Plieno kampo svoris: specifinės ir tikrosios masės nustatymo metodai

Plieno kampas yra vienas iš labiausiai paplitusių valcavimo metalo tipų. Prieš statant, nepaisant jų apimties, taip pat užsakant šiuos produktus, reikia nustatyti partijos svorį. Iki šiol yra keletas būdų apskaičiuoti kampo svorį. Produkto masė priklauso nuo jo tipo ir storio.

Plieninių kampų tipai ir jų savybės

Iš plieno pagaminti kampai klasifikuojami pagal šonų plotį. Pagal šį rodiklį visi duomenys yra suskirstyti į du tipus: vienodą lentyną ir nevienodą. Pirmuoju atveju produktas turi tas pačias puses, o antroje – viena iš pusių.

Plieninių kampų svoris yra būtinas parametras atliekant statybos ir transporto skaičiavimus. Šiam faktoriui įtakos turi daug veiksnių. Visų pirma, šiai metalų grupei priklausančių dalių masė priklauso nuo produktų matmenų. Be didelės įtakos svorio kiekiui, taikomas metodas, taikomas šių dalių gamybai.

Atkreipkite dėmesį! Visi šio tipo produktai atliekami dviem būdais. Pirmasis – tai pirminių ruošinių valymas per specialius velenus, kurie sudaro dalį. Šis metodas vadinamas karšto valcavimo būdu, nes prieš formuojant pradinį produktą kaitinama iki reikiamos temperatūros. Antrasis plieno kampų gamybos būdas yra lankstus. Įgyvendinimui naudojama speciali profilių lenkimo įranga.

Norint nustatyti metalo kampo svorį, pirmiausia turite rasti 1 m produkto masę. Šis skaičiavimas atliekamas naudojant du rodiklius: skerspjūvio plotą ir specifinį svorį. Šios vertės turi būti dauginamos. Kiekvienas plieno dalių dydis turi savo specifinę masę, kuri nustatoma įvairiais būdais. Kitas bendras šio parametro nustatymo metodas yra specialiųjų lentelių pagalba, kurias galima rasti atitinkamuose valstybės standartuose.

Paskutinis būdas greitai nustatyti 1 p. m plieninės dalys (pavyzdžiui, 75h75h6 mm kampo svoris) – internetinis skaičiuoklė. Tai yra speciali programa, kuri atlieka skaičiavimus pagal formulę, įvestą į jos kodą. Norint nustatyti reikiamą vertę, turite įvesti duomenis į atitinkamas ląsteles – ir internetinis skaičiuoklė atliks patį skaičiavimą.

Gamintojai, užsiimantys šio tipo metalų išleidimu, turi atitikti atitinkamuose valstybės standartuose nustatytus reikalavimus ir standartus. Svarbu pažymėti, kad lentelės, kurias galima rasti reguliavimo dokumentuose, nurodo teorinę 1 p. m informacija. Savo ruožtu, apskaičiuotas svoris yra kiekis, kurio beveik neįmanoma gauti.

Norėdami rasti faktinį produkto svorį, yra tik vienas būdas – svėrimas, kuris nėra labai patogu. Dažniausiai gaminio tipas turi dvi puses, kurių plotis yra 50 mm. Kampo svoris 50x50x4 vienam metrui gali būti apskaičiuojamas atskirai arba naudoti specialią programą.

Taip pat reikėtų suprasti, kad skaičiavimams naudojamos vidutinės metalo tankio vertės. Plieniniams gaminiams taikoma pastovi vertė, kuri yra 7850 kg / m? Tačiau šiuo metu yra daug plieno rūšių, kurių kiekvienas turi individualų tankį, kuris skiriasi nuo kitų. Taigi, kampų partijos svorio apskaičiavimas atliekamas naudojant vidutines vertes, kurios atsispindi galutiniame skaičiumi.

Be to, plieniniai kampai gali turėti skirtingą tikslumo klasę (A, B, C). Masės apskaičiavimui taip pat įtakos turi leistini neatitikimai su patvirtintais GOST nustatytais matmenimis. Iš to išplaukia ši išvada: reglamentavimo dokumentuose pateikiama informacija apie specifinį sunkumą, kuris paprastai neatitinka faktinio. Tačiau GOST standartai yra pagrįsti visais būtinais skaičiavimais. Gamintojai taip pat vadovaujasi šiais dokumentais.

Nepriklausomas skaičiavimas dažnai reikalingas, kai savo rankomis montuojamos įvairios tvoros ir rėmo konstrukcijos. Šiuo atveju gaminiui suteikiama ypatinga vieta, turinti šiuos geometrinius parametrus: 50, 50, 5. Rekomenduojama ieškoti šio tipo kampo svorio, naudojant lentelėse, nurodytose reguliavimo dokumentuose.

Naudinga informacija! Plieninių kampų gamyboje atsižvelgiama į santuokos procentą, kuris bet kuriuo atveju sudaromas gamybos procese. Nesąžiningi gamintojai specialiai sumažina sienų storį, todėl gaminys yra jautresnis stresui. Įsigijus žemos kokybės produktus ir apskaičiuojant galutinį skaičių, jis bus labai skirtingas nuo faktinės produkto masės. Tai ypač pasakytina apie didelių partijų atsiskaitymus.

Kaip savarankiškai nustatyti 50 mm kampo svorį ir kitas produkto rūšis?

Tikslus tokio tipo plieno gaminio svoris gali būti nustatomas tik sveriant. Tačiau šis metodas ne visada patogu. Norėdami rasti apskaičiuotą kampų partijos masę, pirmiausia turite apskaičiuoti 1 metro svorį. Lengviausias būdas yra naudoti specialias lenteles, kuriose yra duomenys apie visus šio tipo plieno gaminių standartinius dydžius. Visų pirma, reikia matuoti šonų (lentynų) plotį. Ir taip pat būtina nustatyti tos pačios pusės storį.

Naudodamiesi pirmiau nurodytais duomenimis, galite lengvai rasti stalo dydį ir matyti 1 st. Svorį. m produktai (pvz., kampo svoris 50×50 mm). Tuomet gautą teorinę masę reikia padalyti iš plieno tankio, kurio vidutinė vertė yra 7850 kg / m? Kitas žingsnis yra rezultato padauginimas iš plieno rūšies tankio.

Jei reikia, galite atlikti nepriklausomą skaičiavimą. Tačiau toks apskaičiavimas gali būti netikslus, nes jame neatsižvelgiama į spindulius tarp šonų. 63 mm (arba bet kurios kitos) kampo svorio savęs apskaičiavimo procesas susideda iš kelių etapų.

Pirmasis žingsnis yra nustatyti skerspjūvio plotą. Norėdami tai padaryti, jums reikės išmatuoti vienos pusės (lentynos) ilgį ir gautą skaičių padauginti iš storio. Be to, nuo antrosios pusės ilgio turite atimti produkto storį, po kurio gautas skaičius padauginamas iš storio. Tai lemia vienos ir kitos pusės skerspjūvio plotą.

Apskaičiuojant šalių plotą, turite pridėti šiuos du rodiklius. Rezultatas – bendras teorinis plieno kampo skerspjūvio plotas. Šią vertę galima padauginti tik iš tankio ir 1 m. Taigi nustatomas 1 m plieninės dalies teorinis svoris.

Labiausiai populiarus yra 1 m plieninių dalių masės nustatymo metodas. Taip yra dėl to, kad šiose schemose yra paruoštų duomenų, kurie buvo apskaičiuoti specialiai verčių naudojimo patogumui. Tokias lenteles galima lengvai rasti internete. Jie yra reguliavimo dokumentacijos (GOST) dalis.

Atkreipkite dėmesį! Kiekvienam plieno metalo tipui yra atskiras standartas.

Tokios lentelės naudojamos tada, kai reikia greitai nustatyti mažų ar didelių kampų masę. Norint rasti bendrą svorį, reikia paimti vertę, atitinkančią 1 p. Masę. m plieno dalys, ir šis skaičius padauginamas iš viso vaizdo. Taigi lemiamas vaidmuo tenka 1 metro kampui. Lentelėje galite rasti šią teorinę vertę be laiko ir energijos švaistymo. Tokios schemos leidžia atlikti atvirkštinį skaičiavimą. Pavyzdžiui, jei asmuo žino plieninių kampų partijos masę, naudodami šiuos duomenis galite nustatyti bendrą visų produktų ilgį.

1 svorio lentelė linijinė m skirtingo dydžio plieniniai kampai:

Matmenys, mm Savitasis svoris 1 st. m (kg)
40x40x3 1,846
50x50x6 4,467
63x63x4 3,996
70x70x7 7,392
75x75x7 7,964
100x100x10 15.1
40x40x4 2.419
50x50x5 3,769
70x70x8 8,373
50x50x3 2,324
40x40x5 2,976
70x70x5 5.382
50x50x7 5,150
75x75x9 10.07
63x63x5 4,814
100x100x7 10.76
63x63x6 5,717
100x100x12 17.9

 

GOST standartuose yra lentelės su daugiau duomenų. Tai padidina skaičiavimo tikslumą. Pavyzdžiui, reguliavimo dokumentuose galite rasti įvairių plieno tipų dalį.

Specialus internetinis skaičiuotuvas yra programuojamas, kad būtų galima rasti vieno produkto svorį. Gavus norimą vertę, atsiranda galimybė atlikti tolesnius skaičiavimus. Interneto skaičiuoklę galima rasti internete naudodami naršyklės paieškos juostą. Šis metodas leidžia greitai ir tiksliai apskaičiuoti reikiamą 50x50x4 mm kampų ir kitų populiarių valcuotų metalų tipų svorį.

Norint atlikti skaičiavimus, reikės įvesti dalies matmenis į atitinkamus elementus. Būtina žinoti produkto ilgį, lentynų storį, kampo plotį ir aukštį. Siekiant maksimalaus tikslumo, rekomenduojama nurodyti plieno rūšį, iš kurios pagaminta dalis.

Ši programa automatiškai apskaičiuoja naudodama specialią formulę. Ši lygtis turi tokią formą: m =? * S * (A + B – S) * L, kur :? – plieno tankio rodiklis; S yra sienos storis; A ir B – lentynų dydis; L – produkto ilgis.

Atkreipkite dėmesį! Svarbu prisiminti, kad ploto 75, 50 mm (arba bet kurios kitos) svoris yra vertė, kuri yra pirmiausia nuoroda. Taigi internetinis skaičiuoklė pirmiausia sinchronizuoja su lentelėmis, esančiomis valstybės standartuose, ir tik tada apskaičiuoja norimą parametrą naudodamas formulę.

Daugeliu atvejų duomenys, kuriais važiuojama, lengvai randami specialiosiose lentelėse. Dažniausiai apskaičiuota masė produktų, kurie yra labai populiarūs dėl daugelio programų. Jei skaičiuoklė lentelėje neranda reikiamų dalių, būtina apskaičiuoti pagal formulę.

Kaip apskaičiuoti 1 metro kampo svorį 100x100x7 mm: instrukcijos

Kampai gaminami pagal GOST reikalavimus. Jų gamybos procese atsižvelgiama į galimus nukrypimus, kurie taip pat išdėstyti atitinkamuose reglamentavimo dokumentuose. Norėdami apskaičiuoti kampą su 100x100x7 mm matmenimis, paprasčiausias būdas yra kreiptis į specialią lentelę. GOST, reguliuojant vienodus produktus, šio produkto 1 m masė yra 10,79 kg.

Svarbu prisiminti, kad norint teisingai apskaičiuoti masę, būtina tiksliai nustatyti produkto sienų storį, kitaip galutinė vertė bus neteisinga. Tokių matmenų dalys gali būti skirtingo storio. Pavyzdžiui, 100x100x8 mm kampo svoris bus didesnis nei produkto, kurio storis yra 7 mm, svoris.

Yra lentelių, kuriose pateikiama informacija ne tik apie 1 p. Teorinę masę. m, o taip pat apie tai, kiek metrų yra 1 tonos plieno. Tokių lentelių skaičiavimai atliekami atsižvelgiant į valstybinių standartų normas. Dokumentas, reglamentuojantis lygiašalius plieno gaminius – GOST 8509-93.

Plieninis metalas, kurio lentynų plotis yra 100 mm ir storis – 8 mm, yra labai populiarus. 1 metro kampas 100x100x8 yra 12,25 kg.

Netinkami produktai taip pat turi atitinkamą standartinę dokumentaciją, kurioje yra lentelės su visais būtinais duomenimis. Siekiant didesnio tikslumo, galite nustatyti savo masę, naudodami atitinkamą formulę. Šiuo atveju lygtis yra tokia: py = [(A + B – t) * t + (1 -? / 4) * (r? Vidinis – 2 * r? Išorinis)] * ?, Kur: t yra storio indeksas šalys; A – lentynos plotis (didelis); B – lentynos plotis (mažas); ? – plieno tankis; r vidinis yra vidinis šoninių apvalinimo spindulys; r išorinis yra išorinio apvalinimo spindulys.

Naudojant formulę rekomenduojama keletą kartų patikrinti skaičiavimų tikslumą. Taip yra dėl to, kad skaičiavimuose dažnai skaičiuojamos klaidos.

Standartiniai šių produktų dydžiai yra išdėstyti GOST, tačiau idealių produktų gamyba pagal šiuos standartus yra gana sudėtingas procesas. Paprastai galutiniai produktai turi tam tikrų klaidų. Svarbu, kad nukrypimas nuo idealaus dydžio atitiktų valstybės standartuose nustatytas ribas.

1 metro kampo 75x75x5 mm svoris yra teorinė vertė, kurios nustatymui yra keli būdai. Paprasčiausias iš jų yra lentelės. Be to, greitas norimos vertės nustatymas atliekamas naudojant internetinį skaičiuoklį. 1 m kampo svoris su tokiais dydžiais yra 5,8 kg. Jei reikia, galite atlikti nepriklausomą šio rodiklio skaičiavimą. Teorinė masė apskaičiuojama naudojant specialią formulę.

Naudinga informacija! Lygiagretiems produktams naudojamos lygtys, kurios netinka nustatyti 1 m nešalių dalių masę.

Naudojant pirmiau minėtus metodus, galite sužinoti tokio paties pločio produktų masę, tačiau jų storis yra skirtingas, pavyzdžiui, plieniniai kampai 75x75x6. Šių dalių 1 metro svoris yra 6,89 kg.

Plieniniai kampai yra nepakeičiama statybinė medžiaga, naudojama rėmo konstrukcijoms įrengti. Mažos masės dalys yra aktyviai naudojamos baldų pramonėje ir taip pat naudojamos komerciniais tikslais. Plieno gaminių masės apskaičiavimas yra būtina priemonė, leidžianti nustatyti transportavimo ir statybos niuansų sąlygas. Norint apskaičiuoti svorį, galite naudoti lentelės metodą, internetinį skaičiuoklį arba visus veiksmus galite atlikti naudodami specialias formules.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: