Rūdžių dažai išoriniam metalo darbui ir jo naudojimui

Iš šio straipsnio galite sužinoti apie visas tokios apdailos medžiagos savybes kaip rūdžių dažus išoriniam metalo apdirbimui: dažų tipus, jų savybes, savybes ir vartojimą, patarimus dėl pasirinkimo ir smulkesnius naudojimo taškus. Straipsnyje aptariami populiarūs prekės ženklai, gaminantys junginius su antikorozinėmis savybėmis, jų vidutinės kainos ir apžvalgos, taip pat pagrindiniai metalo rūdžių prevencijos metodai.

Rūdžių dažai išoriniam metalo darbui, kaip būdas apsaugoti medžiagą

Metalas dažnai naudojamas kaip medžiaga daugelio objektų gamybai ir apdailai. Dėl savo specifinių savybių ir savybių ji labai reikalinga, kai kalbama apie konstrukcijas, veikiančias lauko sąlygomis. Tos pačios savybės lemia dažų ir lakų naudojimo poreikį. Jie užkerta kelią ankstyvam metalų produktų gedimui, veikiant išoriniams veiksniams.

Metalo konstrukcijos, naudojamos kaip pastato fasado elementai ir reikalingos papildomos apsaugos:

 • vandens vamzdžiai;
 • šildymo sistemos elementai;
 • drenažas;
 • tvoros laiptais ir balkonais.

Priemiesčio statyboje metalinės konstrukcijos naudojamos labai plačiai. Tokia medžiaga naudojama vartams, šiltnamiams, pavėsinėms, mažoms ir mažoms architektūrinėms formoms gaminti. Priklausomai nuo metalo tipo, paviršius gali būti skirtingas. Tarp jų, stiprumas, atsparumas aukštai temperatūrai ir kt. Nepaisant daugelio metalo privalumų, yra trūkumų, kurie verčia naudoti antikorozinius dažus išorės darbams.

Pagrindinis metalo trūkumas yra jo pažeidžiamumas korozijos poveikiui, kuris turi įtakos gaminių išvaizdai ir jų eksploatavimo trukmei.

Įdomus faktas! Rūdis yra oksidacijos, atsirandančios ant metalo paviršiaus, rezultatas. Korozijos atsiradimas nėra išprovokuojamas paties drėgmės, taip pat šiame procese dalyvauja oras. Tiksliau sakant, metalo sunaikinimas įvyksta, kai ore yra didelis vandens garų kiekis.

Kaip korozijos susidarymas įsiskverbia į medžiagą. Tai sukelia drėgmės kaupimąsi metale dėl savo poringos struktūros. Paprasčiausias būdas apsaugoti medžiagą yra naudoti antikorozinį gruntą kartu su dažais. Tačiau toks požiūris yra brangus dėl materialinių priemonių ir laiko.

Geriausias apsaugos variantas bus dažų dengimas ant metalo ir rūdžių išoriniam darbui, kuris sudarys barjerą, kuris neleidžia atsirasti oksidaciniams procesams.

Pagrindiniai metalo gaminių apsaugos nuo rūdžių metodai:

 1. Elektrocheminis.
 2. Galvaninis apsauginis.
 3. Šaltai cinkuota.
 4. Fosfatavimas (korozijos konversijos metodas).
 5. Poliravimo plėvelė.

Dažai, skirti metalo paviršių ir kompozicijų apdailai, yra suskirstyti į šiuos tipus:

 • akrilo vandens dispersija;
 • alkidas ant metalo ir rūdžių;
 • poliuretanas;
 • plaktukas

Alkidiniai dažai, skirti metalui ir rūdei, pasižymi geromis sukibimo savybėmis. Daugelio šių junginių kaina yra maža. Kai kurie produktų tipai suprojektuoti taip, kad galų gale būtų cinkuoti ir nerūdijantys nerūdijančio plieno paviršiai. Tuo pačiu metu nereikia atlikti išankstinio gruntavimo.

Akrilo polimerai naudojami kaip pagrindas akrilo dažų gamybai lauke. Jų struktūra apima modifikacinius, antikorozinius elementus. Darbas su tokia medžiaga yra labai patogus, nes jis neturi nemalonaus kvapo. Prieš naudodami atsparius akriliniams dažams, gamintojai rekomenduoja apdoroti metalą gruntu.

Norėdami pirkti metalų poliuretano dažus, turėsite išleisti pinigus. Paprastai šie dažai naudojami metalo paviršių apdailai patalpose. Danga turi šilkinį paviršių, kuris yra atsparus cheminiams veiksniams ir mechaniniams pažeidimams. Todėl kai kuriais atvejais jie gali būti naudojami lauke.

Ant rūdžių gali būti pritaikyti plaktukai su antikorozinėmis savybėmis. Šie junginiai ant dangos paviršiaus susidaro plaktuku. Jie užtikrina patikimą ir efektyvią apsaugą nuo korozijos.

Atkreipkite dėmesį! Ekspertai rekomenduoja naudoti plaktuko tipo dažus kaip juodųjų metalų apdailą. Šiam tikslui geriausiai tinka šis dažymas.

Atmosferos veiksnių poveikis neigiamai veikia ne tik metalą, bet ir medinius paviršius. Žinoma, mediena nėra linkusi į koroziją, bet gali būti jautri grybams, naikinimui ir vabzdžiams. Todėl tokiems produktams taip pat reikia apsaugos.

Dekoratyvinės metalo spalvos plaktuko spalvos savybės lauko darbams tik aukštyje. Bet ar ši apdailos medžiaga tinka medienai? Hammeraito dažai yra optimalūs tiek metalo, tiek medienos gaminiams. Be to, leidžiama naudoti rūdis, taip pat naudoti anksčiau dažytą paviršių.

Medžio paruošimo technologija ir jos spalvos praktiškai nesiskiria nuo darbo su metalo pagrindu. Tačiau yra tam tikrų niuansų. Šveitimo dažų valymas turi būti atliekamas švelniai. Šiais tikslais geriau naudoti šlifavimo popierių. Labai atsargiai apdorokite paviršių, kad nepažeistumėte medžiagos.

Metalinių šepečių naudojimas turi būti nutrauktas. Mediena yra minkšta, o metalinis šepetys gali sugadinti paviršių ir palikti gilius įbrėžimus. Išvalius produktą, pagrindas kruopščiai nuplaunamas ir išdžiovinamas. Dažus reikia pradėti naudoti tik po to, kai mediena visiškai išdžiūsta ir paruoštas paruošiamasis sluoksnis.

Svarbu! Prieš dažant Hammeraite, nuvalius medieną, neapsaugotos medžiagos dalys turi būti apdorojamos specialia gruntavimo priemone, kuri apsaugo nuo pelėsių ir pelėsių vystymosi. Gamintojas rekomenduoja naudoti gruntų kompoziciją Nr. 1 Rust-Beater.

Išoriniams darbams skirtų spalvų atspalvių paletė nėra tokia plati, kaip ir vidaus apdailai skirtų kompozicijų paletė, tačiau spalvų pasirinkimas yra didelis. Vartotojai gali įsigyti metalo akrilinius dažus išoriniam darbui su pusiau blizgus, matinis, pusiau matinis ir blizgus paviršius.

Laivai pagaminti iš skirtingų medžiagų: kai kuriems transporto elementams naudojami kiti metalai. Atsižvelgiant į agresyvų aplinkos veiksnių poveikį, abiem šioms medžiagoms reikia didesnės apsaugos. Kai kurios laivų dalys nuolat liečiasi su vandeniu, kuris gali apimti druską (jūros vandenį), o medieną veikia ne tik drėgmė, bet ir vėjas, tiesioginiai saulės spinduliai.

Šiuolaikinį dažų asortimentą sudaro antifouling ir antikoroziniai junginiai. Populiariausios medžiagos yra „Tikkurila Panssarimaali“, „Politax“ ir „International Paint Interdeck“. Visi jie tinka darbui drėgnuose klimatuose ir pramoninių konstrukcijų apdailai. Jie naudojami plieno, aliuminio, duraluminio dangų apdorojimui.

Vidutiniai laivų kompozicijų tarifai:

Vardas Prekinis ženklas Tomas, l Kaina, patrinti
Panssarimaali Tikkurila 0,9 665
Panssarimaali 2.7 1920 m
Panssarimaali 9 5850
TRILUX PROP-O-DREV (sraigtams, purškimui) Tarptautinis dažai 0,5 2439
INTERDECK 0,75 2025 m
Tarptautinis Danbolinas (triumo) 0,75 1539 m
VERIDIAN (priešgaisrinis, sraigtų) 0,75 5760
Tarptautinis Micron CSC (antifouling) 0,75 3040
MICRON EXTRA EU (užsiteršimas, erozija) 0,75 3924
Politaks 44UR 1Zn (sudedamoji dalis povandeninės laivų dalies cinkavimui) HC Goldman grupė 7 (kg) 3430
Politaks 77EPV 2 (antikorozinė emalio su hidroizoliacinėmis savybėmis) 22,7 (kg) 7491
„Politaks 22EP 2“ (rūgštingam emaliui chemijos gamyboje) 28 (kg) 9800

 

Geras patarimas! Mediniams paviršiams pageidautina naudoti akrilinius ir alkidinius emalius su dideliu atsparumu vandeniui, pvz., Tikkurila Panssarimaali.

Guminiai dažų ir lakų tipai yra universalūs, jie turi daug privalumų:

 • atstumti vandenį;
 • rodo atsparumą aukštai temperatūrai ir atmosferos reiškinių įtakai;
 • apsaugoti metalą nuo korozijos;
 • išlaikyti savo savybes įvairiose temperatūrose;
 • lengvai ir patikimai patenka ant paviršiaus;
 • greitai išdžiūti ir neturi kvapo.

Populiarūs šio tipo dažikliai yra šios kompozicijos: Optimist, Chief Technologist, Superdecor ir Farbeks. Rusijoje pagamintas dažai yra paviršiaus matinė danga, kuri, kaip liesti, jaučiasi minkšta guma. Kombinuoti dažai Optimist puikiai susidoroja ne tik su apsauga nuo korozijos, bet ir su įtrūkimais. Kaip ir „Farbex“, šie dažai turi ilgą tarnavimo laiką – iki 10 metų.

Be to, „Optimist“ dažai yra ekonomiški. Pažymėtina, kad dažų sunaudojimas 1 metrui metalo skiriasi nuo skaičiaus, kurį lydi kitų medžiagų padengimas.

Dažų vartojimas Optimist skirtingomis medžiagomis:

Paviršiaus medžiaga Dažų suvartojimas, g / m?
Metalas 250
Mediena 350
Asfalto, plytų, betono 400
Asbesto cemento lakštai 450

 

Produktai Pagrindinis technologas turi platų spalvų spektrą. Jis gali būti naudojamas ne tik statybai, bet ir automobilio apdailai. Po dažymo ant metalo detalių susidaro vandeniui atsparus sluoksnis, kuris užtikrina apsaugą nuo rūdžių ir lustų, kuriuos gali sukelti mažų akmenų, išplaukiančių iš ratų, smūgiai.

Greito džiovinimo dažų metalo be kvapo kainos kainos:

Vardas Kaina, patrinti.
Superdecor Nuo 290
Optimistas Nuo 345 m
Farbeks Nuo 360 m
Vyriausiasis technologas Nuo 750 m

 

Nerzhamet dažai skiriasi paprastomis ir patogiomis piešimo technologijomis. Jie turi didesnį sukibimą su metaliniais paviršiais. Kompozicijoms būdingos antikorozinės savybės, geras dengimo gebos rodiklis ir trumpas džiovinimo laikotarpis. Pagrindu yra naudojamos alkidinės dervos. Kompozicijoje yra organinių tirpiklių, turinčių polimerų. Dangos naudojimo trukmė – 6 metai. Po dažymo ant paviršiaus susidaro pusiau blizgus plėvelė.

Atkreipkite dėmesį! Nerzhamet produktai yra „3 in 1“ formulė. Dažai atlieka antikorozinio grunto, nusidėvėjimo emalio ir rūdžių keitiklio funkciją.

Priklausomai nuo dengiamo paviršiaus struktūros ir tipo, dažų suvartojimas svyruoja nuo 150 iki 250 g / m? Tinka tiek švariems, tiek koroziniams produktams.

Rūdžių dažai išoriniams metalo apdirbimo darbams 3 iš 1 Nerzhamet:

Pakavimas Dažų kiekis, kg Kaina, patrinti.
Bankas 0,9 283
Bankas 3 832
Kaušas 10 2670
Kaušas 20 4980

 

Hammerito apsauginiai dažai metalui ir rūdijimui

Hammerite produktai, skirti metalui ir rūdytiems paviršiams, yra parduodami dviem dažų serijomis:

 1. Hammered – hammer kompozicijos.
 2. Lygios ir lygios dangos.

Šis apdailos tipas gali būti naudojamas plienui dažyti be cinkavimo, spalvotųjų ir spalvotųjų metalų, plastiko (tik ant grunto sluoksnio) ir medienos. Gamintojo pasirinkimas leidžia vartotojams pirkti sidabro dažus ant metalo, žalios, raudonos, baltos, mėlynos ir kitų atspalvių. Kiekvienas dažų tipas turi savo paletę. Bendras atspalvių skaičius viršija keliasdešimt spalvų.

Hammer dažai metalui bronzoje ir kitose spalvose pasižymi gražia tekstūra. Dangos sudėtyje yra silikono stabilizatorių ir aliuminio dribsnių. Dėl šios priežasties ant dažyto paviršiaus susidaro tekstūrinis raštas. Medžiaga leidžia paslėpti nedidelius trūkumus.

Hammeraite dažų metalo ir rūdžių kaina:

Dažų kiekis, l Kaina, patrinti.
0,75 579
2.5 1610 m
5 3612

 

Pagal oficialioje Hammerito interneto svetainėje esančią informaciją dažymo proceso metu ant paviršiaus susidaro vienoda danga. Šis produktas yra 3 iš 1 apdaila. Kompozicijoje yra priedų, kurie neutralizuoja rūdžių poveikį. Šviesos paviršius išlieka 3 metus ar ilgiau.

Geras patarimas! Po rūdžių pašalinimo rekomenduojama naudoti „Hammerite Brush Cleaner“, kad pašalintumėte ir išvalytumėte paviršių. & Skiedikliai. Norėdami tai padaryti, sudėkite kompoziciją ant paruošto metalo, laikykite 5-7 minutes. ir nuplaukite vandeniu ir plovikliu.

Norėdami sužinoti vartotojų nuomonę apie „Hammerite“ dažiklius, tiesiog žiūrėkite į klientų komentarus forumuose:

„Aš girdėjau apie„ Hammerayt “spalvą ant metalo ir rūdžių. Vienas pirkėjas skundėsi, kad po metų nulupta danga, tačiau tarp mano draugų, kurie naudojo šią medžiagą, nebuvo skundų. Todėl nusprendžiau pasitikėti asmeniškai pažįstamų žmonių nuomone. Ir ne klaida. Danga puikiai išdėstyta tvoroje ir jau pusantrų metų atrodo nauja. Galbūt žmonės, kurie patyrė neigiamą patirtį su Hammerite, pažeidė technologiją arba neišvalė paviršiaus nuo rūdžių. Galų gale, ant plono sluoksnio medžiaga tęsis, bet storas sluoksnis turėtų būti pašalintas. Informacija pateikiama ant pakuotės, todėl nežinau, kodėl kyla problemų. “

Sergejus Skorikas, Jekaterinburgas

„Jau keletą metų dirbau su dažais. Kaip profesionalas, galiu pasakyti, kad Hammerayt dažai nėra geresni nei kiti, bet ne blogesni. Tinkamai paruošus ir naudodamas rekomenduojamas lėšas, danga yra aukštos kokybės. Šis reikalavimas taikomas visiems dažams. Išbandyta praktikoje. “

Anton Pankov, Sankt Peterburgas

„Apsaugojo garažo sienas iš vidaus su Hammeraite. Buvau patenkintas rezultatu. Bet atvirame ore dažai nuvilti “.

Igoris Svetlukhov, Maskva

„BUGTONE Hyper Chrome“ automobilių veidrodinė danga

Dažniausiai vartotojai nusprendžia pirkti chromo dažus BUGTONE automobilio metalinių paviršių apdorojimui ir apsaugai. Jis yra universalus ir gali būti naudojamas ant paviršiaus bet kokio aukštos kokybės purkštuvo pagalba. Atspindintis poveikis atsiranda dėl glaudžių mikroskopinių dalelių. Tai pagerina kompozicijos pasiskirstymą ir išlyginimą ant paviršiaus. Dangos atspindėjimas yra 90-95%.

Leidžiama naudoti metalinius, medinius ir plastikinius gaminius. Dažų savybės bus naudingos, jei reikia atkurti emblemą ar mažus objektus. Sudėtis gali visiškai pakeisti chromavimo procedūrą. Skirtingai nuo kitų gamintojų, BUGTONE nesiūlo sidabro, bet tikrai aukštos kokybės chromo dažų su lygiu paviršiumi.

Geras patarimas! Bet kokio tipo įranga tinkama naudoti, įskaitant HVLP purškimo pistoletą ir oro šepetėlį. Ekspertai rekomenduoja naudoti „Iwata LPH50“ (antgalis 1.0).

Vidutinės BUGTONE dažiklių kainos:

Vardas Pakavimas Tomas, l Kaina, patrinti.
Šviesos 1k gali 0,12 1626
Šviesa 1k 120KIT rinkinys 0,12 3750
Šviesos 1k gali 1 10.000
Šviesa 1k 1KIT rinkinys 1 13500

 

Antikorozinis gruntavimo emaljas „Tsikrol“ naudojamas gaminiams, pagamintiems iš cinkuoto metalo, apdoroti. Be aukšto sukibimo, šis dažiklis yra atsparus įvairiems veiksniams:

 • atmosferos reiškiniai;
 • žemos temperatūros;
 • drėgmė;
 • korozija.

 

Dažų sudėtyje yra organinių tirpiklių, akrilo dervų ir papildomų priedų. Medžiaga apjungia nusidėvėjimui atsparaus emalio ir antikorozinės grunto savybes. Danga lengvai atstumia vandenį, greitai džiūsta, turi didelį padengimo gebą.

Apdaila patikimai apsaugo metalą nuo neigiamo atmosferos reiškinių poveikio:

 • pramoninė tarša;
 • drėgmė ir krituliai;
 • tiesioginės saulės šviesos;
 • jūros oras, turintis didelį druskos kiekį.

Bendras dangos storis 40-60 mikronų, metalo medžiagų suvartojimas yra 100-150 g / m? Darbo metu būtinai naudokite apsaugines priemones.

Dažų kainos Tsikrol:

Pakavimas Dažų kiekis, kg Kaina, patrinti.
Bankas 1 281
Bankas 3 819
Kaušas 12.5 3350
Kaušas 25 6325

 

„Caparol“ „Alpina Direkt auf Rost“ dažai naudojami metalo gaminiams, pagamintiems iš plieno ir geležies, dažyti. Produktas „3 in 1“ yra universalus ir nereikalauja papildomo panaudojimo gruntavimui ir antikorozinėms medžiagoms. Tuo pat metu apdailos danga turi puikias dekoratyvines savybes. Pagrindinė medžiagos dalis yra alkidinės dervos. Siekiant kovoti su korozija, pateikiami aktyvūs pigmentai.

Danga yra stabili ir patvari. Naudojimo metu dažai greitai džiūsta, todėl dažymo procesui nereikia daug laiko. Džiūvimo trukmė – 2 val., Džiovinimas tarp sluoksnių – 4 val. Sudėtis turi dar vieną pranašumą: dangos paviršius gerai atbaidys. Dažų suvartojimas vienkartiniame sluoksnyje yra 90-120 g / m?

Kainos dažams Alpina Direkt auf Rost:

Tomas, l Kaina, patrinti
0,75 850
2.5 2190

 

Atkreipkite dėmesį! „Alpina“ dažuose nėra chromatų, švino ir kitų kenksmingų elementų, kurių negalima pasakyti apie kitus junginius.

Priklausomai nuo to, kaip susidaro plėvelės danga, išorinių darbų miltelių dažų asortimentas skirstomas į dvi tipų kompozicijas: termoplastines ir termoreaktyvias.

Pirmasis dažų tipas yra plastikinių plėvelių formavimo medžiagų. Danga formuojama dviem etapais. Pirmuosiuose dažymo pigmentų daleliuose susilieję ir po to jie atšaldomi. Tam nereikia sudėtingų cheminių reakcijų. Dėl to dažų sudėtis visai nepasikeičia ir išlieka originalu.

Priešingai, miltelių tipo termoreaktyvių miltelių kepimo procesą lydi sudėtingi cheminiai procesai. Dėl šios priežasties pradinė molekulių sudėtis skiriasi. Šio tipo danga turi didesnę jėgą, nes apdaila neištirpsta ir nesilydo.

Dažniausiai iš išorės gaminamiems gaminiams apdirbti naudojami poliuretano ir poliesterio dažai. Vidutinis metalo miltelių dažų sunaudojimas per 1 m2 yra 100-125 g / m?

Poliesterio dažų tipams būdingas atsparumas atmosferos ir mechaniniams veiksniams. Dažniausiai jie naudojami kaip aliuminio arba plieno gaminių apdailos danga.

Jų taikymo sritis apima šiuos objektus:

 • fasado konstrukcijų elementai;
 • stogų dangos;
 • langų konstrukcijų detalės;
 • žemės ūkio technika;
 • metalo elementai.

Poliuretano miltelių dažai turi gražią tekstūrą ir nuolatinį blizgesį. Jie naudojami talpykloms, kuriose laikomi reagentai, taip pat cheminės įrangos dažymui. Ypač naudingos poliuretano dažų paviršiams, kurie yra atsparūs abrazyviniam dilimui intensyviu režimu ir mechaninėmis apkrovomis.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: