui.

Venkite degtų plytų pirkimo. Jie gali būti matomi plika akimi ant juodos, nudegusios vidurinės ir nudegusios briaunos. Daugeliui statybos darbų tokia medžiaga negali būti naudojama, tačiau ji tinka pamatui dėti.

Kietos plytos svoris yra nuo 3,5 iki 3,8 kg. Vienas kubinis metras raudonos plytos sveria apie 1700 kg ir turi apie 480 vienetų. Ant pakuotės gamintojas būtinai nurodo slėgį, kurį ši medžiaga gali atlaikyti suspaudžiant kg / cm?, Pavyzdžiui, 76, 100, 125, 200 ir tt

Geras patarimas! Tinkamai iškeptas plytas bus aiškus ir skambus garsas.

Baltas arba silikatinis plytas gaminamas pagal silikatą, todėl jis gavo savo pavadinimą. Patvarios ir lengvos medžiagos, naudojamos daugiausia sienų ir pertvarų statybai. Tokios plytos niekada nenaudojamos pamatams, krosnims, vamzdžiams, židiniams ar rūsioms kloti. Standartinis baltos plytos dydis: 250x120x88 mm.

Geras patarimas! Žinant modulinį modulio dydį, galite sukurti ateities dizainą ir apskaičiuoti reikiamą medžiagos kiekį.

Medžiaga, žinoma mums visiems, kuri, savo ruožtu, yra suskirstyta į statybą ir susiduria. Atskiras vaizdas iš krosnies plytų. Dydis ir patogi forma leidžia sklandžiai, sklandžiai kloti be per didelių siūlių. Standartinis krosnies plytų dydis yra 250x125x65 mm.

Kadangi ši medžiaga naudojama labai svarbiose vietose, nepriimtina naudoti plytas net ir su maža santuoka. Lengvai tikrinama plytų kokybė – bakstelėję ugniai atsparios plytos turėtų padaryti metalinį garsą. Kai skaldymas turėtų susmulkinti į didelius gabalus. Prasta kokybė, nesudegusi medžiaga sukaupia drėgmę, kuri gali sukelti konstrukcijos sunaikinimą. Kubo plyta yra brangesnė nei įprasta, tačiau ji yra ugniai ir gerai išlaiko šilumą. Ugniai atsparių plytų dydis visada yra toks pats.

Geras patarimas! Vietoj krosnies leidžiama naudoti židinio plytas. Šios medžiagos matmenys ir savybės visiškai atitinka visus reikalavimus.

Dekoratyvinė plyta naudojama sienų klojimui, tuo pačiu užtikrinant sklandų, lygų paviršių. Jo teisinga forma leidžia gaminį naudoti kaip galutinį sienų apdailą tiek namuose, tiek išorėje. Šiuo atveju blizgantis plytų išorinių sienų paviršius suteikia paviršiui ypatingą elegantišką.

Dėl šių savybių dekoratyvinės plytos dažnai vadinamos „priekinėmis“ arba „priekinėmis“. Nėra jokių sunkumų dirbant su šios rūšies medžiaga, išskyrus tai, kad reikia atkreipti ypatingą dėmesį į pjovimo siūles. Susidūrusių plytų dydis gali skirtis priklausomai nuo tipo: vieno, pusantro ar dvigubo.

Standartinė apdailos plytų dalis nesiskiria nuo įprastų ekvivalentų. Išimtys yra rankdarbiai. Nestandartiniai vienkartinių plytų dydžiai gali būti 210x100x50 mm, 240x115x52 mm arba 210x100x65 mm.

Tokie vieno langelio plytų dydžiai nėra gaminami gamyklose, ir jie yra daug didesni. Visada prieinama ribotame leidime. Jie naudojami senų pastatų restauravimui arba originalių pastatų idėjų įgyvendinimui.

Vienos pusės pusės rankų darbo plytų dydis taip pat gali būti labai skirtingas, pavyzdžiui, 240x115x71 mm. Tokio dydžio plytų naudojimas atrodo labai naudingas.

Dvigubos nestandartinių dydžių plytos yra 240x115x113 arba 190x90x90 mm.

Tai priklauso nuo to, ar namo dekoravimui naudosite standartinio dydžio, bet ir brangesnę rankų darbo medžiagą. Tačiau prieš perkant, geriau pasikonsultuoti su specialistu, galinčiu paaiškinti visus niuansus, susijusius su konkrečiu plytų tipu.

Prieš pirkdami plytų, reikia tiksliai suprasti jo įsigijimo tikslą. Jis nustatys būtinas medžiagos savybes.

Plytų spalva priklauso nuo molio, iš kurio jis pagamintas. Dažniausias variantas – krasnozhguschayusya molio masė. Jis suteikia galutiniam produktui raudoną spalvą, į kurią įpratome. Dažniau galima rasti baltos, abrikosų arba gelsvų molio plytų, kurių gamybai naudojamas baltas deginimas. Taip atsitinka, kad į pradinę medžiagą pridedama speciali pigmentas norint gauti norimą spalvą arba atspalvį.

Paprastas plytas puikiai tinka bet kokio sudėtingumo sienų ir statybinių konstrukcijų statybai. Standartiniai paprasto plytų dydžiai: 250х120х56 mm.

Ateityje tai reikalauja papildomo apdailos, pavyzdžiui, tinkavimo. Susidūrimas su ta pačia medžiaga yra lygus ir lygus paviršius, kuriam nereikia papildomo apdailos. Tačiau susidūrusių plytų kainos ir dydžiai yra daug įvairesni.

Geras patarimas! Plytos ant paviršiaus gali turėti reljefinį raštą, skirtą geresniam sukibimui su tinku.

Svarbus kriterijus plytų pasirinkimui yra jėga, t. Y. Medžiagos gebėjimas nesugriauti išorinių apkrovų įtakoje. Mažojo pastato statybai pakanka, kad plyta būtų išlaikyta 100 kg apkrova 1 cm, o jei tai yra daugiaaukščio pastato statyba, rodiklis turi būti bent 150. Kiekvieno konkretaus partijos stiprumas visada nurodomas ant pakuotės.

Kitas svarbus plytų kokybės rodiklis – atsparumas šalčiui. Ši vertė matuojama ciklais ir naudojant atskirus kiekvienos plytos markės bandymus. Galutinis produktas pirmą kartą dedamas į vandenį ir po to į šaldiklį. Kiekvienoje aplinkoje buvimo trukmė yra 8 valandos. Tai vienas ciklas, kuris kartojamas tol, kol medžiaga pradeda vizualiai keisti jo savybes.

Daugiaaukščiai pastatai ir pramoniniai pastatai pagal normas yra pastatyti iš mažiausiai 35 ciklų atsparumo šalčiui. Tačiau rinka pateikia produktus su įvairiais rodikliais. Jūs galite lengvai rasti 25 ir 15 ciklų. Mažos kainos medžiagos kaina bus daug mažesnė, bet ar per tam tikrą laiką turėsite apgailestauti? Jei nesate tikri, kokia pasirinkimo galimybė, geriau susisiekti su specialistu, kuris padės jums pasirinkti tinkamą klimatą ir konstrukcijos tipą.

Šiandien yra dvi plytų dydžio parinktys: standartinės ir nestandartinės. Kaip jau minėta, standartinis ilgis yra 250 mm, plotis 120 mm, aukštis – 65 mm. Tokie parametrai yra susiję ne tik su tuo, kad toks plytas yra patogiausias naudoti ir puikiai tinka jūsų rankai. Faktas yra tas, kad statybų proceso metu plytos yra statmenos viena kitai, kintant išilginėms ir skersinėms pusėms.

Pažvelkite į numerius ir pastebėsite, kad standartiniai numeriai yra vienas kitam. Tai palengvina bet kokius skaičiavimus, dirba su tokia medžiaga ir sumažina plytų pjaustymo poreikį.

Dažnai galite rasti nestandartinių dydžių plytas. Jie turi tokį patį ilgį ir plotį, kaip ir standartas, ir skiriasi tik akmens aukštyje. Pavyzdžiui, pusantro produkto storis yra 88 mm, o dvigubas – 138 mm. Tokios medžiagos dažniausiai naudojamos dekoratyviniais tikslais. Jie puikiai dekoruoti namais, stogais ir fasadais.

Fasado stilius"под старину" в сочетании с современным стилем интерьрера

Pavyzdžiui, geras spalvų ir matmenų plytų pasirinkimas: geltona ir pusė arba dvigubai ruda.

Kita plytų savybė yra jos svoris. Įvairių rūšių produktams šis rodiklis yra visiškai kitoks. Taigi standartinės keramikos arba silikato plytų svoris yra 3,8-4 kg. Be to, jei plyta yra ertmės viduje, tada ji sveria mažiau. Todėl projektuojant jie neatsižvelgia į kiekvienos plytos svorį, bet tik į konkrečią mūro dalį, t. Y. 1 kubinių metrų statybinės medžiagos masę ir reikiamo cemento skiedinio kiekį.

Mūro dalis gali svyruoti nuo 600 kg / m? iki 1800 kg / m? ir priklauso nuo kiekvieno plytų svorio. Apskaičiuojant projektavimo etapą būsimo pastato svorį, galite koreguoti pamatų klojimą ir taip padaryti struktūrą patvaresnę ir patikimesnę.

Konstrukcijos dydis visada bus plytų pločio kartotinis. Jei mes kalbame apie standartinį matomų plytų dydį, ši vertė bus 120 mm. Priklausomai nuo sluoksnių skaičiaus, sienos plotis gali būti 120, 250, 380, 510 mm ir tt Šiame skaičiavime atsižvelgiama į 10 mm siūlės tarp plytų.

Išimtis iš šios taisyklės gali būti laikoma tik plonomis pertvaromis, kurios yra pagamintos iš keraminių plytų. Todėl šiuo atveju pertvaros plotis atitinka plytų plotį – 65 mm.

Angos ir trumpos sienos visada yra suprojektuotos taip, kad jos būtų plytų dydžio. Priešingu atveju, reikia pjauti norimo dydžio plytas, kurios žymiai padidina proceso sudėtingumą.

Mūrinis visada buvo ir bus populiari statybinė medžiaga. Šį gaminį modernios konstrukcijos sudėtyje yra sunku pakeisti dėl aukštų techninių savybių. Taigi, jei planuojate statyti savo namus, jūs turėtumėte apsvarstyti plytas kaip pagrindinę darbo medžiagą. Nepaisant savo paprastumo, plytos yra labai įvairios, todėl galima įkūnyti neįprastas dizaino idėjas ir originaliausias idėjas.

Like this post? Please share to your friends:
//graizoah.com/afu.php?zoneid=2466924